DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 #1057378  autor: bolek2004
 27 lis 2018, 13:22
Nie wiem jak jest w rzeczywistości bo nie sprawdzałem ale jeśli wierzyć regulaminowi to wychodzi na to że jest tak samo jak z dilem, że dodatkowo trzeba mieć pakiet netu włączony, co powoduje że tak naprawdę usługa kosztuje 45zł (40+5 pakiet netu).
 #1057415  autor: zaqu222
 27 lis 2018, 16:42
Dzisiaj skończył mi się DIL. Miałem na koncie 80 zł, w tym jeszcze pakiet 2 GB (ten z doładowania, ważny jeszcze do początku stycznia). Wykupiłem 100 GB za 40 zł, dodało mi jeszcze 1 GB, plus pojawił się dodatkowy 99 GB dostępny w strefie Play. Generalnie wszystko w porządku.
Obrazek
 #1057420  autor: admundo
 27 lis 2018, 17:43
Gdyby się okazało, że ten dodatkowy pakiet rzeczywiście jest konieczny do zachowania normalnej prędkości, prócz dodatkowych wydatków na ten pakiet pozostaje kwestia co będzie jak się zużyje 100GB w pakiecie podstawowym - czy rzeczywiście włączy się lejek 32kbit/s czy może będzie następnie żarło z pakietu dodatkowego i dopiero włączy się lejek 32kbit/s czy może będzie żarło kasę na koncie, wyżre wszystko i dopiero włączy się ten lejek.
 #1057421  autor: jarekt
 27 lis 2018, 17:48
Cennikowy lejek włącza się na samym końcu gdy nie ma żadnego innego pakietu (darmowego, płatnego, bonusowego, itp.).
To jest zabezpieczenie (we wszystkich taryfach RBM, kilku Play i Fakt) aby nie pobrało nigdy żadnej kasy z konta, gdy skończy się jakiś pakiet.
Mówiąc inaczej: internet w tych taryfach jest zawsze darmowy, zmienia się tylko szybkość neta.

Taryfy z zawsze darmowym internetem czyli z cennikowym lejkiem 0,03Mbit/s (32kbit/s) w P4 (Play/RBM/Fakt):
- RBM1
- RBM7MNP
- RBM5
- rbmE
- rbmSM
- rbmSMpl
- PnKLT
- PnKSurf
- Fakt.
 #1057427  autor: jarekt
 27 lis 2018, 18:24
Pakiety MB/GB nie mają "limitów MB/GB" które można przekroczyć. Pakiety się wykorzystuje. Pakiety się zużywają. Pakiety się zerują. Mają nawet licznik w Play24 (często też jest kod USSD do sprawdzenia).
Osiągasz 0 i jest koniec. Czyli Cennik...
Inaczej jest z usługami z nielimitowanymi MB/GB, które mają lejek. Tam nie ma pakietów, bo GB są nielimitowane (nic się nie zmniejsza i nie zeruje).

Ten pakiet, to pakiet, więc jest 100GB, potem 0GB, a potem cennikowe 0,03Mbit/s z nielimitowanym :) i darmowym netem.
 #1057428  autor: bolek2004
 27 lis 2018, 18:37
Dzięki jarekt za odpowiedź bo chyba za długo z dila korzystałem i dopiero teraz sobie uświadomiłem że jest tak jak piszesz czyli że to jest pakiet 100gb i jak wykorzystasz wszystko to masz 0.
Po dilu mi zostało jakoś że mimo tych 100gb będzie można dalej korzystać i pewnie jest tak że dużo ludzi tak dalej myśli.
 #1057532  autor: admundo
 28 lis 2018, 16:17
Też muszę teraz uderzyć się w pierś, gdyż ponownie okazuje się że RBM po DIL-u nie jest wcale tak atrakcyjny jak mi się początkowo wydawało. Trzeba włączyć dodatkowy pakiet więc i tak wyda się minimum 43 złote. Wykorzysta się 100GB z hakiem (razem z dodatkowym pakietem) i internet stop. Mam jeszcze ponad 60 zł na koncie więc tak czy inaczej jutro rozładowuję tę skarbonkę, odpalam pakiet(y) i jeśli wykorzystam wszystko przed upływem 30 dni i włączy się lejek 32 kbit/s to RBM idzie do przysłowiowej szuflady i wrzucam PInKa.

Komu się może to teoretycznie opłacać? Komuś kto nie naciąga miesięcznie więcej niż 100GB ale po co komu RBM, skoro praktycznie w tej samej cenie ma PInK i to na lepszych warunkach.
 #1057565  autor: Durek
 28 lis 2018, 20:47
U mnie jeden DIL się już skończył przedwczoraj, a że rodzice nie pobierają dużych ilości to zmigrowałem ich do FM i zaopatrzyłem w pakiet 20 GB za 10 PLN. Wykończą pakiet to dokupię kolejny. Jak nie zlikwidują tego pakietu to dobrych kilkadziesiąt miesięcy będą skarbonkę opróżniać :)

Ale teraz mam inny problem. Mianowicie u mnie samego różnie to bywa i raz 100 GB było przekroczone a raz nie. Więc u mnie testowo odpalę pakiet za 40 PLN ale powyżej piszecie, że lepsze jest PInK ? Można jakieś info ?
 #1057575  autor: admundo
 28 lis 2018, 21:46
Tak jak już tu napisano RBM to zużycie pakietów i lejek 32 kbit/s na którym prawie nic z internetu nie odpalisz. Nawet jeśli raz przekroczysz a raz nie to chyba nie opłaca się w najbardziej potrzebnym momencie szukać gorączkowo rozwiązania tylko zabezpieczyć się żeby w najbardziej potrzebnej chwili nie zabrakło internetu choćby do podstawowej pracy. Oczywiście jeszcze będziemy to sprawdzać ale jak na razie wszystko wskazuje na to że w RBM prócz pakietów nie da się nic więcej zrobić, niestety.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 22:08 przez admundo, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1057666  autor: admundo
 29 lis 2018, 19:33
Raz jeszcze, bo mnie jedna rzecz ciekawi, cytat z regulaminu:

"Jeżeli w trakcie korzystania z Pakietu 100 GB nie będziesz miał żadnego aktywnego pakietu internetowego, szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych będzie zgodna z Cennikiem twojej oferty - czyli będzie wynosić 32 kb/s"

A co jeśli dodatkowy pakiet mam ważny np. do stycznia ale się on wcześniej zużyje (wyczerpie się pakiet 100GB i wyczerpie się dodatkowy pakiet który widnieje w Play 24 jako Pakiet internet) to czy będzie to rozumiane nadal jako aktywny pakiet czy jako nieaktywny? Czy w skład dodatkowego aktywnego pakietu wchodzi też "Limit GB w roamingu UE" (czytam z Play24)?

Tak sobie też pomyślałem, wracając z pracy - RBM strzelił sobie w stopę. Wystarczyło dać możliwość włączenia pakietu 100GB wielokrotnie tak jak to jest np. z pakietem 600MB i wilk byłby syty i owca cała. Po wykorzystaniu pakietu można by było włączyć kolejny, oczywiście płacąc za niego. Operator by zarabiał a człowiek by się nie irytował że internet spowolnił do 32 kbit/s. A tak zrobili coś na wzór pakietu Internet 25MB na 30 dni za 3 zł który można włączyć tylko raz na 30 dni.
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11