DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 7 z 15
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
 #1003003  autor: sumix
 10 lip 2018, 08:23
Remington - zrob doswiadczenie. Kup karte z nowej puli doladuj. Zmien taryfe. Przemigruj do nju. Wroc do Orange. Notuj ilosc spamu :)

Bycmoze w przypadku abonamentu jest inaczej (mniej).
 #1003009  autor: Remington
 10 lip 2018, 08:49
Niemal nie mam spamu na numerach prepaidowych wielokrotnie przenoszonych między Orange i nju. Zdarza się jakiś telefon raz na 2-3 miesiące, SMS-ów żadnych.

Jeśli ktoś ma inaczej i wie, kto go spamuje, wystarczy zwrócić się do UODO.
 #1018020  autor: Marcin1108
 19 wrz 2018, 20:27
Znajomy pracował jako telemarketer w jednej z firm która wykonuje telefony w stylu:

"halo dzien dobry, witam bardzo pana serdecznie, nastalski piotr moje nazwisko, klaniam sie, clean master. Informuje ze rozmowa jest rejestrowana a kontaktuje sie poniewaz panski numer zostal wybrany sposrod mieszkancow lublina i okolic, i prosze sobie wyobrazic ze mam kamerke samochodowa dla pana, taki upomineczek od naszej firmy, zupelnie za darmo, takze gratuluje serdecznie i oczywiscie zapraszam pana po odbiór, 26 wrzesnia, to jest prosze pana czwartek, na godzine 18 do hotelu czarny kot przy ulicy okopowej, kojarzy pan to miejsce, prawda? "

Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.

90% numerów na które dzwonią pochodzi z Orange, w firmie otwarcie mówi się, że ktoś z Orange sprzedaje te numery. Oczywiście nie mówię, że robi to za zgodą firmy, no ale jeśli Orange by to przeszkadzało to już dawno znaleźliby "życzliwego" podającego nasze adresy obcej firmie. Dane które pojawiają się u telemarketerów to tylko (aż?) miejscowość.
 #1018051  autor: Remington
 19 wrz 2018, 21:24
Marcin1108 pisze:Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.
Ale licznik bije i to niemało. Fikcyjna firma Relax Lux?

Coś jest na rzeczy, dzwonią głównie na numery z Orange, choć nie tylko. Ale niemoc "teoretycznego" państwa (nieważne kto rządzi, niedasizm trwa i trwać będzie) daje doskonale znać o sobie - UODO nie podejmuje interwencji, bo skarżący nie jest w stanie wskazać palcem firmy odpowiedzialnej za spam.
 #1018086  autor: michaelred
 19 wrz 2018, 22:31
@up lacznie ponad 4 lata spedzilem w Orange abo. Konkursy radia bzdet, wygrales costam, telefony z zaproszeniami na pokazy. Pelno tego a na drugim nr jeszcze gorzej. Po przeniesieniu do a2mobile po ok 1 miesiacu wszystko sie skonczylo. Przedwczoraj dzwonili z jakimis bzdurami pierwszy raz odkad jestem w a2mobile (przenioslem sie jeszcze przed RODO). Prawde mowiac myslalem, ze to przez to ze podawalem swoje nr np. podczas zakupow z Chin i na roznych serwisach ale po przejsciu do a2 wszystko sie skonczylo. Dla mnie to nie przypadek:)
 #1018223  autor: Pabloeq
 20 wrz 2018, 16:36
Ja poblokowałem wszystkie mozliwe zgody w Orange i możecie wierzyć lub nie ani jednego spamerskiego smsa czy telefonu, jedynie co to to że po wejściu RODO zgody/braki zgód w Orange "cudownie" się wyzerowały, wszystko co wcześniej określałem musiałem określać jeszcze raz, oczywiście na NIE:-)
 #1018293  autor: f0ku5
 20 wrz 2018, 22:30
Swój główny numer już trzeci raz w "karierze" mam obecnie w Nju, żadnych telefonów od nikogo.
 #1059172  autor: marcin19883
 12 gru 2018, 16:59
U mnie ok. Dbałem od początku o swoje numeru u każdego operatora i jest spokój. A miałem i mam obecnie kilka numerów w Orange lub przenosze już któryś raz z rzędu te same. :D
 #1059186  autor: Remington
 12 gru 2018, 19:13
To nie jest kwestia "dbania" o numery. Wydzwaniają spamerzy na potęgę, numery niby losując, poczytajcie sobie o firmie Relax Lux itd. Niemal wszyscy moi znajomi byli obdzwonieni, włącznie z tymi co od zawsze z zasady nie udzielają zgód marketingowych. Przypuszczam, że numery przehandlowują nie operatorzy, tylko osoby/firmy mające do nich dostęp z innego tytułu - może firmy kurierskie, taksówkowe itp.
 #1059201  autor: marcin19883
 12 gru 2018, 20:32
Remington pisze:
12 gru 2018, 19:13
Wydzwaniają spamerzy na potęgę, numery niby losując, poczytajcie sobie o firmie Relax Lux itd.
Nawet jak weszło RODO, to nic się nie zmieniło?

ps. Przypomniało mi się, że rok temu ktoś do mnie dzwonił przez kilka dni, co wieczór. Na szczęście nie odebrałem i ucichło.
 #1059214  autor: Remington
 12 gru 2018, 22:04
Jakie RODO? Podają się za nieistniejące firmy. Numery, z których telefonują mają po kilkaset, albo i ponad tysiąc wpisów wnerwionych ludzi. Nawet nie byłoby na kogo złożyć skargi, bo do UODO trzeba złożyć skargę na konkretny podmiot. Tylko jakaś dziennikarska prowokacja by pomogła, gdyby ktoś poszedł na te ich badania, pokaz garnków czy co tam jeszcze.
 #1060491  autor: Morvius
 28 gru 2018, 15:14
Według pierwszego linka jestem użytkownikiem sieci T-mobile i znajduję się w Białymstoku. :P
Druga oraz trzecia strona nie wskazała mi żadnych informacji. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1060508  autor: Morvius
 28 gru 2018, 17:26
Zrozumiałem z wypowiedzi wcześniejszych również, że do sprawdzania z jakiej sieci ktoś dzwoni i prawdopodobnie skąd jest. Stąd moja wypowiedź wyżej. Nie stresuj się. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1062270  autor: sumix
 11 sty 2019, 10:59
Noworoczny test.

5 pln na nową karte nju z nowym numerem. Dostałem ją w mniej niż 24 godziny.
Po 12 godzinach od aktywacji pierwszy telefon -> Mamy specjalnie dla Pana nagrode, chcielibysmy sie umowic zeby ja mogl Pan odebrać :-)

I jak tu traktowac powaznie nju/orange ?
  • Strona 7 z 15
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15