DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1058122  autor: mateo1995
 03 gru 2018, 22:14
Cześć,
Potrzebuję nowego telefonu, moje wymagania:
- możliwie mały, założyłem sobie do 149 x 73 mm
- NFC
- dobre zagospodarowanie przestrzeni z przodu(bezramkowy)
- radio FM
- dobry aparat
- cena w okolicach tysiąca zł

w wyszukiwarce telepolis dostałem takie wyniki

https://www.telepolis.pl/telefony,4,1,1 ... dowe=0&p=1

z tego najciekawsze moim zdaniem są LG G6 i HUAWEI P20 LITE, który z nich będzie lepszym wyborem waszym zdaniem? Czy są jakieś inne modele polecane zamiast tych dwóch(mógłbym zrezygnować wymogu radia FM)?
 #1058129  autor: Kozik_7X
 03 gru 2018, 23:43
LG G6 jak najbardziej, świetne urządzenie, ale tutaj cena znacznie przekracza założony tysiak, najniżej widzę z "legit sklepów" z fakturą za 1285 zł w sferisie. Pod względem specyfikacji, wydajności itp. stoi bardzo wysoko. Zdjęcia również, optyczna stabilizacja obrazu, którą ciężko znaleźć w budżetowcach.
Mnie zaciekawiła też ostatnio Motorola One, wersja 4/64, można kupić do tysiaka. Przekątna 18:9, ale mniejsza niż u konkurencji rozdzielczość. Ma to swoje plusy, bateria trzyma dłużej. Obsługuje NFC, radio FM, rozmiar mieści się w założeniach. No i czysty Android "One". Obejrzyj, może Ci się spodoba. Niewiele zostało tych *małych* smartfonów.. niestety
 #1058134  autor: kathumax
 04 gru 2018, 00:28
W tej cenie nie kupisz G6. Zamiast P20 lite możesz poszukać A8 - na BF były za ok. 1000 pln, więc pewnie przed świętami będzie do dostania w tych granicach. Wszystkie trzy znacznie lepsze od tej Motoroli - plastikowej, z bardzo słabym ekranem i gorszym niż przeciętny aparatem.
 #1058357  autor: FKS_91
 05 gru 2018, 22:52
G6 zdecydowanie lepszy, ale tak jak koledzy wyżej ciężko żeby go dostać w tej cenie. Jeśli byłbyś stanie wrzucić te dwie stówki i kupić to ja bym Cię do tego namawiał :) Jeśli nie jesteś wstanie to może Xiaomi Mi A2 ?? Czysty android, jak na ten budżet poczciwy aparat no i telefon bardzo wydajny w wersji 4/64GB.
 #1058448  autor: Lawrence72
 06 gru 2018, 18:36
Z reguły odrzucałbym wszystkie wersje "lite" która już na starcie są okrojone. Ogólnie z w/w modeli G6 wypadnie lepiej, raz że bardzo dobry aparat dwa dobrze zoptymalizowana pod względem wydajności. Duże plusy to NFC czy IP68 chociaż jakiegoś dłuższego wsparcia bym się nie spodziewał.
 #1058886  autor: Rychurapper
 09 gru 2018, 23:43
Witam
Podłącze się do tematu gdyż dostałem ofertę od operatora i z telefonów, które mnie interesują do wyboru mam XIAOMI MI 8 LITE lub LG G6 który jest trochę droższy.
Na plus lg g6 przemawia to że jest wodoszczelny i ma szerokokątny obiektyw, na nfc mi nie zależy
Bardzo ważna dla mnie jest wydajność sprzętu i mam pytanie czy bardziej wydajny jest snapdragon 821, który ma 4 rdzenie czy 8 rdzeni snapdragona 660 które jest w xiaomi
Z góry dziękuję ;)
 #1058907  autor: Eragon
 10 gru 2018, 11:24
Co do wydajności, powiedziałbym że są na podobnym poziomie. 821 jest wyższym modelem oczywiście, ale starszym. Z biegiem czasu, klasa średnia osiąga tą samą wydajność co niegdysiejsze flagowce.
Na korzyść równowagi przemawia fakt że soft na Mi8 Lite będzie nieco dłużej aktualizowany, chociaż nie wiem czy dostanie wyższego Andka. Obecnie G6 ma 8.0 a Mi8 Lite 8.1.

Poza wydajnością, czego jeszcze oczekujesz od telefonu?

:smt006
 #1058957  autor: Rychurapper
 10 gru 2018, 18:31
Oczekuje jeszcze dobrego aparatu, z tego co oglądałem oba mają przyzwoite zdjecia natomiast lg ma szerokokątny obiektyw, tyle że roznica między tymi telefonami w ofercie to 200zl

Co do softu w lg to jest brandowany przez playa i dostepna wersja to 7.1, a wgrywając samemu oreo prawdopodobnie utracę gwarancje, natomiast xiaomi nie jest brandowany
 #1058969  autor: kathumax
 10 gru 2018, 19:54
LG robi dużo lepsze zdjęcia, będzie też szybszy (co nie znaczy, że P20 ma jakieś istotne problemy z wydajnością). Szybkość to nie tylk procesor, ale również GPU i przede wszystkim typ dysku.
Gorzej pewnie będzie ze wsparciem, bo to starszy model no i u LG różnie z tym bywa.
Ale jak ci nie zależy na dual sim, to bym brał G6.
 #1058980  autor: Lawrence72
 10 gru 2018, 20:55
Jeżeli stawiasz na aparat to spokojnie możesz wchodzić w G6. Jakość zdjęć będzie na dobrym poziomie a wydajnościowo względem Mi8L nie odczujesz aż takiej różnicy.
Kolejne plusy po stronie G6 to IP68, dobry goryl na froncie czy obsługa komunikacji NFC.
 #1059043  autor: Wiola_K
 11 gru 2018, 12:04
kathumax pisze:
04 gru 2018, 00:28
W tej cenie nie kupisz G6. Zamiast P20 lite możesz poszukać A8 - na BF były za ok. 1000 pln, więc pewnie przed świętami będzie do dostania w tych granicach. Wszystkie trzy znacznie lepsze od tej Motoroli - plastikowej, z bardzo słabym ekranem i gorszym niż przeciętny aparatem.
teraz przez parę dni na morele A8 miał być za 888 zł. Nie wiem czy promocja dalej aktualna.