DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 74 z 179
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 179
 #1026420  autor: spotify
 17 paź 2018, 00:52
JFK2016 pisze: Mam zupełnie inne doświadczenia, chyba że porównujemy arterie komunikacyjne a nie tereny "czystej prowincji ".
Łódź i okolice to nie cała Polska. Jeśli ktoś porusza się regularnie po znacznym terenie naszego ukochanego kraju to widzi różnice.
Jesteś zadowolony z Plusa, działa u Ciebie dobrze? Więc OK.
Z mojej perspektywy dzisiaj Plusa ratuje jeszcze pokrycie większe od Play i z tego powodu jesli nie N! to "rzuciłbym" się na Plusa. Ale jeśli Plus będzie robił ze swoją siecią to co robi od lat, za dwa lata po rozbudowie Play, dla N! będzie tylko P4 alternatywą.

Jeśli mówimy o prowincji, to na Kaszubach w pomorskim Plus jest obecnie najsłabszym operatorem. Nawet ich Play wyprzedził. Niestety. Ale sami sobie winni.
 #1026617  autor: Pabloeq
 17 paź 2018, 14:40
Plus to jest skansen i zabytek techniki i to od czasu objęcia go przez ZSZ co było najgorszym co mogło spotkać tę sieć.
Plus robi L900 ktoś powie, no tak, robi, a ma inne wyjście dla LTE pokryciowego? Przecież Zyga nie da 1,7mld za 5MHz 800tki sferii, chciałby najlepiej za darmo, inni operatorzy niech płacą miliardy a Zygmuntowi wielu nazwisk należy dać za darmo.
Plusowe LTE ratuje jedynie ładny blok 20MHz 1800, natomiast siatka stacji to porażka, są rejony gdzie N! vs plus ma stacje jak 3:1.
Plus stoi w miejscu bo ruchy które wykonuje czy wyspowe wyskoki w rodzaju Białegostoku to nie są kompleksowe modernizacje.
Gdyby nie konkurencja i rynek to plus wmawiałby swoim dziadkom że oferuje im przecież GSM :lol: i mogą dzwonić, taki to jest "lyder technologii".
 #1026678  autor: iphoneski
 17 paź 2018, 18:39
Jak już tak o plusie rozmawiamy to pamiętam rok chyba 2010 gdy pojechałem do jednej z górskich miejscowości. Plus jako jedyny miał tam 3G, jaka zazdrość wśród znajomych była gdy ja wieczorem mogłem film oglądać a im w konkurencji nawet komunikator nie szedł ;)
Jak za rok jechaliśmy to już każdy miał umowę na mobilny w plusie, bo był to wtedy synonim zasięgu i jakości, chociaż tanio nie było. Teraz już nikt z nas tam nie ma ani internetu ani telefonu. Moim zdaniem jest to doskonały przykład jak skutecznie zepsuć coś, co kiedyś było świetne. Abonament był chyba 2 razy droższy niż u konkurencji i pakietu było mniej - chyba 3 giga za 70 zł. Play miał wtedy 5 giga za 45 zł i 10 za 80, szkoda, że zasięgu nie miał nigdzie.
 #1026695  autor: spotify
 17 paź 2018, 19:52
Pabloeq pisze: Przecież Zyga nie da 1,7mld za 5MHz 800tki sferii, chciałby najlepiej za darmo, inni operatorzy niech płacą miliardy a Zygmuntowi wielu nazwisk należy dać za darmo.
Na temat Plusa już swoje napisałem i nie będę nic do tego dodawać.
A to jak argumentują obecnie LTE800 to jest po prostu kupa śmiechu
https://www.telko.in/sferia-cena-za-pas ... -za-wysoka
 #1026727  autor: iphoneski
 17 paź 2018, 21:12
@Patryk7588 Z tego co wiem stoi nadal. Piszesz jakbyś nie zrozumiał co napisałem. W tej sieci prawie nic się nie dzieje, rozbudowa to głównie L900 bo 800 prawdopodobnie nie będzie, 2600 na promilu wszystkich stacji a wifi calling w testach od kilku lat i końca nie widać. O VOLTE nie będę już pisał nawet z sympatii do ciebie.
 #1026731  autor: JFK2016
 17 paź 2018, 21:18
spotify pisze: Łódź i okolice to nie cała Polska. Jeśli ktoś porusza się regularnie po znacznym terenie naszego ukochanego kraju to widzi różnice.
Teren "raczej" większy od Kaszub-przemieszczam się często w promieniu 120km od Łodzi, a już z pewnością ze znacznie większą liczbą ludności (przejeżdżam 100km z Huawei E5577, kartą Plusa i nie jest to A1/A2, ustawiony wybór pasma tylko LTE i modem utrzymuje sesje IP).
Pabloeq pisze: Plus robi L900 ktoś powie, no tak, robi, a ma inne wyjście dla LTE pokryciowego? Przecież Zyga nie da 1,7mld za 5MHz 800tki sferii, chciałby najlepiej za darmo, inni operatorzy niech płacą miliardy a Zygmuntowi wielu nazwisk należy dać za darmo.
Więcej-ZSZ specjalnie rozkręcił aukcję aby wykrwawić konkurencję i w znacznym stopniu wykonał plan.
Pabloeq pisze: Plusowe LTE ratuje jedynie ładny blok 20MHz 1800, natomiast siatka stacji to porażka, są rejony gdzie N! vs plus ma stacje jak 3:1.
W 2014 roku na voice przeszedłem z Play do Orange i nie mogłem w to uwierzyć jaki był wówczas dramat z zasięgiem, transmisją danych poza miastami w Orange (dzięki podobnym wpisom na forach można było wówczas odnieść wrażenie że tylko N i długo, długo nic, real zupełnie odwrotny). Plus wówczas bił na głowę N, sytuacją się zmieniła dopiero w 2015 roku po uzyskaniu koncesji na LTE800, Orange/N zaczęły inwestować w sieć poza dużymi miastami i ze smartfona/tabletu można było korzystać w podróży. Ja korzystam z Orange na codzień, także nie podniecaj się, szału nie ma (może to też się szybko zmieni i wrócą z dynamiką rozwoju sieci do 2015 roku). Jeżeli tak chcecie się lansować technicznym wyposażeniem stacji, to Play długo, długo nic, Plus w Białymstoku, Orange/T-Mobile, reszta Plusa. OT kolejność.
 #1026754  autor: spotify
 17 paź 2018, 22:03
JFK2016 pisze: Teren "raczej" większy od Kaszub-przemieszczam się często w promieniu 120km od Łodzi, a już z pewnością ze znacznie większą liczbą ludności
W Trójmieście na Kaszuby się mówi o dużym terenie - Miastko, Bytów, Chojnice, Człuchów, Kościerzyna itd i to na pewno jest większy teren. Z Gdyni do Chojnice ponad 130km.
I wiele więcej miejsce w Polsce Plus jest słaby. Tu nie chodzi o samo LTE ale o całość, gdzie nawet 2G plusa często brakuje.
Więcej-ZSZ specjalnie rozkręcił aukcję aby wykrwawić konkurencję i w znacznym stopniu wykonał plan.

I co z tego? Jak dalej to najgorsza sieć.
W 2014 roku na voice przeszedłem z Play do Orange i nie mogłem w to uwierzyć jaki był wówczas dramat z zasięgiem Plus wówczas bił na głowę N, sytuacją się zmieniła dopiero w 2015 roku po uzyskaniu koncesji na LTE800,

Coś Ci się chyba pomieszało. Co ma LTE800 do voice? Przeszedłeś z Play i narzekałeś na zasięg w O? A to dobre :D (RK to dla mnie nie zasięg, tylko konieczność)
Jeżeli tak chcecie się lansować technicznym wyposażeniem stacji, to Play długo, długo nic, Plus w Białymstoku, Orange/T-Mobile, reszta Plusa. OT kolejność.
Teraz popłynąłeś :mrgreen:
Rozumiem Play. Ale Plus ? 20 stacji w Białymstoku?
Ile Plus ma w Polsce stacji jak N! czyli L800/G900/U900/G1800/L1800/U2100/L2100/L2600 poza 20 stacji w Białymstoku?
Jest Play, N!,Plus Białystok i Plus reszta. Chociaż ostatnio Play też nie jest już taki rozrzutny.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 23:22 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1026769  autor: WellDone
 17 paź 2018, 22:48
Temat która sieć najlepsza zszedł na tory która sieć najgorsza i... chyba dobrze. Nie da się wybrać najlepszej sieci, natomiast bezsprzecznie PLUS jest najsłabszym operatorem w naszym pięknym, cebulą pachnącym kraju :)
Wystarczy popatrzeć na fakty czyli poczynione inwestycje i technologie. Tego nie da się zaprzeczyć.
Co z tego, że LTE jest "stabilne" jak za chwile wpada w EDGE, i to często w centrum dużego miasta :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1026950  autor: Ramirez
 18 paź 2018, 10:31
Tak większość tu najechała na Plusa. Istotnie ze stacjami dali się przegonić konkurencji i to widać. Ale jest inna rzecz. Te zacofanie sprawniej chodzi niż konkurencja. Sprawniej to znaczy, to co chce aktywować to działa, nic nie muszę pisać reklamacji jak w innych sieciach, nie mam comiesięcznych wielkich awarii jak miałem w Orange że nie było cały dzień internetu lub możliwości dzwonienia. Może mam szczęście ale tutaj już mam rok plusa i mi działa. A w tmobile /orange awaria za awarią.
 #1026961  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 10:41
Ramirez
To, że ty nie masz awarii to nie znaczy, że tych awarii nie ma. W Plusie o czym można przeczytać na forum czy profilach społecznościowych są awarie ale o mniejszym zasięgu. Jeszcze nie spotkałem się z taką siecią co nigdzie awarii by nie miała.
WellDone
Dodajmy do tego, że Plus ma najwięcej pasma, a największe problemy z zapchanymi nadajnikami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026994  autor: Ramirez
 18 paź 2018, 11:40
Wiem że nie ma sieci bez awarii ale akurat tutaj mi najstabilniej ta siec chodzi. Co z tego jak np w tmobile miałem lepszy zasięg, lepsza jakość połączeń czy większe prędkości internetu jak system informatyczny wiecznie leżał. Ani aktywować pakietu, ani coś załatwić w BOK. Takiej nieudolnej sieci dawno nie widziałem. Orange było lepsze, ale miało dużo awarii, a BOK mimo że najlepszy w moim odczuciu, zatrudniający najbardziej kompetentnych pracowników, to trzeba było odczekać 30 dni aby coś tam naprawili. Takie mam odczucia jako użytkownik prepaida. W abonamentach być może inaczej to działa. Co do Plusa to mam do zarzucenia bardziej polityke roamingową. Byłęm w tym roku na granicy z Czechami i Słowacją i z automatu łączyło się tylko z EDGE. LTE czy 3G trzeba było wymuszać ręcznie mimo że miało normalny zasięg.
 #1027008  autor: habish
 18 paź 2018, 12:35
@WellDone, między "zacofanym" Plusem a "nowoczesną" resztą są 3-4Mbps różnicy, więc coś tu chyba nie gra?
Nawet przy odrzucenia RK w Play, wyniki są na styku.
Co może być tego powodem skoro operatorów dzieli taka przepaść?
 #1027009  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 12:46
Niby 3-4 Mb/s różnicy, a Plus pomimo tego, że ma najwięcej pasma od kilku miesięcy nie potrafi tej różnicy przeskoczyć. To raczej z tym coś jest nie tak.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027018  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 13:10
Która to ta najnowsza technologia której Plus nie ma? Z tego co mi wiadomo to Plus ma obcenie największe zasoby pasma, a prędkości są niższe gdy powinny być tym czasem co najmniej 10 Mb/s wyższe niż konkurencji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027019  autor: habish
 18 paź 2018, 13:13
piotrzet pisze:Która to ta najnowsza technologia której Plus nie ma?
Masz wymienione wyżej, nie w moich postach. :-)
Więcej pasma ale mniej stacji, konkurencja ma więcej stacji ale mniej pasma, w miastach się to wyrównuje.
 #1027020  autor: WellDone
 18 paź 2018, 13:23
@patryk

Dla mnie te rankingi speedtestów to kant tyłka otłuc.
Wiecie na przykład, że w T i O dostali prikaz machania codziennie speedtestów gdzie wyniki są powyżej 100mbps? Oczywiście nie mówię o konsultantach z infolinii..

Druga sprawa moje zarzuty wobec Plusa to fakty czyli tak jak napisałem technologie i rozwój sieci. To, że Plus ma w 3 miastach polski najwyższe prędkości, a w reszcie kraju problem z samy zasięgiem LTE to mnie wcale nie rajcuje.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1027023  autor: Pabloeq
 18 paź 2018, 13:33
JFK2016 pisze:Więcej-ZSZ specjalnie rozkręcił aukcję aby wykrwawić konkurencję i w znacznym stopniu wykonał plan.
W tym to oni się głównie specjalizują, nikogo nie wykrawił, plus jest za mały i za słaby żeby zagrozić koncernom. Natomiast wizerunkowo to sami się wykrwawili, smród po netnecie pozostał, spółce z kapitałem zakładowym 5000zł licytującej częstotliwości za 2mld...
Tu zawiodło państwo polskie, służby i system tej nieszczęśliwej licytacji.
JFK2016 pisze:W 2014 roku na voice przeszedłem z Play do Orange i nie mogłem w to uwierzyć jaki był wówczas dramat z zasięgiem, transmisją danych poza miastami w Orange (dzięki podobnym wpisom na forach można było wówczas odnieść wrażenie że tylko N i długo, długo nic, real zupełnie odwrotny). Plus wówczas bił na głowę N, sytuacją się zmieniła dopiero w 2015 roku po uzyskaniu koncesji na LTE800, Orange/N zaczęły inwestować w sieć poza dużymi miastami i ze smartfona/tabletu można było korzystać w podróży. Ja korzystam z Orange na codzień, także nie podniecaj się, szału nie ma (może to też się szybko zmieni i wrócą z dynamiką rozwoju sieci do 2015 roku). Jeżeli tak chcecie się lansować technicznym wyposażeniem stacji, to Play długo, długo nic, Plus w Białymstoku, Orange/T-Mobile, reszta Plusa. OT kolejność.
Masz poczucie humoru, z Play do Orange? No interes życia;-) W każdym aspekcie, i potem co? Na RK u Orange? :lol:
Bzdury, nie było żadnego "dramatu z zasięgiem", a plus nigdy nie bił niczym N! bo nie był w stanie, ich zawsze ratowały nagromadzone częstotliwości (20MHz 1800) N! miało współdzielone 15MHz 1800 wtedy. W plusie nigdy nie było żadnej innowacyjności i nie będzie bo Zyga to sęp.

A ja to niby z czego korzystam na codzień? Masz w stopce. Miałem plusa i porównywałem z nimi, odpadał w dużych i średnich miastach, poza miastami różnie bywało ale było więcej miejsc gdzie w tym złym Orange widziałem 3G a w plusie 2G. Dlatego ich odrzuciłem, transfery internetowe nigdy nie powalały w plusie, zawsze ale to zawsze było wolniej niż w Orange.
  • Strona 74 z 179
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 179
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 179