DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 55
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 55
 #1027335  autor: adbadbad
 19 paź 2018, 17:44
Tu nie chodzi o to w ktory slot wlozyc karte rebtel tylko na ktorym slocie jest ustawiona transmisja danych bo zwykle to wtedy sie przelacza automatycznie na 4G na slota.
 #1027340  autor: DRUID
 19 paź 2018, 18:40
Co do rejestracji, która jest wg wielu osób słabo rozwiązana to nie ma co panikować. Chodzi tu o ustawę antyterrorystyczną i po to operatorowi są nasze dane i po to się karty rejestruje. W tym przypadku każda osoba która posiada kartę jest weryfikowana za pomocą karty płatniczej - szybko, bez zbędnych papierów i podpisów. W chwili wykorzystania karty niezgodne z prawem szybko zostaniemy namierzeni.
 #1027345  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 19:02
Ustawa antyterrorystyczna to pic na wodę. W sąsiednich Czechach rejestracja nie jest wymagana. W Polsce minimum danych do rejestracji prepaida to imię, nazwisko, PESEL. Rebtel dostanie na tacy dodatkowo dane adresowe i karty płatniczej. Próbowałam kiedyś usunąć dane nadmiarowe z Play i była potrzebna aż interwencja UKE. Ciekawe, czy naprawdę zniknęły z czeluści ich systemu :mrgreen:

Oczywiście rozumiem, że dla kogoś jego dane nie przedstawiają zbyt wielkiej wartości i rozdaje je na prawo i lewo za wątpliwe gratisy. Dla mnie ten Rebtel nie jest wart funta kłaków, ale to tylko moja prywatna opinia. Wróżę im los Vectone i Folx.
 #1027350  autor: Kamil7878
 19 paź 2018, 19:57
@Dorotea, zgadzam się z tobą i dziwię się, że takie dane udostępniają ludzie którzy znają rynek i oferty na nim, dla każdego z Was jest to numer dodatkowy, komu z was wystarczy 1gb, dokupić 10 gb=15 zł, to już oferta która nie robi wrażenia, przecież oni muszą płacić za służebnośc sieci, Polkomtel nie daje nic za free, Rebtel tak ciekawe jaki ma plan na odzyskanie kosztów. Poważni ludzie czytają to forum ale zucili się jak szczerbaty na suchar, ludzie nie ma nic za darmo! To nie są małe koszty, każdy dostaje sim i kuriera za free, utrzymanie sieci i pracowników...
 #1027351  autor: arat99
 19 paź 2018, 20:03
Wczoraj się dodzwoniłem na infolinie w sprawie nie dochodzących wiadomości SMS, sprawa miała być przekazana do działu technicznego, a SMS'y dalej nie dochodzą.
 #1027360  autor: Remington
 19 paź 2018, 20:28
Dorotea pisze:Rebtel dostanie na tacy dodatkowo dane adresowe i karty płatniczej.
Hmm tylko co im po adresach, z których niektóre są nieprawdziwe (np. ja zamówiłem na adres budynku gdzie pracuje ok. 1000 osób) oraz dane kart, którymi da się zapłacić w niewielu miejscach gdzie jednocześnie nie ma 3D Secure i wymagania kodu CVV2.
 #1027361  autor: jamto02
 19 paź 2018, 20:35
Ja dla swojego bezpieczeństwa mimo wszystko podałem kartę gdzie na koncie ma jakieś 10 zł. W dzisiejszych czasach co za problem mieć kilka kont. Konto nie zakłada się na wieki wieków, zawsze można zamknąć. A są jeszcze w pełni darmowe konta wraz z kartą....
 #1027362  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 20:36
h659463 pisze:Pożałowali kasy na tłumaczenie regulaminu usług na język polski, bardzo niski kapitał własny, działalność niezwiązana z telekomunikacją - wedle KRS:
Wysokość kapitału zakładowego: 5 000,00 ZŁ
Przedmiot przeważającej działalności przedsiębiorcy: pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
Przedmiot pozostałej działalności przedsiębiorcy:
    działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych stosunki międzyludzkie (public relations) i komunikacja działalność usługowa w zakresie informacji reklama, badanie rynku i opinii publicznej pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna działalność związana z zatrudnieniem działalność związana z administracyjną obsługą biura i pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej działalność sportowa, rozrywkowa i rekreacyjna pozostała indywidualna działalność usługowa
Pierwsze głosy rozsądku odezwały się już na 2 stronie wątku. Ze zdumieniem obserwuję jak poważni ludzie przekazują dane osobowe plus te z karty płatniczej takiemu podmiotowi.

Po co im te dane? Na ewentualne wykorzystanie wskazuje KRS. To oficjalne. Rebtel to nie osiedlowy opryszek, który gwizdnął kartę, żeby zrobić na jej konto zakupy. To firemka od zbierania danych, a chętnych na "gratisy" nie brakuje. Dane to towar, każdy rekord kosztuje.

PS. @Remington. Oprócz twoich nieprawdziwych danych adresowych będą też prawdziwe np. billing, próbki głosu i co tam telekom może jeszcze zebrać... Po PESELU Cię przypiszą do rekordu.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 20:50 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1027370  autor: jamto02
 19 paź 2018, 20:49
Oj żebyś Ty wiedziała ile Twoich danych krąży po świecie, ile o Tobie wiedzą, w jaki sposób pozyskują Twoje dane..... Jeśli łudzisz się że skutecznie chronisz swoje dane to masz całkowitą rację, łudzisz się.....
 #1027372  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 20:51
Nie mam złudzeń, jestem realistką. Minimalizuję ryzyko po prostu. Lubię gratisy, każdy lubi, ale zanim wyciągnę rękę analizuję za i przeciw.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 20:54 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1027373  autor: jutek
 19 paź 2018, 20:52
Kamil7878 pisze:@Dorotea, zgadzam się z tobą i dziwię się, że takie dane udostępniają ludzie którzy znają rynek i oferty na nim
Dane są takie same jak przy przenoszeniu numeru u innego operatora + dane karty. Niby, że bezpieczniej podać dane dużej, "renomowanej" firmie np. Orange? No nie wiem, wielokrotnie można tu było przeczytać, że później zaczynają się telefony wszelkiej maści naciągaczy garnkopodobnych, że dane wyciekają. Zaczną wydzwaniać na nr Rebtel = karta Rebtel do klopa lub offline, znudzi się, to samo. Póki co nikt rozsądny nie przenosi do Rebtel swojego głównego, czy też ważnego numeru, nikt rozsądny nie traktuje go też jako numeru, że tak powiem, wyjątkowo poufnego. Nikt rozsądny nie podaje Rebtelowi karty płatniczej do konta, na którym jest dużo pieniędzy. A że ludzie obeznani na rynku zamawiają simki Rebtel, no cóż, takie hobby. Hobby kosztuje, więc nawet gdyby Rebtel ukradł te 200-500zł, które są na karcie płatniczej, to cóż, bywają droższe hobby, przykładowo jeden skok na bungee kosztuje podobnie. Co do danych karty płatniczej można jeszcze dodać, że już wcześniej dane kart zbierał i zbiera Mobile Vikings w celu autodoładowania, nie jest to więc nowość na polskim rynku telekomunikacyjnym. Przy powyższych założeniach można się w to bawić i myślę, że w ten sposób podchodzą do tematu ludzie obeznani.
Jeśli ktoś podaje Rebtelowi dane karty do konta, na którym ma oszczędności życia, to cóż, jest nierozsądny, na 99% nic się nie stanie, ale jak to się mówi strzeżonego... :)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 21:09 przez jutek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1027377  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 21:06
jutek pisze:
Kamil7878 pisze:@Dorotea, zgadzam się z tobą i dziwię się, że takie dane udostępniają ludzie którzy znają rynek i oferty na nim
Dane są takie same jak przy przenoszeniu numeru u innego operatora + dane karty. Niby, że bezpieczniej podać dane dużej, "renomowanej" firmie np. Orange?
A skąd. Nikomu nie podawać niczego poza absolutnym minimum. Orange u mnie poszło dawno temu do kosza, polikwidowałam wszystkie abonamenty, również w swojej rodzinie. Został awaryjny prepaid internetowy na imię, nazwisko i PESEL.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że dane mogą z firmy wyciec - nieuczciwy pracownik lub haker. Dlatego zdrową zasadą jest nie rozdawać ich na lewo i prawo. Im mniej ich w różnych bazach tym lepiej.
 #1027389  autor: jutek
 19 paź 2018, 21:28
Ja zamierzam używać Rebtela głównie do konkretnego celu - połączeń międzynarodowych, gdyż na niektóre kierunki np. do Niemiec mają ceny niższe niż Klucz. Póki co nie naprawili SMS-ów przychodzących, więc produkt wybrakowany, więc nie używam.
 #1027392  autor: adbadbad
 19 paź 2018, 21:50
Dorotea pisze:Jestem bardzo zadowolona, że nie korzystam z Rebtel. Wy jesteście zadowoleni, bo korzystacie. Czyli wszyscy są zadowoleni :)
Wolny kraj. Każdy robi co chce. I oby po 21 października nadal tak było :D
 #1027398  autor: WellDone
 20 paź 2018, 00:01
@Dorotea
Przestań straszyć ludzi, nie chcesz nie korzystaj i nie siej tu swoich wymyślnych teorii spiskowych. :lol:

@temat wątku
Przez aplikację włączyłem darmowe rozmowy na stacjonarne i komórkowe do USA! Wczoraj wykonałem parę telefonów do znajomych i jakość była doskonała. Sama rozmowa polega na wybraniu numeru zagranicznego w aplikacji po czym wykręcany jest numer stacjonarny 22 xxx xxx i dalej już tak jak przy kartach "telegrosik" itp. automatycznie łączy z numerem docelowym. Fantastyczna sprawa. Nie doszukalem się tylko czy ta opcja jest darmowa permanentnie czy tylko jednomiesięczny trial :roll:

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1027400  autor: WellDone
 20 paź 2018, 00:19
Tak, normalny numer komórkowy z +48. Niestety nie doszły tylko sms-y wysłane przez aplikacje.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
  • Strona 18 z 55
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 55
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 55