DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 75 z 179
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 179
 #1027047  autor: MobileMaster
 18 paź 2018, 15:51
WellDone pisze:Co z tego, że LTE jest "stabilne" jak za chwile wpada w EDGE, i to często w centrum dużego miasta
To zdanie samo sobie przeczy :roll: Jakie miasto niby?
iphoneski pisze:2600 na promilu wszystkich stacji
Kolega chyba nie rozróżnia promili od procentów....
WellDone pisze:Dla mnie te rankingi speedtestów to kant tyłka otłuc.
Wiecie na przykład, że w T i O dostali prikaz machania codziennie speedtestów gdzie wyniki są powyżej 100mbps?
Sugerujesz ze T i O manipulują wynikiem? Skąd to info?
piotrzet pisze:Z tego co mi wiadomo to Plus ma obcenie największe zasoby pasma, a prędkości są niższe gdy powinny być tym czasem co najmniej 10 Mb/s wyższe niż konkurencji
No wiesz tako samo N podobno powinno miażdżyć Plus bo ma więcej BTS'ów i dużo więcej odpaleń L2600, a jakoś tak dużej przewagi nie ma... dlaczego? Jak już uwzględnimy ilość przesyłanych danych to ogólnie robi się śmiesznie.
WellDone pisze:To, że Plus ma w 3 miastach polski najwyższe prędkości, a w reszcie kraju problem z samy zasięgiem LTE to mnie wcale nie rajcuje.
Póki co to niestety ten problem będzie głownie dominował w Play jeśli uwzględnimy tylko ich zasięg (bez roamingu).
 #1027101  autor: spotify
 18 paź 2018, 22:01
Ramirez pisze:Tak większość tu najechała na Plusa. Istotnie ze stacjami dali się przegonić konkurencji i to widać. Ale jest inna rzecz. Te zacofanie sprawniej chodzi niż konkurencja.
Proste. Jak nie dłubiesz, nie próbujesz czegoś poprawić to co ma się zepsuć?
 #1027107  autor: JFK2016
 18 paź 2018, 22:56
spotify pisze: W Trójmieście na Kaszuby się mówi o dużym terenie - Miastko, Bytów, Chojnice, Człuchów, Kościerzyna itd i to na pewno jest większy teren. Z Gdyni do Chojnice ponad 130km.
I wiele więcej miejsce w Polsce Plus jest słaby. Tu nie chodzi o samo LTE ale o całość, gdzie nawet 2G plusa często brakuje.
Może jesteś humanistą i z matematyką masz prawo stać "na bakier" (ja podałem ci promień w którym się często poruszam, nie odległość z punktu do punktu :) ).
spotify pisze:
Coś Ci się chyba pomieszało. Co ma LTE800 do voice? Przeszedłeś z Play i narzekałeś na zasięg w O? A to dobre :D (RK to dla mnie nie zasięg, tylko konieczność)
Chciałem sobie poprawić, w dodatku z bardzo dobrym telefonem wyposażonym w modem LTE (co wówczas nie było standardem), a przeszedłem szok-siatka stacji oparta o gołe HSPA+900 na 2 opów (dziś w voice używa się smartfonów, a nie Nokii 3310), oj to był dopiero skansen. Dlatego Zygi tak wpuścił ich w tą licytację, gdyż potrzebowali go "jak ryba wody" (przy okazji zmodernizowali znaczą część sieci dodając LTE1800/2600).
Patryk7588 pisze:@WellDone, między "zacofanym" Plusem a "nowoczesną" resztą są 3-4Mbps różnicy, więc coś tu chyba nie gra?
Co może być tego powodem skoro operatorów dzieli taka przepaść?
Dodaj Patryk taki szczegół- że ten "skansen" najwięcej przerzuca danych i to nie po nocach jak u pozostałych (bo pakiet nocny w Plusie to zaledwie 200GB/m-c), "mission impossible".
Pabloeq pisze: Tu zawiodło państwo polskie, służby i system tej nieszczęśliwej licytacji.
Przed 2015 to państwa nie było (przetarg na LTE1800 był również lipny, pozostali "ze strachu" nie odważyli się protestować...).
Pabloeq pisze:a plus nigdy nie bił niczym N! bo nie był w stanie, ich zawsze ratowały nagromadzone częstotliwości (20MHz 1800) N! miało współdzielone 15MHz 1800 wtedy. W plusie nigdy nie było żadnej innowacyjności i nie będzie bo Zyga to sęp.
Masz pecha, bo używam obecnie Orange i wiem jak to wygląda bez kolorowania, przed rokiem 2015 N w żaden sposób nie można było porównać do Plusa, bo dzieliła te sieci przepaść (dużo się zmieniło po wygraniu licytacji i znacznej modernizacji sieci, ale operator się "wykrwawił", po 2 latach przyhamował, oddał za "grosze" pasmo CDMA-450MHz...), a teraz wcale nie mniej mają do zrobienia na sieci od Plusa aby to rzeczywiście wydajnie działało, liczone w ilości przerzuconych danych (tak jak w Plusie i Play-który na dziś w miastach jest "poza zasięgiem W3").
 #1027221  autor: Pabloeq
 19 paź 2018, 08:17
JFK2016 pisze:Masz pecha, bo używam obecnie Orange i wiem jak to wygląda bez kolorowania, przed rokiem 2015 N w żaden sposób nie można było porównać do Plusa, bo dzieliła te sieci przepaść (dużo się zmieniło po wygraniu licytacji i znacznej modernizacji sieci, ale operator się "wykrwawił", po 2 latach przyhamował, oddał za "grosze" pasmo CDMA-450MHz...), a teraz wcale nie mniej mają do zrobienia na sieci od Plusa aby to rzeczywiście wydajnie działało, liczone w ilości przerzuconych danych (tak jak w Plusie i Play-który na dziś w miastach jest "poza zasięgiem W3").
Nie mam pecha bo też używam Orange, co ma ilość przerzucanych danych do prędkości w speedtestach? Ja zużywam więcej prądu od sąsiada, mam lepszą sieć energetyczną czy tylko większe zużycie energii?
JFK2016 pisze:Przed 2015 to państwa nie było (przetarg na LTE1800 był również lipny, pozostali "ze strachu" nie odważyli się protestować...).
A co było przed 2015 rokiem?
 #1027293  autor: spotify
 19 paź 2018, 12:35
Chciałem sobie poprawić, w dodatku z bardzo dobrym telefonem wyposażonym w modem LTE

Zadałem Ci pytanie. Co ma pokrycie LTE800 do voice? Mieszasz dwa różne zagadnienia.
Plus też niedomagał z zasięgiem LTE. Dopiero teraz po LTE900 zaczyna dorównywać pokryciem N!. Same LTE1800 oczywiście swoją siłą dawało jakoś radę ale po LTE800 w N! to oni byli z przodu Solorzowej sieci.
 #1027338  autor: JFK2016
 19 paź 2018, 18:22
Pabloeq pisze: A co było przed 2015 rokiem?
Na prowincji skansen/dramat gołe HSPA900, oni nawet nie posiadali zasięgu LTE1800, gdzie Plus miał go już od dawna (pomijając nawet LTE800), mimo że często była to prowizorka na radioliniach 2x180Mbps, taryfy voice stricte z nazwy to były przed rokiem 2010.Dopiero 2015 rok przyniósł przełom -z uruchamianiem LTE800 często wiązała się cała modernizacja nadajników, uruchamianie LTE1800, ba nawet LTE2600.
spotify pisze: Zadałem Ci pytanie. Co ma pokrycie LTE800 do voice?
Proszę Cię nie udaj "greka", samo voice i zasięg to z automatu się poprawiło bo była własna sieć 900MHz. Jw. pisałem dziś klient nie kupuje "czystych" ofert głosowych (chyba że w prepaid), nie robił tego również "wczoraj", rok 2010 jest takim granicznym, w którym klienci kupują już na masową skalę smartfony a oferty abonamentowe to pakiet voice+data.
 #1027363  autor: SACZI
 19 paź 2018, 20:39
Pabloeq pisze:...

A co było przed 2015 rokiem?
Siermiężne 3G w TM o sile sygnału -105dBm i transferach rzędu 3-4MB/s, w większych miastach (powiatowych) dochodziło do ~12 MB/s...
Gdzie tymczasem Plus przed 2015r oferował już LTE, nawet na "zadoopiach" z transferami na poziomie 40-60 MB/s w LTE i 10-15 MB/s w 3G.
Zarazem był to rok, gdzie przeniosłem nr z TM do Plusa.

Tymczasem mamy już 2018, a za pasem 2019 i TM poszło do przodu.
Pięknie się przełącza między L800, a L2600, chwilowo wskakując na L1800.
Transferów nie podam, bo mam prepaid do testów z lejkiem 15 MB/s.
Net działa aż za dobrze (jak na tel), voice super, jak było.
Jak się uprę, to przełożę abonamentową kartę do telefonu i sprawdzę komplet, czyli max transfery, volte i vowifi.

Osobiście widzę bardzo duży postęp T-Mobile i znaczną stagnację Plusa, który 3 lata temu był w stanie dosłownie zaorać "niemieckiego" konkurenta.

W marcu 2019 kończy mi się umowa z Plusem i mam dylemat co dalej ...
 #1027367  autor: piotrzet
 19 paź 2018, 20:46
Bo Plus kiedyś był faktycznie liderem LTE teraz to raczej skansen LTE niestety. A szkoda bo mogli być bez problemu najlepszą siecią w Polsce.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027381  autor: JFK2016
 19 paź 2018, 21:09
SACZI pisze: Siermiężne 3G w TM o sile sygnału -105dBm i transferach rzędu 3-4MB/s, w większych miastach (powiatowych) dochodziło do ~12 MB/s...
Gdzie tymczasem Plus przed 2015r oferował już LTE, nawet na "zadoopiach" z transferami na poziomie 40-60 MB/s w LTE i 10-15 MB/s w 3G.
Zarazem był to rok, gdzie przeniosłem nr z TM do Plusa.
Takie były fakty, które zostały zakrzyczane przez hejterów N.
piotrzet pisze:Bo Plus kiedyś był faktycznie liderem LTE teraz to raczej skansen LTE niestety.
Nie jest żadnym skansenem (jednak przerzuca najwięcej danych i speedtestach niewiele ustępuje), liderem jest nadal ale już nie w ujęciu globalnym tylko na prowincji. W miastach liderem jest Play, u ujęciu globalnym trudno wskazać na lidera. Dziwi mnie jeden szczegół w modernizacji sieci (o ile zawsze robili max. oszczędnie), to uruchamianie samego pasma LTE900/1800 na BTS w miastach to czyste marnotrawstwo. Za to zapłacą słony rachunek.
 #1027384  autor: piotrzet
 19 paź 2018, 21:13
JFK2016
Nie no wcale, brak VoWiFi, VoLTE. Usprawiedliwianie Plusa ilością transferowanych danych jest śmieszne. Mają spory zapas pasma a w wielu lokalizacjach samo 1800. Takie usprawiedliwienie przeszło gdyby sieć mieli zapchaną, a rozbudowaną na maksa, a chyba wiadomo jak jest.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027577  autor: Pabloeq
 20 paź 2018, 13:26
SACZI pisze:W marcu 2019 kończy mi się umowa z Plusem i mam dylemat co dalej ...
Ja nie mam dylematu, migruję właśnie z prepaida na abo w T-mobile, także przetestuję teraz realnie bez cięć do 15Mbps oraz VoLTE :-)
JFK2016 pisze:Nie jest żadnym skansenem (jednak przerzuca najwięcej danych i speedtestach niewiele ustępuje), liderem jest nadal ale już nie w ujęciu globalnym tylko na prowincji. W miastach liderem jest Play, u ujęciu globalnym trudno wskazać na lidera.
Oczywiście że plus jest skansenem. W stosunku do zasobów częstotliwości jakie mają do dyspozycji świadczą na tym NĘDZĘ. A te dziecinne "argumenty" o ilości danych przerzucanych.... no litości... przecież to bzdury kompletne, co to ma do rzeczy? Obecnie plus odstaje od N! nieporównywalnie, a zaczyna odstawać nawet od takiej wydmuszki jak roamingowy plej.
 #1027589  autor: spotify
 20 paź 2018, 14:38
JFK2016 pisze:
SACZI pisze: Siermiężne 3G w TM o sile sygnału -105dBm i transferach rzędu 3-4MB/s, w większych miastach (powiatowych) dochodziło do ~12 MB/s...
Gdzie tymczasem Plus przed 2015r oferował już LTE, nawet na "zadoopiach" z transferami na poziomie 40-60 MB/s w LTE i 10-15 MB/s w 3G.
Zarazem był to rok, gdzie przeniosłem nr z TM do Plusa.
Takie były fakty, które zostały zakrzyczane przez hejterów N.
Tak było. Ale BYŁO. Nie piszemy o historii tylko o roku 2018 a zaraz już 2019. Plus jest obecnie taki jaki jest. To pokazuje jak można zrobić z dobrej sieci pośmiewisko.
Przypominam, że wcześniej to całe LTE to były spółeczki Solorza a nie jako czysty "Plus"
A jak Zygmunt zdobył te pasma na LTE to można książkę napisać i szkoda ogólnie o tym nawet rozmawiać.
 #1027592  autor: spotify
 20 paź 2018, 14:42
Patryk7588 pisze:
spotify pisze:A jak Zygmunt zdobył te pasma na LTE to można książkę napisać i szkoda ogólnie o tym nawet rozmawiać.
Jak? :-)
Wspak
Choć raz napisz obiektywnie o Plusie, bo ironia z Twojej strony czasami jest już męcząca.

Dzisiaj Plus jest na dobrej drodze aby zaraz ich Play w skali kraju wyprzedził.
Jeśli nic nie będą robić, to co mamy bronić? Mają 2 lata, zanim Play pokryje kraj. Może w końcu coś się ruszy. A dzisiaj będę pisał, że to zielony badziew, i liczę że w 2020r napiszę - podpisuję z nimi umowę. Mają pasma, zasoby tylko nie umieją wykorzystać swojego potencjału. To nawet nie jest smieszne ale tragiczne.
SACZI pisze: W marcu 2019 kończy mi się umowa z Plusem i mam dylemat co dalej ...
Play nie chcesz, więc wybór masz chyba prosty ;)
 #1027596  autor: habish
 20 paź 2018, 14:54
spotify pisze:Wspak
Choć raz napisz obiektywnie o Plusie, bo ironia z Twojej strony czasami jest już męcząca.
L1800 - CenterNet kupiony od Karkosika + przejęcie Mobylandu - początkowo chciał na tym budować sieć DCS w całym kraju :lol:
U900 - Play nie odebrał bloku, drugie w kolejce było Aero2
L2600 TDD - Aero2 kupiło, do dziś musi świadczyć za to BDI, ale myślę że warto, pasmo ma potencjał.
L800 - słynna aukcja, ale właśnie przychodzi kryska na matyska, swoją drogą cała aukcja to kompromitacja UKE

Czy twoja wersja zdarzeń pokrywa się z powyższą?
spotify pisze: I dzisiaj nie będę pisał, że to zielony badziew, tylko w 2020r napiszę - podpisuję z nimi umowę.
:smt005
Uważaj co piszesz, bo już inny użytkownik obiecuje że przeniesie swój internet z TM do Play jeśli Play da prawdziwą ofertę bez limitu :-)
 #1027597  autor: piotrzet
 20 paź 2018, 15:00
Oj jak zwykle Patryczek w formie :lol: No czekam na tego Playa i nie mogę się doczekać mało tego nawet nie potrzebuję nolimits wystarczy 500-600GB i przenoszę. Ja przynajmniej w przeciwieństwie do ciebie nie jestem ślepo zapatrzony w jedną sieć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027599  autor: piotrzet
 20 paź 2018, 15:07
Oferta jest dostępna tylko, że cena to przegięcie. Dopóki mam możliwość korzystania z oferty bez limitu za 39,99 ta oferta Play jest bardzo ale to bardzo słaba. Jeszcze jakby oferta miała gwarantowaną jakąś prędkość to co innego. Chyba, że Orange w końcu położy u mnie światło wtedy wiadomo co wybiorę.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2018, 15:14 przez piotrzet, łącznie zmieniany 2 razy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027600  autor: spotify
 20 paź 2018, 15:09
Napisałeś o oficjalnych wydarzeniach a nie zakulisowych. Powiązania rządów z różnej maści naszych polskich "biznesmenów" czyli Solorz, Kulczyk i inne cwaniaki itd - tutaj poszukaj przyczyn.
Po drugie - wszystkie spółki zostały przyłączone do Plusa po przejęciu przez Solorza. Plus bez Aero CenterNetu itd nie zrobił nic.

Wiem co napisałem. Ludzie na forum wybierają głównie sieci pod względem technicznym. Jeśli @piotrzet chce zmienić na Play to ma prawo. Mamy 4 operatorów. Po co ma siedzieć w jednej sieci, jeśli w innej miałby lepiej?
Podobnie ze mną. Za co mam bronić Plusa w tym momencie. jak obecnie to najgorsza sieć? Kiedyś uważałem taką za P4. Za dwa lata może P4 będzie najlepsza, może N! jeszcze pójdzie dalej? A może Plus się w końcu obudzi i zrobi ze swoją siecią co powinien zrobić od lat, bo ma czym?
Nie wiem co będzie za dwa lata, na razie to gra w totka. Wiemy co jest teraz.
Ale moim zdaniem - jeśli żadna sieć nie prześpi tych dwóch lat, Plus wystartuje w końcu tym co ma w szafie i nawet gdy P4 pokryje Polskę to będzie kolejność taka: 1) N! 2) Plus 3) Play
Ostatnio zmieniony 20 paź 2018, 15:22 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1027602  autor: habish
 20 paź 2018, 15:17
@spotify, ale ja nikogo nie bronie, pisałem w tym wątku, kilka postów wyżej że Plus powinien jak najszybciej zacząć rozbudowę L2600 oraz budowę nowych stacji.
Poszukaj post w koszu, @f0ku5 postanowił tam go przenieść :-)
  • Strona 75 z 179
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 179
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 179