DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 2 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
 #1056194  autor: ja.michal
 23 lis 2018, 00:07
Czy aby na pewno wszystko działa jak powinno? Chyba BBcode nie funkcjonuje w pełni. Chciałem zrobić wyliczenie i skorzystać z funkcji [ list ], ale... nie działa. Nie ma listy od kropek, cyfr czy liter.

Druga sprawa. Layout! Nie ma jakiejś ciemnej opcji?! Coś na noc by się przydało. :cry:
 #1056195  autor: pawcio1978
 23 lis 2018, 00:08
Mówiłem, że będą narzekania.
Akceptacja ręczna postów, a spam pojawia się.
 #1056198  autor: Dorotea
 23 lis 2018, 00:47
Kompletny brak ergonomii. Szczególnie źle dobrany rozmiar i kolor czcionki sprawia, że forum jest mało czytelne. I to wyeksponowanie awatarów, tak jakby to było najważniejsze.
 #1056349  autor: Kryniczanin
 23 lis 2018, 05:30
Wchodzi człowiek po 24 godzinach na telepolis i widzi to coś...

Ile mam kupić sobie calowy ekran? 100 cali wystarczy by mieć dwa posty widoczne czy może już rozglądać się za wersją boiskową?

Szkoda słów i klawiatury na was...
 #1056453  autor: Morvius
 23 lis 2018, 06:48
Panie i Panowie. Nie rozumiem czemu Wasze wpisy są pisane w formie narzekań, a nie wskazówek. Przecież to my wszyscy tworzymy tą stronę i przecież można napisać post w formie wskazującej co można poprawić, a nie "łoo panie, kto panu tak sp••••••ł". A proszę zauważcie, że głównie problem macie z wyglądem. Jest to kwestia ciągle plastyczna, zbieramy wspólnie wskazówki, robimy jeden worek i jak nasi informatycy chwilę odpoczną znów wezmą się do pracy. Czy nie lepiej byłoby trochę wyrozumiałości okazać? Nie chcę nic narzucać, ale fajnie by było raczej widzieć docenienie bo to bardziej motywuje do szybszej realizacji wskazówek, a nie ciągle hejt i hejt.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1056459  autor: goral2099
 23 lis 2018, 08:18
Na smartfonie brakuje mi możliwości wyboru strony tematu. Można tylko kliknąć w tytuł i wylądować na pierwszej stronie.
 #1056462  autor: Morvius
 23 lis 2018, 08:59
No i wtedy klikasz pierwszy nieprzeczytany post i trafiasz tam gdzie powinieneś, od nieprzeczytanych wszystkich zaczynając

Klasyczny obserwator wątku.
 #1056478  autor: neotele
 23 lis 2018, 10:18
Zgodnie z życzeniem będzie pozytywnie :)
Proszę o poprawienie, tak aby było jeszcze lepiej :)
1. Na stronach z listą tematów ( jak na rysunku poniżej) proszę o:
- usunięcie zbędnej pustej przestrzeni (obecnie ponad 50% powierzchni),
- przesunięcie informacji o kolejnych podstronach wątku o 1 wiersz wyżej i zmniejszenie czcionki z tymi numerami
Obrazek

2. Na stronach wątków ( jak na rysunku poniżej) proszę o usunięcie zbędnej pustej przestrzeni (obecnie ponad 70% powierzchni - jak w przykładzie), poprzez:
- zmniejszenie awatara o ok 80%,
- zmniejszenie czcionki opisu pod awatarem oraz wielkości przycisków "wyślij PW" itp.
Obrazek
 #1056484  autor: Morvius
 23 lis 2018, 11:05
Świetnie rozpisane! Dzięki za wskazówki i masz ode mnie plusa! 🤠

Klasyczny obserwator wątku.
 #1056486  autor: p2225
 23 lis 2018, 11:24
To i ja się dorzucę ;)
Obrazek

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1056505  autor: Dodo84
 23 lis 2018, 13:21
Morvius pisze:
23 lis 2018, 06:48
Panie i Panowie. Nie rozumiem czemu Wasze wpisy są pisane w formie narzekań, a nie wskazówek. Przecież to my wszyscy tworzymy tą stronę i przecież można napisać post w formie wskazującej co można poprawić, a nie "łoo panie, kto panu tak sp••••••ł". A proszę zauważcie, że głównie problem macie z wyglądem. Jest to kwestia ciągle plastyczna, zbieramy wspólnie wskazówki, robimy jeden worek i jak nasi informatycy chwilę odpoczną znów wezmą się do pracy. Czy nie lepiej byłoby trochę wyrozumiałości okazać? Nie chcę nic narzucać, ale fajnie by było raczej widzieć docenienie bo to bardziej motywuje do szybszej realizacji wskazówek, a nie ciągle hejt i hejt.
Ja mam najlepszą propozycję z możliwych. Wróćcie ze starym wyglądem forum i dajcie możliwość wybrania użytkownikom. Kto będzie chciał być przy nowym to sobie włączy nowy wygląd. Dla mnie stary wygląd forum był dużo bardziej czytelniejszy.
Na wersji mobilnej nie widać dat i godzin napisania ostatniego posta. W zamian za to pojawia się data utworzenia wątku. Tak jak wspominałem brakuje mi zamiast dnia i miesiąca określenia "wczoraj o.., dzisiaj o...." oraz rozgraniczenia pomiędzy podstawowymi 3 tematami ( O NetWorks!, playu i plusie) a resztą innych tematów.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #1056549  autor: filczyk
 23 lis 2018, 19:17
Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jak to mówią. Najbardziej w nowej wersji urzekła mnie ilość i wielkość reklam. Dodając do tego wspomnianą ramkę posta na prawie cały ekran, to jest teraz co przewijać. Też bym się skłaniał za skondensowaniem całości, zmniejszeniem wielkości awatara i niwelacją pustych miejsc. Zdaję sobie przy tym sprawę, że z powierzchnią przeznaczoną na reklamy nie da się nic zrobić więcej. Poza tym dobrze by było, gdyby wielkość czcionki w treści posta odpowiadała tej, którą widzimy przy wpisywaniu, tj. była ona przynajmniej taka sama jak ta widoczna podczas pisania posta, a nie mniejsza i przez to mniej czytelna po publikacji (patrząc na moje oko).

Poza tym, jak to bywa przy tego rodzaju zmianach, poprzedniego wyglądu jest mi nieco szkoda, bo był z nami od początku - o ile mnie pamieć nie myli, a jestem tu już od dosyć dawna, z czasów "głębokiego GSMu" i magii fińskich słuchawek. Przyszło jednak nowe, miejmy nadzieję że zbiegiem czasu i kolejnymi poprawkami lepsze, a może i dużo lepsze. Na pewno w tym wszystkim cieszy mnie to, że są wśród nas osoby, którym zależy na dalszym rozwoju tego forum. Chcą dostosowania całości do współczesnych realiów - doskonale rozumiem argument z wymogami Google - a przy tym wszystko na bieżąco konsultować na forum ogólnym. Dziękuję za to i trzymam kciuki!

:mrgreen: <-- aa tylko te emoty pamiętające ubiegłe dziesięciolecie i pierwsze wersje phpBB przypominają teraz o poprzedniej wersji. Jest więc też punkt zaczepienia dla co bardziej wiekowych i sentymentalnych użytkowników.
 #1056554  autor: p2225
 23 lis 2018, 19:33
Czy awatary z opisem nie mogłyby być tak jak dawniej, po lewej stronie?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1056564  autor: Morvius
 23 lis 2018, 20:46
• filczyk- dzięki za opinię. :)
• p2225 - nie ma takiej możliwości.
• Dodo84- ja wiem, że dawnij to było lepij. Somsiad opowiadał.

:twisted:

Klasyczny obserwator wątku.
 #1056572  autor: adik
 23 lis 2018, 22:07
też bym chciał żeby był wybór, no ale pewnie się nie da, tak samo jak wygląd strony głównej musi tak zostać.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1056578  autor: 3G
 23 lis 2018, 23:03
Morvius pisze:
23 lis 2018, 08:59
No i wtedy klikasz pierwszy nieprzeczytany post i trafiasz tam gdzie powinieneś, od nieprzeczytanych wszystkich zaczynając
Czyli trzeba wykonać o jedno działanie więcej. Na starym forum było to lepiej rozwiązane, bo można było od razu iść do ostatniej strony albo przedostatniej, a nawet chyba trzy od końca.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1056583  autor: Eragon
 23 lis 2018, 23:38
Polecam już nie wspominać o wyborze pomiędzy starym a nowym forum, ponieważ to nie ma sensu. Nie budujesz nowego domu, żeby po tygodniu wrócić do starego bo nie jest tak jak było... czy coś tam -,- Żadna poważna firma w takie cuś nie pójdzie. Deal?

@3G (zmień nick na 5G, będzie śmiechu co nie miara)
Ty akurat prawisz mądrze, nawet my jako moderatorzy mamy utrudniony(nieco bardziej klikalny) dostęp do naszych forumowych zabawek - z których oczywiście z przyjemnością korzystamy, jak wiecie i widzicie. Namawiam wszystkich do pisania ewentualnych propozycji zmian graficznych, układu forum. Jeśli tylko góra uzna za stosowne i możliwe do wprowadzenia, to zmiany wejdą na dniach, także nie ograniczajcie się. Tylko z głową :) Tak żeby nam wszystkim żyło się lepiej (uwaga, zauważam też zalety nowego forum, a Wy?).

Ps. I każde kolejne wspomnienie o wyborze między A/B będzie karane ostrzeżeniem. Żartuję(?). Ale liczę na konstruktywne wypowiedzi bo Wasze zdanie liczy się najbardziej :)

:smt006
 #1056801  autor: 3G
 24 lis 2018, 07:50
Eragon pisze:
23 lis 2018, 23:38
@3G (zmień nick na 5G, będzie śmiechu co nie miara)
Myślę, że komu jak komu, ale moderatorowi nie przystoi pisać postów tak niskich lotów, podchodzących pod naśmiewanie się z użytkowników.
Eragon pisze:
23 lis 2018, 23:38
Ps. I każde kolejne wspomnienie o wyborze między A/B będzie karane ostrzeżeniem. Żartuję(?). Ale liczę na konstruktywne wypowiedzi bo Wasze zdanie liczy się najbardziej :)
To ja zdecydowanie napiszę i mogę to napisać jeszcze 1000 razy: stare forum było lepsze i jestem za powrotem do niego. Może być bez wyboru - nowe do śmietnika :lol:

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1056802  autor: Morvius
 24 lis 2018, 08:16
"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa"- gdzieś to zaczytałem i idealnie komponuje się z naszymi elementami w życiu. Co do przystoi, do takiego pisania, mam mieszane uczucia z jednej strony moderator, okej, ale z drugiej strony moderator to nikt inny jak użytkownik forum jak każdy inny tyle, że z większymi uprawnieniami by w razie czego reagować na spam czy temu podobne. Więc to chyba bardziej kwestia reprezentatywności swojej osoby. Pomyślę co z tym zrobić. 🤔

Klasyczny obserwator wątku.
  • Strona 2 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19