DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 79 z 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179
 #1028150  autor: iphoneski
 23 paź 2018, 21:17
Rzadko to robię ale dziś zgadzam się z @Piotrzet. Co to za argument, że kiedyś czegoś nie było i ludzie żyli? Kiedyś nie było pociągów, samolotów, telewizji kablowej, respiratorów też nie było i jakoś ludzie żyli. HD voice słychać już w pierwszej sekundzie rozmowy i jak ktoś tego nie zauważa jest chyba głuchy. Gdy ktoś do mnie dzwoni z innej sieci i połączenie nie zestawi się w HD to wolę się rozłączyć i zadzwonić przez komunikator zwłaszcza przy dłuższych rozmowach.
 #1028152  autor: matek451
 23 paź 2018, 21:40
Oczywiście że dla użytkowników tego forum postęp technologiczny ma znaczenie ale to my stanowimy tą grupę 5% użytkowników u każdego operatora. Pozostałe 95% nie zwraca na to zbyt wielkiej uwagi. Smutne ale prawdziwe, wiek nie ma znaczenia. Sam jestem już blisko poprodukcyjnego.
 #1028154  autor: Mar9999
 23 paź 2018, 22:07
Czasem pytam kogoś, czy miał połączenie w HDV, a jak nie rozumie, to staram się wytłumaczyć, że chodzi o wyraźniejszy dźwięk jak w radiu na UKF, czy jak w starym telefonie stacjonarnym z tarczą, ale słyszę odpowiedź, że nie zwrócili na to uwagi. Tu chodzi o percepcję, bo musieli usłyszeć różnicę, ale widać im to wisi. Ja zwracam na takie rzeczy uwagę i podobnie jest z obrazem HD i dziwi mnie, że ludziom nie przeszkadza obraz 360p na ekranie 4K, skupiają się na treści i przestają zauważać kiepską jakość obrazu lub dźwięku.
 #1028168  autor: Pabloeq
 23 paź 2018, 23:49
Normalny człowiek z niewybrakowanym słuchem od razu wychwytuje dźwięk w HD Voice, reszcie której wszystko jedno za 9,99zł miesięcznie w jakichś MVNO mogę współczuć xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxx
też mówią że VoLTE niepotrzebne, że mały procent, że VoWiFi niepotrzebne.... A co mają innego powiedzieć?
Mogli zostać w GSM, przecież LTE też w sumie im niepotrzebne :lol:
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 16:33 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nieodpowiednie słownictwo.
 #1028171  autor: JFK2016
 24 paź 2018, 00:07
SACZI pisze: 5-10% to pewnie nie wspiera HDVoice.
iPhone rzeczywiście, reszta odwrotnie.
piotrzet pisze:Widzę co pisał. I na ten komentarz odpowiedziałem. Dalej nie zmienia to tego, że oferta jest słaba, a brak HDV to jakaś porażka. Co do starszych osób jak niektórym to pasuje to ok. Dla większości oferta będzie słaba.
Wiekszość nawet na to nie zwraca uwagi, xxxxxx.
piotrzet pisze: HDV ale jak już słyszy różnicę w jakości to wtedy nie chciałoby nie mieć HDV.
Tia, będzie modlić się przez HDV lub ćwiczyć dykcję... . Oczywistym jest że lepiej mieć tą usługę, ale przy wyborze oferty będzie promil klientów który zauważy to. Tym bardziej że nie działąją ważniejsze usługi (połączenia oczekujące/konferencyje), ale to standard w wielu ofertach prepaid.
Pabloeq pisze:Normalny człowiek z niewybrakowanym słuchem od razu wychwytuje dźwięk w HD Voice, reszcie której wszystko jedno za 9,99zł miesięcznie w jakichś MVNO mogę współczuć xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxx plusa też mówią że VoLTE niepotrzebne, że mały procent, że VoWiFi niepotrzebne.... A co mają innego powiedzieć?
Mogli zostać w GSM, przecież LTE też w sumie im niepotrzebne :lol:
Uuu, zwolnienia w Orangę, sieć się zwija, panika...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 16:32 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nieodpowiednie słownictwo.
 #1028172  autor: Pabloeq
 24 paź 2018, 00:20
JFK2016 pisze:Uuu, zwolnienia w Orangę, sieć się zwija, panika...
Boisz się o pracę? Ja mam tylko prepaida od nich i nie narzekam, mam w prepaidzie i HDV i VoLTE i internet działa przyzwoicie:-)
Lepsze Orange niż + sieć która stoi w miejscu (zwija się) technicznie... ale komu to przeszkadza? ;-) :lol:
JFK2016 pisze:iPhone rzeczywiście, reszta odwrotnie.
Większość telefonów wspiera już HDV, chyba że jakieś nołnejmy z biedronki albo xxxxxxxxxxxx
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 16:30 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nieodpowiednie słownictwo.
 #1028260  autor: piotrzet
 24 paź 2018, 09:13
Jak zwykle XXX Plusa bronią a2, że nie ma HDV. Przecież to samo jest dokładnie z VoLTE i z VoWiFi. Żadna to nowość. Ciekawe czy jakby nie było LTE też tak by bronili.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 16:27 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nieodpowiednie słownictwo.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028270  autor: umcusumc
 24 paź 2018, 10:42
Syty głodnego nie zrozumie. Matek451 ma 100% racji. Widać, że koledzy nigdy nie byli XXX w XXX gdzie liczy się każde 5 zł, bo to oznacza dzienne wyżywienie dla rodziny. Dla każdego są inne usługi.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 16:29 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nieodpowiednie słownictwo.
 #1028518  autor: piotrzet
 25 paź 2018, 12:10
Gdy dla każdego liczy się 5 zł nie kupuje wtedy telefonu i żadnej oferty. Taka jest prawda jak już kogoś stać na telefon to dla niego 5 zł w tę czy w tę różnicy nie robi. Prawda jest taka, że u nas też wszyscy w cenie 5zł chcieliby mieć pełny nolimits najlepiej na cały świat plus iPhone XS Max za 1zł, a jeszcze najlepiej gdyby sieć płaciła za to, że ktoś wybrał ich ofertę. Taka jest niestety prawda. Inaczej mówiąc jeśli mnie na coś nie stać to nie biorę tańszego, a gorszego albo nie zadłużam się po uszy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028522  autor: umcusumc
 25 paź 2018, 12:34
Piotrzet, prawda jest niestety taka, że nie wiesz o czym piszesz. Za to pewnie wypowiadasz swoje osądy, co ktoś powinien (lub nie) robić. Czyli z premedytacją skazujesz kogoś na wykluczenie z życia, bo... bo tak, bo możesz? Ręce opadają, od razu widać, że nigdy nie zetknąłeś się z prawdziwym ludzkim dramatem. Litości, to że mnie czy Ciebie stać na dobre oferty nie oznacza, że trzeba z pogardą traktować takie oferty.

Żeby nie było offtopic, to taka oferta takich sieci są najlepsze dla pewnej grupy osób, której nie zależy na jakości, Internecie, VoLTE i innych bajerach, tylko na jakiejkolwiek możliwości kontaktu z innymi ludźmi/pomocą społeczną etc. W takich przypadkach (a jest ich bardzo, bardzo dużo), typowe oferty W4 po 20-50 zł są najgorsze. I sieci W4 w takich przypadkach sa najgorsze, a nie najlepsze.

A teraz czekam na zgłoszenie posta ;)
 #1028523  autor: piotrzet
 25 paź 2018, 12:41
Gdzie ja z pogardą traktuję taką ofertę? Napisałem, że nie jest to najlepsza oferta na rynku pomimo tego, że niektórzy ją wychwalają. A co do tego kogo na co stać. Jeśli kogoś nie stać na iPhone a bierze go na raty i później nie płaci tego to sorki ale to dla mnie normalne nie jest. Rozumiem nie stać cię na taki telefon żeby od razu wywalić te 5000 bierzesz raty ale je normalnie płacisz. Tak samo jest z tą ofertą jeśli jakość ci odpowiada to ok ale jeśli ktoś mówi że to jest najlepsza oferta na rynku to po prostu nie ma pojęcia o czym mówi. To tak samo jakby powiedzieć, że jakiś tam np J3 jest o wiele lepszy od flagowca Note 9. Jeśli on dla ciebie jest lepszy to ok ale mówienie że jest najlepszy na rynku jest co najmniej nie poważne. Widać ktoś po prostu tego nie potrafi zrozumieć ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028525  autor: umcusumc
 25 paź 2018, 12:49
Nie rozumiesz. Nie "ktoś", tylko konkretnie Ty. Tak jak pisałem, syty głodnego nie zrozumie. Nadal się podpisuję pod tym co napisałem: nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Ja ze swojej strony kończę ten offtop.
 #1028605  autor: iphoneski
 25 paź 2018, 21:00
@umcusumc Czy ty trochę nie przesadzasz? Ja tu żadnej pogardy nie widzę, po prostu zwróciliśmy z @Piotrzet uwage na to, że ta oferta to jakościowe dno. Nie każdego stać na nowego iPhonie, pełen pakiet NC+, limuzynę albo wakacje na marsie i nikt tych ludzi nie wykreśla ze społeczeństwa. Ale zachwycanie się (na forum Telko) siecią, która jakościowo nie prezentuje nic tylko dlatego, że kosztuje grosze to chyba lekka przesada. Bo jakie są zalety a2 poza ceną? Usług dodatkowych brak, porządnej jakości brak, BOK w weekend nie działa, pierwszy lejek po 5GB, nawet karty jakościowo gorsze. To powinna być ostateczność, gdy nie masz możliwości kupna oferty w porządnej sieci a nie alternatywa dla W4.
 #1028607  autor: piotrzet
 25 paź 2018, 21:14
Dokładnie, a tutaj przez niektórych a2mobile jest zachwalane jakby co najmniej pokazali rewolucyjną ofertę, a prawda jest taka, że nic takiego nie zrobili.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028627  autor: JFK2016
 26 paź 2018, 00:55
iphoneski pisze:@umcusumc Czy ty trochę nie przesadzasz? Ja tu żadnej pogardy nie widzę, po prostu zwróciliśmy z @Piotrzet uwage na to, że ta oferta to jakościowe dno.
Nie wiem po co się gościu spinasz jak to target nie dla Ciebie, nie dla mnie, ale obracając się w bardzo dużej grupie ludzi (nie pracuję w opiece społeczej, ani w innym segmięcie socjal...) i spokojnie 2/3 użytkowników mogłaby przejść na A2 bez zauważenia jakich kolwiek zmian w jakości połączeń (część nie zna oferty, część nie potrafi poruszać się ze swoimi danymi w sieci, część jest uwiązana umowami na "byle jakie" aparaty w których nie ma obsługi HDV...).
iphoneski pisze: Ale zachwycanie się (na forum Telko) siecią, która jakościowo nie prezentuje nic tylko dlatego, że kosztuje grosze to chyba lekka przesada. Bo jakie są zalety a2 poza ceną?
Działa lepiej od Play w RK i nie ma tutaj nad czym dyskutować. Zachwycać się też niema czym, poza największą uniwersalnością: ktoś nie korzysta z pakietów data, nie włącza, nie płaci bez sensu (jak spora grupa użytkowników sieci komórkowych), ktoś nie chce rozmów no-limit, nie włącza nie płaci (może mieć sam pakiet data, a jak krótko rozmawia to się rozlicza po stawce). Oferta jest na razie bezkonkurencyjna i systematycznie przybywa klientów (największym problemem w jej dystrybucji jest opcja tylko on-line, nie do przeskoczenia przez wielu bez pomocy osób trzecich, inne sposoby zabiłyby jednak niską cenę).
iphoneski pisze:Usług dodatkowych brak, porządnej jakości brak, BOK w weekend nie działa, pierwszy lejek po 5GB, nawet karty jakościowo gorsze. To powinna być ostateczność, gdy nie masz możliwości kupna oferty w porządnej sieci a nie alternatywa dla W4.
Ty nie wiesz o czym piszesz, od W4 to ta oferta jest do 300% tańsza a nie o 5zł (za 10zł jest full no-limit na wszystkie polskie nr-stacjonarne i komórkowe), pełny pakiet usług dodatkowych tj. tylko w ofertach abonamentowych! W prepaid nalepiej wypada z usługami dodatkowymi Play- ile kosztuje no-limit stacjonarne/komórkowe w prepaid P4?
 #1028654  autor: MobileMaster
 26 paź 2018, 11:00
piotrzet pisze:Gdzie ja z pogardą traktuję taką ofertę? Napisałem, że nie jest to najlepsza oferta na rynku pomimo tego, że niektórzy ją wychwalają.
Pod względem cenowym jest jedną z najlepszych, a atrakcyjność oferty weryfikuje rynek, a to że jest popularna przecież potwierdzają statystki przenoszenia numerów. Więc brak HD voice najwyraźniej im nie przeszkadza, a ty po prostu przeceniasz potrzeby ludzi i patrzysz przez pryzmat swoich wymagań.
iphoneski pisze:@umcusumc Czy ty trochę nie przesadzasz? Ja tu żadnej pogardy nie widzę, po prostu zwróciliśmy z @Piotrzet uwage na to, że ta oferta to jakościowe dno.
Moim zdaniem ma racje, a ty z @piotrzet po prostu nie jesteście targetem tej oferty i wam te braki mogą przeszkadzać, a innym jest to obojętne albo nawet nie wiedzą co to HDV.
 #1028663  autor: goral2099
 26 paź 2018, 12:02
A2, obok Orange, ma oprócz fajnych cen i fajnej obsługi on-line jeszcze jedną sporą, jak dla mnie zaletę, której ani Play, ani T nie posiada. Mianowicie aplikację VoWiFi. Sieci niestety nie kwapią się z szerszym udostępnianiem tej usługi i jest to bardzo świetne rozwiązanie. Jest masa telfonów, które obsługiwałyby rozmowy po WiFi, niestety z powodów biznesowych nikomu na tym nie zależy. A tu taki mały ukłon w stronę użytkowników. :)
 #1028679  autor: piotrzet
 26 paź 2018, 13:45
Co mi po VoWiFi z którego korzysta się sporadycznie jak nie ma HDV? I do tego VoLTE? Czyli rozmowa po WiFi musi zostać zerwana jeśli nie będzie zasięgu WiFi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028681  autor: umcusumc
 26 paź 2018, 14:02
@Piotrzet Jak zrozumiesz, że świat nie kręci się wyłącznie wokół Ciebie, a ludzie są różni i mają odmienne potrzeby, to będzie można dyskusję rozpocząć na nowo. Inaczej jest to bezsensowne bicie piany, ponieważ nie umiesz myśleć nieszablonowo.
  • Strona 79 z 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179