DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #1024255  autor: Bohann
 06 paź 2018, 11:52
Prawdopodobnie, tak jak inne startery z internetem, które sprzedaje ten koleś, doładowuje on karty, dostaje bonus w postaci internetu i wyciąga kasę z doładowania SMS-ami Premium, bądź innymi usługami o podwyższonej płatności. Jest w stanie wyciągnąć z powrotem od 50 do 60% kwoty doładowania. Tylko on ma firmę i jest "vatowcem", czyli owe doładowania wychodzą go cenowo pomniejszone o 23% Vat, do tego mając firmę ma wynajętą usługę u któregoś z operatorów usług SMS Premium i pochodnych (np. Casbill), dzięki czemu "sam sobie" wysyła te SMS-y Premium i wyciąga te 50 do 60% z doładowania.
 #1024257  autor: jarekt
 06 paź 2018, 12:13
W praktyce jest jeszcze lepiej dla takiego handlarza, bo jeśli ma kontakty, duże obroty, jest poważnym i dużym odbiorcą i ma pomyślunek, to może kupić doładowania (konkretne kody/zdrapki np. 50zł lub 100zł) hurtowo w ilości np. 10 000 sztuk po bardzo atrakcyjnej cenie np. 60% wartości nominału, czyli płaci 30zł za "50zł" i 60zł za "100zł".

Jeżeli zastosuje wszystkie możliwe legalne optymalizacje i zamianę doładowania na kasę (jest sporo sposobów), to nie licząc zysku ze sprzedaży karty z GB (dodatkowe kilkadziesiąt zł, ponad 100zł, czy nawet kilkaset zł), osiąga... 140% włożonej kasy.

Poziomy "handlowania" są różne...
 #1024298  autor: jarekt
 06 paź 2018, 19:22
W tamtej taryfie, 120 dni ważności konta i pakietów GB (w zasadzie jest to po prostu bonus GB za doładowanie) jest za doładowanie 100zł.

Tak samo jest w taryfach RBM i PnKLT - bonus GB za doładowanie jest tyle ważny ile konto po doładowaniu, np. za 50zł jest 150 dni ważności GB i konta w RBM1 i RBM7MNP, czy 100 dni w PnKLT i RBM5/rbmE/rbmSM.
W PInK i InK za 50zł jest 60 dni ważności GB i konta, a za 100zł jest wspomniane 120 dni ważności GB i konta.
 #1025634  autor: Gomez-C4
 13 paź 2018, 18:02
@Dorotea, no właśnie Play zamiast wziąć się z ubijaniem podejrzanych ofert na Allegro z " podejrzanym internetem " to zajmuje się bzdetami związanymi z datą ważności starterów.
Oczywiście, jeśli wykorzystano błąd systemowy to Play może zablokować kartę użytkownikowi końcowemu.
Coś czuję, że szykuje się powrót mega obciążonej sieci i oczywiście zaraz będą winni użytkownicy starego PInK-a , a nie cwaniacy z Allegro.
 #1025951  autor: forum_tg
 14 paź 2018, 21:32
Dorotea pisze:@Gomez-C4
Jest jeszcze możliwość, że to biznes kogoś z Play :)
w/w użytkownik portalu aukcyjnego sprzedaje także karty innych Operatorów, więc raczej nie jest to biznes człowieka z P4.
BTW
znajomi od niego kupowali karty SIM wielokrotnie i są bardzo zadowoleniu ze współpracy.
 #1025954  autor: Dorotea
 14 paź 2018, 21:45
Niech ktoś zadowolony ujawni się na forum i uchyli rąbka tajemnicy na czym polega ta oferta. Wszystko jakieś szemrane, po zakupie poda szczegóły, "sposoby" itp. Normalne oferty mają regulaminy, cenniki i nie trzeba jakiejś konspiracji, bo wszystko jest jawne.
 #1025966  autor: Gomez-C4
 14 paź 2018, 22:30
@Dorotea, kupując jakąkolwiek ofertę w Play chciałbym jeszcze przed zakupem znać jej regulamin, cennik, w tej ofercie powyżej - nic nie jest jasne, ten sprzedawca nie chce podać żadnych szczegółów, tak jak wspomniałaś, szemrana oferta, a potem ( np. po miesiącu ) może się okazać, że karta nadaje się do spuszczenia w toalecie.
Obawiam się jeszcze jednego scenariusza, że może ktoś wykorzystuje do tego starego PInK-a ( lub manewr z tą starą taryfą ) i być może za jakiś czas obudzimy się z ręką w nocniku - gdy nagle na blogu rzecznika Play będzie info, że uwalają w PInK-u - IbM i teraz tylko w InK-u możemy korzystać z neta 100GB z obowiązkowym lejkiem 1Mb/s .
 #1027313  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 14:30
Takim trikiem nie podzieli się nikt, po co mają ujawniać strategię biznesową i robić sobie konkurencję na portach aukcyjnych. Trzeba zrobić zakup, a potem zapytanie do Play, żeby poznać historię konta, również tę niewidoczną. Wtedy coś może się rozjaśnić. Jesteś ciekawy, kup, a potem zrelacjonuj na forum :)
 #1027314  autor: jarekt
 19 paź 2018, 14:47
1. Te konkretne startery (i oferta/trik z nimi związany), o które pyta @Marlenka12, nie mają historii.

2. GB trzeba sobie samemu zrobić (po otrzymaniu startera jest na nim prawie 0GB).

Tyle mogę napisać.

PS. Ogłoszenie i aukcje tego typu nie są moje. Ja trikami i/lub starterami z trikami nie handluję. Również nie kupuję takich ofert.
 #1027318  autor: Marlenka12
 19 paź 2018, 15:00
Dorotea pisze:Takim trikiem nie podzieli się nikt, po co mają ujawniać strategię biznesową i robić sobie konkurencję na portach aukcyjnych. Trzeba zrobić zakup, a potem zapytanie do Play, żeby poznać historię konta, również tę niewidoczną. Wtedy coś może się rozjaśnić. Jesteś ciekawy, kup, a potem zrelacjonuj na forum :)
Właśnie rozwarzalem zakup ale szkoda mi kasy na coś co może się okazać nie oplacalne :D w porównaniu do tego co aktualnie uzywam :mrgreen:



jarekt pisze:1. Te konkretne startery (i oferta/trik z nimi związany), o które pyta @Marlenka12, nie mają historii.

2. GB trzeba sobie samemu zrobić (po otrzymaniu startera jest na nim prawie 0GB).

Tyle mogę napisać.

PS. Ogłoszenie i aukcje tego typu nie są moje. Ja trikami i/lub starterami z trikami nie handluję. Również nie kupuję takich ofert.
Ja również nie handluje trikami :roll:
Szkoda że nie chcesz zdradzić więcej szczegółów :P
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10