DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1061174  autor: bartek4334
 02 sty 2019, 15:16
Witam serdecznie :) Na początek pragnę zaznaczyć, że jestem konkretnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość :)
Interesuję mnie oferta internetu mobilnego ze względu na brak możliwości podłączenia neta na kablu.
Zainteresowała mnie oferta T-Mobile MAX gdzie za 70zł mogę mieć 200GB oraz LTE bez limitu z urządzeniem np. Huawei B525.
Wiem, ze istnieją ograniczenia i tak właśnie czytałem tutaj na forum kilka w miarę świeżych tematów gdzie ludzie piszą o braku "lejka". Natomiast sam ewidentnie wyczytałem w regulaminie, że po przekroczeniu 200GB zwalnia do 2Mb/s i po wykorzystaniu 100GB w LTE również do 2MB/s.
Dodatkowo jest zapis, którego zupełnie nie rozumiem :/
4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT.
Czyli czy dobrze rozumiem, że ogółem mam 300GB bez limitu?
Neta ma służyć mi do gry online na konsoli, normalne przeglądanie stron i ew. jakieś filmy z neta :)
Kolejna sprawa (pytanie laika)
Oferta T-mobile "Internet domowy 60" za 65zł bez limitu do 60Mb/s. Czy tutaj również jest możliwość używania modemu z karty SIM?
Pozdrawiam :)
 #1061202  autor: matek451
 02 sty 2019, 17:35
Oferty internet domowy bez limitu danych z DL do 20Mb/s za 49 zł/m-c oraz z DL do 60Mb/s działają w sieci LTE/3G operatora. W cenie abonamentu jest wliczona rata 20 z za B525. Oferta MAX duzo gorsza i droższa. ale najpierw sprawdź jak działa T-Mobile w twojej lokalizacji, bywa bardzo różnie.
 #1061205  autor: piotrzet
 02 sty 2019, 17:39
bartek4334 pisze:
02 sty 2019, 15:16
Witam serdecznie :) Na początek pragnę zaznaczyć, że jestem konkretnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość :)
Interesuję mnie oferta internetu mobilnego ze względu na brak możliwości podłączenia neta na kablu.
Zainteresowała mnie oferta T-Mobile MAX gdzie za 70zł mogę mieć 200GB oraz LTE bez limitu z urządzeniem np. Huawei B525.
Wiem, ze istnieją ograniczenia i tak właśnie czytałem tutaj na forum kilka w miarę świeżych tematów gdzie ludzie piszą o braku "lejka". Natomiast sam ewidentnie wyczytałem w regulaminie, że po przekroczeniu 200GB zwalnia do 2Mb/s i po wykorzystaniu 100GB w LTE również do 2MB/s.
Dodatkowo jest zapis, którego zupełnie nie rozumiem :/
4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT.
Czyli czy dobrze rozumiem, że ogółem mam 300GB bez limitu?
Neta ma służyć mi do gry online na konsoli, normalne przeglądanie stron i ew. jakieś filmy z neta :)
Kolejna sprawa (pytanie laika)
Oferta T-mobile "Internet domowy 60" za 65zł bez limitu do 60Mb/s. Czy tutaj również jest możliwość używania modemu z karty SIM?
Pozdrawiam :)
Oferta Max nie ma limitów ale dla przedłużających umowę. Chyba, że już zmienili regulamin. Dla nowych jest ta wersja z 300GB bez limitów prędkości. W ofercie internetu domowego możesz włożyć kartę do czego chcesz jedynym ograniczeniem jest wielkość czyli nie ma innych jak normalna sim. Chyba, że się coś zmieniło.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2019, 18:12 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061214  autor: darekka
 02 sty 2019, 18:11
Jak chcesz bez limitu ilości GB ale akceptujesz ograniczenie max prędkości do 20Mb lub do 60Mb to bierz na testy Internet Domowy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1061215  autor: piotrzet
 02 sty 2019, 18:12
Chyba, że może wziąć ofertę na firmę wtedy może mieć bez limitu prędkości również. Ewentualnie Orange 999GB ale to też tylko oferta dla firm.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061222  autor: bartek4334
 02 sty 2019, 18:33
matek451, dzięki wielkie za pomoc :) Ogólnie mam w sieci T-Mobile trzy numery telefonów i ogólnie jestem zadowolony. Przemyślę sprawę i ewentualnie wezmę na te kilka dni i przetestuję jak to chodzi :) Ogólnie nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale zasięg w telefonach u siebie mam bardzo dobry. Dodatkowo jeden z trzech numerów T-mobile na którym mam 10GB neta mam wrzucony do tego małego modemu ZTE MF910 i większości łapie 4G na 2-3kreski :)
piotrzet pisze:Chyba, że może wziąć ofertę na firmę wtedy może mieć bez limitu prędkości również. Ewentualnie Orange 999GB ale to też tylko oferta dla firm.
Możliwości by były, ale nie chcę kombinować :)
darekka pisze:Jak chcesz bez limitu ilości GB ale akceptujesz ograniczenie max prędkości do 20Mb lub do 60Mb to bierz na testy Internet Domowy.
Wydaję mi się, że ograniczenie do 60Mb będzie dla mnie wystarczające. Tak jak pisałem będę używał neta do gier online, jakiś film itd. ale nigdy wszystko na raz :)

Ogólnie mieszkam na małej wsi i zastanawiałem się nad tym routerem B525 bo ma sporo dobrych opini, co myślicie o nim? Ewentualnie jest możliwość podpięcia anteny zewnętrznej?
 #1061680  autor: piotrzet
 06 sty 2019, 10:29
Właściwie to zbytniego wyboru nie masz co do routera w przypadku T-Mobile. Jest dobry ale nie ma się czym podniecać tym bardziej, że nie obsługuje agregacji 1800+2100 czyli po refarmingu częstotliwości będziesz mógł korzystać albo z tego albo z tego pasma bez ich agregowana. Złącza antenowe ma. Ale jeśli mieszkasz na wsi na pewno masz 800 więc nawet jak dodadzą inne częstotliwości to już na nim je z agregujesz. Zasięg czy 2 czy czy kreski nic nie mówi gdyż nie podałeś parametrów sygnału internet może mieć 5 kresek, a może działać gorzej od tego co ma 1. Podaj jeszcze lokalizację w jakiej masz korzystać z tego internetu zobaczymy jakie częstotliwości w ogóle ma tam T-Mobile. Bo jeśli samą 800 to dobrych parametrów nie wróżę chyba, że ma więcej lokalizacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061712  autor: matek451
 06 sty 2019, 12:50
Masz telefony w T-Mobile, jesli z Android i LTE to pobierz aplikację Network Cell Info, wyjdź na zewnątrz i pokaż zakładkę DANE z niej, pokaże eNB, ECI BTS-a , pasmo i parametry sygnału. Zrób i pokaż speedtest. Podaj jaka to wieś, zlokalizujemy BTS Networks z którego korzystasz, jakie pasma LTE są na nim. No i nie bądź takim optymistą co do 60Mb/s. Zresztą powinieneś wiedzieć jak działa T-Mobile u ciebie bo korzystasz też na MF910. Zaktualizuj FW na nim do najnowszego jesli pochodzi z Plusa/CP, tu masz informację o tym od ZTE Polska https://www.facebook.com/ztepoland/post ... rdc=1&_rdr Najnowsze FW pozwala wymusić na nim konkretne pasmo LTE.