Telekomunikacja jak na dłoni

DualSIM do 1500 zł brutto.

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

DualSIM do 1500 zł brutto.

Postprzez konfuzja » 16 paź 2018, o 01:52

Cześć,
myślę o P20 Lite. Czy znajdę coś ciekawszego do 1500 zł brutto?

Telefon musi mieć dual sim. Fajnie żeby był activ (dwie anteny) ale... kasa misiu :) Stand by też obleci.
Telefon musi mieć NFC (płatności zbliżeniowe).
Telefon musi mieć min. 4GB RAM i 64 GB pamięci wew. Gdyby było więcej to super.
Fajnie gdyby miał chociaż IP67, a jeszcze lepiej IP68, ale... kasa .

Patrzyłem jeszcze na Honor Play. Też w miarę ok. Ale wydaje mi się, że P20 Lite chyba najbardziej optymalna w tym progu cenowym.

Ktoś coś podpowie? Będę wdzięczny :)

Pozdrawiam!
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: GT-I9070
Sieć: T-Mobile

Re: DualSIM do 1500 zł brutto.

Postprzez robbo2k » 16 paź 2018, o 12:06

Honor Play ma Kirin 970 (czyli flagowiec) 200k w Antutu jesli ktos lubi cyferki
P20Lite ma Kirina 710 87tys w Antutu To jest przepaść. Z Kirinem 970 jest jeszcze Honor 10, Mate 10 (Pro), P20 (Pro), czyli do niedawna topowe Huawei (tylko Mate 20 ma lepsze cpu).
http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
robbo2k
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 2

Postprzez Lawrence72 » 16 paź 2018, o 20:19

Biorąc pod uwagę w/w wymagania ta P20 nie wydaje się złym wyborem. Cenowo tez się zmieścisz natomiast trzeba mieć na uwadze że to wersja lite wiec biorąc pod uwagę same cyfry nie będzie jakiś rewelacji i spokojnie znajdziesz coś lepszego. Pod względem wydajności warto pójść w xiaomi np. mi mix 2. Te droższe modele obsługują nfc ale dualsimu albo nie ma albo w trybie dual standby.
Lawrence72
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez konfuzja » 17 paź 2018, o 11:12

robbo2k napisał(a):Honor Play ma Kirin 970 (czyli flagowiec) 200k w Antutu jesli ktos lubi cyferki
P20Lite ma Kirina 710 87tys w Antutu To jest przepaść. Z Kirinem 970 jest jeszcze Honor 10, Mate 10 (Pro), P20 (Pro), czyli do niedawna topowe Huawei (tylko Mate 20 ma lepsze cpu).

Podejrzewam, że głupkowate pytanie zadam ale spróbuję :mrgreen:

A w tym szatańskim androidzie to co jest ważniejsze na dłuższą metę: RAM czy procesor?
Tutaj wyraźnie zaznaczę, że na telefonie nie gram wcale. Bardziej chodzi mi o to, żeby wyrabiał jak najdłuższy czas (najlepiej pełne dwa lata) w sytuacji gdy jednocześnie:
- jadę autem na nawigacji Google,
- włączony jest Yanosik,
- przychodzi poczta, którą muszę od razu podglądnąć i szybko sprawdzić na apce bankowej czy przelew dotarł,
- podglądnąć na apce firmy kurierskiej czy przesyłka dotarła,
- a do tego jeszcze zadzwoni w tym czasie klient, którego telefon muszę odebrać.

Na obecnym telefonie (który mam od 1,5 roku - K6 NOTE dualsim) taka sekwencja zdarzeń od pewnego czasu powoduje, że się zawiesza na amen i bez twardego resetu nie da rady nic zrobić.

To co RAM czy procek ważaniejszy? :roll:
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vonski » 17 paź 2018, o 11:21

Jedno i drugie jest ważne. Ale przy wydajności współczesnych procesorów (nawet tych słabszych), RAM staje się ważniejszy.
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: S9, Pixel, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez konfuzja » 17 paź 2018, o 11:53

Czyli jednak warto by było poważnie rozważyć mi mix 2? On ma 6GB RAMu i powinien w dłuższej perspektywie sprawniej ogarniać moje potrzeby. A jak z aktualizacjami androida u Xiaomi? Olewają klienta czy wspierają dłużej?
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vonski » 17 paź 2018, o 12:35

Wspierają. A nawet jak nie aktualizują samego Androida, to MIUI długo dostaje update'y.
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez robbo2k » 17 paź 2018, o 13:35

4GB RAM wystarczy. Chyba ze musisz miec 5 gier w tle i 8 komunikatorów. CPU jest o tyle ważne iż niektóre programy czy gry wymagają odpowiedniego GPU.
Co do Mi Mix2 to pewnie jeszcze stanieje po 25 pazdziernika jak Mi MIX3 wyskoczy z 10GB RAM
http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
robbo2k
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 2

Postprzez konfuzja » 17 paź 2018, o 13:41

Czyli co: brać?

A ten MIUI to lepiej, że jest czy lepiej żeby go nie było?
Nie będzie siał problemów z Google Pay lub apkami bankowymi? WIem, że czasami są z tym jaja.
Można takie coś w ogóle później zrootować?

Tutaj jest dostępny za 1301,60 brutto https://bestcena.pl/telefony/xiaomi-mi- ... 4gb-czarny

Cena atrakcyjna, europejska dystrybucja, FV23%. Kusi mnie :)
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vonski » 17 paź 2018, o 13:44

Nie ma problemów z GP czy bankami, jeśli masz wersję global softu. Zrootować można, ale czeka się trochę nad kody do bootloadera.
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez konfuzja » 17 paź 2018, o 14:00

robbo2k napisał(a):4GB RAM wystarczy. Chyba ze musisz miec 5 gier w tle i 8 komunikatorów. CPU jest o tyle ważne iż niektóre programy czy gry wymagają odpowiedniego GPU.
Co do Mi Mix2 to pewnie jeszcze stanieje po 25 pazdziernika jak Mi MIX3 wyskoczy z 10GB RAM

Dzięki za podpowiedź i studzenie emocji co do RAMu :)

Tak jak pisałem gry mnie w ogóle nie interesują.

Bardziej ten zapas RAMu jakoś jednak do mnie przemawia, bo jak brałem k6 NOTE to myślałem, że 3GB RAMu opędzą dwa lata. 1,5 roku temu, to te 3GB były właśnie takim standardem jak teraz 4GB.
Dlatego może jednak warto pójść w te 6GB???
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Eragon » 17 paź 2018, o 17:19

Bestcena? ;) Poczytaj! Sklep polecany gdy chcesz kupić i od razu zapomnieć o sklepie, w innych przypadkach, średnio.

1700-1800 brutto to już za dużo? Mi Mix 2S i Mi8 są dostępne - oczywiście lepsze wybory.
HUGE change is coMIng bracia!
Eragon
Moderator
Moderator

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez konfuzja » 18 paź 2018, o 16:55

Dzisiaj zaglądnąłem do sklepu i obejrzałem live tego mi mix 2. Strasznie mi podszedł.
Wiem, że emocje są złym doradcą dlatego się nie podpalam, ale chętnie bym go przytulił.
Mam prośbę: spróbujcie mi go trochę obrzydzić. Napiszcie dlaczego go mam nie kupić :)
Podobno zdjęcia robi beznadziejne i współczynnik SAR ma dramatycznie wysoki. Co jeszcze???

Ps. Dziękuję Eragon za dodatkowe informaje, ale budżetu nie chcę zwiększać.
Ps2. O Bestcenie mogę zapomnieć dokładnie w momencie, gdy fabrycznie nowy telefon z europejskiej dystrybucji, z polską fakturą VAT trafi do moich rąk. Zapewniają, że tak właśnie będzie. Poszukam jeszcze alternatywy, ale chyba przy limicie 1500 zł brutto nie znajdę bardziej wiarygodnego sprzedawcy...
konfuzja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Eragon » 18 paź 2018, o 20:48

No właśnie z tą "polską fakturą VAT" bywają u nich przygody.

A co do telefonu.... Mnie osobiście głównie tylko i wyłącznie bolą w nim zdjęcia.
Poza tym, ludzie zalecają szkło hartowane i etui na niego... i tyle. Ten SAR... no jest, i nic na to nie poradzimy.

Może kształt i wielkość jego Cię odrzucą? ;) Klocek hah.
HUGE change is coMIng bracia!
Eragon
Moderator
Moderator

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez vonski » 18 paź 2018, o 21:32

SAR jest w normie. Blisko granicy, ale ciągle w normie... Jak ktoś dużo nie rozmawia, to nie powinien być problem.
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Następna strona

Powrót do Jaki telefon wybrać?