DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 85 z 179
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 179
 #1060580  autor: spotify
 29 gru 2018, 15:32
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 14:54
Zgadzam się, że jadą na propagandzie. Jednak do Plusa i T-Mobile im daleko...
Oj przestań pisać takie brednie. Żadna sieć nie dorówna Play w propagandzie. Wszystkim daleko i to bardzo. Która sieć robi 15 konferencji rocznie? Która sieć ma blog, swój kanał na YT, kilku naganiaczy na Twiterze (Witek, Grucha itd)??? Już nie wspomnę o naganiaczach na portalach czy w sieciach społecznościowych. Tylko Play! Im w sianiu propagandy nikt nie dorówna. Każda pierdoła i zaraz news.
Kiedyś Madonna powiedziała "chcesz być popularny, rób wszystko aby o Tobie mówili i pisali" I tak robi Play od lat i cały czas. Były czasy, że człowiek się bał lodówkę otworzyć. Nawet jak kasę z bankomatu wypłacałem to z gotówką wychodziły ulotki Play......
Ostatni przykład i jakie słodkie pierdzenie.....
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... YXm_iiqV5M
Nie da sie tego słuchać.

Im co najwyżej próbuje dorównać Orange (ostatnio coraz więcej newsów i ich sieci, wpisy Wojtka itd). TMobile od czasu do czasu wyda jakiegoś newsa. Plus ostatnio nic nie robi poza reklamami w TV (ale tutaj każda sieć sie reklamuje) bo nie ma czym się chwalić.
Play to nie T-Mobile czy Orange gdzie stacje GSM 900 bez niczego więcej się zdarzają. Ja w sąsiedniej gminie mam dwa takie cuda.
Najwidoczniej mogą sobie pozwolić. Ile takich stacji jest w Polsce? Góra 5% czyli przy ok 12 tys stacji jest to ok 500-600 stacji (pewnie i tak napisałem z dużym zapasem ilość w górę). Play obecnie ma dopiero 7tys i to jeszcze ostatnie tego roku (ok 200szt) wybrakowane.
Play był budowany od samego początku jako hotspot przez stacje typu parasol. Im więcej zgarnąć jedną stacją, resztę niech pociągnie roaming. Obecnie nie wszystkie stacje robi full wypas, bo więcej stacji, większe pokrycie, większa pojemność i oszczędności też. Tam gdzie ma większą ilość stacji nie buduje wieżowca ale już niższe stacje. Parasole zdarzają się jeszcze tam gdzie ich w ogóle nie było. Bo jakbyś zauważył ta sieć leci na kredycie i to grubym. Większym niż firma jest warta.

Uważam, że dobrze iż idą do przodu. Okaże się po 2020r. Na początku pisałem, że jak N! przyśpi to ich Play wyprzedzi. Natomiast widzę, że N! nie składa broni i Play moim zdaniem nr 1 nie będzie (choć niektórzy z sekty by tak chcieli a Ty nawet już ich nazywasz nr 1 :D). Twoja miejscowość to nie cała Polska. Ale na pewno P4 będzie bardzo blisko N!.
Myślisz dlaczego ciągle Grucha czy Witek wbijają szpilę N! a najczęściej TMobile? Bo to jest dla nich benchmark.

Tylko ciekawe co z Plusem?! Bo słabo to widzę. TDD2600 to za mało, bo mają za rzadką siatkę nadajników.
 #1060581  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 15:45
Oj przestań pisać takie brednie. Żadna sieć nie dorówna Play w propagandzie.
Zabawny jesteś - Plus ma choćby swoją własną TV Ibisza latającego z tabletem i mówiącego jak zarąbiście Plusowe LTE działa w studiu TV, do tego co chwilę reklamy we własnej TV :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Najwidoczniej mogą sobie pozwolić.
Nooo oferować wspaniałą ofertę z netem z prędkości światła EDGE...

Natomiast widzę, że N! nie składa broni i Play moim zdaniem nr 1 nie będzie (choć niektórzy z sekty by tak chcieli a Ty nawet już ich nazywasz nr 1 :D).
Jakościowo i konfiguracyjnie Play pokonuje N. Tu masz dwa przykłady.

Dynamiczne dzielenie klientów na pasma. Raz jestem w U2100, raz w U900 na telefonie 3G nawet 100m od stacji. Owszem w N po podziale 900 jest lepiej - ale do play brakuje. Na szczęście czasy -113dBm się skończyły w N.

To samo w LTE raz jestem w band 1, raz 3 a raz 7 pod stację. W N do usr.... śmierci siedzę w band 7 (zwłaszcza Orange) no bo band 3 jest wspólny przecież w 80% kraju, a band 1 raczkuje.

Taka konfiguracje Play to wzór do naśladowania.

Halset życzę Tobie jak i sobie w przyszłym roku kolejnego 1000 stacji i nie tylko Play :mrgreen:
 #1060583  autor: OmnibusTelko
 29 gru 2018, 16:13
Najlepsza jest radość Playowiczów gdy Play postawi stację na jakiejś wiosce i osiąga tam mega prędkości, znacznie wyższe od konkurencji.
Zapominają tylko o tym że nikt w okolicy nie ma Play Internet czyli taryfy data najmocniej obciążająca sieć, a posiadacze taryf głosowych, od lat w roamingu krajowym wiedzą ze bez WiFi ani rusz...
Musi to latać skoro nikt nie korzysta ze stacji!
Poczekajmy rok, dwa...
 #1060584  autor: klaudia123
 29 gru 2018, 16:23
Można wiedzieć gdzie ten wasz super play, ma te 7 czy 9 tys. nadajników? U mnie jak 2 szt. są od 5 lat... tak są. Miasto 40 tys. osób, wejdź do garażu z 5/5 nagle no signal... Macie swoje play.
Oni chyba mają najbardziej różowe okulary i marketing.

choć obecnie WoWiFi i GSM robi robotę.
 #1060587  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 16:36
Zapominają tylko o tym że nikt w okolicy nie ma Play Internet czyli taryfy data najmocniej obciążająca sieć, a posiadacze taryf głosowych, od lat w roamingu krajowym wiedzą ze bez WiFi ani rusz...
Musi to latać skoro nikt nie korzysta ze stacji!
Poczekajmy rok, dwa...
Powtórzę kolejny raz może do Was dotrze. Typowa stacja Play na wsi ma 10 w przyszłości do 15mhz LTE 1800 (z opcją dynamicznego podziału z DCS), 10mhz LTE 2100 i 5mhz LTE 800.

Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.

Także o pojemność nie ma co się martwić.
 #1060589  autor: krychu3
 29 gru 2018, 16:57
@klaudia123 trudno się nie zgodzić, jakie oni mają tu pokrycie szczególnie chodzi mi o (Krot Wlkp)? Wstyd...
Gruszka mówi o pietruszkach a jedyne co robią uwalają dosyć fajne oferty, i choć już bez DILa prędkości i obciążenie takie samo w tej lokalizacji... zasięg tak szybko się pojawia jak znika...

@BTW Networks! Też parodia.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 17:02 przez krychu3, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1060590  autor: iphoneski
 29 gru 2018, 16:59
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 16:36
Zapominają tylko o tym że nikt w okolicy nie ma Play Internet czyli taryfy data najmocniej obciążająca sieć, a posiadacze taryf głosowych, od lat w roamingu krajowym wiedzą ze bez WiFi ani rusz...
Musi to latać skoro nikt nie korzysta ze stacji!
Poczekajmy rok, dwa...
Powtórzę kolejny raz może do Was dotrze. Typowa stacja Play na wsi ma 10 w przyszłości do 15mhz LTE 1800 (z opcją dynamicznego podziału z DCS), 10mhz LTE 2100 i 5mhz LTE 800.

Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.

Także o pojemność nie ma co się martwić.
I jeszcze agregacja pasm z różnych stacji.
 #1060591  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 17:28
I jeszcze agregacja pasm z różnych stacji.
Z ilu maks? Pytam z ciekawości w Krynicy jest osiedle Źródlana - z niego mamy bezpośrednią widoczność na cztery stacje Play. Sygnał piekielnie mocny ze wszystkich 4.

Czy w takim miejscu sieć i terminal nie zgłupieje?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 17:39 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1060592  autor: iphoneski
 29 gru 2018, 17:32
Nie wiem, nie możesz agregować tego samego pasma z kilku stacji czyli tylko np 2600 ze stacji A z 1800 z B ale ile maksymalnie nie podali.
 #1060594  autor: Mixiorek
 29 gru 2018, 17:56
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 15:45
Zabawny jesteś - Plus ma choćby swoją własną TV Ibisza latającego z tabletem i mówiącego jak zarąbiście Plusowe LTE działa w studiu TV, do tego co chwilę reklamy we własnej TV

No ale to skutecznie działa na polskich Januszy i polskie Grażyny. Więc?
Jakościowo i konfiguracyjnie Play pokonuje N. Tu masz dwa przykłady.

Zapraszam do Warszawy i inne aglomeracje po refarmingu. Biorąc pod uwagę to co napisałeś to N! to ma. Do tego lepsze kodowanie niż Play, który ponoć ma je mieć w lutym. Także na teraz, w aglomeracjach po zmianach N! oferuje więcej niż Play.
Play testuje agregację z różnych stacji i to może być nowość. Play nadal jest na etapie budowania sieci o zasięgu ogólnokrajowym. W jednym miejscu może ma już nawet więcej stacji niż N! A w drugim może nie ma jeszcze ani jednej. Dla osoby, która porusza się tylko "wokół komina" wystarczy zasięg punktowy. Dla osoby/ firmy o zasięgu krajowym RK to parodia. Choć osobiście znam firmy, które używają Play. Cierpię na tym strasznie jako strona rozmowy :/
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 16:36
Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.

Takie stacja w N! to prawdziwa prowincja lub typowa pokryciówka. Jeżeli jest U2100 to pewnie do końca przyszłego roku będzie 10MHz L2100.
Niestety nadal kuleją u nas sieci stacjonarne a w zasadzie rozbudowa co przekłada się na to, że ludzie traktują net mobilny jako stacjonarny.

Play przez pierwsze lata swojej działalności zrobił prawdziwą rewolucję cenową, której może by bez nich nie było (przy współudziale UKE i P. Streżyńskiej). Od dwóch lat ruszył operatorów w kwestii budowy nowych stacji (póki co nie widzę ruchów po stronie Polkomtela, który jak zwykle jak to biznes Solorza idzie własną drogą). Obie rzeczy uważam za bardzo cenne dla rynku i dla klientów.

Jeszcze humorystycznie z TT Tomasza Świderka:

"Tomasz Świderek
‏@sfidelek

No i postawili Polskę w jednym szeregu z Albanią 😎 @HandelsblattGE: German networks for smartphone coverage were lacking when compared to other European countries, a study found. Some users in Albania and Poland had better coverage and faster online access than Germans."

https://twitter.com/sfidelek/status/1078657012672724993

I to jest fakt, o którym wielu narzekaczy na nasz rynek mobilny zapomina. Mamy bardzo niskie ceny za usługi mobilne. Do tego nasze sieci nie mają się czego wstydzić jeżeli chodzi o pokrycie i inwestycje. Szczególnie biorąc pod uwagę nasze normy promieniowania.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1060597  autor: piotrzet
 29 gru 2018, 18:15
iphoneski pisze:
29 gru 2018, 17:32
Nie wiem, nie możesz agregować tego samego pasma z kilku stacji czyli tylko np 2600 ze stacji A z 1800 z B ale ile maksymalnie nie podali.
To po co w np. Xperiach jako jedyna sieć w Polsce mają odblokowane agregację tych samych pasm?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1060598  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 18:16
No ale to skutecznie działa na polskich Januszy i polskie Grażyny. Więc?
Znajoma pracownica Play wzięła abo w Plusie - na SMART DOM się napaliła - teraz sobie pluje w brodę :P
Takie stacja w N! to prawdziwa prowincja lub typowa pokryciówka
Centrum Muszyny np. :-) Wiem Muszyna to nie Warszawa, ale taka stacja w mieście to hmmm raczej nie norma :-) Na szczęście są dwie inne stacje w zestawie GSM900/U2100/L1800.
Zapraszam do Warszawy i inne aglomeracje po refarmingu. Biorąc pod uwagę to co napisałeś to N! to ma. Do tego lepsze kodowanie niż Play, który ponoć ma je mieć w lutym. Także na teraz, w aglomeracjach po zmianach N! oferuje więcej niż Play
Cieszy mnie to! Jak za kilka lat zrobią cały kraj będę jeszcze bardziej szczęśliwy. Jeśli jest tak jak piszesz to tylko pokazuje jaką padaką było N w aglo przy wspólnym 1800.

Nic tylko cieszyć się nam klientów z obecnego wyścigu N kontra Play.

Tylko siąść i płakać nad Plusem...Tyle pasma się marnuje...
 #1060599  autor: iphoneski
 29 gru 2018, 18:22
piotrzet pisze:
29 gru 2018, 18:15
iphoneski pisze:
29 gru 2018, 17:32
Nie wiem, nie możesz agregować tego samego pasma z kilku stacji czyli tylko np 2600 ze stacji A z 1800 z B ale ile maksymalnie nie podali.
To po co w np. Xperiach jako jedyna sieć w Polsce mają odblokowane agregację tych samych pasm?
Chyva nie do mnie to pytanie, przekazałem tylko to co przekazali z Play.
 #1060601  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 18:38
Wyłączałem teraz na kilku kartach Play roaming krajowy. 790500500 bez problemu, 799599999 też Play Next....Szkoda słów kto tam pracuje - oni nie wiedzą o co chodzi, tłumaczę jak dziecku - zrób zgłoszenie, napisz - klient domaga się zablokowania dostępu do RK...W końcu po trudach się udało, ale BOK PLAY NEXT to porażka...
 #1060609  autor: abberline
 29 gru 2018, 19:08
Dzisiaj przeniósł się do PLAY jeden z numerów, którymi zarządzam. Zmieniłem od razu taryfę na Fakt i odebrałem bonus MNP. Teraz wchodzę w wyszukiwanie sieci a tu RK Plusa zablokowany. Pierwszy taki przypadek na moim "podwórku". Normalnie jest napis "zabronione" i nie da się zalogować. Plus miał być aktywny do końca 2019 roku. 😁
 #1060610  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 19:09
Mówiłem tydzień temu, że zaczęli blokować dostęp do zabytkowej infrastruktury :-) Może dostali prikaz od konserwatora zabytków:-)
 #1060614  autor: p2225
 29 gru 2018, 19:20
Ja mam jeden numer na stałe podpięty pod 2G Plusa, bo Play ma szczątki sygnału, na T-Mobile kiedyś był problem z ciszą w słuchawce po minucie rozmowy, a na Orange był problem z głośnością. Boję się teraz zmienić sieć roamingową, bo złapią okazję i wyłączą Plusa. :mrgreen: Niestety stacja Play'a od ponad roku nie może przejść z wnioskiem o lokalizację inwestycji celu publicznego. :x

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 85 z 179
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 179
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 179