DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1026092  autor: emarti
 15 paź 2018, 15:53
Czy ktoś z Was ma jakieś info do kiedy Netia założyła sobie wdrożenie światłowodu w całej Polsce? Ponad rok temu dostałem od nich informację że do końca 2018 ale chyba raczej na to się nie zanosi. Interesuje mnie Trójmiasto (Gdynia). Mniejsze miejscowości są modernizowane a w dużych aglomeracjach wszystko stoi.
 #1026133  autor: Maniek99
 15 paź 2018, 20:40
Nawet jak takie plany są to raczej takiej informacji nie uzyskasz.
Jeżeli nie mają linii własnej w okolicy, lub nie przejmą jakiejś istniejącej sieci, to raczej bym się tam ich światłowodu nie spodziewał.
 #1032171  autor: adijos93
 01 lis 2018, 10:31
Projekt Sieć XXI wieku według planów ma być zakończony w 2020.
 #1090573  autor: PiotrG-dz
 19 lut 2020, 20:46
Hej!Czy jest tu ktoś co korzysta ze światełka Netii?Teraz dają 300 mega za 50zł ale czytałem mnóstwo niepochlebnych opinii o Netii i jej usługach.Min ,że jak zdarzy się awaria to się długo czeka na naprawę oraz o niskich prędkościach netu i o skaczącym ping oraz przerwach działania internetu :smt006
 #1090615  autor: Marens
 20 lut 2020, 17:33
Po światłowodzie usługa działa raczej bezproblemowo, problemem nieprzychylnych opinii jest różnorodność technologiczna.
 #1090636  autor: PiotrG-dz
 20 lut 2020, 20:54
A jaki masz PING w Netii? U mnie lokalna kablówka nie schodzi poniżej 18.Ale pewnie dlatego zależy od tego ,że światło mam tylko do budynku a dalej jest koncentryk do mieszkania.
 #1091219  autor: nconnor
 04 mar 2020, 10:22
PiotrG-dz pisze:
19 lut 2020, 20:46
Hej!Czy jest tu ktoś co korzysta ze światełka Netii?Teraz dają 300 mega za 50zł ale czytałem mnóstwo niepochlebnych opinii o Netii i jej usługach.Min ,że jak zdarzy się awaria to się długo czeka na naprawę oraz o niskich prędkościach netu i o skaczącym ping oraz przerwach działania internetu :smt006
Od listopada korzystam z internetu w Netii w opcji 300 mega + telewizja (pakiety start, rozrywka, TVN) za 53 zł, obecnie z tego co widzę z ulotki w windzie ta oferta kosztuje równe 50 zł.
Co do internetu jestem bardzo zadowolony. Ping 2 ms, prędkość taka jak powinna byc, czyli 300 - tv, więc wychodzi 284-285 mega cały czas.
Spadków prędkości nie ma awarii też.
Być może decydujące znaczenie ma to, że mieszkam w nowym budynku i cała infrastruktura operatorów jest nowa, jednak na forum osiedlowym dość często są posty o awariach w Vectrze i UPC, gdzie w netii od chwili założenia nie było żadnej przerwie w dostępie do internetu.

Ogólnie za tę cenę z tv jestem bardzo zadowolony.
 #1091230  autor: PiotrG-dz
 04 mar 2020, 15:16
Ode mnie do RSU Netii mam 100m sieć jest po modernizacji na światełko więc powinno być ok z ich netem skoro masz dobry Ping :D
 #1092731  autor: Martino
 02 kwie 2020, 15:33
Cześć, a wie ktoś może jak wyglądają w Netii inwestycje w FTTH/GPON na osiedlach domków jednorodzinnych/bliźniaków ?
Od lat toczę walkę z wiatrakami o FTTH na jednym z takich osiedli w mieście Zgorzelec (Dolnośląskie). Mają u nas rozbudowaną sieć swojej mikrokanalizacji w spadku po Dialogu, który inwestował tu w okolicach 2000 roku. Problem w tym, że od tego czasu mają w tych kanałach tylko marną ADSLowską miedź i prędkość jaką oferują w porywach dochodzi do 20 Mb/s a upload to jak możecie się domyślić porażka poniżej 1 Mb/s. Dziwię się, że nic z tym nie robią, bo jedyna konkurencja tutaj czyli Orange ma napowietrzny VDSL2 i tu prędkości co niektórym dochodzą nawet do 70 Mb/s stąd już dobre lata temu CI co byli w Dialogu/Netii przeszli do Orange, więc Netia nie ma tu praktycznie żadnych klientów, a mimo to nie inwestują. Jak wynika z ostatecznego pisma jakie wystosowała przewodnicząca rady osiedla do Orange, nie mają oni żadnych planów na najbliższe lata jeśli chodzi o FTTH (bo nie mają mikrokanalizacji) i tu NETIA jest na wygranym, bo mają studzienki i w ich przypadku mogą w kilka chwil położyć światłowody bardzo niskim kosztem, bo już w istniejącej kanalizacji i odzyskać klientów.
Miał ktoś z Was podobny problem z tą firmą, może polecacie jakieś metody, żeby ich przekonać ? :roll:
 #1092783  autor: damian.urzedowski.netia607857
 03 kwie 2020, 16:36
Martino pisze:
02 kwie 2020, 15:33
Cześć, a wie ktoś może jak wyglądają w Netii inwestycje w FTTH/GPON na osiedlach domków jednorodzinnych/bliźniaków ?
Od lat toczę walkę z wiatrakami o FTTH na jednym z takich osiedli w mieście Zgorzelec (Dolnośląskie). Mają u nas rozbudowaną sieć swojej mikrokanalizacji w spadku po Dialogu, który inwestował tu w okolicach 2000 roku. Problem w tym, że od tego czasu mają w tych kanałach tylko marną ADSLowską miedź i prędkość jaką oferują w porywach dochodzi do 20 Mb/s a upload to jak możecie się domyślić porażka poniżej 1 Mb/s. Dziwię się, że nic z tym nie robią, bo jedyna konkurencja tutaj czyli Orange ma napowietrzny VDSL2 i tu prędkości co niektórym dochodzą nawet do 70 Mb/s stąd już dobre lata temu CI co byli w Dialogu/Netii przeszli do Orange, więc Netia nie ma tu praktycznie żadnych klientów, a mimo to nie inwestują. Jak wynika z ostatecznego pisma jakie wystosowała przewodnicząca rady osiedla do Orange, nie mają oni żadnych planów na najbliższe lata jeśli chodzi o FTTH (bo nie mają mikrokanalizacji) i tu NETIA jest na wygranym, bo mają studzienki i w ich przypadku mogą w kilka chwil położyć światłowody bardzo niskim kosztem, bo już w istniejącej kanalizacji i odzyskać klientów.
Miał ktoś z Was podobny problem z tą firmą, może polecacie jakieś metody, żeby ich przekonać ? :roll:
Witaj,
Jestem przedstawicielem handlowym firmy Netia, przeczytałem twój komentarz i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o twój problem jest on stosunkowo powszechny. Netia stara się dojść do każdego mieszkańca, lecz niestety nie wszędzie jest to możliwe z przyczyn nie tyle co technicznych, ale kosztowych. Z punktu widzenia konsumenta zawsze będzie się to opłacało, ale nie koniecznie z punktu operatora :)
Proszę odezwij się do mnie w wiadomości prywatnej, postaram się jakoś pomóc, zasięgnąć informacji u źródła, wystawić zadanie techniczne na sprawdzenie czy w tym temacie da się coś ruszyć.
Pozdrawiam Damian Urzędowski Przedstawiciel Handlowy Netia S.A.
 #1093128  autor: Marens
 12 kwie 2020, 16:25
Martino pisze:
02 kwie 2020, 15:33
Cześć, a wie ktoś może jak wyglądają w Netii inwestycje w FTTH/GPON na osiedlach domków jednorodzinnych/bliźniaków ?
We Wrocławiu na osiedlu domków identyczny przypadek, stary ADSL/VDSL po Dialogu oraz brak jakiegokolwiek zainteresowania modernizacją, już nie wspominając o nowych przyłączach do domków. Przyszedł Orange, zmodernizował całe osiedle do FTTH i pozamiatał. Co ciekawe do pobliskich bloków podciągnęli światełko, a jak zaczepiłem ekipę ciągnącą światełko do pobliskiego bloku, czy jest szansa aby zrobić przyłącze do domku to mi gość powiedział abym dał sobie darował i wziął Orange :lol: Generalnie ciekawe podejście, bo inwestując na takim osiedlu domków specjalnie nie mają konkurencji (oprócz Orange), niż w takim bloku gdzie jest już spora konkurencja.
 #1093129  autor: Martino
 12 kwie 2020, 17:12
@Marens no widzisz. Tylko u Was macie o tyle korzystniejszą sytuację, że Orange zainwestował i nie ma problemu, bo FTTH już jest. U mnie problem jest bo żaden z operatorów nie chce inwestować. Tak jak wcześniej wspomniałem Orange wypięli się du*ą kompletnie, bo napisali nam oficjalnie, żebyśmy zapomnieli o jakiejkolwiek modernizacji z ich strony w najbliższych na pewno 5 latach. Zaś Netia mimo i możliwości techniczne ma to też nic nie robią i mają moje i sąsiadów wnioski pisma i prośby głęboko gdzieś, najwidoczniej nadal wolą tutaj pozostawać bez klientów, bo jak też wspomniałem Orange ma tutaj te kilkadziesiąt Mb/s więcej i choć też po miedzi no to jednak więcej, to też wszyscy się tam przenieśli i taka to sprawa.
 #1093284  autor: nconnor
 15 kwie 2020, 15:22
Martino pisze:
02 kwie 2020, 15:33
Cześć, a wie ktoś może jak wyglądają w Netii inwestycje w FTTH/GPON na osiedlach domków jednorodzinnych/bliźniaków ?
Identyczna sytuacja, nawet w tym samym mieście, jest u moich rodziców.
Netia na linii Dialogu max 20, Orange na razie 10.
Rozwiązaniem okazał się internet domowy mobilny z T-Mobile, jeszcze jak był w tej ofercie bez limitu transferu. Prędkości sięgają 60/70 i nie ma problemu z zapychaniem się łącza.
Orange obecnie realizuje inwestycję pod nazwą Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2 i podłączają białe plamy w dostępie do sieci. Około 100 metrów od rodziców jeden budynek jest objętym tym programem. Kontaktowałem się z orange i obiecali zmodernizować przy okazji całą ulicę. Na razie nie wiadomo kiedy inwestycja się zakończy i jedyna nadzieja w tym, że T-Mobile samo nie wypowie tego internetu bez limitu.
 #1095450  autor: zalezok
 17 maja 2020, 20:57
Martino pisze:
02 kwie 2020, 15:33
Cześć, a wie ktoś może jak wyglądają w Netii inwestycje w FTTH/GPON na osiedlach domków jednorodzinnych/bliźniaków ?
Od lat toczę walkę z wiatrakami o FTTH na jednym z takich osiedli w mieście Zgorzelec (Dolnośląskie). Mają u nas rozbudowaną sieć swojej mikrokanalizacji w spadku po Dialogu, który inwestował tu w okolicach 2000 roku. Problem w tym, że od tego czasu mają w tych kanałach tylko marną ADSLowską miedź i prędkość jaką oferują w porywach dochodzi do 20 Mb/s a upload to jak możecie się domyślić porażka poniżej 1 Mb/s. Dziwię się, że nic z tym nie robią, bo jedyna konkurencja tutaj czyli Orange ma napowietrzny VDSL2 i tu prędkości co niektórym dochodzą nawet do 70 Mb/s stąd już dobre lata temu CI co byli w Dialogu/Netii przeszli do Orange, więc Netia nie ma tu praktycznie żadnych klientów, a mimo to nie inwestują. Jak wynika z ostatecznego pisma jakie wystosowała przewodnicząca rady osiedla do Orange, nie mają oni żadnych planów na najbliższe lata jeśli chodzi o FTTH (bo nie mają mikrokanalizacji) i tu NETIA jest na wygranym, bo mają studzienki i w ich przypadku mogą w kilka chwil położyć światłowody bardzo niskim kosztem, bo już w istniejącej kanalizacji i odzyskać klientów.
Miał ktoś z Was podobny problem z tą firmą, może polecacie jakieś metody, żeby ich przekonać ? :roll:
U mnie jest na odwrót. Netia ma swoją własną jak to nazwałeś mikrokanalizację w której ma swoją własną parę miedzianą. Pewnego dnia przyszli i wsadzili światłowód obok pary miedzianej i kto chce może skorzystać. Może problem polega na tym że netia nie wierzy że odzyska klientów bo u mnie ludzie nie przeszli do netii tylko siedzą na badziewiastym upc. To akurat dobrze bo jeżeli kiedyś skorzystam to nie będę miał zapchango kabla innymi użytkownikami.
 #1095474  autor: Martino
 17 maja 2020, 23:06
@zalezok no to macie przynajmniej konkurencję o nazwie UPC ;) a u nas nie ma żadnej, więc jakby taka Netia weszła ze światłem to pozamiatałaby już na początku, ale najwyraźniej tak jak wspomniałeś boją się inwestować ..bo nie wierzą w odzyskanie klientów, choć tutaj mieliby ich jak na tacy, no nie wiem, to jest "wyższa logika" finansów w firmie Netia xD
 #1095904  autor: zalezok
 23 maja 2020, 20:00
Martino pisze:
17 maja 2020, 23:06
@zalezok no to macie przynajmniej konkurencję o nazwie UPC ;) a u nas nie ma żadnej, więc jakby taka Netia weszła ze światłem to pozamiatałaby już na początku, ale najwyraźniej tak jak wspomniałeś boją się inwestować ..bo nie wierzą w odzyskanie klientów, choć tutaj mieliby ich jak na tacy, no nie wiem, to jest "wyższa logika" finansów w firmie Netia xD
Konkurencji mam więcej ale konkurencja jest po prostu głupia. Gdy pojawiło się upc to do każdego mieszkania bez dyskusji doprowadzali kabel i zarabiali gniazdo, nie ważne czy ktoś chciał czy nie. Po czasie okazało się to strzałem w dzisiątkę. Po co brać usułgi z netii i wiercić i ciągnać kable skoro w mieszkaniu instalacja z upc jest od dawna? Efekt to upc operatorem pierwszego wyboru i cała litania upcowych wifi oraz poznikały z balkonów anteny satelitarne i siatkowe. Gdy vectra robiła instalacje to monter zapukał żeby go wpuścić do wc. Gdy wychodził to pokazuję mu odsuniętą w międzyczasie szafę gdzie ma się przewiercić i dać gniazdko żeby mieć to z głowy. A on na to że instalacje robią tylko na korytarzach... Nietety ale na głupote opratorów lekarstwa nie wymyślono..