Telekomunikacja jak na dłoni

Nowy lub używany do 1800 zł B dobry aparat, 6 cali

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Nowy lub używany do 1800 zł B dobry aparat, 6 cali

Postprzez Patryklojjaguarxtype » 9 lis 2018, o 10:12

Szukam telefonu który będzie posiadał bardzo dobry aparat wyświetlacz około 6 cali, i podpowiedź ie jak to jest z tymi 4 ram czy faktycznie te telefony są wolniejsze czy lepiej szukać już 6,, zależy mi na płynności działania budżet to 1800 zl
Patryklojjaguarxtype
Obserwator
Obserwator

Re: Nowy lub używany do 1800 zł B dobry aparat, 6 cali

Postprzez tattared » 9 lis 2018, o 18:45

6 GB RAM to naturalnie, gwarancja wydajności na wyższym poziomie, w porównaniu do 4GB, nie oznacza to jednak, że kupując smartfona z "czwórką" skazujesz się na zamulacza, zwłaszcza przy dobrym procku. Niemniej, budżet jakim dysponujesz pozwala Ci na zakup nowego Xiaomi Mi Mix 2S (w sferis za 1817 zł), który spełnia wszystkie Twoje wymagania - bardzo dobre foto, RAM 6 GB (+ świetny Snapdragon 845) wyświetlacz 6".
tattared
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Lawrence72 » 9 lis 2018, o 19:58

Mi mix 2S będzie najlepszą opcją w tej cenie lub jako tańszą alternatywę proponowałbym sprawdzić Xioami Pocophone F1 do tej kwoty:

- ekran 6,18, IPS
- dobrej jakości aparat (12Mpx + 5)
- sprzęt jest wydajny: Snap 845 + 6GB.

Co prawda pojawiają się drobne początkowe problemy z optymalizacją urządzenia ale po poprawkach powinno byc juz ok. Poz względem wydajności wypada bardzo dobrze.
Lawrence72
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Patryklojjaguarxtype » 10 lis 2018, o 06:45

Tylko ze w tej cenie mam jedynie 64 g pamięci i brak slotu na karty. Tak to bym. Już w ciemno wziął mix 2S i tego się obawiam że 64 nie będzie mi wystarczać
Patryklojjaguarxtype
Obserwator
Obserwator

Postprzez t r o i p » 10 lis 2018, o 15:01

W okolicy tej kwoty możesz szukać Huawei P20, lub Honor 10 play, oba są szybkie i mają niezłe aparaty, z tym, że P20 ma według mnie lepszy.
Z pozostałych to jeszcze dobre będą LG V30, czy Samsung Galaxy S8 plus.
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Postprzez Patryklojjaguarxtype » 10 lis 2018, o 15:50

No i tu właśnie mam problem bo najbardziej podoba mi się v30 ale zarówno ten jak i pozostałe s8+ i p20 maja po 4 Ramu i czy nie lepiej już mix 2s
Patryklojjaguarxtype
Obserwator
Obserwator

Postprzez t r o i p » 10 lis 2018, o 20:12

Moim zdaniem lepszym wyborem będzie P20, V30 lub S8 plus, ponieważ to co wydaje się lepsze na papierze nie zawsze przekłada się na realne działanie.
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Postprzez Patryklojjaguarxtype » 11 lis 2018, o 10:41

A gdyby dołożyć do OnePlus 6?
Patryklojjaguarxtype
Obserwator
Obserwator

Postprzez t r o i p » 11 lis 2018, o 12:05

Z op6 też będziesz na pewno zadowolony, pytanie tylko czy jest ci potrzebny tak mocny telefon.
To jak, z samochodem, jeden wybierze 1.0l, 70 konne jeździdło z silnikiem od kosiarki, drugi 2.0L, 2.5L
150/250 hp, a trzeci 3.0L i więcej powyżej 500 hp.
Ja należę do tych drugich, uważam, że przedział 150/250 hp jest w zupełności wystarczający do cywilnej jazdy.
Podobnie jest z telefonem, jeśli zamierzasz grać w jakieś zaawansowane gry czy używać go do celów ponad przeciętnych to bierz najmocniejszy, czyli one plus 6, Samsung Note 8, itp. Natomiast do normalnego korzystania, to telefony o których pisałem powyżej mają aż nadto mocy.
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Powrót do Jaki telefon wybrać?