DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 46 z 55
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 55
 #1058728  autor: Remington
 08 gru 2018, 20:47
ursa20 pisze:
08 gru 2018, 18:59
Żeby było śmieszniej, karta Rebtela dalej ma zasięg i można z niej dzwonić :) Oczywiście rozmowy przychodzące na przeniesiony numer kierowane są do Faktu. Dzwonienie przez aplikację Rebtela też działa.

I będzie działać, póki nie usuną Ci konta, albo sam usuniesz konto lub numer. Z apki dzwonisz VOIP-em, a identyfikacja jest Twoim numerem zdefiniowanym w ich panelu. Właśnie testowałem to na drugim koncie zarejestrowanym na inny numer i jak najbardziej on jest prezentowany, choć nigdy nie był w Rebtelu. To jest praktykowane przez operatorów VOIP, np. tych podpiętych pod Betamax.

Przypuszczam, że karta SIM była wrotami do ich systemu VOIP i dalej tym jest, a że nie ma na niej numeru w tym nie przeszkadza.

Sprawdź więc, czy z karty Rebtel da się wysyłać SMS-y.
 #1058736  autor: dadarius
 08 gru 2018, 21:27
Ja też już z jednym numerem jestem w Fakcie(numer rebtelowski), przeniesienie trwało 48h/2 podejścia,pierwsze poszło pomyłkowo do Premium Mobile, druga karta czeka na A2M....zobaczymy, może będzie happy end.
 #1058751  autor: TomekErek
 09 gru 2018, 09:14
To czyli jak? Jeśli Rebtel dał mi nowy numer (nie było u mnie MNP) to nie bedzie problemów, zeby przenieść ten numer np. do Play?

Czy tylko Rebtel pozwala na zabieranie numerów, ktore wcześniej sam przyjął a swoich "własnych" numerów wydawać nie chce?

No i co wybieracie podczas skłądania wniosku? Ze to numer prepaid, tak?
 #1058773  autor: JacekK
 09 gru 2018, 12:11
Tak czytam o tym, że po przeniesieniu numerów z Rebtel do innych sieci karty SIM Rebtela działają z dotychczasowym numerem i nawet realizują wszystkie usługi wychodzące, to chyba jednak coś jest nie halo...

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058776  autor: sobolek77782107
 09 gru 2018, 12:18
Ja walczyłem przez cały październik z podłączeniem numeru przez Rebtel. Virgin wyłączył mi numer z końcem października i do grudnia Rebtelowi nie udało się go podpiąć do siebie. Teraz od początku grudnia proszę o zwrot z powrotem do starego operatora ale bezskutecznie. Sam nie mogę tego zrobić ponieważ numer do dzisiaj nie działa. Ręce opadają. :cry:
 #1058781  autor: spillerix
 09 gru 2018, 13:08
Napisz na support@rebtel, podaj im nr telefonu i swoje imię i nazwisko - to przyśpieszy rozwiązanie problemu. W moim przypadku na moją sprawę odpisali w 30 minut. Ta nowa infolinia nie ma nawet dostępu do bazy danych i nic zrobić nie mogą, ale mejlowy kontakt działa sprawnie i zrobili to o co prosiłem.
 #1058829  autor: spillerix
 09 gru 2018, 16:22
A nie możesz po prostu w salonie u dowolnego operatora wypełnić wniosek o przeniesienie i jako obecnego wpisać Rebtel? W końcu to oni są niejako w posiadaniu twojego numeru, tyle, że nie przypisali go do konkretnej simki. Ja bym tak zrobił i zobaczył czy wniosek zostanie odrzucony czy zaakceptowany.
 #1058863  autor: JacekK
 09 gru 2018, 19:48
sobolek77782107 pisze:
09 gru 2018, 17:08
Nie wiem czy to przejdzie, ponieważ przy wypełnianiu wniosku przychodzi sms weryfikacyjny na numer telefonu który chcę przenieść a ten nie działa :oops: Ale może ktoś się wypowie bardziej biegły w przeniesieniach.
U kogo wypełniasz ten wniosek? Virgin? Jeśli tak, to przenieś w salonie GSM, doraźnie do któregoś z głównych operatorów. Tam nie ma SMS-ów weryfikacyjnych, a na pewno nie wszędzie są. Najważniejsze, żebyś zabrał numer z Rebtel, potem będziesz się martwił, jak wrócić do VM :)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058873  autor: macc
 09 gru 2018, 20:56
sobolek77782107 pisze:
09 gru 2018, 17:08
Nie wiem czy to przejdzie, ponieważ przy wypełnianiu wniosku przychodzi sms weryfikacyjny na numer telefonu który chcę przenieść a ten nie działa :oops: Ale może ktoś się wypowie bardziej biegły w przeniesieniach.
klucz nie wymaga kodu weryfikacyjnego https://www.klucz.net/TransferNumber
 #1058878  autor: h659463
 09 gru 2018, 22:22
JacekK pisze:
09 gru 2018, 12:11
Tak czytam o tym, że po przeniesieniu numerów z Rebtel do innych sieci karty SIM Rebtela działają z dotychczasowym numerem i nawet realizują wszystkie usługi wychodzące, to chyba jednak coś jest nie halo...
Tak pewnie było cały czas. Osoba z pracy przenosiła z Rebtel ok. 2 miesiące temu i też miała 2 karty z tym samym numerem. Od nowego operatora (można dzwonić i odbierać) i z Rebtel (można dzwonić)
 #1058884  autor: Remington
 09 gru 2018, 23:06
JacekK pisze:
09 gru 2018, 12:11
Tak czytam o tym, że po przeniesieniu numerów z Rebtel do innych sieci karty SIM Rebtela działają z dotychczasowym numerem i nawet realizują wszystkie usługi wychodzące, to chyba jednak coś jest nie halo...

Napisałem wczoraj skąd prawdopodobnie się to wzięło. Po prostu karta daje wjazd do usług VOIP, a w nich CLIp jest niezależny od tego czy numer jest u nich czy nie. Kolejne ich niedopatrzenie jak widać. Ciekawe tylko czy smsy też można wysyłać.
 #1058885  autor: spillerix
 09 gru 2018, 23:26
Można wykonywać połączenia jak i wysyłać smsy. Usunąłem numer z konta w Rebtel, a następnie usunąłem konto już całkowicie. Dopiero po tym z karty sim Rebtela nie mam możliwości wykonywania połączeń czy wysyłania smsów. Karta jednak nadal łapie zasięg.

Mam nadzieję, że Rebtel jako tako nie ma już żadnych praw w stosunku do mojego numeru, który udało mi się od nich odzyskać.
  • Strona 46 z 55
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 55
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 55