DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 21 z 55
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 55
 #1028093  autor: Durek
 23 paź 2018, 13:21
Tylko problem z tymi odpowiedziami na FB i na infolinii jest taki, że tam odpisują co im palce napiszą. Jednemu gostkowi na pytanie czy może zamówić 2 karty SIM na 1 dane osobowe odpisali, że ... NIE. A jak wiemy z doświadczenia nie ma z tym problemu. Przysyłają 2. Ot cały Rebtel.
 #1028099  autor: gtoni13
 23 paź 2018, 14:11
Mnie na pytanie mailem kiedy w koncu przeniosa nr i beda sms odpowiedzieli: prosze przeslac ZDJECIA karty i opakowania z obu stron, to im pomoze. Maja moje zapytanie z maila, ktorego podalem do systemu ! Nie moga po tym identyfikowac ? dziecinada jakies gimbusy tam pracuja !
 #1028106  autor: Pablo70
 23 paź 2018, 15:36
Dostałem jedną kartę w ub. tygodniu.Aktywowana w dniu odbioru od Kuriera.Wczoraj przyszła kolejna.Dzisiaj sprawdzam pocztę a tam wiadomość od Rebtela, że przysłana karta będzie deaktywowana.Ale która ?Pierwsza czy druga już nie napisali.Na podany w mailu numer nie sposób się dodzwonić.

Po kilku godzinach kolejny mail od Rebtela z informacją o aktywacji karty sim.Na chwilę obecną śmigają obie karty.Oby tak zostało. 8)
 #1028143  autor: jamto02
 23 paź 2018, 20:07
U mnie już działa. Na klasyku więc Net nie nie wiem. Działają rozmowy ale smsy nie. Tak jak pisaliście może to kwestia tych problemu które mają. W moim przypadku i tak interesują mnie tylko rozmowy póki co....
Czyli na jedną kartę można 2 nr? A jak mam kilka kart to mogę więcej? Tak pytam nie żebym zaraz zamawiał. Dla 1 gb na miesiąc to jeszcze na drugą się skuszę. Poczytam jednak jakie macie doświadczenia w używaniu neta.
 #1028307  autor: as1as
 24 paź 2018, 17:54
surface123 pisze:Odpiąć kartę można bez problemu, już to zrobiłem na dwóch numerach z Rebtela.
Po odpięciu dodałeś nową czy działa bez karty?
Nie mogę dodać nowej karty w aplikacji mobilnej, wyskakuje monit że w tej chwili nie można dodać karty. Czy potwierdzi ktoś przeniesienie nr od innego operatora. Tak jak czytam to działają tylko nr tymczasowe
 #1028324  autor: adik
 24 paź 2018, 19:13
póki co wszyscy mają numery tymczasowe, nikt nie potwierdził póki co przeniesienia numeru.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1028326  autor: mpiter
 24 paź 2018, 19:26
Od paru dni mam aktywny numer tymczasowy, natomiast o przeniesieniu ani widu ani słychu. Wczoraj rano, dzwoniłem do Rebtela celem wycofania wniosku o przeniesienie, to jakiś facet odesłał mnie do napisania e-maila. E-maila napisałem, deklarowane 24h na odpowiedź minęło i nic.
Co do "infolinii" to mam wrażenie, że dzwoniłem na jakiś prywatny numer a nie na firmowa linkę, obsługa przez e-mail też leży.
Coś czuję, że jak tak dalej pójdzie to skończą jak Vectone, o ile oczywiście kiedyś zaczną.
 #1028329  autor: TomLee
 24 paź 2018, 19:57
Rozumiem, że póki działa numer tymczasowy, to docelowy numer nadal pracuje w dotychczasowej sieci? Dzisiaj złożyłem wniosek o przeniesienie numeru :)
 #1028348  autor: daxxid
 24 paź 2018, 22:26
U mnie karta aktywowana dzień po dostarczeniu. Nowy numer. Działa wszystko oprócz przychodzących SMS. Konfiguracja punktów dostępowych dla Androida ze strony nie działała dla mnie, dopiero ustawienie MNC na 44 zaskoczyło.
 #1028475  autor: mkkot
 25 paź 2018, 10:03
Remington pisze:@adbadbad,
dane adresowe nie są brane pod uwagę przy MNP. Jest tak jak napisałeś - z pomocą Rebtela można ukraść komuś numer, wystarczy znać imię, nazwisko i PESEL właściciela.

@darekka,
ale za dodatkową czynność musieliby dopłacić firmie kurierskiej (stąd Virgin stosował płatną rejestrację przez kurierów).
W związku z tym, że to jest poważny problem, pozwalający nie tylko na kradzież numeru, ale przede wszystkim na kradzież pieniędzy z konta bankowego dowolnej osoby, której pesel, imię, nazwisko i numer telefonu są nam znane (a o pesel wcale nie tak trudno), pozwoliłem sobie na napisanie do KNF-u, banków działających w Polsce, UOKiK-u, redakcji niebezpiecznika, DPD, no i do Rebtela. Jonas Lörnell, dyrektor Rebtela na Polskę interweniował w tej sprawie. Rebtel miał mieć problem w systemie z tym, że pole "dostawy osobistej", czyli z weryfikacją tożsamości, nie zostało zaznaczone przez pracownika przy wysyłce SIM. Teraz jest ponoć zaznaczone domyślnie. Prośba do koleżanek i kolegów przenoszących numery o weryfikację czy rzeczywiście kurier prosi o dowód osobisty i weryfikuje dane.
 #1028510  autor: mkkot
 25 paź 2018, 10:30
Napisałem, ale UKE niestety wyłączył swoją zwykłą skrzynkę i trzeba przez formularz. Skoro Rebtel wdrożył rozwiązanie, zawracanie głowy UKE wydaje mi się już niekonieczne. A KNF akurat takie rzeczy interesują. To oni pozwalają bankom na autoryzację klientów kanałami zdalnymi.
 #1028519  autor: Mar9999
 25 paź 2018, 12:10
Przedwczoraj dostałem kartę sim z nowym numerem, nie przenosiłem numeru z innej sieci. Kurier jakimś cudem wszedł na klatkę schodową i zostawił przesyłkę w skrzynce pocztowej. Żeby było śmiesznie, to wysłałem mu wcześniej sms, że jestem w domu i czekam. Przez okno zauważyłem samochód DPD na osiedlu, więc pomyślałem sobie, że zaraz przyjdzie, a przynajmniej zadzwoni domofonem lub na telefon kontaktowy, ale na stronie DPD widnieje przesyłka doręczona i odebrał jakiś Nowak (ja się tak nie nazywam), więc dzwonie do kuriera i pytam, komu oddał przesyłkę, a on zaczyna coś ściemniać i po postraszeniu moim ewentualnym donosem do DPD przyznał się, że zostawił w skrzynce pocztowej. Tak, że w łatwy sposób ktoś może skorzystać z naszego numeru i doładowywać sobie konto w Rebtelu z naszej karty dopóki się nie zorientujemy i jej nie zablokujemy w banku, bo żeby odłączyć ją od konta Rebtel trzeba mieć kartę sim, żeby móc założyć konto na stronie lub w aplikacji Rebtel.
Po za tym czekam drugą dobę na aktywację karty.
 #1028520  autor: Mar9999
 25 paź 2018, 12:14
Pawelek0787 pisze:Czy są jakieś krótkie kody w Rebtel? Chociażby w celu sprawdzenia jaki jest nr telefonu.
Kodów chyba nie ma, a przynajmniej nigdzie na ich stronie nie znalazłem, a co do numeru, to jest nadrukowany na tej dużej karcie razem z pinem i pukiem.
 #1028543  autor: surface123
 25 paź 2018, 15:54
Dzisiaj dostałem smsa ze jutro przeniosą numer, w końcu...

IMHO Plus starał sie mnie zachęcic do pozostania u nich, sms w stylu:

Zostań z nami a otrzymasz 240 zł, do 12 doładowań za 30 zł dodają 20 zł GRATIS.
Tyle żen ie mam pewności czy to na konto główne czy w innej formie.
 #1028546  autor: obru
 25 paź 2018, 16:25
Miałem mieć numer przeniesiony z virgin mobile a tymczasem kurier przyniósł mi starter i tylko podpisu zażądał.
  • Strona 21 z 55
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 55
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 55