DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1052637  autor: performance1922
 18 lis 2018, 19:37
Witam,
Zastanawiam się ostatnio nad zmianą telefonu, bo mój aktualny po prostu się ''wysłużył'' i przyszła pora na zmianę, a że w temacie smartfonów nie jestem na bieżąco, chciałbym prosić o poradę.
Ogólnie ''przesiadam się'' ze starego Samsunga, który pewnie gdyby się nie grzał i się nie mulił, jeszcze by mi posłużył :D Na bieżąco nie jestem, pod uwagę brałem wiele modeli, ale do ścisłej czołówki ostatnio dostały się te dwa tytułowe. Jednak nie umiem jednoznacznie zadecydować, na który z nich postawić - Pocophone F1 czy Honor 8x.
Fajnie by było, gdybyście wyrazili opinię co do nich, poradzili, który lepszy, ewentualnie podsunęli swoje pomysły innych modeli nieprzekraczających 1400-1500zł :)
 #1052665  autor: Eragon
 18 lis 2018, 22:14
No jak dla mnie, wygrywa Poco. Ale pomijając wszystko inne, to główny powód - rozmiar.
Poco jest mniejszy = lepszy.
Czytałeś reckę na portalu?
Jak już, Honora Play powinieneś rozważać. W tym zestawieniu wybrałbym dalej Poco, ale już ze względów czysto subiektywnych + Snap.

:smt006
 #1052685  autor: performance1922
 19 lis 2018, 00:55
Widziałem rozmiary obu i myślę, że dla mnie rozmiar nie sprawiałby problemu, choć dodam, że nie trzymałem żadnego w ręku a ekran mojego obecnego telefonu ma 5 cali :D
Czytałem wczoraj i raczej żadne minusy nie sprawiałyby mi problemu ;)
Honor Play jednak trochę starszy, prawda ? Nie ma to jakiegoś wpływu na coś ?
A o co chodzi ze snapem w Poco ?
 #1053950  autor: Eragon
 19 lis 2018, 11:55
No to skoro obecnie masz 5 cali, to jednak nie wiesz o czym mówisz :P Pomacaj je wpierw.
Play starszy? Niewiele. Przy Honorze jedyne co, to może martwiłbym się o aktualizacje w przyszłości. Bo Huawei/Honor z tego nie słynie.

A co do Snapa: Snap>Kirin
Stara podstawowa zasada. I wątpię by się coś ostatnio w tym aspekcie zmieniło. Mniejszy pobór energii + większa różnorodność custom romów.

:smt006
 #1054305  autor: Lawrence72
 19 lis 2018, 20:59
Osobiście bardziej wchodziłbym w F1 mając taki wybór ( aktualnie 1543 pln. np. w sferis a ba BF pewnie będzie jeszcze taniej). Telefon wydajny i dobrze zooptymalizowany. Na minus właściwie tylko brak NFC jak to w przypadku xiaomi.
 #1054341  autor: LuiN
 19 lis 2018, 23:18
Pocophone miażdży Honora 8x pod względem wydajności. Tutaj wątpliwości nie ma. Natomiast w przypadku zdjęć okazuje się, że Xiaomi znacznie mniej rozmywa subtelne detale - jasno widać, że nie same megapiksele robią dobre zdjęcia.

Chociaż Pocophone wygląda mniej ekstrawagancko niż Honor 8x, w moim odczuciu będzie solidniejszym wyborem. Duża popularność tego modelu powinna przynieść długie wsparcie (w tym ze strony społeczności developerów) i dużą dostępność akcesoriów tj. szkła i etui.
 #1054904  autor: gramacz
 20 lis 2018, 10:35
POCO ma coś słabe opinie , podobno awaryjny, jeden z bardziej awaryjnych od Xiaomi. A chłodzenie cieczą też może dać znac o sobie w przyszłości.
 #1056081  autor: raptor131190
 22 lis 2018, 14:41
Pocophone ma słabe opinie??? Bzdury... telefon został bardzo ciepło przyjęty i sprzedaje się bardzo dobrze. Jak się czegoś nie wie, to lepiej nie pisać w każdym zdaniu podobno i podobno. Sam mam Pocophone i nie ma z tym telefonem żadnych problemów. Śmiga jak ryś na polowaniu, bateria trzyma bardzo długo, masa custom romów, fajny wygląd i do tego jeszcze głośniki stereo. Tylko aparat mógłby być lepszy ale nie jest tak źle.
 #1056097  autor: kathumax
 22 lis 2018, 17:26
Nie tylko aparat, ale też ekran i materiały z jakich jest wykonany. W tej cenie to jest dobry telefon, ale trzeba mieć świadomość, że niska cena nie bierze się z niczego - jak komuś zależy najbardziej na wydajności to oczywiście dobry wybór, ale jak np. na jakości zdjęć czy lepszym wykonaniu albo NFC - już niekoniecznie.
 #1056155  autor: raptor131190
 22 lis 2018, 21:11
Takie pisanie jest zupełnie bez sensu...Kupując telefon musisz wiedzieć, co jest dla ciebie najważniejsze. Chcesz dobrego aparatu bierz Samsung Galaxy S7 lub 8 czy 9 ale zapłacisz za to. Honor 8x ma swoje wady i jest ich dużo. Słaby głośnik (mono) nie ma co liczyć na długie wsparcie, co więcej procesor to jakiś tam wynalazek Kirin któy nie ma startu do Snapdragona. Poco ma 6 GB RAM Honor nie ma. Ok może Honor ma lepszy aparat i to może być jakiś plus, który zadecyduje o wyborze. Jednym słowem gdybym ja miał wybierać telefon mając te dwa modele, wybrałbym Poco.