DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 86 z 179
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 179
 #1060624  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 19:59
Mój obecny niebrandowany sprzęt z wolnego rynku obsługuje VoLTE i VoWIFI tylko w T-Mobile. To główny powód, że po kilku latach wróciłem do T.
 #1060627  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 20:21
Byłem ciekawy działania :-) Wcześniej tylko bawiłem się jabłkami i patrzyłem jak to działa w Orange.

W książce na 200 numerów mam aż jeden numer kolegi z pracy z Samsungiem S7 i abonamentem w T-Mobile:-) Mogę z nim w pełni testować VoLTE:-)

Wracając do tematu - niech Play mi zapewni wsparcie dla tych usług w moim sprzęcie to w kwietniu jestem u nich:-)

P.s. z czystej ciekawości czy VoLTE działa w Virgin Mobile?
 #1060652  autor: spotify
 29 gru 2018, 22:45
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 15:45
Zabawny jesteś - Plus ma choćby swoją własną TV Ibisza latającego z tabletem i mówiącego jak zarąbiście Plusowe LTE działa w studiu TV, do tego co chwilę reklamy we własnej TV
No właśnie bardziej od Ciebie nie potrafię.
A która sieć nie ma reklam w TV i nie słodzi swoimi sloganami? Wszystkie.
Więc Twój argument jest co najmniej nie na miejscu.
Jakościowo i konfiguracyjnie Play pokonuje N. Tu masz dwa przykłady.
Opowiadasz bzdury od chyba 5 lat. Ciągle to samo. Nawet jak Play miał poniżej 5 tys stacji vs ponad 10tys N! to samo pisałeś.
@Mixiorek już Ci napisał. Gdzie doszło do podziału L1800 masz już dynamiczne zarządzanie pasmami LTE. Jest nawet 4CA czego Play nie ma.
N! nie ma sieci parasolowej, skupia się na pojemności. Nie sieje z jednej stacji takim sygnałem jak P4.
To samo w LTE raz jestem w band 1, raz 3 a raz 7 pod stację. W N do usr.... śmierci siedzę w band 7 (zwłaszcza Orange) no bo band 3 jest wspólny przecież w 80% kraju, a band 1 raczkuje.
Jesteś już nie na czasie. I ciągle powtarzam, że oceniasz sieci wg swojego komina. Już pisałem jak zachowuje się Play w moim miescie, gdzie nawet full wypas wieczorami nie daje rady, gdzie są braki zasięgowe w centrach dzielnic itd.
Ale nie oceniam sieci wokół własnego komina. Nadal w Play zakała to RK, gorsze kodowanie, brak pojemności i braki jeszcze w zasięgu.

Przede wszystkim - sieć P4 jest inaczej budowana. Skoro nie ma pojemności, więc stawiają full wypas. Gdy L1800 się u nich zapchało, dodawali L2100. Potem doszło L2600 i L800. Obecnie w wielu miejscach nawet ten full wypas parasolowy nie daje rady. Więcej nie mają pasma na LTE (nie wspominam o G/L1800 na 5Mhz które teraz wdrażają) bo musieli by ciągnąć voice po roamingu, które jak wiadomo chcą wyłączyć.

N! ma dwa razy więcej prawie stacji, ma większą pojemność. Czego Play mieć nie będzie (przynajmniej na razie, bo osiągnął pułap dopiero 7 tys stacji a N! już gryzie pułap 12 tys), więc musi walić full wypasy. Nie oceniam nowych stacji w P4, gdzie po postawieniu mieszkańcy robią minę jak na widok UFO :mrgreen: @Omnibus napisał o co chodzi.
OmnibusTelko pisze:
29 gru 2018, 16:13
Najlepsza jest radość Playowiczów gdy Play postawi stację na jakiejś wiosce i osiąga tam mega prędkości, znacznie wyższe od konkurencji.
Już o tym pisałem kilka razy. Ale jak wytłumaczyć to klakierom? Nie da się.
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 16:36
Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.
Także o pojemność nie ma co się martwić.
Chyba u Ciebie. U mnie wiele stacji ma jeszcze L1800. Teraz jak wychodzą z miast dokładają L2100 i dzielą L1800.
N! nie musi się martwić o pojemność w przeciwieństwie do Play. Powtarzam - Play już przy full wypasie ma problem w wielu lokalizacjach (nawet teraz chcą agregować pasma z kilku stacji na raz, bo coś muszą, jeśli im pasma brakuje). N! ma więcej stacji i spory ZAPAS pasma do dorzucenia na stacje. Im się nie śpieszy, bo pojemność i pokrycie N! jak na razie robi swoje. Agregowanie pasma z kilku stacji nie jest u nich priorytetem jak w P4, bo sieć im wyrabia. Jeszcze. Gdy będą musieli to i to wdrożą.
Jeśli jest tak jak piszesz to tylko pokazuje jaką padaką było N w aglo przy wspólnym 1800.
Nie było padaką, bo sobie mogli na to pozwolić. Nawet w tym przypadku w tych śmiesznych rankingach speedtestów byli przed Play. Ilość stacji i pokrycie robią swoje. Wzrasta nadal ilość danych po sieci mobilnej, więc N! dokłada kolejne pasma bo ma co. A Play? Się juz wypstrykał z pasm. Teraz próbuje wyciskać wszystko z sieci bo musi. Inaczej kolokwialne mówiąc - "zdechnie". N! nie musi i nie wykłada kasy po to żeby latał na stacjach wiatr. To jest nie ekonomiczne. Będzie musiał, to będzie robił.
Nic tylko cieszyć się nam klientów z obecnego wyścigu N kontra Play.
Tylko siąść i płakać nad Plusem...Tyle pasma się marnuje...
Już to pisałem kilka razy. Nie musisz moich wniosków powtarzać :mrgreen:
N! nie złożyło broni. Play ich goni ale moim zdaniem nie przegoni. A Plus - zaraz ich Solorz się pozbędzie jak tylko nie będzie z tego zysku. Typowy Zygmunt.
p2225 pisze:
29 gru 2018, 19:20
Ja mam jeden numer na stałe podpięty pod 2G Plusa, bo Play ma szczątki sygnału, na T-Mobile kiedyś był problem z ciszą w słuchawce po minucie rozmowy, a na Orange był problem z głośnością. Boję się teraz zmienić sieć roamingową, bo złapią okazję i wyłączą Plusa.
A nie możesz spróbować na innej karcie Play, czy już lepiej na O lub TM? Wtedy nie będzie paniki ;)
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 19:59
Mój obecny niebrandowany sprzęt z wolnego rynku obsługuje VoLTE i VoWIFI tylko w T-Mobile. To główny powód, że po kilku latach wróciłem do T.
Oj Kryniczanin :mrgreen: Za 500-600zł możesz kupić używany Iphone 6s i mieć w każdej sieci (TM O i P4) VolTE i Wifi Calling :-) Argument z D ogólnie :mrgreen:

Podsumowując:
Jakościowo i konfiguracyjnie Play pokonuje N
Nie. Jakościowo to jest nadal za N! i jeszcze im brakuje (poza wyjątkowymi lokalizacjami). Konfiguracyjnie też nie, bo pewne rzeczy musi wdrażać z konieczności, czego N! jak na razie nie musi.
Dlatego też wkleiłem link do YT i rozmowy Gruchy z Witkiem. Propaganda przez duże P. Chwalą się rozwiązaniami bo muszą je wprowadzać. Więc nawet reklamy Plusa w Polsacie, do których się czepiasz nie mają takiej siły jak własnie siła Play w tym zakresie, ponieważ niektórzy łykają to bez żadnego logicznego myślenia jak młode pelikany ;) Tak im zależy na marketingu (rankingi speedtestu np), że poza agregowaniem pasm z róznych stacji, wprowadzają modulację QAM256 i chcą na każdym paśmie mieć MIMO4x4 ( co się Witek chwalił, że da im to nawet 950Mb/s).
Nawet speedtest w przypadku Play to niezły cyrk. Tak im zalezy na wyniku, że po kliknięciu speedtesta najpierw telefon myśli (szuka najlepszego rozwiązania czyli złożenie odpowiednich pasm) i dopiero startuje. Jakby Play miał jakiś backdoor który wie, że robisz speedtest i żeby słabo nie wypaść :-)
Już nie wspomnę (już też o tym ktoś pisał), gdy w danym miejscu nie daje rady P4, to się wbija w roaming (czy też ucieka). Działa to na takiej samej zasadzie, jak brakuje zasięgu sieci macierzystej. Jeszcze może, ponieważ z RK korzystają.
Więc.....największa propaganda jest w Play a reszta jest DAAALEKO za nimi.

@Mixiorek ma rację. Szkoda, że sieci stacjonarne nie nadążają. Wtedy ludzie by mniej zapychali sieci mobilne. Ale mimo to, i tak patrzą na cenę i wolą zapychać radiówkę niż siedzieć na kablu. A szkoda.....

Jak już pisałem. Kolejne dwa lata czyli 2019 i 2020 będą bardzo ciekawe. Kto odrobi najlepiej zadanie, to będzie numerem 1. Play się buduje, N! nie złożyło broni. Będzie ciekawie. Sam jestem ciekaw jak to się skończy. Ale nie wydaje mi się aby Play przegonił N!, co najwyżej będzie ich bardzo mocno w pięty gryzł :mrgreen: , gdzie dzisiaj nawet do butów nie sięga ;) A przysłowiową szmatą po której bedą chodzić może być niestety Plus, jeśli nie zaczną czegoś robić. Zapowiadane FDD2600 to za mało, bo za słaba sieć szkieletowa. W Plusie też by się z 2-3tys stacji przydało aby być bliżej 10tys stacji. Ale jak na razie nic się w tym temacie nie zapowiada.

EDIT
@Pawrzes - akurat w pisaniu bredni ciebie nie jestem w stanie przeskoczyć. Musze się jeszcze doszkolić :-)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 21:07 przez Morvius, łącznie zmieniany 3 razy. Powód: Wymoderowano. Treść zgodna z tematem dyskusji.
 #1060662  autor: Pawrzes
 29 gru 2018, 23:21
Jest tu jakaś moderacja? Czy ktoś z łaski swojej może pousuwać ten bełkot powyższego trolla który zaśmieca to forum do potęgi tymi niedającymi się czytać bredniami?

Nawet jeżeli uważasz, że kolega się nie zna, to mimo wszystko pisze w temacie. Was użytkowników znających się lepiej mogę jedynie prosić by ewentualnie kolegę z błędu wyprowadzili, ale w kulturalniej dyskusji. Pamiętajcie, że moderacja patrzy :) M.

Pozdrawiam
 #1060663  autor: matek451
 29 gru 2018, 23:25
Fajne bajki w wykonaniu kolegi z Gdyni na temat N!. Widać że nie ma za dużo pojęcia o tej sieci, nie udziela się na fachowych forach gdzie ludzie po roku użytkowania no limit w T-mobile i niezłych ofertach Orange korzystają z LTE800 tych operatorów z zawrotnymi prędkościami do kilku Mb/s. Dotyczy to wszystkich rejonów Polski, na wieku stacjach bazowych nie ma możliwości uruchomienia LTE1800, zresztą wiadomo że teraz po rozdziale każdy operator rozwija je sam. Typowa wiejska stacja nie ma też z reguły UMTS2100 a więc i bez szans na LTE2100. Wcale nie jest tak różowo jak pisze, jednym z ratunków jest uruchomienie 15MHz na LTE2600 ale klienci szybko je wysycają, miałem ostatnio kilka takich przypadków. To nie miasta gdzie zmodernizowano N!. Na większości takich lokalizacji Orange i T-mobile działają gorzej niż Play. Kolega widać nie rozumie jak traktowany jest internet mobilny w takich lokalizacjach, dla tych ludzi dostęp mobilny z no limit lub dużymi pakietami za małą kasę to po prostu kosmos więc korzystają na maksa. Usługi voce maja głęboko w d..ie, jakość rozmów też, ważne że mogą jakoś zadzwonić jakby co. To jest zupełnie inne spojrzenie niż kogoś z dużego miasta, . W wielu miejscach N! doszedł do ściany i już powinien coś robić ale nie zawsze ma taką możliwość. Pomysł aby na prowincji zbudować sieć LTE na 10MHz pasma dla L800 to niewypał, a ten aby świadczyć usługę bez limitu danych to samobójstwo. Twierdzenie ze w N! jest wszystko cacy i nic nie musi robić to bzdura, na dodatek to nie jest tak że jak coś nie halo to szybko zrobimy i będzie znów cacy. Liczą się najpierw koszty, potem są problemy, protesty, procesy administracyjne wymagają czasu więc działania należy podejmować z wyprzedzeniem. Nieprawdą więc jest że N! może sobie spokojnie modernizować miasta a na wsiąch jest sielsko, anielsko . A co do reklamy to porównanie rozmowy na YT panów z Play do kampanii reklamowej Plusa/CP w ich własnych kanałach telewizyjnych to kiepski żart. Po pierwsze YT to inny target, po drugie inne audytorium. Trzeba być całkowitym ignorantem aby porównać 1200 wyświetleń filmiku na YT z tysiącami minut dziennie,reklam Plusa/CP prezentowanych na ogólnopolskiej antenie tv na kilkunastu kanałach telewizyjnych z grupy Solorza. Większej bzdury w życiu nie czytałem, kompromitacja po całości.
 #1060667  autor: spotify
 29 gru 2018, 23:36
@matek
Gdzie napisałem, że nie musi?
N! wyszedł z miast dopiero i zaczyna modernizować prowincje. Więc spokojnie. Nikt nie napisał, że NIE MUSI. Sieć trzeba dalej modernizować. Odnośnie podziału L1800 w N! oraz L2100 np w okolicach Gdyni prowincje Orange ma skończyć do Świąt Wielkanocnych.
Ale nie osiągnał takiej padaki, że już dzisiaj trzeba tam biec i włazić na maszt.
Spokojnie czytam inne portale i widzę również Twoje wpisy.
I jakbyś zauważył, nie napisałem że N! jest idealna. Bo nie jest. Ma też swoje za uszami. I nie raz na nich psioczyłem i psioczę. Nie ma idealnej sieci w Polsce. Porównałem tylko do P4.
Oczywiście kilka Mb/s przy LTE800 to nie jest dobre. Mają dokładać teraz L1800 i L2100. Play również z L2600 na "wiochach" rzadko wyskakuje.
Natomiast co do tych kilka Mb/s na prowincji. Tylko co ja mam powiedzieć, jak u siebie w mieszkaniu w Play przy full wypasie w mieście nierzadko nie mogę przeskoczyć 2Mb/s ? Kolega na osiedlu Horyzonty łapie tylko L800 od Play i prędkość powyżej 1Mb/s jest rewelacją....

Co do reklam. Każda sieć ma swoje reklamy. Na każdej stacji (TVP, TVN, Polsacie itd) jedna przez drugą wali swoimi sloganami. W Polsacie i innych Solorzowych stacjach Plus nie płaci za reklamy. To jest jasne. Siła propagandy w TV dla każdej sieci jest na podobnym poziomie, bo w każdym bloku reklamowym masz reklamy wszystkich czterech sieci.
Ale dzisiaj ludzi żyją w internecie i siła Play jest największa. TV coraz więcej traci, bo bardzo wiele ludzi nawet z tego nie korzysta (co najwyżej sport czy Netflix)
Więc kompromitacja po całości jest po Twojej stronie, że masz klapki na oczach (a to sie tyczy głownie wyznawców sieci P4) Blogi, kanały, Twittery, FB, YT. Co chwile konferencje itd. P4 jest wszędzie.

Trochę zboczyliśmy z tematu więc wróćmy do tematu pierwotnego ;)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 00:23 przez spotify, łącznie zmieniany 5 razy.
 #1060670  autor: 3G
 29 gru 2018, 23:43
Chciałbym tylko przypomnieć, że to miał być dział techniczny. Idźcie sobie do piaskownicy zwanej "Która sieć lepsza" czy jakoś tak.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1060672  autor: kozien70
 29 gru 2018, 23:44
Chciałbym przypomnieć, że do dyskusji o wadach/zaletach sieci, przewadze sieci A nad siecią B, przewadze Bożego Narodzenia nad Wielkanocą założono dedykowany wątek:
viewtopic.php?f=3&t=92416

Byłbym bardzo wdzięczny (myślę, że sporo innych osób również), gdyby w wątkach stricte technicznych, dotyczących budowy nie wywoływano g..burz wielbicieli sieci A czy B.

Od paru dni mam wyłączony RK na karcie Play. Wczoraj trasa samochodowa Nowy Sącz - Kraków, teren dość trudny, w sporej części górzysty. W tle aktywny streaming radia internetowego, telefon z VoLTE. Ani razu nie straciłem zasięgu, choć było kilka odcinków, gdy przez parę minut jechałem na oparach U900: był to Czchów (tu jeszcze U900 było znośne), a potem odcinek Tworkowa-Tymowa (tu chwilami były naprawdę opary U900). Reszta trasy LTE, z reguły jako główne pasmo było L800 lub L1800. W przeciwną stronę analogiczny test był kartą T-mobile, tu ani razu nie miałem zrzutu do 3G, cały czas stream w LTE. Podsumowując P4: było całkiem nieźle, choć 5MHz 800ki dawało o sobie czasem znać w postaci przycinek i wooolnego otwierania stron. Generalnie polecam potestować sieć z zablokowanym RK, można czasami się zdziwić ;-)
 #1060674  autor: spotify
 29 gru 2018, 23:52
kozien70 pisze:
29 gru 2018, 23:44
Podsumowując P4: było całkiem nieźle, choć 5MHz 800ki dawało o sobie czasem znać w postaci przycinek. Generalnie polecam potestować sieć z zablokowanym RK, można czasami się zdziwić ;-)
Dokładnie masz rację. Już sam podczas testów na A1 byłem zdziwiony (Rusocin - Nowe Marzy) Tylko dwa razy ale na krótko w 3G. Tam gdzie łapał sygnał innych pasm poza L800 to bardzo ładnie. Natomiast samo L800 trochę słabo. W porównaniu do N! - gdy agregował P4 pasma bo łapał sygnał L2100 albo L1800 - ładnie 40-70Mb/s. Samo LTE800 gorzej jak 3G w N!. NI głównie na L800 cały ten odcinek testowy.
Najważniejsze, że mimo włączonego RK, cały odcinek w zasięgu macierzystym.
No ale jest progres i z dnia na dzień coraz lepiej. Oby tak dalej. Można się zdziwić z dnia na dzień. Jadą ogniem z budową :-)
 #1060682  autor: Kryniczanin
 30 gru 2018, 05:10
Od paru dni mam wyłączony RK na karcie Play. Wczoraj trasa samochodowa Nowy Sącz - Kraków, teren dość trudny, w sporej części górzysty. W tle aktywny streaming radia internetowego, telefon z VoLTE. Ani razu nie straciłem zasięgu, choć było kilka odcinków, gdy przez parę minut jechałem na oparach U900: był to Czchów (tu jeszcze U900 było znośne), a potem odcinek Tworkowa-Tymowa (tu chwilami były naprawdę opary U900). Reszta trasy LTE, z reguły jako główne pasmo było L800 lub L1800. W przeciwną stronę analogiczny test był kartą T-mobile, tu ani razu nie miałem zrzutu do 3G, cały czas stream w LTE. Podsumowując P4: było całkiem nieźle, choć 5MHz 800ki dawało o sobie czasem znać w postaci przycinek i wooolnego otwierania stron. Generalnie polecam potestować sieć z zablokowanym RK, można czasami się zdziwić ;-)
Kozien to co piszesz to od 3 lat było w U900 potem dodawali L800. Podobnie jak zasięg macierzysty od Roztoki pod Krzyżówką do Krakowa a nawet Wrocławia A dodatkowo od czwartku mamy lepszy motyw zasięg macierzysty minimum 3G i streaming od Żegiestowa przez Muszynę i Krynicę do Krakowa. Doskonale wiesz, że nawet N nie ma tak dużego zasięgu na tej trasie:-) W czwartek załatali dziurę na Krzyżówce - choć opary L800 i U900 z Jaworzyny były cały czas, ale była to dziura od Roztoki do Cichego Kącika.

Kończę rozmowę z Panem o wielu nickach. Szkoda klawiatury na kogoś dla kogo 25mhz Play to dramat a 10mhz N to optymalna liczba.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 09:04 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1060684  autor: p2225
 30 gru 2018, 08:33
Pojawił się tutaj (albo w wątku o N! czy Plusie) mit, że Play odpala jakieś stacje z dziwnym zestawem pasm, albo z ich bardzo małą ilością, bo chcą zdążyć z 7000 stacji do końca roku, a przynajmniej tak to zrozumiałem w ostatnim nawale komentarzy. Otóż Play odpala stacje zgodnie z tym co zawarł w pozwoleniu ustalającym lokalizację celu publicznego, projekcie budowlanym itp. Kiedy już mają wszystkie decyzje to nie mogą sobie odpalić lub nie czego tam chcą. Wiadomym jest, że po jakimś czasie Play wraca na stacje i dokłada kolejne pasma. U mnie regułą dla nowych stacji jest wyposażenie ich początkowo w samo U900 lub samo U2100/LTE2100 i to nawet daleko od granicy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1060686  autor: p2225
 30 gru 2018, 09:13
Ale nie ze względu na to, że chcą zdążyć przed końcem roku z 7000 stacji, bo robią tak od początku. Tamto brzmiało tak jakby Play dopiero teraz to robił, bo się nie wyrabia.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1060687  autor: Kryniczanin
 30 gru 2018, 09:15
OmnibusTelko pisze:
30 gru 2018, 09:08
Swoim postem właśnie potwierdziłeś ze to nie mit a fakt. :-D
Samo U900 na start. Gdyby coś takiego Plus robił, to gównoburzy nie byłoby końca. :-D
No jasne Play wszystkiemu winny. Przykładowo stacja planowana i projektowana w 2010, od tego czasu wojna administracyjna. W końcu udało się wybudować, ale tylko w wersji z projektu czyli U2100/GSM 900 jak było pozwolenie mnet można jeszcze LTE 2100 i U900, ale nic więcej w takich przypadkach się nie da zrobić.
 #1060689  autor: piotrzet
 30 gru 2018, 09:29
W niektórych lokalizacjach faktycznie Playowi nie można nic zarzucić. Jednak wyłączenie na początek RK w Poznaniu to potwierdzenie tego co piszą użytkownicy na forach czyli zapchana sieć w centrum Warszawy czy Krakowa. W końcu tam mają na pewno największą konsumpcje danych, a wcale tam nie wyłączyli RK w pierwszej kolejności. Po za tym nie wiem czytałem gdzieś czy tutaj na forum czy u nich na Play, że Kraków ma zostać wyłączony na końcu. Natomiast N! przykładowo w tych miastach nie ma żadnego problemu. Podniecanie się teraz siecią jaką to mają super, a nie potrafią zapewnić dobrej pojemności w największych miastach w Polsce jest moim zdaniem śmieszne. Bo o ile jeszcze na wsi można zrozumieć może być nieopłacany nadajnik to już w tych miastach to śmiech na sali.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1060690  autor: matek451
 30 gru 2018, 10:20
Kolejny wyskakuje ze swoimi mądrościami, Kraków to jest specyficzne miasto z wiadomych względów i podawanie go jako przykład jest wielce wątpliwe. No i jak zawsze N! nie ma żadnych problemów, po prostu miód , malina a Krakusy są tam wniebowzięci z tych operatorów. A tak naprawdę to i w Krakowie są miejsca gdzie ci operatorzy maja białe plamy i problemy nie mniejsze od Play. Dużym miastem jest też Łódź i tutaj Play nie ma problemów z pojemnością sieci co ciekawe nadal buduje nowe stacje bazowe, N! póki co jest w trakcie modernizacji i ustępuje Play pod tym względem. Takich miast jest wiele ale nie ma co generalizować , bywa różnie. Śmiech na sali to są stacje N! na ogromnych obszarach Polski z L800/900/G900. I to jest drugie, prawdziwe oblicze tej sieci. Wracając do tematu rozbudowy to Play w Łodzi na moim zadupiu stawia eNB LOD1228, fundamenty już gotowe. Wniosek o pozwolenie do UM w końcu czerwca, decyzja wydana w końcu sierpnia, teraz pojawiło się pozwolenie UKE. Tempo wręcz wzorcowe, wkrótce stanie maszt więc cały proces od wniosku do uruchomienia zakończy się pewnie w ciagu 9m-cy.
 #1060724  autor: piotrzet
 30 gru 2018, 13:03
Ja mówię o samym centrum i rynku, a nie ogólnie i całym mieście. Myśl trochę logicznie za nim coś napiszesz. W N! spokojnie pod Galerią Krakowską czy na rynku przekracza 50 Mb/s. Takie śmieszne te stacje N! z L800, a w wielu tych lokalizacjach Play wcale nie ma swoich stacji. :lol: Dziwne, że o tym nie wspomniałeś. Jednak już wolę to i przynajmniej możliwość korzystania z połączeń niż brak zasięgu w ogóle.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 86 z 179
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 179
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 179