DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 78 z 179
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 179
 #1027850  autor: iphoneski
 22 paź 2018, 10:19
Jak czym? Ludzie wybierają to ze względu na to, że jest tanio i tyle. Gdyby bilet autobusowy kosztował tyle co taksówka to autobusy by puste jeździły. Niestety nie może być i tanio i dobrze.
 #1027884  autor: matek451
 22 paź 2018, 12:49
Moich wszystkich, starszych znajomych którzy wcześniej byli abonentami Plusa przeniosłem do a2mobile, karta za 10 zł/m-c tylko do rozmów bez limitu. Są mega zadowoleni, cena czyni cuda. Nic więcej im do szczęścia nie potrzeba, w życiu nie napisali SMS-a a internet to dla nich magia.
 #1027944  autor: piotrzet
 22 paź 2018, 14:34
Jeśli im to wystarcza to ok. Jednak oferta wcale w porównaniu do konkurencji nie jest powalająca. Szczególnie jak ktoś korzysta z internetu. Niestety ale taka jest prawda.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027956  autor: iphoneski
 22 paź 2018, 15:06
To jest oferta dla wyjątkowej grupy osób, która nie wymaga jakiejkolwiek jakości, byle działało i było najtaniej. O ile dla starszej osoby, która tylko dzwoni a2 może się sprawdzić, to już do smartfona, gdzie przesyła się mnóstwo danych sieć nie do przyjęcia. Nie po to wydajemy tysiące na nowe telefony z agregacjami i bajerami żeby używać imitacji nowoczesnej sieci. Chociaż dla starszych też słabe to jest, ktoś ostatnio zwracał uwagę, że karty a2 mają problem z powrotem do sieci po utracie zasięgu. Generalnie gdyby u konkurencji rozmowy były za 200 zł a w a2 za 20 to można znieść pewne niedogodności. Ale w porządnych sieciach no limit rozmów na miesiąc można mieć za 20 zł np w fakcie czyli korzystając z takiego A2 to oszczędność 10 zł w miesiącu. Ktoś powie, że dużo a ja bym wolał dopłacić te 10 zł i mieć choćby rozmowy w HD.
 #1027957  autor: piotrzet
 22 paź 2018, 15:08
Dokładnie. Tym bardziej, że patrząc na to co potrzebuje większość ta oferta jest słaba i nie wiem czym się podniecać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028008  autor: JFK2016
 22 paź 2018, 23:20
matek451 pisze:Moich wszystkich, starszych znajomych którzy wcześniej byli abonentami Plusa przeniosłem do a2mobile, karta za 10 zł/m-c tylko do rozmów bez limitu. Są mega zadowoleni, cena czyni cuda. Nic więcej im do szczęścia nie potrzeba, w życiu nie napisali SMS-a a internet to dla nich magia.
Też polecam nie tylko starszym, bo z tym internetem i telefonami jest różnie (znam młode osoby które miały pakiety w abonamencie a bały się z tego korzystać-z różnych powodów... :) ). O ile z kolegą toczę często spory na różne tematy, to tu nie wiele można dodać
Kod: Zaznacz cały
 95% ludzi to nie ma zielonego pojęcia co to jest HDVoice, VoLTE czy WiFi Calling. Ważne że za 10 zł mogą sobie pogadać z rodziną i koleżankami. Każdemu według potrzeb 
, od siebie mogę dodać że działa to lepiej od Play w RK. Panowie @piotrzet,@iphoneski dobry towar bierzecie, podajcie mi adres dilera :) . Jaki procent urządzeń klientów wspiera HD Voice?! 5-10% Osobiście dla mnie HD Voice ma duże znaczenie w warunkach domowych i nie jest to żaden telefon komórkowy (wątpię czy nawet tak mają dopracowaną transmisję głosu w full-duplex/Polycom), tylko telefony IP, których używam od kilku lat (z telefonu komórkowego wykonuję dziennie co najmniej kilkanaście połączeń, większość służbowych i nawet nie mam czasu się zastanawiać czy to jest HD Voice, tylko czy rozmowa jest prawidłowo zespolona, słyszę rozmówcę bez zająknięć), jednakże takie zastosowanie tj. promil rynku...
 #1028068  autor: SACZI
 23 paź 2018, 10:12
JFK2016 pisze:... Jaki procent urządzeń klientów wspiera HD Voice?! 5-10% ...
5-10% to pewnie nie wspiera HDVoice.
W tym momencie to już jest standard.
Jeżeli mowa o VOLTE I VOWIFI, to owszem, może to być 10-15% (strzelam, nie wiem).
 #1028075  autor: piotrzet
 23 paź 2018, 10:59
Dokładnie HDV ma obecnie większość urządzeń. Inaczej jest z VoLTE i VoWiFi i faktycznie % rozmów przez te technologie jest bardzo mały.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028124  autor: piotrzet
 23 paź 2018, 18:06
Widzę co pisał. I na ten komentarz odpowiedziałem. Dalej nie zmienia to tego, że oferta jest słaba, a brak HDV to jakaś porażka. Co do starszych osób jak niektórym to pasuje to ok. Dla większości oferta będzie słaba.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028126  autor: Mar9999
 23 paź 2018, 18:20
Znam kilka osób w wieku tzw. produkcyjnym, które nie zwracają uwagi na HDV i mówią, że to ja zwracam uwagę na pierdoły. Przez wiele lat nie było HDV i jakoś dało się korzystać z telefonu, chociaż osobiście preferuję HDV i wkurza mnie gdy rozmowa nie jest w HDV. Przyzwyczaiłem się do lepszej jakości i słyszę różnicę, a niektórzy znajomi mają chyba inną percepcję i nie specjalnie rozróżniają jakość dźwięku, byle rozmowa była zrozumiała i z moich obserwacji wynika, że takich ludzi wcale nie jest mało.
 #1028128  autor: piotrzet
 23 paź 2018, 18:25
Kiedyś w ogóle nie było telefonów i ludzie żyli. Po co coś usprawniać i polepszać jak można żyć dalej bez telefonów itd. 90% jak nie więcej nie wie co to HDV ale jak już słyszy różnicę w jakości to wtedy nie chciałoby nie mieć HDV.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 78 z 179
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 179
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 179