DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 54 z 67
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 67
 #1027102  autor: JFK2016
 18 paź 2018, 22:09
sp6huk pisze:Taryfa którą posiadam to RELAX. 100GB LTE + 50GB 3G.
Użytkownika, który zużywa średnio poniżej 4GB na dobę nie nazwałbym ssaczem, więc wątpię, żebym dostał od TM lejka. Aż z ciekawości sprawdziłem, umowę mam z TM dokładnie od 566 dni, sobie teraz policz łączną ilość pobranych/wysłanych danych na ilość dni.

LTE1800
Obrazek
Ja na tym internecie siedzę lata (Play/Plus/Orange, różne lokalizacje-duże miasto, małe, prowincja), przetestowane wszystkie pasma w rożnych konfiguracjach, obciążeniach sieci, parametrach sygnału. Ww transfery przy takich parametrach tj. włączony lejek, oczywiście nie przy tym wyniku 30/23Mbps (żadna to nowość-każda z sieci ma odpowiednie zapisy w regulaminach, też miałem podobnie przez krotki okres w Orange-po uruchomieniu promocji "1410", gdy sieć LTE1800 dostawała zadyszki), gdybyś go nie miał to download spadłby znacznie, a upload już nie tak drastycznie, gdyż jest znacznie mniejsze zapotrzebowanie na dane wysyłane.
matek451 pisze: Czekamy na kolejne "teorie", przecież sieć T-Mobile nie może się degradować. Co tam fakty, jak nie potwierdzają zdania niektórych to gorzej dla faktów.
Teorie to Ty próbujesz tutaj tworzyć-o padającej sieci T-Mobile, to u ciebie norma jak np. szablonowe odpowiedzi dla klientów Plusa z góry przekreślające użytkowanie tej sieci.
matek451 pisze:Ja się zachowuję normalnie, podchodzę realnie do faktu że świadczenie usługi bez limitu danych nawet z ograniczonym DL do 20Mb/s w dłuższej perspektywie czasu musi się skończyć tak jak u kolegi w Świdwinie.
Bzdury wypisujesz (lub inaczej ujmując próbujesz cichaczem lansować ofertę Play z limitami), oferty z gwarantowanymi, dużymi limitami, sztucznie, podprogowo napędzają zużycie danych (zapłaciłem za xxx danych, więc muszę wykorzystać bo mi się należy...).
matek451 pisze:Oni brali domowy T-mobile z określonych względów i nie podoba im się że po jakimś czasie na LTE maja po kilka Mb/s. Nie sztuką jest wprowadzić taka ofertę ale zapewnić użytkownikom sensowne prędkości w niej. Przecież to jest usługa dedykowana do zastosowań domowych. Co komu po no limit z takimi prędkościami? Jeśli nie sprzedają czy promują z DL do 20Mb/s to widać że się rok temu pomylili wprowadzając całkowite bez limitu z wysokimi progami DL a nawet MAX. Po roku aby utrzymać minimalny poziom usługi LTE muszą stosować działania ograniczające , cudów nie ma, coś za coś. Idea aby pod strzechy wprowadzić łącza domowe bez limitu danych w oparciu o sieć mobilną może i słuszna ale z jej wykonaniem bywa różnie. Każdy operator musi się liczyć ze specyfiką polskiego użytkownika, chce dużo i tanio a jak bez limitu to nie zakręca kurka, niech sobie leci.
Wzruszyła mnie ta historia i troska o klienta, ale ja się rozczulał nie będę, bo ceny usług są tak niskie że klient musi takie ryzyko sobie w kalkulować (kilkanaście lat temu ludzie na osiedlach płacili za podłączenie się do dostępu stałego vi internet po 500-600zł, a prędkości były w kbps i do tego ISP nie dawali rady z ich utrzymaniem, także mało znasz rynek, żeby wymagać trzeba płacić, a tu po odliczeniu kosztów modemo-routera, cena usługi wychodzi ok. 30zł/miesiąc, sorry "taki mamy klimat"...).
matek451 pisze: DIL był przykładem ,sam dla testów wykorzystałem 2TB/m-c. Niestety ale życie weryfikuje takie oferty, wątpliwe aby któryś z operatorów sprzedawał za 29zł/m-c TB danych w internecie mobilnym. Tendencje są już inne. Główny powód koszty, drugi określona przepustowość sieci mobilnych.
Tej usługi nigdy nie powinno być w takich ramach, na szczęście ta patologia zostaje wyłączona (zaczynają się uczyć, kilka wpisów na blogu pomogło, wreszcie coraz lepiej potrafią włączać lejki dla ofert prepaid, kolejnym etapem będzie włączanie QoS/FUP, tak aby usługa działała sprawnie nawet przy "dojechanej" sieci, jak w W3). Ściągnąłeś 2TB w ciągu miesiąca i na forach się chwaliłeś że masz ponad 100Mbps w godzinach szczytu-to jednak można, wystarczy odpowiednia infrastruktura. Ja na "skansenie" Plusa w Łodzi wyciągam teraz Obrazek, gołe LTE1800, na LTE2600 leci jeszcze stabilniej na download 30Mbps, niestety upload jest kiepski 1-2Mbps (za daleko nadajnik).
 #1027120  autor: matek451
 18 paź 2018, 23:44
Wypisujesz te swoje dyrdymały od lat. Najpierw o Play a teraz na siłę chcesz udowodnić że sieć LTE T-mobile się nie degraduje. Nie czytasz ze zrozumieniem ,pomijasz fakty i speedtesty użytkowników T-Mobile którzy potwierdzają ze sieć klęka. Tutaj użytkownik ze Świdwina pokazał speedtesty z godziny 20 na LTE1800 i LTE800 z Dl na poziomie 2Mb/s . Od razu zarzucasz mu ze ma kiepskie parametry sygnału więc on pokazuje że ma idealne. Dla Ciebie to żaden dowód, zarzucasz mu że jest ssaczem i założyli mu jakiś super lejek a tu zonk bo okazuje się że on nie ma oferty no limit i żadnym ssaczem nie jest. Ale ty ciągniesz dalej, nie zauważasz ze dla porównania pokazał test z godziny 24 i na nim prędkości są już normalne co idealnie pokazuje że sieć w godzinach szczytu lezy. Użytkownik @sp6huk wypunktował cię, obalił wszystkie twoje głupawe teorie i udowodnił Ci ze nie masz zielonego pojęcia o tym jak działa LTE T-Mobile w takich miasteczkach. Tu nie zrzucisz winy na samo gołe LTE800 bo pokazałem ze W Świdwinie są 3 BTS-y z LTE1800N! i jeden z LTE800 a mimo to sieć LTE T-mobile tam już nie daje rady. Takich lokalizacji jest coraz więcej, ja nie tworzę teorii tylko opieram się na faktach. Ty znany jesteś z tego ze się wymądrzasz , ja staram się pomagać ludziom którzy z T-mobile maja problemy. Tu ośmieszyłeś się na całego, zresztą n-ty raz . Ja nic nie lansuję tym bardziej Play z limitami, to ty od dawna masz fobie związane z tym operatorem i DIL-em.. Jesteś arogantem, uważasz ze jak klient płaci w T-mobile niewiele to nie ma żadnych praw, to operator ustanowił takie a nie inne ceny . A co do Plusa to ten operator od dawna zasługuje na kiepskie oceny . Czym chcesz zaimponować, tą nędzą z Plusa ? Twój speedtest jest tyle samo wart co moje pokazujące DL/UL 5/30Mb/s w Plusie na LTE1800 w godzinach szczytu i też z Łodzi. A tym LTE2600 z jednego z 2 BTS-ów Plusa w łodzi to co chcesz udowodnić? Że Plus ma sieć LTE2600 w tym mieście. Przecież to są BTS-y pokazowe, stworzone dla PR aby pochwalić się ze LTE2600 jest w kolejnym mieście i nic więcej. FUP bez żadnych zasad i reguł to zostaw dla tego swojego Plusa i dymanych przez niego od lat klientów. Play się nie przejmuj, poradzi sobie bez twoich "rad". Swoja drogą czym ty będziesz teraz żył jak wyłączy DIL-a ? Pozostanie tylko wklejanie tego speedtestu z plusa i pokazywanie logów z E5573.
 #1027336  autor: JFK2016
 19 paź 2018, 17:53
matek451 pisze:Wypisujesz te swoje dyrdymały od lat. Najpierw o Play a teraz na siłę chcesz udowodnić że sieć LTE T-mobile się nie degraduje...
Daleko mi do ciebie, cebula ląduje na śmietniku w Play stąd ta Twoja frustracja i uderzenie w internet bez limitu w T-Mobile (tak za dostęp do sieci się płaci, operator tam gdzie będzie miał problemy z przeciążeniem sieci, aby zachować jej używalność będzie włączał QoS, czy Tobie się to podoba czy nie).
matek451 pisze: Nie czytasz ze zrozumieniem ,pomijasz fakty i speedtesty użytkowników T-Mobile którzy potwierdzają ze sieć klęka. ... Pozostanie tylko wklejanie tego speedtestu z plusa i pokazywanie logów z E5573.
A cóż to swoje CV piszesz?! Nigdy nie miałem modemu E5573, mam 3 modemy cat.4 i stary niezniszczalny cat.3 E398 (jeden z gigabit, innych nie potrzebuje, gdyż raz sieć działa mi bdb, dwa żaden operator nie pozwoli na transfery w godzinach szczytu powyżej 100Mbps bez limitu, albo sieć na to nie pozwoli przeciążeniami, gdybym kupował takową ofertę, to wiadomo dla bezpieczeństwa brałbym modem LTE-A).
matek451 pisze: Tutaj użytkownik ze Świdwina pokazał speedtesty z godziny 20 na LTE1800 i LTE800 z Dl na poziomie 2Mb/s . Od razu zarzucasz mu ze ma kiepskie parametry sygnału więc on pokazuje że ma idealne.
Nie manipuluj i nie nakręcaj ludzi, to że ma inną ofertę, ba dostępny pakiet nie oznacza że operator nie może włączyć mu ograniczenia (nie używasz tej sieci, ani N to się nie wypowiadaj, miałem pakiet podstawowy i przez kilka tygodni gdy sieć "siadała" wieczorami, Orange włączał lejek czasowy), ja nie muszę daleko szukać-nie dałeś linka do warunków używania internetu @ART74 viewtopic.php?f=27&t=100939&start=30, warunkach gdzie jak operator nie uruchomi kolejnego nadajnika LTE w pobliżu (a że teren trudny to nie jest takie proste), można zapomnieć o dobrze działającej sieci LTE. Jest to przykład gdzie sprawdziłoby się CDMA/LTE450MHz.
matek451 pisze: Ale ty ciągniesz dalej, nie zauważasz ze dla porównania pokazał test z godziny 24 i na nim prędkości są już normalne co idealnie pokazuje że sieć w godzinach szczytu lezy.
Orange/N włącza lejki czasowe, aby zachować używalność sieci, to nie Play (na szczęście Play zaczyna się uczyć i dbać o tych klientów którzy przynoszą przychody dla sieci). :)
matek451 pisze: FUP bez żadnych zasad i reguł to zostaw dla tego swojego Plusa i dymanych przez niego od lat klientów.
FUP ma czytelne zasady dla tych co korzystają z tej sieci i wiedzą ile zużywają danych, jaki mają pakiet abonamentowy (dla osób z zewnątrz mogą być nieczytelne), po wykorzystaniu pakietu podstawowego lejek DL20Mbps/UL7Mbps (osobiście nie zużywam aż tyle danych i nigdy nie złapałem się na inne progi, mogą coś na ten temat powiedzieć inni rzetelni użytkownicy, których mało...życie...).
matek451 pisze:Play się nie przejmuj, poradzi sobie bez twoich "rad". Swoja drogą czym ty będziesz teraz żył jak wyłączy DIL-a ?
Bynajmniej, po ostatnich decyzjach sieć idzie w bdb kierunku (jestem w trakcie negocjacji oferty voice z Play, choć Orange zaczyna mocno schodzić ceną oferty w dół, jednocześnie podnosząc zawartość, jeżeli się zdecyduję to będzie pewien przełom o którym nie omieszkam napisać na forum w stosownym temacie :) ). Specjalnie dla Ciebie wspólne LTE1800 w Orange Obrazek. P.S Ślepa furia, nie ma już darmowego, nielimitowanego internetu LTE w RBM (formalnie od grudnia), popisywania się że bez limitu i 100Mbps w godzinach szczytu, ba gdyby nawet włączyli lejek to kolejnych kilka kart SIM czeka na uruchomienie. :lol:
 #1027341  autor: matek451
 19 paź 2018, 18:41
Edit, fakt nie E5573 tylko airbox2+( E5577) , wziąłeś gdy Ci doradziłem na bez-kabli ofertę Orange ,miał extra umowy przedłuzeniowe z DUK. Jak zawsze zero konkretów i dużo opowieści dziwnych treści. Temat o prędkościach, ludzie pokazują jasne dowody na to że T-mobile nie wszędzie jest taki cacy , nawet tam gdzie działa kilka BTS-ów z LTE1800 N! na 15 tys. mieszkańców a ten swoje. Nawet jakieś tajemnicze lejki w T-mobile widzi, kolejna fobia ? To nie żadne techniczne lejki tylko efekt no limit na kilku taryfach dla indywidualnych i firm. A na koniec furia, dobre sobie. Miałem i mam przecież abonament w Plusie( 100+200GB) z tym "jasnym FUP" bez zasad, do tego 100GB za 20 zł w Play no i za 5 zł/mc NbL na InK w Play. Dam sobie radę i tak pliki pobieram w nocy. No i nie przeceniaj swojej roli i kilku innych na Blogu Play w kwestii końca DIL. takich jak ty i podobni to tam mają gdzieś. Zejdź na ziemię. Orange mi nie zaimponujesz, mam Grunwald na Orange Free i BTS-a z LTE2600, LTE1800 i LTE800 pod nosem.
 #1027546  autor: ART74
 20 paź 2018, 09:01
Obrazek
Play odległość od nadajnika 11km bez anten zewnętrznych (modem na zewnątrz w puszce hermetycznej )
Też w swojej lokalizacji jak przełącze na czestotliwość 2100 to łączę się z bts oddalonym o 21 km

Obrazek
 #1027879  autor: sp6huk
 22 paź 2018, 11:49
LTE1800 - 15MHz - godz. 11:49
Obrazek

Żeby nie było, że serwer testowy do niczego, to poniżej test z serwera T-Mobile - godz. 11:53
Obrazek
 #1029409  autor: spotify
 29 paź 2018, 13:00
JFK2016 pisze:Tak działa rzekomy "skansen" Plusa w Łodzi
matek451 pisze:A tak w tej samej Łodzi sieć wydmuszka
Jak dzieci. A w innym miejscu będzie lepiej Orange a w jeszcze innym TMobile.....
To jest sieć mobilna.
 #1029511  autor: JFK2016
 29 paź 2018, 16:19
spotify pisze: A w innym miejscu będzie lepiej Orange a w jeszcze innym TMobile.....
To jest sieć mobilna.
Orange działa jeszcze szybciej (ba w dzielnicy przemysłowej wyciąga 100Mbps w gołym LTE1800/godziny szczytu) i co do szczegółów tj. sieć stacjonarna, usługi są mobilne. :D
 #1031620  autor: goral2099
 30 paź 2018, 08:22
Nie mieszkam tu - jestem przelotem, że tak powiem. A osiedle? Szczerze, to nie mam pojęcia. :) Bardzo blisko (kilkaset metrów) jest Zofiówka.
  • Strona 54 z 67
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 67
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 67