DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1020407  autor: nitkaska
 27 wrz 2018, 22:17
Witam :)
Mam problem z wysyłaniem mmsów. Telefon mam od trzech tygodni, dotychczas wszystko działało bezbłędnie, aż do dziś. Podczas próby wysłania mmsów otrzymuję komunikat: NIE MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚCI. OSIĄGNIĘTO MAKSYMALNĄ ILOŚĆ NIEWYSŁANYCH WIADOMOŚCI MMS.
Zadzwoniłam do PLUSA, pani mnie pokierowała, okazało się, że wszystko było w telefonie teoretycznie bezbłędnie. Zrestartowałam telefon, usunęłam wszystkie niewysłane mmsy. Przeglądając odbiorców zauważyłam, że na pewno przynajmniej część z nich została wysłana i odebrana, tym czasem teraz widniał przy nich czerwony znaczek, informujący o niewysłaniu mmsa...
Co chwila podejmuję kolejną próbę wysłania mmsa, nadal pojawia się w/w komunikat więc usuwam mmsa - wtedy otrzymuję inny komunikat: "Trwa konwertowanie na wiadomość tekstową".
Nic z tego nie rozumiem... Pomoże mi ktoś?
 #1042509  autor: nitkaska
 10 lis 2018, 20:36
NIESTETY NIE... Po telefonie do operatora usłyszałam wiele negatywnych opinii na temat telefonów XIAOMI, zamiast udzielenia mi jakiejś wskazówki. W końcu pan powiedział, że wczyszcza mi historię wysyłania mmsów i że to może da pozytywny skutek. Zmieniło się o tyle, że mmsy odbieram, nadal jednak nie mogę ich wysyłać...
 #1042511  autor: Pijo
 10 lis 2018, 20:57
nitkaska pisze:Przeglądając odbiorców zauważyłam, że na pewno przynajmniej część z nich została wysłana i odebrana, tym czasem teraz widniał przy nich czerwony znaczek, informujący o niewysłaniu mmsa...
Co chwila podejmuję kolejną próbę wysłania mmsa, nadal pojawia się w/w komunikat więc usuwam mmsa - wtedy otrzymuję inny komunikat: "Trwa konwertowanie na wiadomość tekstową".
Nic z tego nie rozumiem... Pomoże mi ktoś?
Miałem ten sam problem w Redmi 3S- musisz odnaleźć MMS, który wisi jak nie wysłany i to on blokuje wysyłanie kolejnych mmsów do wszystkich odbiorców (mnie się udało).

Prostsze rozwiązanie to usunięcie wszystkich wiadomości, ale nie każdego ono zadowala.
 #1046829  autor: Eragon
 12 lis 2018, 21:04
nitkaska pisze:NIESTETY NIE... Po telefonie do operatora usłyszałam wiele negatywnych opinii na temat telefonów XIAOMI, zamiast udzielenia mi jakiejś wskazówki. W końcu pan powiedział, że wczyszcza mi historię wysyłania mmsów i że to może da pozytywny skutek. Zmieniło się o tyle, że mmsy odbieram, nadal jednak nie mogę ich wysyłać...
Ale głupoty u opa, no ale taki poziom infolinii.
Ogółem, problem dziwny - u mnie jedna awaryjna wiadomość nie blokuje kolejnych(tez mam Xiaomi).
Wejdź w ustawienia, systemowe aplikacje, SMS i...
1. Zacznacz opcję usuwania starych wiadomości
2. Ucinanie ogonków i emotek.
3. W zaawansowanych, pobieranie treści SMS w roamingu krajowym
Masz też tam pojemność skrzynki MMS.
No i restart telefonu...
To zapewne nic nie pomoże.

Dlatego proponowałbym przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Dane pozostaną, zniknie to wszystko co ustawiałaś w telefonie. No i oczywiście wcześniej może też wywal wszystkie SMS.

PS. Po uczynieniu tych kroków, Opisz raz jeszcze jak obecne wygląda sytuacja na telefonie - może dorzuć jakiś screenshot.

:smt006