DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 46 z 91
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 91
 #1026251  autor: Dorotea
 16 paź 2018, 11:50
A dlaczego rzecznik przebąkiwał o tym, aby uważać na daty starterów RBM? Przecież tam niedługo będzie tylko 100 GB płatne 40 zł więc jaki interes ma operator, aby blokować przeterminowane karty RBM?

Może taki, żeby ludzie nie mieli łatwego dostępu do tańszych alternatyw i brali coś droższego i gorszego np. InK lub to: https://www.play.pl/oferta/przejdz-do-p ... -internet/

Dość rygorystyczny lejek DIL, likwidacja DIL, usunięcie Strefy Doładowań na FB - następnym krokiem może być właśnie wycięcie starych kart z atrakcyjną nawet dziś ofertą. To jest moim zdaniem realne i wcale nie trzeba odwoływać oferty PiNK, wystarczy brak możliwości aktywacji przeterminowanych starterów...

PS. Popatrzcie na datę ważności na tej aukcji: https://allegro.pl/starter-pink-ink-sta ... 68921.html
Wygląda znajomo :)
 #1026264  autor: jarekt
 16 paź 2018, 12:18
W porównaniu z innymi ofertami, to te PInK1 ma bardzo tanio (w zasadzie najtaniej).
No i w opisie nie ma baboli jak u innych.
Ale ja bym tak tanio nie wystawił :), no chyba że ma ich setki i tę pierwsza partię chce taniej puścić, aby się np. rozreklamować, to wtedy co innego (sam bym puścił kilka sztuk po 10zł :) w takiej sytuacji i kilka/naście z licytacją od 1zł)...
 #1026271  autor: jarekt
 16 paź 2018, 12:42
@24bis24, czy ktoś już Ci mówił, że za często zaglądasz do szklanej kuli, która w dodatku jest rekwizytem filmowym?
Jeżeli wiesz, że to nie moja aukcja (czy wręcz odwrotnie - bo Twój post jest dwuznaczny), to odpowiadaj za siebie, a nie za innych ("wiemy").

Pisząc ciągle w tak głupi sposób (inny przykład z poprzedniego Twojego posta "...wyjaśniłeś, że warto..." - nigdzie nic nie wyjaśniłem, że warto brać i żeby brać), tylko siebie coraz bardziej dyskredytujesz.
 #1026276  autor: Bohann
 16 paź 2018, 12:50
Pobrałem na razie około 170 GB i brak lejka, korzystałem z darmowego WbL, doładowałem za 5 zł i od wczoraj "jadę" na DbL za 4zł.

Co do ważności starterów, to z pewnego źródła wiem, że karty Orange, Plusa i T-Mobile, jeśli są przeterminowane powiedzmy o około pól roku, to jest 50% szansy na ich odpalenie i z każdym dniem szansa ta spada, bo numery są sukcesywnie przydzielane z powrotem do puli. Jeśli chodzi o Playa, to z tego co wiem, to do wiosny tego roku Play nigdy nie "kasował" przeterminowanych starterów, nawet tych najstarszych. Wiosną coś się zmieniło, "padły" jednocześnie wszystkie karty z 2007, czy 2008 roku nazywane "Play stare Zbieraj Minuty",z tą usługą "Zbieraj Minuty" będącą częścią taryfy, nie pamiętam jak ona się nazywała. Na razie Play "ubił" jedną z najstarszych taryf, od tego czasu minęło kilka miesięcy, nie spodziewałbym się, że zablokują nagle wszystkie przeterminowane startery, przykładowo ledwo o rok, czy dwa.

Jeszcze co do PInKów, nie będzie zalewu tych starterów na Alledrogo, podobno nie ma ich w hurtowniach.
 #1026280  autor: jarekt
 16 paź 2018, 13:06
Jeszcze co do PInKów, nie będzie zalewu tych starterów na Alledrogo, podobno nie ma ich w hurtowniach.
No wiadomo, że "normalnego zalewu" nie może być, bo od 2,5 roku nie są już produkowane, bo ostatnia partia to pewnie opuściła fabrykę w maju/czerwcu 2016 roku i najprawdopodobniej:
- wszystko już dawno dojechało/doleciało/dopłynęło do Play (do centrali);
- Play (centrala) wszystko sprzedało/rozprowadziło salonom/hurtownikom/sklepom/Januszom/itp.;
- salony/hurtownie/sklepy/Janusze sprzedały wszystko (lub prawie wszystko - czytaj niżej) klientom końcowym.

Więc w Play (w centrali), w salonach i hurtowniach jest pusto, co nie jest dziwne po prawie 3 latach od zakończenia produkcji i wypychania najstarszych starterów (PInK) w pierwszej kolejności.

Ale czy Janusz, który kupił 2 lata temu 1000szt., wszystko już na pewno sprzedał?
Albo czy Janusz #2, który zdobył 200 darmówek PInK1, wszystko już na pewno rozdał/wykorzystał/sprzedał?

Ja wiem, że nie, i pisałem już o tym kilka razy i dzisiejsza/wczorajsza aukcja 20szt. PInK1 jest tego przykładem.
Czy będzie takich aukcji więcej na Alle? Nie wiem, bo przykładowo ja bez problemu rozprowadziłbym 100szt. takich starterów po rodzinie i znajomych i tych 100szt. Allegro na bank nawet by nie zobaczyło...


PS. "Janusz" w tym poście oznacza dużego, bardzo dużego albo małego czy bardzo małego Biznesmena lub biznesmena czyli każdego, kto w jakikolwiek sposób zarabia na sprzedaży starterów.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, 13:14 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1026282  autor: jarekt
 16 paź 2018, 13:19
No ale głosowy starter (RBM) to co innego niż internetowy (PInK czy InK) - tych ostatnich jest znacznie mniej, bo ich znacznie mniej naprodukowano, bo to niszowa opcja (nie można migrować, brak pakietów głosowych/SMSowych, brak SD, itp. itd.), więc szybciej się kończą.
Może Inków natrzaskali więcej, bo jednak net teraz się bardziej stał się czymś normalnym, ale 3-4 lata temu nie było jeszcze tak jak jest teraz.
Poza tym RBM, to chyba jeszcze bardziej niszowa taryfa jak PInK/Ink (marka Play jest lepiej "komunikowana") więc może tego więcej leżeć w hurtowniach.
No ale to tylko takie gdybanie. Może mam rację, może się mylę. Fakty są jakie są - jedne startery są w hurtowniach, innych nie ma.
 #1026389  autor: admundo
 16 paź 2018, 21:27
Dorotea pisze:A dlaczego rzecznik przebąkiwał o tym, aby uważać na daty starterów RBM?
Niedorzecznik zawsze coś gada. Jak u mnie starodawny PiNK po terminie dał się uruchomić to może z RBM-ami będzie to samo. Mam jednego takiego RBM-a ze starej dobrej taryfy 50/150 zachomikowanego w szufladzie a drugiego odpalonego który obarczony lejkiem czeka na koniec października więc tego nowego nie ruszam.
czaj09 pisze:Jest specjana taryfa z długą ważnoscią konta "Internet na Kartę 50 zł" za 50zł RWK a nocny transfer tylko 5zł co miesiąc, bez ograniczen predkosci jak w Pinku(70/20.)
Czy ten brak ograniczenia prędkości dotyczy tylko nocnego transferu w tej taryfie czy ogólnie?
 #1026394  autor: Dorotea
 16 paź 2018, 22:06
@admundo
Ja uruchomiłam PiNK-a z datą ważności do 2017 roku. Ale to nie znaczy, że zawsze będzie to regułą, podejrzewam, że niekoniecznie. Rzecznik może czasami przestrzeli albo coś mu się pomiesza, jednak ostrzeżenie jest wymowne: "Uważajcie na karty sprzedawane w necie – mają swoją datę ważności, nie dajcie się wkręcić". Tak prawił w komunikacie o likwidacji DIL. Play ma ogromne długi, zaczęło się zaciskanie pasa więc szukają oszczędności, gdzie się da.

PiNK przebija nie tylko nowsze oferty prepaid, ale również abonamentowe, dlatego może być im solą w oku. Zlikwidować może nie zlikwidują, ale mogą utrudnić. Wystarczy tak jak w DIL - bardziej rygorystyczny lejek i znika główny urok PinK-a.

Na razie jest to tylko moje czarnowidztwo, bo podobnie jak Bohann przekroczyłam już grubo ponad setkę GB w PiNK i lejka nie ma :)

PS. W InK - "Internet na Kartę 50 zł" jest cały czas dostępne LTE ULTRA, o ile nadajnik pozwala. Testowałam Noce bez Limitu za 5 zł i szło bez ograniczeń. Poznaję po praktycznie maksymalnym uploadzie, bo download najlepszy jaki miałam na Play to lekko ponad 100 Mbps.
 #1026466  autor: admundo
 17 paź 2018, 06:02
Dorotea pisze:Wystarczy tak jak w DIL - bardziej rygorystyczny lejek i znika główny urok PinK-a.

Na razie jest to tylko moje czarnowidztwo, bo podobnie jak Bohann przekroczyłam już grubo ponad setkę GB w PiNK i lejka nie ma :)

PS. W InK - "Internet na Kartę 50 zł" jest cały czas dostępne LTE ULTRA, o ile nadajnik pozwala. Testowałam Noce bez Limitu za 5 zł i szło bez ograniczeń. Poznaję po praktycznie maksymalnym uploadzie, bo download najlepszy jaki miałam na Play to lekko ponad 100 Mbps.
Tylko że za PiNK ludzie już płacą, za RBM nie płacą/nie płacili praktycznie nic. Więc PiNK bądź co bądź przynosi Play jakieś tam pieniądze.

Też testuję PiNK-a i zobaczymy z tym lejkiem.

W PiNK jest LTE ULTRA?
 #1026572  autor: Dorotea
 17 paź 2018, 12:09
admundo pisze:Tylko że za PiNK ludzie już płacą, za RBM nie płacą/nie płacili praktycznie nic. Więc PiNK bądź co bądź przynosi Play jakieś tam pieniądze.
Play może chcieć za transfer rzędu kilkuset GB bardziej konkretne pieniądze niż maks. 45 zł. Przecież komuś kto mieści się do 100 GB PiNK niepotrzebny. Tych starterów szukają ludzie, którzy potrzebują więcej,

Obecna polityka cenowa wygląda tak (wyrywkowo):
InK - 49 zł za 100 GB.
50 GB abonament - 40 zł.
1 TB abonament - 200 zł.
 #1026584  autor: jarekt
 17 paź 2018, 12:49
Abonamenty ewentualnie skoryguj o cenę urządzeń (często bardzo drogich). Inne rzeczy też należałoby uwzględnić/odliczyć. Porównywanie z abo tak po prostu porównując ceny opłat miesięcznych jest często niewłaściwe.
 #1026586  autor: Dorotea
 17 paź 2018, 13:21
Po korekcji, abonament, bez urządzenia, opłata aktywacyjna 39 zł do każdej opcji:
50 GB - 40 zł
100 GB +lejek 1 Mb/s - 50 zł
200 GB +lejek 1 Mb/s - 60 zł

Prepaid:
InK - 100 GB +lejek 1 Mb/s - 49 zł
FAKT - 100 GB (w pakietach po 20 GB) - 50 zł
RBM - 100 GB - 40 zł

PiNK jest nadal najatrakcyjniejszą ofertą internetową. Play może zechcieć to zniwelować co jest łatwe do wykonania - wystarczy blokada przeterminowanych starterów, aby zapobiec nowym aktywacjom oraz bardziej rygorystyczny lejek. W ten sposób bez likwidacji oferty wymiecie element "pasożytniczy" czyli tych z transferem po kilkaset GB.

Osoby decyzyjne w Play mają jakieś raporty, słupki, a tam wypisane co przynosi straty. Liczą się cyferki. I tak poszły w las: DIL, Doładowania FB. Obawiam się, że to początek niekorzystnych zmian. Ich powód jest prozaiczny - Play ma długi i chce zarabiać, a nie dokładać np. do Dorotei, żeby sobie przerzucała jakieś 300-500 GB miesięcznie (albo lepiej) :D
  • Strona 46 z 91
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 91
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 91