DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1026680  autor: Karlos20
 17 paź 2018, 18:50
ART74 pisze:BOK T-Mobile pomógł mi rozwiązać problem , poradzono w modemie ustawić 3G i faktycznie jest lepiej
Bezsens, skoro na LTE miałeś lepsze prędkości. To nie Twoja wina, że nadajniki są przeciążone.
Skomentuje to jednym słowem: KPINA.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1026690  autor: matek451
 17 paź 2018, 19:21
To standardowe działanie BOK, póki co działa jeśli ktoś ma dostęp i zasięg do UMTS2100HSPA+DC. Z tym bywa różnie, na wiejskich BTS-ach gdzie jest tylko LTE800 z reguły go brakuje i jest tylko UMS900 zapchane podobnie jak LTE800. Niestety ale usługa bez limitu danych przerosła możliwości operatora w takich lokalizacjach.
 #1026694  autor: habish
 17 paź 2018, 19:52
Karlos20 pisze:To nie Twoja wina, że nadajniki są przeciążone.
matek451 pisze:Niestety ale usługa bez limitu danych przerosła możliwości operatora w takich lokalizacjach.
KTOŚ ;-) tu pisał że T-Mobile na to nie pozwoli bo natychmiast będzie reagował na zapychającą się sieć, twierdzicie że KTOŚ się mylił?
 #1026696  autor: spotify
 17 paź 2018, 19:58
Karlos20 pisze:.
Skomentuje to jednym słowem: KPINA.
Pod tym się podpisuje. Słowa KPINA to jest słowo jeszcze delikatne.
Ale takie tłumaczenie w BOK to jest norma w każdej sieci. "Nie działa LTE, przełącz na 3G." "Zrywa rozmowy na 3G, wymuś w telefonie 2G."
I inne dyrdymały od których się nóż w kieszeni otwiera.
matek451 pisze: Niestety ale usługa bez limitu danych przerosła możliwości operatora w takich lokalizacjach.
Dokładnie. Nie pierwsza porażka nie pierwszego operatora.
Jeśli ludzie nawet w miastach internet mobilny będą traktować jako podstawowy internet (bo się opłaca finansowo) to zapchanie będzie u każdego operatora. 100Mhz na sektor nawet jak będzie maszt na 10 sektorów to i tak zdechnie.
 #1026716  autor: JFK2016
 17 paź 2018, 20:41
ART74 pisze:U mnie w Internet domowy T-Mobile do 20Mbps jest lejek zawsze wieczorem w weekend do 0,5Mbps :)
Już ci "uwierzyłem", podaj parametry sygnału z modemu i ID nadajnika T-Mobile (gdy jest tylko LTE800 może być źle, bo to pasmo zasięgowe a nie pojemnościowe, lecz nie taka tragedia-sorry ale nie uwierzę że 95% użytkowników internetu w okolicy w ciągu roku rzuciła się na internet domowy od T-Mobile, zresztą źle tj. jak jest poniżej 5Mbps).
spotify pisze:Radiówka jest nieprzewidywalna. Możesz nawet przez pół roku czy rok mieć świetnie prędkości, gdzie w tym czasie połowa ludzi w okolicy podpiszę umowę i z prędkości masz nic. Radiówka to nie kabel.
Proszę Cię nie wypowiadaj się na ten temat :-D , bo widać że nigdy z tego internetu nie korzystałeś stacjonarnie z modemem/modemo-routerem. Ja korzystam ponad 10 lat (startowałem razem z Play i ofertą 5GB/45 zeta i lejkiem 1Mbps, wcześniej włączałem taryfę data w Plusie do oferty voice 60zł m-c 1GB OT to były ceny :wink: ). Nie ma czegoś takiego że komuś w ciągu roku spada z 20Mbps na 0,5Mbps (takie rzeczy tylko w szczególnych miejscach: stadionach, skoczniach, halach sportowych...), nawet przy LTE800 (to było możliwe w 2014 na 5MHz pasma w Plusie przy starcie pierwszych taryf "no-limit, ponad 300 tys. aktywacji w ciągu kwartału), dziś rynek jest nasycony i bez jakiś durnych promocji z internetem za free (DiL, 1410...), po prostu nie da się zdobyć klientów aby tak obciążyć nadajniki. Też zmartwię Cię lansowaniem kabla jako lekarstwo na wszystko, otóż ostatnio przeszedłem w lokalizacji poza Łodzią z Plusa na światłowód (Plus wyciągał bez agregacji minimum 30mbps) i różnica jest taka że lepiej działa YT i Facebook, IPTV żadnej różnicy, ww żadnej różnicy, ping jednocyfrowy, nie gram, żona i córka również. Przy ściąganiu dużych plików komfort większy i wiadomo że swobodnie można korzystać np. z takich usług jak Netflix bez obawy o lejki.
Karlos20 pisze: Bezsens, skoro na LTE miałeś lepsze prędkości. To nie Twoja wina, że nadajniki są przeciążone.
Skomentuje to jednym słowem: KPINA.
Podchodźmy do tego z dystansem (jedni nie wiedzą z jakich nadajników w ogóle korzystają, jakiej technologii transmisji, inni mają takie parametry sygnału na sprzęcie że nie ma prawa to dobrze działać, jeszcze inni może pracują dla konkurencji...? )
matek451 pisze:To standardowe działanie BOK, póki co działa jeśli ktoś ma dostęp i zasięg do UMTS2100HSPA+DC. Z tym bywa różnie, na wiejskich BTS-ach gdzie jest tylko LTE800 z reguły go brakuje i jest tylko UMS900 zapchane podobnie jak LTE800.
+1, gdy jest tylko LTE800, to z reguły nie ma UMTS2100HSPA+DC, także 3G z opcją HSPA900 to żadne rozwiązanie.
 #1026756  autor: ART74
 17 paź 2018, 22:14
JFK2016
już o tym pisałem na tym forum w innym temacie i podawałem parametry
bo ktoś nie wierzył :) nadajnik znajduje się w miejscowości 77-122 Jasień Pomorskie
LTEWatch sprawdzałem parametry , niestety po aktualizacji modemu b525s już nie mogę LTEWatch sprawdzić parametrów ani też wybierać częstotliwości
 #1026867  autor: matek451
 18 paź 2018, 08:36
Bez szału ale i tragedii z sygnałem LTE800 jakoś nie ma. Na 3G ratuje fakt że na BTS-ie Jasień jest UMTS2100HSPA+DC. Sprawdzałeś może czy działa już BTS Play jasień? Odpalono pobliskie Sulęczyno.
 #1026911  autor: ART74
 18 paź 2018, 09:42
3G to chyba z innego BTS mam ale pewny nie jestem
Co do Play Jasień to sprawdzę (chyba działa ) bo mieszkam od Jasienia 11km


Obrazek
 #1026927  autor: ART74
 18 paź 2018, 10:02
dokładnie od modemu do bts 11.22km , modem mam na zewnątrz w skrzynce hermetycznej bez anten dodatkowych , w podobnej odległości jest kilka bts , najbliżej 3,5 km jest w Bytowie na ul. Przemysłowa tylko między nim a mną jest górka . Jest jeszcze 10 km ode mnie bts w Parchowo , Jerzkowice , Unichowo , miałem antenę zewnętrzną ale nie polepszała parametrów a nawet pogarszała ping , zastanawiam się nad kupnem B2368 Obrazek

To taki lepszy wynik i w godzinach szczytu 19.00 (LTE800)

Obrazek
 #1027333  autor: ART74
 19 paź 2018, 17:29
kupiłem do testów kartę play internet i działa rewelacyjnie w porównaniu do t-mobile


ktoś podpowie jaka to lokalizacja bts i może mi wytłumaczy gdzie mogę sprawdzić i jak lokalizację bts
Obrazek
 #1027344  autor: matek451
 19 paź 2018, 18:57
Na Kaszubach Play buduje w takim tempie że koledzy z btsearch.pl nie nadążają z dodawaniem BTS-ów na mapie ale jest już w bazie, eNB 17931 to BTS w Jasieniu, działa póki co na LTE1800 i LTE800, korzystasz z agregacji LTE1800 jako pasmo podstawowe i do niego LTE800. Bardzo dobre parametry sygnału na 1800MHz w takich warunkach . 25MHz pasma w MIMO2x2 pewnie robi swoje. To nie te 10MHz w T-Mobile na zapchanym LTE800 z Jasienia. Jak m-c temu byłem na Kaszubach i pisałem ze tam P4 robi super robotę to byli tacy to wątpili gdy pisałem że Play tam działa dużo lepiej od N! czy Plusa.
 #1027364  autor: ART74
 19 paź 2018, 20:41
fajnie działa Play , a myślisz że jak wezmę modem z play B2368 to będę miał lepsze parametry , bo jak wiesz mam do bts ponad 11 km
 #1027376  autor: matek451
 19 paź 2018, 21:04
Nie wiem, B2368 ma antenę dookólną. Póki co były z tym urządzeniem problemy ale jest już dostępne nowe FW na nie, udostępnione przez Play. Na tym urządzeniu można wybrać konkretne pasmo LTE a nawet połączenie z konkretną stacją bazową Play w twojej okolicy. Póki co nie wiadomo jak z agregacja pasm na nim, próbuję się coś dowiedzieć jak to działa po aktualizacji FW, wiadomo że na nim nie ma już simlocka. Sprzęt od 2 tygodni tylko na użyczenie. Pojawił się tez w ofercie Play, też na użyczenie CPE LTE od ZTE czyli WF830 z agregacja 2 pasm LTE. Zarządzanie nimi oraz diagnostyka z poziomu WebUI. Można wybrać 2 konkretne pasma LTE do agregacji oraz sprawdzić parametry sygnału i CID, coś na wzór HManagera dla Huawei. Ma antenę kierunkową o zysku około 7dBi.Masz B525 z T-Mobile?
 #1027402  autor: iphoneski
 20 paź 2018, 01:08
matek451 pisze: Jak m-c temu byłem na Kaszubach i pisałem ze tam P4 robi super robotę to byli tacy to wątpili gdy pisałem że Play tam działa dużo lepiej od N! czy Plusa.
To dopiero miesiąc temu zdałeś sobie sprawę, że albo chwalisz N albo jesteś płatnym klakierem? Przecież według niektórych N to jedyny słuszny wybór i jak nie działa to na pewno wina użytkownika bo coś źle zrobił.
 #1027545  autor: ART74
 20 paź 2018, 08:56
Na Kaszubach w koło Bytowa Play bardzo dużo postawił BTS , stawia wszędzie tam gdzie stoją anteny N , Play ma dużo wyższe maszty , maszty pojawiły się : Czarna Dąbrówka , Unichowo ,Jasień , Parchowo , Nakla ,Studzienice ,Borzytuchom , te maszty wszystkie okalają Bytów i już stoją . Mają po 9 anten .
 #1027588  autor: spotify
 20 paź 2018, 14:33
ART74 pisze:Na Kaszubach w koło Bytowa Play bardzo dużo postawił BTS , stawia wszędzie tam gdzie stoją anteny N , Play ma dużo wyższe maszty , maszty pojawiły się : Czarna Dąbrówka , Unichowo ,Jasień , Parchowo , Nakla ,Studzienice ,Borzytuchom , te maszty wszystkie okalają Bytów i już stoją . Mają po 9 anten .
Standardowy pewnie masz Play - 3 sektory po 3 anteny na sektor.
Play zaczął w końcu stawiać stacje i na Kaszubach zrobił robotę. Za to brawa. Mozna powiedzieć - lepiej późno jak wcale. Po 10 latach istnienia na rynku w końcu się pojawił na terenach, na których nigdy go nie było.
Ale niektórzy podniecają się jak dzieci prezentem na gwiazdkę.
Ile tam ludzi jest w Play? 5-10%? Bo albo roaming na telefonie albo nic - internet mobilny w roamingu nie działa. Całe obciążenie ludzi zbiera W3 od lat. Stąd W3 może być zapchane i wcale nie jest to dziwne.
Postawił Play nadajnik, gdzie nikt z mobilnego nie korzystał to hula wiatr, bo kto ma obciążyć teraz tą stację, jak 90% siedzi na nadajnikach W3? Ale minie rok dwa i Play też skiśnie i będzie obciążony. I jak w miastach, gdy nie wyrabia to telefony przerzuca na roaming (data i voice), też z czasem będzie tak robić. Do czasu wyłączenia roamingu.
W3 na szczęście jeszcze ma zapas mocy bo rzadko wykorzystuje na takich terenach wszystkie swoje pasma a po drugie - część obciążenia z czasem skoczy na Play.
Poczekajcie z rok dwa, gdy ludzie do Play przejdą i wtedy obciążenie się rozłoży na wszystkich. Bo teraz podniecanie się Playem jest dziecinne. To tak jakby cała "wioska" miała Pegasusa i jeden z nich przywiózł z HaAmeryki Playstation4
Był Plus ze swoim LTE, się zapchał. Pojawiło N!, zostało zapchane. Zaraz zapchają nowe stacje Play. Przyjdzie Plus dorzuci pasma, odetknie i inni znowu do Plus wrócą z N! czy Play. Później N! cos dołoży itd. I tak w koło Macieja.