DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1059136  autor: Mowa63
 12 gru 2018, 11:03
Z mojego poprzedniego postu (RWK i tanie połączenia międzynarodowe) nie wynikło nic konkretnego, dlatego stawiam inne pytanie:

W której sieci (u którego oferenta) można najłatwiej i najtaniej dostać taryfę "na kartę" z ważnością przez (minimum) rok na rozmowy wychodzące i przychodzące, bez ukytych opłat "karnych" za bak aktywności? SMS, internet, tethering, pakiety itp. - nieistotne.

1. "Najłatwiej" - to znaczy bez konieczności regularnego wprowadzania kodów, śledzenia stanu umowy i taryfy itp.
2. "Najtaniej" - w miarę możliwości bez opłat dodatkowych za aktywacje RWK
3. "Bez ukrytych opłat 'karnych'" - bez obowiązku dzwonienia / wysyłania sms raz na miesiąc (lub w cyklu rozliczeniowym)

Najlepiej z tańszymi rozmowami krajowymi, ew. międzynarodowymi (NIE roaming).

Przykłady:
"Play na Kartę odNOWA" wymaga wykonania jedneg płatnej usługi w cyklu rozliczeniowym, przy braku aktywności zostaje pobierana opłata 2 zł/miesiąc
"Rok ważności konta w Plusie na Kartę bez limitu" - kosztuje 10 zł (jednorazowo), opcja jest uruchamiana kodem. Z Regulaminu i postów NIE wynika jednoznacznie, czy opłata 5 zł jest jednorazowa, czy cykliczna (miesięczna) ?
"Lycamobile" - tanie rozmowy (również międzynarodowe), 25 zł jednorazowa opłata za aktywację RWK
"Fakt" - tanie rozmowy krajowe (drogie międzynarodowe), RWK automatycznie (po doładowaniu 5 zł), bezpłatny przesył danych (32 kb/s)

Może ktoś by mógł coś podpowiedzieć / zasugerować?
Z góry dziękuję!
 #1059144  autor: Remington
 12 gru 2018, 11:49
RWK oferuje wielu operatorów, np.:
- Play (w różnych taryfach)
- Orange
- Plus (w różnych taryfach)
- a2m
- Mobile Vikings
- Virgin Mobile
- Lajt Mobile (po doładowaniu ponad 10 zł)
- Klucz
- wRodzinie (2 lata)

Z ww. tylko Play i Orange umożliwiają mieć RWK bez konieczności doładowania, pozostali dają rok po doładowaniach.
 #1059168  autor: adacomp
 12 gru 2018, 16:22
W Play NK RWK raz na rok wysyłasz kod ussd lub sms i masz kolejny rok RWK.
W Orange FNK podobnie wysyłasz raz na rok sms aby przedłużyć RWK, ale ten sms jest bezpłatny dopiero po 93 dniach od aktywacji karty w Orange.
 #1059171  autor: Mowa63
 12 gru 2018, 16:59
Remington pisze:
12 gru 2018, 11:49
RWK oferuje wielu operatorów, np.:
Dziękuję za odpowiedź.
Informacje, które udało mi się dotychczas zaleźć:
- Play (w różnych taryfach)
Na stronie Play jako jedyna wymieniona jest taryfa "odNOWA" - z "karną" opłatą 2 zł / miesiąc przy braku aktywności w okresie rozliczeniowym.
- Orange
Na stronie internetowej Orange nie są wymienione ŻANDE konkretne taryfy "na kartę", reklamowane są tylko pakiety itp. Informacja o możliwości włączenia opcji "na rok " (przez wysłanie SMS za 3 zł) jest do odnalezienia jedynie przez funkcję szukania.
- Plus (w różnych taryfach)
Opcja "Na rok" jest wymieniona wśród "Usług" (jednorazowa opłata 10 zł)). Wedlug regulaminu promocji "Rok ważności konta" opcja jest dostępna dla taryfy "ja+ na Kartę", ale na stronie głównej NIE MA takiej taryfy. Jedyny starter bez pakietów wymieniony z nazwy to "Prosto na kartę" - czy to ta sama taryfa?
- a2m
Dostępność starterów ograniczona do sieci sklepów Ż&F
- Mobile Vikings
Jeśli dobrze rozumiem starter można zamówić tylko pocztą?
- Virgin Mobile
Łatwość zakupu startera, ale na głownej stronie internetowej nie ma żadnych taryf "bez pakietu" - czy takie karty są w ogóle oferowane?
- Lajt Mobile (po doładowaniu ponad 10 zł)
Starter do zamówienia droga pocztowa. Tanie rozmowy międzynarodowe tylko przez VoIP.
- Klucz
Interesująca oferta, ale dostępność starterów ograniczona (wysyłkowo tylko na Allegro, z bardzo ograniczoną możliwością wyboru sposobu płacenia).
- wRodzinie (2 lata)
Startery są podobno do kupienia w "wybranych placówkach Poczty Polskiej", ale link odnosi się do WSZYSTKICH placówek PP, bez możliwości sprawdzenia, czy dana filia prowadzi sprzedaż tych pakietów.

Strony, na której można by porównać oferty "na kartę" z uwzględnieniem różnych warunków jak dotąd nie znalazłem (komórkomat ma ubogą listę kryteriów, np. nie obejmujących kosztów rozmów międzynarodowych, połączeń VoIP itp).
Może ktoś mógłby coś podpowiedzieć, albo wskazać jakąś KONKRETNĄ kartę/taryfę?
Z góry dziękuję!
 #1059197  autor: darekka
 12 gru 2018, 20:00
Starter "wRodzinie" z kontem ważnym 2 lata możesz za darmo dostać do domu pocztą polską(list zwykły i aby zarejestrować kartę konieczna jest wycieczka na pocztę, do Żabki) zamawiając na https://startery.wrodzinie.com.pl/
W tej ofercie masz możliwość aktywacji Usługi za 30zł. działającej w cyklach 2-miesięcznych i dającej nolimit na rozmowy(stacjonarne i komórkowe), nolimit SMS oraz 10GB neta ale uwaga nie ma w tej ofercie możliwości choćby odpłatnego wysłania MMSa. Czyli nolimit za 15zł./msc.

wRodzinie działa na Plusie i nie wymaga żadnych czynności przez 2 lata, po tym czasie dowolne doładowanie da następne 2 lata.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1059206  autor: zoltan666
 12 gru 2018, 21:19
Play na Kartę odNOWA - doładowujesz konto określoną kwotą i cała kwotę z doładowanie przeznaczasz na zakup pakietu minut, smsów, internetu. Na koncie pozostaje 0 zł. i żadnej karnej opłaty za brak aktywności nie będzie.
 #1059209  autor: Remington
 12 gru 2018, 21:23
Dostałeś listę ofert, wybierz coś sobie. Nie rozumiem co Cię boli dostępność starterów np. w Żabce skoro nie określiłeś tego wcześniej jako kryterium wyboru. Albo co ma do rzeczy, że o RWK w Orange znalazłeś dopiero w wyszukiwarce - ale jest. Wybierz sobie ofertę u któregoś z wymienionych operatorów i zapytaj już konkretnie o nią jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne.
 #1059240  autor: Ryszard Lubicz
 13 gru 2018, 10:37
zoltan666 pisze:
12 gru 2018, 21:19
Play na Kartę odNOWA - doładowujesz konto określoną kwotą i cała kwotę z doładowanie przeznaczasz na zakup pakietu minut, smsów, internetu. Na koncie pozostaje 0 zł. i żadnej karnej opłaty za brak aktywności nie będzie.
Czy aby napewno? Mam Odnova I sie wlasnie zastanowiam. Pakiety wykupione ale ma koncie gl. 0 zl. Czyli brak mozliwosci wykonania platnej aktywnosci. Czy jesli mi schodza minuty/zlotowki z konta promo to sie wlicza? Czy np. Wylacza mi SD?

Grażynko wybacz...
 #1059244  autor: Mowa63
 13 gru 2018, 11:31
Ryszard Lubicz pisze:
13 gru 2018, 10:37
zoltan666 pisze:
12 gru 2018, 21:19
Play na Kartę odNOWA - doładowujesz konto określoną kwotą i cała kwotę z doładowanie przeznaczasz na zakup pakietu minut, smsów, internetu. Na koncie pozostaje 0 zł. i żadnej karnej opłaty za brak aktywności nie będzie.
Czy aby napewno? Mam Odnova I sie wlasnie zastanowiam. Pakiety wykupione ale ma koncie gl. 0 zl. Czyli brak mozliwosci wykonania platnej aktywnosci. Czy jesli mi schodza minuty/zlotowki z konta promo to sie wlicza? Czy np. Wylacza mi SD?
Też jestem ciekaw :mrgreen: Takie rozwiązanie jest w grunice rzeczy niedotrzymaniem warunków umowy przez klienta (jeśli nie korzysta aktywnie z karty). Na miejscu Play wysłałbym prośbę (a potem upomnienie) o uzupełnie środków na koncie (co miesiąc 2 zł), a przy braku reakcji - wyłączył kartę. Chyba że w "realu" świat wygląda inaczej?
Remington pisze:Nie rozumiem co Cię boli dostępność starterów np. w Żabce skoro nie określiłeś tego wcześniej jako kryterium wyboru. Albo co ma do rzeczy, że o RWK w Orange znalazłeś dopiero w wyszukiwarce - ale jest.
Moim celem nie jest stałe śledzenie aktualnych promocji, bieganie po punktach dystrybucji, wyszukiwanie ukrytych informacji itp, lecz wybranie (pasującej) oferty, którą można łatwo kupić, zainstalować i zapomnieć na rok. Karty szukam jako rezerwy dla osoby, która chce mieć możliwość kontaktu w razie potrzeby, ale na codzień nie będzie z karty korzystała.
Jeśli chodzi o przejrzystość i łatwość dostępu do informacji, to strony internetowe niektórych oferentów pozostawiają wiele do życzenia - z tym się chyba wszyscy zgodzą? wRodzinie jest dla mnie przykładem jasnej, klarownej i zrozumiałej oferty, podobnie Lycamobile i Klucz (to są, o ile się dobrze zorientowałem - oferenci zagraniczni?), ale sa też "inne" strony :wink:

Dziękuje wszystkim za pomoc!
 #1059247  autor: Remington
 13 gru 2018, 11:38
@Ryszard,
płatną aktywnością jest też korzystanie z pakietów.

@Mowa63,
Playa obowiązuje ich regulamin, numer wyłączą po roku bez płatnej aktywności. Co do reszty to Twoim celem zdaje się nie śledzenie czegoś tylko znaleźć ofertę odpowiadającą Twoim kryteriom. W tym celu chcąc nie chcąc musisz się zapoznać z tym co jest dostępne. Gdy już znajdziesz ofertę to strona internetowa nie będzie do niczego potrzebna. Wybierz którąś i pytaj. a2mobile wydaje się najlepiej odpowiadać tym preferencjom.
 #1059363  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 11:43
Remington pisze:
13 gru 2018, 11:38
@Mowa63,
a2mobile wydaje się najlepiej odpowiadać tym preferencjom.
Na stronie internetowej jest podana stawka za rozmowy w Polsce: 0,10 PLN/min, a w cennikach (obowiązujacych od 30.11.2018 i 12.12.2018): 0,18 PLN/min. Który z nich jest "najbardziej aktualny"? Z innego komunikatu wynika, że 30.11.2018 nastąpiła zmiana operatora.
Dziękuję za sugestię, ale to wszystko nie wzbudza mojego zaufania. Szukam oferty, o którą nie będe musiał się troszczyć przez następny rok.

Na razie moimi faworytami są:
1. "Fakt" (tańsze połączenia krajowe), choć mam złe doświadczenia z zasięgiem sieci Play poza dużymi miastami
2. "Plus Prosto na kartę" (mimo drogich połączeń międzynarodowych), choć nie wiadomo kiedy skończy sie promocja (?)
3. "Klucz" byłby dobrym kandydatem ze względu na połączenia międzynarodowe, gdyby nie ograniczony sposób dystrybucji (Allegro nie wchodzi w grę, Teletorium nie mam w mojej okolicy)
4. "Lycamobile", ze względu na najtańsze połączenia międzynarodowe, choć wymaga jednorazowej opłaty za przedłużenie ważności konta na rok i ma droższe (niż Fakt / Plus) połączenia krajowe

W razie wątpliwości zwrócę się z dalszymi pytaniami.
Z góry dziekuję!
 #1059368  autor: Remington
 14 gru 2018, 12:28
Mowa63 pisze:
14 gru 2018, 11:43
Na stronie internetowej jest podana stawka za rozmowy w Polsce: 0,10 PLN/min, a w cennikach (obowiązujacych od 30.11.2018 i 12.12.2018): 0,18 PLN/min. Który z nich jest "najbardziej aktualny"? Z innego komunikatu wynika, że 30.11.2018 nastąpiła zmiana operatora.

Obie informacje są aktualne. Jak u większości operatorów, jest cennik standardowy (18 groszy) oraz oferta promocyjna (10 groszy), która nawet w przypadku zmiany pozostanie dla tych co zdążą z niej skorzystać - tak było też z poprzednimi ich taryfami i tak samo z Prosto na Kartę - zdążysz skorzystać to będziesz to mieć na stałe. Zmiana operatora co ma do rzeczy? Nie pierwszy raz Solorz przesunął coś pomiędzy swoimi spółkami.

Klucz - dostarcza też SIM kurierem, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie numeru

Lyca nie spełnia Twojego kryterium bezobsługowości. Jest obowiązek wykonania min. jednego połączenia w okresie 90 dni, inaczej mogą wyłączyć numer.
 #1059370  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 12:51
Remington pisze:
14 gru 2018, 12:28
Mowa63 pisze:
14 gru 2018, 11:43
Obie informacje są aktualne. Jak u większości operatorów, jest cennik standardowy (18 groszy) oraz oferta promocyjna (10 groszy), która nawet w przypadku zmiany pozostanie dla tych co zdążą z niej skorzystać - tak było też z poprzednimi ich taryfami i tak samo z Prosto na Kartę - zdążysz skorzystać to będziesz to mieć na stałe.
Dziękuję.
Zmiana operatora co ma do rzeczy?
Operatorzy pojawiaja się i znikają, tak jak było np. z Lebara, czy Rebtel.
Klucz - dostarcza też SIM kurierem, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie numeru
Dostawa prze kuriera nie wchodzi w grę, numeru nie chcę przenosić.
Lyca nie spełnia Twojego kryterium bezobsługowości. Jest obowiązek wykonania min. jednego połączenia w okresie 90 dni, inaczej mogą wyłączyć numer.
Za 25 PLN pobrane z konta i wysłanie wiadomości na <*139*9999#> ważność numeru jest przedłużana do roku. Zakładam, że to oznacza możliwość dzwonienia i odbierania rozmów.
 #1059372  autor: Remington
 14 gru 2018, 13:38
Mowa63 pisze:Operatorzy pojawiaja się i znikają, tak jak było np. z Lebara, czy Rebtel.

Aero2 (wRodzinie), Netia ani Premium Mobile (a2mobile) nie znikną, bo należą do Cyfrowego Polsatu. Lajt Mobile pewnie też, bo to stacjonarna Telestrada. Virgin wiadomo, że ma być sprzedany najpewniej P4. Z pozostałymi MVNO tak naprawdę nie wiadomo.

Chcesz być pewny operatora, to bierz ofertę od któregoś MNO: Fakt, Heyah, nju, Orange, Play, Plus, Plush, RBM, T-Mobile, TuBiedronka.
Mowa63 pisze:
Klucz - dostarcza też SIM kurierem, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie numeru
Dostawa prze kuriera nie wchodzi w grę, numeru nie chcę przenosić.

To co wchodzi? Określiłeś na wstępie jasno kryteria i dostępność starterów nie była żadnym z nich. Po czym piszesz, że kurier nie, Żabka nie, poczta nie, Allegro nie. To co "tak"?
 #1059381  autor: Mowa63
 14 gru 2018, 15:05
Remington pisze:
14 gru 2018, 13:38
To co wchodzi? Określiłeś na wstępie jasno kryteria i dostępność starterów nie była żadnym z nich. Po czym piszesz, że kurier nie, Żabka nie, poczta nie, Allegro nie. To co "tak"?
Oprócz tych miejsc jest wiele możliwości zakupu i rejestracji starterów: salony firmowe, kioski z gazetami, sieci marketów AGD (np. Mediamarkt / ex. Saturn), czy nawet stacje benzynowe. Tam byłoby mi najłatwiej.

Kurier: przyznaję, że takiej możliwości dostawy nie bralem pod uwagę
Żabka: nie mam w pobliżu, innych sieci nie wykluczam (np. Fresh)
Poczta: przesyłka wrzucona do skrzynki - jak najbardziej! kupno na poczcie - jak najbardziej! Tyle że np. na stronie wRodzinie nie mozna sprawdzic które ("wybrane") placowki sprzedaja zestawy startowe
Allegro - jak najbardziej! ale nie z tak ograniczonym sposobem płatności, jak w przypadku sieci Klucz