DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 13 z 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
 #1025460  autor: trafopowielacz
 12 paź 2018, 19:28
mateo1995 pisze: Wiem też o tej ofercie, tylko pytanie gdzie dostać ten starter, mam okazję jeździć po Małopolsce i jak tylko mam okazję pytam na pocztach, nigdzie nie ma tych starterów(na fioletowym tle bez Ultra LTE).
Znalazłem dwa takie startery PInk za 9zł lecz z datą do 1.10.2018. Będzie możliwość uruchomienia go? Na razie nie odpalam bo jeszcze redbull działa.
Kazimierza Wielka, Opatowiec, Szczucin posprawdzane. Tego znalazłem w Kazimierzy w Stokrotce, ot tak sobie wisiał przy kasie :)
 #1025472  autor: Dorotea
 12 paź 2018, 19:46
Bezterminowe startery "uziemiałyby" numery na zawsze. A tak mogą sobie wrócić do puli operatora po upływie terminu ważności jeśli przyjdzie im na to ochota. Do tego dochodzą prawa nabyte (usługa/oferta). To, że Play, czy inny operator pozwala aktywować "przeterminowane" numery wcale nie znaczy, że tak będzie zawsze i wszędzie. Myślę, że rzecznik nie bez powodu straszył przy okazji końca DIL-a: "Uważajcie na karty sprzedawane w necie – mają swoją datę ważności, nie dajcie się wkręcić".
 #1025475  autor: trafopowielacz
 12 paź 2018, 19:49
Próbowałem zadzownić pod te numery to "nie ma aktywnej usługi połączeń przychodzących". Więc czekają na lepsze czasy, jak nic lepszego się nie pojawi to uruchomię je.
Mam wybór między 1,5Mbit ADSL a coś po LTE (łapie 40-50Mbit). Obecnie Redbull z dualwan w razie braku któregoś z internetów i do dostępu z zewnątrz :D
 #1025496  autor: jarekt
 12 paź 2018, 20:39
Mi chodziło o to, że @Gomez-C4 stwierdził, że startery nie mają daty ważności, bo pracownik salonu nie jest w stanie podać tej informacji.

Załóżmy, że masz normalny starter z numerem fona, numerem seryjnym i PUK.
Udajesz Greka, że nie masz numeru fona, że masz tylko numer seryjny. Część/większość pracowników, powie że nic z tym nie da się zrobić. Numeru tak jakby nie ma.
Czyli wg hipotezy @Gomeza-C4 numer fona nie istnieje, bo pracownicy nie mogą go podać.

A faktycznie ja ten numer mam nadrukowany na ramce. Więc numer jest. Ale dla tego pracownika numeru nie ma, bo jemu system wypluł "nie da się".

I to samo jest z datą ważności. O to mi chodziło w tamtym poście. Nie ma jej, ale jest. Lecz nie dla wszystkich.

Chodzi o to, że są tacy, co Ci powiedzą, że bez numeru fona to się nic nie da zrobić, ale pracownik z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą może wszystko. Nawet zmienić podczas rozmowy taryfę PInK1 na RBM1 i podać Ci ten numer oraz dodatkowo dopisać Ci 1000zł do konta głównego w ramach rekompensaty.


Albo inny przykład: wchodzisz do Lidla, bo chcesz kupić kilka zgrzewek dobrego ulubionego piwa. Idziesz w odpowiednie miejsce, ale tam tego piwa nie ma. Rozglądasz się dokładniej - nie ma. Pytasz gostka z Lidla który przechodził - nie ma. Idziesz do kasy i pytasz kobitki czy jest to piwo na magazynie, żeby w kompie/systemie sprawdziła. System mówi - i ta kobitka - że nie ma, w systemie jest 0/brak.

No to wracasz i do wózka wkładasz mleko. 5 litrów. Jedziesz z wózkiem do kasy i przypadkowo przez uchylone drzwi do magazynu widzisz 4 palety swojego ulubionego piwa...

No to jest to piwo czy go nie ma? Jest, tylko do systemu go jeszcze nikt nie wprowadził, czyli piwa nie ma :).
 #1025497  autor: Gomez-C4
 12 paź 2018, 20:48
@jarekt, celowo unikasz odpowiedzi na moje pytanie :) , powtórzę się jeszcze raz : co ma zrobić klient, który posiada tylko samą kartę SIM w ramce ( bez opakowania ) , kod PUK, numer seryjny karty ? do kogo ma się zwrócić z zapytaniem do kiedy jest ważna karta SIM ? :-D
 #1025500  autor: abrams
 12 paź 2018, 21:00
Dorotea pisze:Bezterminowe startery "uziemiałyby" numery na zawsze. A tak mogą sobie wrócić do puli operatora po upływie terminu ważności jeśli przyjdzie im na to ochota.
Są też konsekwencji dla następców. Z trzech PINK'ów za 9zł kupionych na okoliczność 100GB i RWK (początek rejestracji kart w Play) na dwóch dostawałem SMSy z PKO BP z działu egzekucji o zaległościach na koncie z wezwaniem od zapłaty a nigdy nie miałem u nich konta. Na 3-cią ktoś próbował dodzwonić się z USA. Nigdy z nich nie dzwoniłem, tylko net. Sprawdzałem w necie i takich przypadków jest sporo. Wnioskując z "banku" to Play szybko wprowadza "stare" numery ponownie do obiegu.
ps1. SIMki z TM z terminem 02.2016 uruchomiłem 05.2018.
ps2, Play zgęszcza ruch w swojej sieci https://www.spidersweb.pl/2018/10/play- ... oznan.html
 #1025784  autor: Marek_G
 14 paź 2018, 12:46
Mi udało się znaleźć kilka starterów Play Internet na Kartę. Po uruchomieniu jednego okazało się, że to Play Online 4G na Kartę. Mam problem z dodaniem wspomnianego startera do Play24. Da się jakoś zmienić kodem taryfę na Play Internet na Kartę (gdzie net bez limitu jest za 45 zł)?
Drugie pytanie. Zamawiałem kiedyś starter T-Mobile z tej samej promocji co "Masz złotówkę masz no-limit", tylko, że wtedy wybrałem starter z nielimitowanymi rozmowami, smsami i 10 GB. Da się na tym starterze odpalić "Masz złotówkę, masz no-limit"? Starter nie był aktywowany.
 #1025798  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 13:14
Marek_G pisze: Mam problem z dodaniem wspomnianego startera do Play24.
Po aktywacji startera odczekaj 1h żeby można go było dodać do konta w Play24.
Marek_G pisze:Da się jakoś zmienić kodem taryfę na Play Internet na Kartę (gdzie net bez limitu jest za 45 zł)?
Gdy karta jest w telefonie 3G/LTE to kod *163# i szukaj odpowiedniej oferty.
Zamawiałem kiedyś starter T-Mobile z tej samej promocji co "Masz złotówkę masz no-limit", tylko, że wtedy wybrałem starter z nielimitowanymi rozmowami, smsami i 10 GB. Da się na tym starterze odpalić "Masz złotówkę, masz no-limit"? Starter nie był aktywowany.
To nie jest możliwe. Ale info potwierdzi ktoś z dedykowanego tematu o tej ofercie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025832  autor: darekka1983
 14 paź 2018, 14:04
Marek_G pisze: Da się na tym starterze odpalić "Masz złotówkę, masz no-limit"? Starter nie był aktywowany.
:?:

Nie ma możliwości zmiany przypisanej do limitowanych starterów oferty t-mobile/HEYAH na inną niż przypisana :!: ! Jak masz starter z daną ofertą usługową to tylko to możesz mieć pod warunkiem, że aktywowany był do bodaj końca kwietnia 2016(po tym terminie to szansa na pomyślną aktywację przypisanej usługi wynosi 1:1000000 ale sam starter i numer powinny działać w standardowej ofercie FRII/Dniówka).
 #1026068  autor: Marek_G
 15 paź 2018, 13:55
Dzięki za pomoc. Numer do Play24 udało mi się dodać dopiero po jakichś 30 godzinach. Może mieli jakieś problemy w systemie.
Faktycznie pod *163# była opcja (tylko jedna) zmiany na Play Internet na Kartę. Okazało się, że to ta dobra taryfa z no-limit za 45.
Co do T-Mobile dziękuję wam za informację. Będę się musiał pomęczyć z Playem jeszcze ze dwa lata zanim światłowód mi podepną.
 #1026986  autor: jarekt
 18 paź 2018, 11:25
Nie ma, bo nie może być, bo w IbL w PInK nie ma żadnego "pakietu 100GB".

Tylko gdy jest "pakiet" o określonej ilości, automatycznie i ZAWSZE po jego zużyciu/przekroczeniu dzieją się określone rzeczy, tak jak po przekroczeniu 100GB w pakiecie 100GB/40zł w RBM czy po przekroczeniu 100GB w usłudze/pakiecie 100GB/49zł w MbL w InK, czy np. w pakiecie 6GB/25zł w taryfach głosowych Play/RBM, czy w pakiecie 600MB/5zł.

Lejek w PInK w kilku usługach możesz (ale nie musisz) dostać gdy 2 (DWA) warunki są JEDNOCZEŚNIE spełnione:
- przekroczenie 100GB i
- przeciążanie sieci P4 w godzinach szczytu podczas tego transferu, utrudniające korzystanie z neta innym użytkownikom.

Można sobie spokojnie ściągać 500GB czy 1000GB omijając szczyty i nigdy lejka nie dostać. Tak samo jak przez 5 lat w usłudze DIL.

Można też przeciążać sieć i to w godzinach szczytu i ściągać 1000GB czy 5000GB, a operator i tak ograniczenia nie włączy, bo to nie jest jego obowiązek. Tak samo jak to w różnych okresach bywało w usłudze DIL (te usługi są bardzo podobne, prawie identyczne, z tym że w PInK są płatne i działają również w 3G, a DIL był/jest darmowy i dotyczy tylko transmisji w LTE).

Nawet jeśli obydwa warunki zostaną spełnione, operator nie musi nakładać limitu 2Mbit/s w PInK (który i tak pozwala na przesłanie 20GB dziennie czyli 600GB w 30 dni).
 #1027228  autor: Placeks
 19 paź 2018, 08:39
To jeszcze finalnie dopytam którą usłygę play wybrać
Widzę coś za 49zł oraz za 45zł ?
I druga rzecz - czy mogę jakoś zmigrowac się ze środkami z RBM5 czy najpierw powinienem zużyć to co mam w RBM5 i zakupić zupełnie nowy starter w play ?
  • Strona 13 z 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18