DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 50 z 91
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 91
 #1028100  autor: Gomez-C4
 23 paź 2018, 14:33
@Dorotea, a od czego są regulaminy ? :) skoro w RBM potrafili określić w regulaminie datę ważności startera promocyjnego a w taryfach internetowych już nie to ich problem, w UKE wystarczy się powołać na to, że regulamin tego nie precyzuje i że stanowi to niedopatrzenie ze strony opa i sprawa wygrana, uwierz mi, że nikogo nie będą interesować naklejki itp. , to oni będą musieli udowodnić, że mieli rację.
Owszem może jednostronnie odwołać ( a raczej zerwać ) umowę, ale z konsekwencjami prawnymi - zatem po co byłyby umowy skoro można je jednostronnie zerwać i nie ponosić za to odpowiedzialności ? dobry prawnik wygrywa sprawę z odpowiednim odszkodowaniem :) , niech T spróbuje uwalić 8) :lol: " masz złotówkę, masz no limit " :) to zobaczysz jak będzie wyglądał gniew ze strony użytkowników, mogę się założyć, że osoby obeznanie w temacie takie jak @darekka @ jarekt spokojnie by wygrały sprawę o odszkodowanie za utraconą usługę.
Dla mnie osobiście ciekawszym rozwiązaniem jest starter bezterminowy, chociażby takie jakie były rozdawane w maju 2007 roku - bez daty ważności i przetrwały w sumie 11 lat :) , miałem taki 1 pamiątkowy :) , symbolizował początek startu Play-a :)
 #1028104  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 15:12
Gomez-C4
Nie masz żadnych podstaw do wygrania w UKE, ponieważ nie masz ani jednego dowodu, a na Tobie spoczywa dostarczenie go. Play nie musi udowadniać swojej niewinność tylko Ty masz dowieść, że naruszył Twoje prawa. Wskazać podstawę prawną, dowody, a Ty nie masz nic. "Goły" starter bez daty ważności, nabyty z drugiej ręki, bez pierwotnego dowodu zakupu i silne przekonanie, że nikt przy nim nie majstrował i musi być ważny po wieczność. Nie musi i regulamin też nie musi tego regulować.

Co do wszelkich umów telekomów, weź sobie dowolną i przeczytaj. Zwróć uwagę na zapisy tego typu: "Zarówno Abonent, jak i Operator są uprawnieni do rozwiązania Umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia." To jest zgodne z prawem. Operator może też zmienić regulamin, wycofać ofertę itd itp. i to również jest zgodne z prawem. Są też mętne zapisy np. ten o "przeciążaniu sieci", które operator zawsze może wykorzystać przeciwko użytkownikowi.

Powiem więcej. Operator może grać nieczysto i nakładać ograniczenia nawet wtedy, kiedy nie powinno ich być np. 70/20 Mbps w PiNK. Jakoś nie ma mocnych, żeby im zabronić z pomocą UKE. Co dopiero mówić o wieloletniej batalii sadowej z odszkodowaniem w tle. Dowolny operator ma więcej pieniędzy i możliwości do sądzenia się niż ktokolwiek z forum :)

PS. Nie zagaduj, bo dziś finał moich testów PiNK :D
 #1028164  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 22:43
Zgodnie z obietnicą podzielę się wynikami testów PiNK. Ponad 500 GB (ok. 60 GB to dzisiejszy transfer w godzinach szczytu) i wciąż brak lejka. Nie dałam rady go wywołać, może potrzeba drugie 500 GB lub więcej? :)

Obrazek

Przy czym od kilku tygodni daje się odczuć obciążenie nadajnika (DIL u mnie zalicza lejek lekko po 100 GB). Próbowałam zgodnie ze wskazówkami jarekt pozbyć się ograniczenia 70/20 Mbps dla PiNK, ale niestety jest niezdejmowalne.
 #1028165  autor: 3G
 23 paź 2018, 23:02
Chwal się, chwal to się zaraz skończy :) Albo ceny starterów skoczą. Albo jedno i drugie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1028166  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 23:14
Nie powiedzieć źle, powiedzieć jeszcze gorzej :) Co do lejka, to osoby decyzyjne z Play nie muszą podpierać się moimi przemyśleniami, czy kogokolwiek innego z forum. Mają przecież swoje wewnętrzne dane, statystyki.
 #1028170  autor: Gomez-C4
 24 paź 2018, 00:02
@3G cena starterów ze starym PInK na All w porównaniu do RBM - zadziwiająco niskie :) lub jak kto woli :) "średnio-niskie" :lol: czy ceny wzrosną ? :) wręcz przeciwnie uważam, że będą maleć :) , jedynie obawiam się co dalej z PInK i IbM czy czasem jakiś "decyzyjny" nie wymyśli "lepszą" :lol: taryfę tzn. gorszą dla nas :roll: .
@Dorotea, dzięki wielkie za teścik 8) no ładnie ponad 500GB na liczniku :-D tak przy tych 500GB to 100GB w InK staje się cieniem PInK-a :)
 #1028290  autor: jarekt
 24 paź 2018, 14:07
Ale nie trzeba nic ściągać. Wystarczy oglądać, albo puścić aby coś leciało:

1. Kanał 4K w dobrej jakości, z bitrate 20Mbit/s - 8 godzin dziennie to 70GB dziennie.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 140GB dziennie (dla 8 godzin).

2. Kanał 4K w słabej jakości albo FullHD (1080p) w dobrej jakości, z bitrate 10Mbit/s - 35GB przez 8h.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 70GB dziennie (dla 8h).

3. Kanał FullHD (1080p) w słabej jakości albo HD (720p) w dobrej jakości, z bitrate 5Mbit/s - 17,5GB przez 8h.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 35GB dziennie (dla 8h).


Przez cały miesiąc będzie (zakładam 30 dni non-stop po 8h):
1. 2100GB b) 4200GB (4K HQ)
2. 1050GB b) 2100GB (4K LQ lub 1080p HQ)
3. 525GB b) 1050GB (1080p LQ lub 720p HQ)

Oglądanie co drugi dzień przez 8 godzin, albo codziennie po 4h, to 2 razy mniej GB jak powyżej podałem.

Oglądanie co drugi dzień przez 4 godziny, albo codziennie po 2h, to 4 razy mniej GB, czyli mniej więcej tyle:
1. 525GB b) 1050GB (4K HQ)
2. 262GB b) 525GB (4K LQ lub 1080p HQ)
3. 131GB b) 262GB (1080p LQ lub 720p HQ)
 #1028309  autor: admundo
 24 paź 2018, 18:24
Dorotea pisze:Zgodnie z obietnicą podzielę się wynikami testów PiNK. Ponad 500 GB (ok. 60 GB to dzisiejszy transfer w godzinach szczytu) i wciąż brak lejka. Nie dałam rady go wywołać, może potrzeba drugie 500 GB lub więcej? :)
U mnie lejek na PInK włączył się dopiero przy jakichś 600-700GB.
Gomez-C4 pisze:jedynie obawiam się co dalej z PInK i IbM czy czasem jakiś "decyzyjny" nie wymyśli "lepszą" :lol: taryfę tzn. gorszą dla nas :roll: .
Nie ma co się martwić na zapas. Teraz dostają od użyszkodników kasę więc nie jest za darmo tak jak przy DIL-u to może nic nie wymyślą.
jarekt pisze: Ale nie trzeba nic ściągać. Wystarczy oglądać, albo puścić aby coś leciało:
Wystarczy YouTube codziennie oglądać w HD i ile może natłuc.
 #1028339  autor: darekka
 24 paź 2018, 20:49
Co do dyskusji dotyczącej terminu ważności starterów na, których operator nie nadrukował takiej daty to z zasady należy przyjąć, że nie ma on terminu ważności i nie może go operator skasować.
Oczywiście dochodzimy tu do sporu szaraczek kontra telekom w, którym szaraczek musi się natrudzić(z pomocą UKE) aby wygrać aczkolwiek jest to wykonalne.

Ja swego czasu z pomocą UKE uzyskiwałem-na kilku numerach 24msc. ważności kont w sieci Play(robiłem sobie najpierw RWK i aktywowałem Bonus za rejestrację, który dawał m.in: "wydłużenie konta o 365dni"-operator dawał RWK ale od daty aktywacji Bonusa wbrew swojemu Regulaminowi, który gwarantował dodanie 365dni(nie zaś jak Play twierdził ustawienie na 365dni konta). Po interwencji UKE ustawiali konta na ok. 2 lata.
Oczywiście wymagało to napisania 1 pisma i wysłania online do UKE aby operator podkulił ogon.

Aby uniknąć nerwów zalecam aktywację takiego startera np. PInK jak najszybciej i zgodnie z zaleceniami "ożywiać" go 5zł. co ok.3msc.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1028345  autor: Andrzej311
 24 paź 2018, 21:41
Dorotea pisze:Zgodnie z obietnicą podzielę się wynikami testów PiNK. Ponad 500 GB (ok. 60 GB to dzisiejszy transfer w godzinach szczytu) i wciąż brak lejka. Nie dałam rady go wywołać, może potrzeba drugie 500 GB lub więcej? :)

Obrazek

Przy czym od kilku tygodni daje się odczuć obciążenie nadajnika (DIL u mnie zalicza lejek lekko po 100 GB). Próbowałam zgodnie ze wskazówkami jarekt pozbyć się ograniczenia 70/20 Mbps dla PiNK, ale niestety jest niezdejmowalne.
W redbull mobile to i tak już historia.
Obrazek
Obrazek
 #1028559  autor: 3G
 25 paź 2018, 17:02
Dorotea pisze:Co do lejka, to osoby decyzyjne z Play nie muszą podpierać się moimi przemyśleniami, czy kogokolwiek innego z forum. Mają przecież swoje wewnętrzne dane, statystyki.
Naprawdę uważasz, że wg mnie Play czerpie wiedzę o zużyciu danych z tego co ludzie piszą po forach? :-D Po prostu takie informacje mogą zachęcić innych użytkowników, a jeśli hard userów będzie już odpowiednio dużo to i lejki będą wcześniej ;-)
Gomez-C4 pisze:czy ceny wzrosną ? :) wręcz przeciwnie uważam, że będą maleć :)
Jeśli będzie można dużo transferować, oferta stanie się korzystną i pożądaną - a wtedy raczej nie stanieją ;-)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
  • Strona 50 z 91
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 91
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 91