DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 80 z 179
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 179
 #1028890  autor: spotify
 27 paź 2018, 14:54
pakierhakierxd pisze:Nie jest to jakiś problem jak zerwie rozmowę,dzwonię ponownie ;) .Tak mam w Playu jak chodzę po domu.
Znam to z autopsji. Wielu ludziom nie zależy na jakości. Oni chcą tanią ofertę za byle co, byle można dzwonić, pisać smsy. W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
 #1028894  autor: Pabloeq
 27 paź 2018, 15:19
spotify pisze:W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
A "składali się" na te niskie ceny play dzwoniący do play w tamtym czasie za 75gr./min. gdzie już wszyscy inni mieli bodajże 29gr. To był przykład jak działały niesymetryczne MTRy....
I co z tego wyszło? Miał być inkubator dla play jak mówiła jedna pani prezes urzędu, a wyszedł? Roaming krajowy.
 #1028909  autor: SACZI
 27 paź 2018, 17:05
pakierhakierxd pisze:Nie jest to jakiś problem jak zerwie rozmowę,dzwonię ponownie ;) .Tak mam w Playu jak chodzę po domu.
I Ciebie to naprawdę nie rusza ... ?
Dla mnie byłby to podstawowy argument do zmiany sieci!
 #1028910  autor: iphoneski
 27 paź 2018, 17:07
Pabloeq pisze:
spotify pisze:W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
A "składali się" na te niskie ceny play dzwoniący do play w tamtym czasie za 75gr./min. gdzie już wszyscy inni mieli bodajże 29gr. To był przykład jak działały niesymetryczne MTRy....
I co z tego wyszło? Miał być inkubator dla play jak mówiła jedna pani prezes urzędu, a wyszedł? Roaming krajowy.
To niestety prawda, play zamiast z tej kasy budować sieć robił reklamy, wojował cenami itd. To ma teraz conajmniej 2 skutki. Pierwszy to budowa sieci po 11 latach a drugi to ujemny bilans przenośności numerów, bo Janusze z nakrętek nie zostali wierni gdy play uświadomił sobie, że może kiedyś wreszcie warto zacząć zarabiać. A najbardziej śmieszy mnie jak play tłumaczy że nie mogli szybciej budować bo protesty itp. A teraz nagle można tysiąc stacji w rok postawić?
@SACZI gdybyś uważnie czytał forum to byś wiedział, że w domu tego użytkownika nie działa dobrze żadna sieć.
 #1028920  autor: spotify
 27 paź 2018, 18:49
@iphoneski
Jest wiele czynników, które Play olał. Pierwsze chciał opierać swój biznes na roamingu najdłużej jak się da. Sam ogólnie "rozpowszechnił" w Polsce LTE (4G ULTRA itd) chociaż wiadomo, że Plus miał pierwszy. Póki wchodziły w rachubę głównie połączenia po RK, to się biznes kręcił. Gdy trzeba teraz dane w RK przepychać (wiadomo w RK data kosztuje zdecydowanie więcej) to się biznes nie kręci i trzeba budować sieć. Gdyby robili to regularnie, dzisiaj wystarczyło by kilkadziesiąt stacji na uzupełnienie dziur zasięgowych a nie budowanie na pałę ponad 2,5k stacji w ciągu trzech lat.
Już samo jest śmieszne, że nie potrafią wyłączyć RK w miastach tylko na razie to testują.
Poprzedni prezesio też wiedział, kiedy z tonącego okrętu uciec. Wyniki finansowe obecnie Play nie są kolorowe. Itd etc

W każdym razie - @iphoneski. Skończyłem testy Play i kartę wczoraj wyrzuciłem fioletowych do kosza. Nie mam zamiaru tej sieci ruszać przed około 2 lata, bo już mam podpisaną umowę gdzie indziej.
Po kilku dniach hurra optymizmu z mojej strony (w niektórych lokalizacjach na prawdę działa wyśmienicie) przyszło zderzenie z rzeczywistością:
1) Dziury w miastach, gdzie trzeba używać RK
2) Wpadanie w RK w miastach z niewiadomej przyczyny, mimo zasięgu macierzystego (pewnie sieć macierzysta "zapchana" więc obciążenie przerzuca na RK)
3) Problem z połączeniami, nawet na sieci macierzystej (większe obciążenia i czasami nie wrzuci do RK)
4) Zasięg wyspowy poza miastami i to cholerstwo RK
5) I wiele wiele innych problemów.

Play nadaje się na używanie na co dzień tylko i wyłącznie w większym mieście. Jak mi znajomi tłumaczą rezygnację z Play na rzecz nju czy Plusha głownie z powodu działania sieci, to daje to do myślenia. Zwłaszcza jak przenoszą z nowoczesnej sieci Play do skansenu Plusa.
Może za dwa lata będzie lepiej ale obecnie jest słabo, nawet na tle "nic nierobiącego" Plusa.
@Mixiorek miał rację - nawet aktywny streaming w Play to jakaś pomyłka. Sprawdzałem - nie działa, głównie jak wpadniemy w RK. A czasami nawet na sieci macierzystej (sic!)

@Saczi. Niektórym ludziom to zwisa. Dla nich się liczą tylko rachunki. Mam takich znajomych również. Co z tego że mogę mieć w najlepszej sieci najlepszą jakość połączeń Volte itp jak do nich dzwonie i tak mi połączenia zrywa (nie z mojej winy) bo oni mają to gdzieś.

Tyle w temacie. Na razie przerwa od pisania postów.
 #1033917  autor: Morvius
 07 lis 2018, 03:28
Panowie ja rozumiem, że temat jest dosyć kontrowersyjny, ale pamiętajcie, na siłę ani poprzez osobiste dogryzki dyskusji nie prowadzimy. Moje prywatne upomnienie do Was.

:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #1034599  autor: piotrzet
 09 lis 2018, 11:18
No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest? :lol: Z tego co pamiętam to nawet ty chyba naskakiwałeś na mnie jak to można w ogóle tutaj umieszczać :lol:
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018, 11:20 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Piotrzet, prosze bez sarkazmu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1034600  autor: iphoneski
 09 lis 2018, 11:25
Nie podobno tylko są mało ważne. Dodałem jako ciekawostkę po prostu. I nie przypominam sobie żebym na ciebie naskakiwał w tej kwestii bo sam to już kilka razy tu wstawiałem.
 #1034604  autor: piotrzet
 09 lis 2018, 11:36
Po za tym czy różnice są takie małe w przypadku LTE+3G brakuje 2,69 Mb/s do 1 miejsca, w przypadku LTE 3,39 Mb/ w porównaniu do zeszłego miesiąca różnica się nie zmniejszyła, a zwiększyła kolejno LTE+3G 1,93, a LTE 4,7 tutaj akurat poprawa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1042479  autor: JFK2016
 10 lis 2018, 17:37
piotrzet pisze:No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest?
To są na dziś najbardziej miarodajne w ujęciu globalnym sprawdziany sieci "mobilnych" (innych, lepszych po prostu nie ma), a to że u "Heńka w miejscowości x" jest na odwrót, OT taka specyfika sieci "mobilnych" (one są stacjonarne, usługa jest mobilna).
 #1042480  autor: Pabloeq
 10 lis 2018, 17:42
piotrzet pisze:No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest? :lol:
To jest bardzo proste, rankingi są zawsze nieważne jak na 1 i 2 miejscu jest T mobile i Orange.
Jak jakimś cudem podskoczy z ostatniego miejsca plus lub plej to wtedy są ważne i potrzebne, albo jak zmniejszy się tempo zapóźnienia sieci skansenu ZSZ lub wydmuszki plej do pozostałych - wtedy rankingi są ważne i potrzebne.
 #1042545  autor: iphoneski
 11 lis 2018, 11:55
Dla mmieone nie będą ważne nigdy, bo są tworzone w oparciu o testy, które nikt nie wie jak są wykonywane. Na lejkach, starym sprzęcie, przy kiepskim zasięgu itd. Także jeśli te aluzje do mnie to zły adres.
 #1042547  autor: piotrzet
 11 lis 2018, 12:12
A to się okaże jak Play wskoczy na 1 miejsce. Po za tym warto zauważyć, że obecnie T-Mobile limituje najwięcej ofert a to karta 15 Mb/s, a to net domowy, a pomimo tego i tak ma najlepszą średnią.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1042554  autor: iphoneski
 11 lis 2018, 13:14
piotrzet pisze:A to się okaże jak Play wskoczy na 1 miejsce.
Dobrze sie czujesz? Wydmuszka Play miałaby kiedykolwiek przeskoczyć w jakimś aspekcie najlepszy i wyjątkowy t-Mobile?
 #1042557  autor: piotrzet
 11 lis 2018, 13:37
Oj coś ci ta prowokacja nie wyszła. Zamij się lepiej swoim kochanym Play, bo niedługo wyłączą RK w Poznaniu zobaczymy co się będzie działo :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1049389  autor: Pawrzes
 13 lis 2018, 23:06
I pisze to ten, który się podniecał tymi rankingami od miesięcy. Były one ważne jak T-Mobile było 1 a jak już przeczuwa i dwóch innych, że Play będzie 1 to te rankingi staną się oczywiście nic nie warte :lol: Sami napisaliście to, czego chcielibyście przeczytać od @iphoneski ale się tego nie doczekacie :lol:

Tyle się będzie działo, że Twoja sieć nie zarobi ani grosza a Play będzie działać bez zmian.

Pozdrawiam
  • Strona 80 z 179
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 179
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 179