DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1051614  autor: msk10
 18 lis 2018, 03:06
Bry wieczór! Zamierzam kupić telefon tak jak w tytule. W zasadzie po przekopaniu trochę sieci to zdecydowałem się na Xiaomi Redmi Note 5. Teoretycznie przekracza on budżet w postaci siedmiu stówek, ale z okazji Black Friday/Cyber Monday znalazłem na RTV nówkę za 699 zł. Teraz pytanie, które mi się od razu rodzi:

Czy warto go już zaatakować w tej cenie czy też przeczekać okres do piątku/poniedziałku w celu znalezienia lepszej oferty? Wydaję mi się, że w tym momencie jest to już całkiem przyjemna cena.

Jeżeli chodzi o wymagania to przede wszystkim aparat i w miarę stabilny procesor. Może jakaś mądrzejsza głowa miała by jakiś inny plan. Przeglądając rynek jednak wydaję mi się, że w tej cenie to jedyny słuszny wybór.

Liczę na cenne wskazówki i rady.

Pozdrawiam! ;)
 #1052302  autor: Eragon
 18 lis 2018, 12:04
Ja bym czekał ;)
Ta oferta przecież będzie dalej aktualna w Black Friday, no nie?

:smt006
 #1052466  autor: FKS_91
 18 lis 2018, 13:50
Ja tez bym poczekał. Domyślam się że chodzi o wersję 3/32GB, to aktualnie normalna cena tego telefonu patrząc na ceneo.
 #1052577  autor: msk10
 18 lis 2018, 15:56
Eragon pisze:Ja bym czekał ;)
Ta oferta przecież będzie dalej aktualna w Black Friday, no nie?
FKS_91 pisze:Ja tez bym poczekał. Domyślam się że chodzi o wersję 3/32GB, to aktualnie normalna cena tego telefonu patrząc na ceneo.
Tak jest, miałem na myśli wersję 3/32GB.

EDIT:

Oferta RTV online teoretycznie jest do 22.11 i w tym dniu niby się kończy, ponieważ jest to "week 3" z obniżkami różnych przedmiotów, więc w tym przypadku nie jestem pewien czy wrzucą kolejną.

Faktem jest, że chyba będzie warto poczekać. Szczególnie, że na innych stronach maszyna powoli rusza i już się lekko zaczynają podcinać.
 #1054217  autor: msk10
 19 lis 2018, 14:31
Proponowano mi również Xiaomi Mi A2 Lite, parametry wyglądają na takie same jednak podkreślano, że ma lepszy aparat. Jest ktoś w stanie się rzetelnie wypowiedzieć odnośnie tych dwóch modeli? Z góry dzięki!
 #1054299  autor: Lawrence72
 19 lis 2018, 20:44
Skłaniałbym się bardziej ku Redmi 5 no chyba że zależy Ci na stylistyce "notcha". Dobry aparat i pojemniajsza bateria. Za wersją "lite" przemawia głównie czysty andek bez nakładki producenta.
 #1054309  autor: msk10
 19 lis 2018, 21:18
Lawrence72 pisze:Skłaniałbym się bardziej ku Redmi 5 no chyba że zależy Ci na stylistyce "notcha". Dobry aparat i pojemniajsza bateria. Za wersją "lite" przemawia głównie czysty andek bez nakładki producenta.
Zdecydowanie moim faworytem był spośród tych wszystkich wymienionych Redmi Note 5 i przy tym zostanę. Notch jakoś do mnie nie przemawia, nie wpada w moje gusta, więc wybór został dokonany.

Dzięki wszystkim za cenne sugestie!