DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1055954  autor: -----
 21 lis 2018, 22:11
Witam!
Zacznę od tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać.
A teraz do rzeczy. Z racji zbliżającego się Czarnego Piątku chciałbym zakupić nowy telefon, tak abym (po rabatach) zmieścił się w kwocie poniżej magicznej bariery 1000 zł. Oto moje wymagania odnośnie telefonu umieszczone w kolejności ważności:

- DualSim (choć wiem, że to rzadkość, najlepiej niehybrydowy),
- wysoka wydajność (w grach),
- wykonanie,
- dobra jakość dźwięku,
- oprogramowanie,
- dobra jakość ekranu,
- aparat,
- USB C,
- NFC,
- WiFi 5 GHz

Ponadto byłoby dobrze, abym telefon mógł zakupić w tradycyjnym sklepie. Nie mam pojęcia jak się reklamuje produkty przez internet, bo nigdy tego nie robiłem.
Modelami, którymi się interesowałem to: HTC U Ultra, Motorola Moto Z, Asus zenfone max pro m1, Xiaomi redmi note 5, Xiaomi mi a2, Xiaomi mi a2 lite.

Który z powyższych smartonów jest według was wart uwagi? Może macie swoje propozycje?
 #1055956  autor: Eragon
 21 lis 2018, 22:18
Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB na Allegro
Ale najlepiej dołóż jednak te 100zł i bierz Honora Play, najlepsze co się da w tej kasie.

:smt006
 #1056175  autor: -----
 22 lis 2018, 22:36
W Xiaomi boli mnie brak USB C oraz NFC, jednak cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna, na promocji w xcom ~750 zł. Myślę, że ten telefon rozważę jako plan B. Honor jak widzę jest telefonem kompletnym, jednak coś czuję, że w tej cenie wyprzeda się jak ciepłe bułeczki. No i jego cena nieznacznie, bo nieznacznie, ale przekracza mój założony budżet. Nad dołożeniem do niego kasy, jeszcze się zastanowię, ale i tak już nadciągnąłem wystarczająco swój budżet.

A HTC U Ultra nie byłby dobrym wyborem?
 #1056551  autor: -----
 23 lis 2018, 19:28
Raczej nie jest do dobry wybór.

Może wie ktoś coś o Huawei P Smart Plus? Opłaca się? Kosztuje 999 zł.
 #1056555  autor: kathumax
 23 lis 2018, 19:45
Z grubsza to samo, co Mate 20 lite - solidny średniak. Jak do gier, to Huawei Play będzie lepszy. Możesz jeszcze rozważyć A8, ogólnie chyba najsolidniejszy z tych trzech.
 #1057412  autor: negra
 27 lis 2018, 16:04
Jako że jest w tym temacie o Mi A2 Lite to najnowsza wiadomość dotycząca oprogramowania
Aktualizacja do Android 9 Pie ważąca 1002.8 MB , dodam że są również 5 listopada zostały uaktualnione aktualizacje zabezpieczeń. Jak na razie Xiaomi dba o użytkowników tego fona.