DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1049297  autor: siara8888
 13 lis 2018, 14:26
Witam mam pytanie przede mna 1 raz w zyciu zakup tel przez internet w sensie moze allegro moze mediaexpert...1 raz chyba tylko przedluze umowe z orange a nie wezme od nich telefonu....i w zwiazku z tym moje pytanie szukam tel ktory oscylowalby w granicach 2500 zl??? na dzien dzisiejszy lg v 30 albo s8 plus to sa moi faworyci licze ze moze podczas black friday albo jakas promocja na swieta uda mi sie wyrwac je taniej...a moze macie jakies inne typy??? S9 plus widze ze szybko tanieje....Pozdrawiam!!!!
 #1049310  autor: FKS_91
 13 lis 2018, 15:49
Według mnie fajną opcją jest również Xiaomi black shark, którego można dostać w polskim sklepie sferis za ok 2300 zł. Telefon mega wydajny z andoridem 845, 8GB RAM i 120GB pamięci wewnętrznej. Ma również dobrą baterię 4000mAh.
 #1049330  autor: Eragon
 13 lis 2018, 17:37
Zakup przez internet nie jest przecież jakimś wyzwaniem :D
Dla mnie, nawet łatwiejszy/pewniejszy niż zakup w sklepie.

W poście brak wymagań, także miło autorze gdybyś jakiekolwiek dopisał.

A żeby jeszcze bardziej namieszać, proponuję spojrzeć na Meizu 16th. Bardzo fajny sprzęt którego największą bolączką jest jakość tłumaczenia, i tylko średnia bateria. Reszta szaleje :)

:smt006
 #1049334  autor: Lawrence72
 13 lis 2018, 17:51
FKS_91 pisze:Według mnie fajną opcją jest również Xiaomi black shark, którego można dostać w polskim sklepie sferis za ok 2300 zł.
Pod względem wydajności to faktycznie ciekawa opcja w tej cenie.
siara8888 pisze:na dzien dzisiejszy lg v 30 albo s8 plus to sa moi faworyci
Z propozycji które wymieniłeś wynika że celujesz w coś z dobrej jakości aparatem stąd też poszedłbym bardziej w kierunku Samsunga. W tym budżecie jest to wyjęcia nawet SG S9, a to TOP wśród aparatów a i wydajnościowo nie odstaje.
 #1049339  autor: siara8888
 13 lis 2018, 18:20
a powiedzcie mi jeszcze 2 rzeczy bo na pewno znacie sie lepiej ode mnie czy kupowanie z amazon de np. wiaze sie z jakims ryzykiem??? czemu tam jest duzo taniej??? tak sama na allegro mozna juz dostac s9 plus za 2600 czy polska dystrybucja a europejska to jakas roznica???
 #1049340  autor: siara8888
 13 lis 2018, 18:21
no wlasnie i czy mozna zaufac takim smartfonow firmy xiaomi one plus wiecie to taka jakby nizsza polka nie??? chodzi o czesci do telefonow jak czesto sie psuja kwestia naprawy....Z gory dziekuje za Odpowiedz!!!
 #1049343  autor: Micho
 13 lis 2018, 18:39
Problem może być z gwarancją producenta a raczej jej brakiem. W takich sklepach to w razie awarii odsyłasz do sprzedawcy a on we własnym zakresie je naprawia.
 #1049359  autor: Eragon
 13 lis 2018, 20:10
Micho pisze:Problem może być z gwarancją producenta a raczej jej brakiem. W takich sklepach to w razie awarii odsyłasz do sprzedawcy a on we własnym zakresie je naprawia.
Trochę takie głupoty. No ale do rzeczy:
- Xiaomi, kupując z oficjalnej polskiej dystrybucji mamy oficjalną gwarancję, i normalne naprawy sprzętu. A jako że jest oficjalnie Xiaomi w Polsce, to naprawy są robione na oryginalnych częściach producenta. Jasne, można kupić Xiaomi sprowadzane z Chin przed prywatną osobę... albo prywatny nawet sklep... wtedy co oczywiste, oficjalna polska gwarancja na takie sprzęty nie działa.

- OnePlus, w Polsce nie ma oficjalnej dystrybucji, ale ma europejską - czyli kupując na stronie producenta, dostajemy telefon w ciągu kilku dni, a jak coś się zepsuje, przychodzi kurier po sprzęt, producent naprawia, i odsyła też kurierem. Luksusowo ;)

Co do Amazon De... istotnie, flagowce Samsunga bywają tam taniej. Jeśli kupowane wprost od Amazon, to nie ma się czego obawiać. Do końca nie wiem jak z gwarancją wtedy, albo Amazon we własnym zakresie... no albo europejska Samsunga - tutaj ktoś bardziej obeznany niech się wypowie.
A dlaczego u nas takie drogie? Bo Polska, podatki, bogaty naród.


Ps. Jak kupisz Xiaomi za 500zł to jest to niższa półka. No za 2000zł to już nie bardzo :) OnePlus nie schodzi poniżej 2000. Także niską półką też ciężko to nazwać.

:smt006
 #1049380  autor: siara8888
 13 lis 2018, 22:06
no wlasnie Dzis szukalem sobie na amazonie s9 plus i mozna tam go juz dostac za 2600 zl...podjerzewam ze im blizej black friday to pewnie bedzie jeszcze taniej....zreszta na allegro rowniez znalazlem oferty s9 plus za 2700....tylko troche sie boje wiecie ze cos nie wypali ...z drugiej strony jeszcze nigdy nie mialem problemu z jakims smartfonem i nie oddawalem do naprawy....tu kolega poruszyl wazna kwestie jak wyglada zabezpieczenie ekranow w s8 plus albo s9 plus...co najlepiej kupic zeby sie nie stluklo hehe???


czyli ogolnie lepiej kupowac na amazonie czy allegro niz np. w sieciowkach media expert saturn itp tak????? bo gdzies wyczytalem ze wlasnie w tych sieciowkach jest polska dystrybucja a to jest bardzo wazne???? no ale w takim media expert itp. to kazdy tel jest 500 zl drozszy....i tansze znajde na amazonie czy tam allegro....tylko czy lepsze???


bardzo licze na black friday ze moze wyrwe jakas super promocje tylko jak to wyglada ??? jakie sa szanse ze cos dostane ??? zaraz po 24 juz trzeba siedziec na stronach czy mozna spokojnie popoludniu sobie wejsc i cos zamowic??? 1 raz bede kupowal i nie wiem wlasnie jak sytuacja na black friday????
Ostatnio zmieniony 13 lis 2018, 23:07 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: 3w1
 #1049388  autor: Eragon
 13 lis 2018, 23:06
Drogi użytkowniku @siara8888
Jako pełniący obowiązki moderatora pragnę Ci zwrócić uwagę na niepisanie 3 własnych postów zaraz za drugim. Jako zalogowany użytkownik masz widoczny taki przycisk jak "Edytuj". Kolejny taki wybryk poskutkuje ostrzeżeniem, ale wiem że jesteś nowy i szukasz pomocy dlatego tylko słownie ostrzegam obecnie ;) Poprawiłem posty.

Ogrom tych pytań...
Pytasz o wszystko i o nic.
Najpierw wybierz smartfon który Cię interesuje. Albo nawet kilka. Sam poczytaj który z nich Ci najbardziej odpowiada. Dzięki temu, ograniczymy liczbę miejsc do zakupu, a i będzie Ci łatwiej szukać promocji po sklepach gdy będziesz wiedzieć czego chcesz, mylę się? :)

Na eSki najlepiej kupić... jak zwykle, szkło na ekran. Ewentualnie, dodatkowo etui ale to już od Ciebie zalezy. Zresztą, to kupisz jak już kupisz telefon.

Polska dystrybucja jest najlepsza zawsze, ale też i prawie zawsze najdroższa. Zależy od telefonu. Jeśli na Amazon kosztuje on znacznie mniej... to myślę że warto zaryzykować :) Mi też się sprzęty nie psują, nie w ciągu 24 miesięcy...

Szanse są spore że wyrwiesz. Liczby bywają ograniczone, szczególnie w polskich sklepach internetowych.

:smt006
 #1049392  autor: siara8888
 13 lis 2018, 23:14
ok rozumiem Przepraszam...heeh tak na powaznie boje sie jednak o te marki xiaomi one plus...dlatego jezeli do 2 tys to wybieram miedzy lg v30 a s8 plus...a jezeli w black friday uda mi sie wyrwac za mniej niz 2500 zl s9 plus to tylko te 3 telefony wchodza w gre....ktory z nich najlepszy??? takie cos znalazlem na e bay to jest mozliwe zeby tak tanio bylo????::https://www.ebay.pl/itm/Unlocked-Samsun ... :rk:2:pf:0
 #1050178  autor: siara8888
 14 lis 2018, 19:16
ok tylko czy podczas black friday zdaze cos kupic??? pewnie zaraz po 24 bedzie wszystko wyprzedane heeh czy jest jakas szanse ze dostane cos w godzinach popoludniowych?i w jakich sklepach jesli moge prosic mam szukac zeby znalezc jak najlepsza oferte???
 #1050207  autor: FKS_91
 14 lis 2018, 21:21
Jeśli chodzi o sklepy to na pewno we wszystkich najpopularniejszych bym szukał typu sferis euro media martk/expert. Każdy z nich na pewno będzie miał coś fajnego w ofercie. Według mnie wcale nie będzie też tak wszystko wyprzedawane to nie USA i takich promocji jak tam to u nas nie ma więc ludzie aż tak sie nie zabiją hehe
 #1050266  autor: vonski
 15 lis 2018, 11:45
Dokładnie, polskie promocje na czarny piątek to raczej śmieszna imitacja. Grubo to jest w Stanach i ostatnio w Chinach.
Ale obecna opcja na S9 (2600 - 500 zwrotu - 250 za odkup starego telefonu) to już jest znakomita okazja cenowa. Zakładając odkup jakiejś cegły z szuflady masz flagowego Samsunga za niecałe 2000zł.
 #1050289  autor: Micho
 15 lis 2018, 14:31
Gdzie masz S9 za 2600? Bo ja widzę po 2999-2899.
 #1050303  autor: siara8888
 15 lis 2018, 15:24
samsung s 8plus w neonecie za 2400 minus 500 zl za promocje plus 150 na kolejne zakupy...wychodzi 1750 zl dostane taniej w black friday??? w neonecie roowniez 3300 za samsung s9 plus 500 minus za ta prmocje 300 na kolejne zakupy i 300 za samsung odkup czyli wychodzi 2200 dostane taniej???
 #1054920  autor: gramacz
 20 lis 2018, 11:01
Kupując w znanych zagranicznych sklepach nie ma się czego obawiać, ale już na aukcjach np ebay możesz kupić telefon odnawiany. Kupując w Europie nie jesteś narażony na dodatkowe opłaty, ale już z USA i Chin tak, chociaż Chińczycy nauczyli sie wysyłać bez vat. Telefony obecnie kupuje się w Chinach, bo tam są niemal wszystkie produkowane. Nie musisz sie obawiać marek typu xiaomi, sa dobre i sprawdzone. Nigdy nie kupowałeś z zagranicy/ poczytaj poradniki o zakupach z Chin Kupisz raz, i już nie przestaniesz :)


Po co ci ta umowa z orange?
Są sieci co daja za darmo rozmowy i SMS bez ograniczeń , do tego 1GB netu za free.
Na dodatek bez umowy!! bez wpłat obowiązkowych itp.