DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1026017  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 08:58
Po zadowoleniu i ponad roku z XZ Premium przyszedł czas na zmiany. Telefon kupuję na wolnym rynku. Który z tych dwóch jest lepszy i dlaczego? To co mi się podoba w Note 9 to rysik i podwójny aparat, Xperia natomiast to moim zdaniem ekran- kolory są bardziej naturalne nie są aż tak przesycone i szybkie aktualizacje. Problem mam głównie z aparatem, który ma lepszy wszyscy mówią niby że Samsung jednak widziałem porównania, które temu przeczą to jak to w końcu z tym jest? Dodam, że rysik nie jest dla mnie jakiś nie zbędny gdyż obyłem się tyle lat bez to i dalej się obędę. Fajnie jak będzie ale jak go nie będzie to płakał też nie będę. Oczywiście inne zalety też prosiłbym wymieniać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026028  autor: SACZI
 15 paź 2018, 10:37
Ja 2x do tej samej wody nie wchodzę.
Miałeś Xperie, weź Samsunga.
Ja miałem Xperie, wziąłem Xiaomi.
Miałem xiaomi, wziąłem Samsunga.
Będzie Samsung, po nim iPhone itd
 #1026056  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 12:56
Tu nie chodzi o markę i to co miałem czy też nie tylko, który jest lepszy i dlaczego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026086  autor: vonski
 15 paź 2018, 14:37
Ja bawiłem się obydwoma na IFA i nawet nie ma o czym gadać. XZ3 to większa XZ2 z AMOLEDem, do tego jest gruba i z wypukłym tyłem- dla mnie nie do zaakceptowania.
Note swoimi możliwościami deklasuje ten sprzęt.
Swoją drogą chciałbym zobaczyć gdzie twierdzą, że Sony ma lepszy aparat od Note'a.
 #1026088  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 14:45
Ja nie patrzę na recenzje tylko zdjęcia wykonane tym telefonem na filckr między innymi czy np na gsmarena. Ja tam tej miażdżącej przewagi Note 9 nie widzę, a nawet nie raz wypada najgorzej. Co do wyglądu i rozmiaru ani jeden ani drugi mi nie przeszkadza głównie rozchodzi się o to który ma lepszy aparat. Co do możliwości też pisałem, że rysik nie jest dla mnie ważny będzie ok nie bedzie płakał nie będę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026089  autor: Micho
 15 paź 2018, 14:48
Różnica w cenie ~1000zł. W zasadzie gdzie bym nie czytał i co oglądał, to wszyscy twierdzą, że N9 ma najlepszy aparat na rynku.
 #1026090  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 15:01
https://www.youtube.com/watch?v=7FbwYYDFNkw
Ja nie patrzę na recenzje tylko faktyczne zdjęcia i szczerze nie widzę tej przewagi. Przykład tutaj np w 10:50 moim zdaniem XZ3 zrobiła lepsze zdjęcie. Wejdź sobie też na Flickr i zobacz jakie robi Note 9 czy XZ3. No chyba że ja oczekuję zbyt wiele i może różnica nie jest jakaś spora na korzyść N9? Cena dla mnie nie gra żadnej roli jeśli warto to dopłacę i tyle. Ewentualnie jeśli mógłbym prosić to niech ktoś poda link do takich samych zdjęć na których różnica jest widoczna dla jednego albo drugiego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026098  autor: vonski
 15 paź 2018, 17:44
Serio?

Obrazek

Obrazek

Przecież na tej Xperii ziarno jak we młynie
 #1026103  autor: SACZI
 15 paź 2018, 18:15
piotrzet, bierz N9.
To inny produkt niż Xperia.
Samsung ma inne podejście do projektowania i produkcji telefonów, jak Sony.
Różnice odczujesz i wyrobisz sobie własne zdanie.
Mi np Samsungi pasowały, a Sony i Xiaomi po prostu akceptowałem.
 #1026104  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 18:18
vonski
Ale porównuj całość to samo ja mogę dać wycinki z tego zdjęcia gdzie Xperia wypada lepiej. Po za tym linie które są na zdjęciu na Note 9 są znowu mniej ostre. I widziałem porównania S9+ vs XZ2 gdzie Xperia miała większą szczegółowość zdjęć w nocy nawet też.
SACZI
To że nie dbają o klienta w przypadku Samsunga to akurat wiem ;) Tak jak mówię mnie zależy na lepszym telefonie, a nie to jakiej jest marki. To zupełnie nie ma dla mnie żadnego znaczenia

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026113  autor: antonio7
 15 paź 2018, 19:12
piotrzet pisze:vonski
Ale porównuj całość to samo ja mogę dać wycinki z tego zdjęcia gdzie Xperia wypada lepiej. Po za tym linie które są na zdjęciu na Note 9 są znowu mniej ostre. I widziałem porównania S9+ vs XZ2 gdzie Xperia miała większą szczegółowość zdjęć w nocy nawet też.
Po co więc zakładasz temat skoro masz już swoją subiektywną opinię, do której chcesz przekonać innych? Twoim celem jest deprecjonowanie pozycji Note'a 9 jeżeli chodzi o aparat i stawianie wyżej Xperii, która bądź co bądź lekko odmieniona, dalej pod względem optyki pozostaje w tyle?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1026115  autor: SACZI
 15 paź 2018, 19:38
piotrzet, widzę, że zupełnie nie ma znaczenia jakie argumenty Ci podamy, bo TY i tak już kupiłeś Xperie.
Więc kupuj Sony i bądź zadowolony! :mrgreen:
 #1026135  autor: piotrzet
 15 paź 2018, 20:46
antonio7
Właśnie dlatego chciałem, żeby ktoś pokazał mi zdjęcia z N9 które są faktycznie lepsze. Bo owszem recenzje to jedno i zdjęcia które są w necie to drugie a zdjęcia które robią użytkownicy to jeszcze coś innego. Gdyby różnica w cenie była mniejsza to bym się nie zastanawiał i spróbował po raz kolejny Samsunga. Natomiast 900zl piechotą nie chodzi. Może przy takiej cenie nie jest to jakaś konkretna suma ale dopłacać za coś co będzie nie wiele lepsze to przesada moim zdaniem. Tym bardziej, że na necie jak piszę są różne porównania i raz wygrywa jeden, a raz drugi. No i szczerze mówiąc w porównaniu do wcześniejszych modeli jest mniej takich porównań gdyż wiadomo są to nowe telefony dosyć.
SACZI
Właśnie chciałbym coś zmienić ciągle ostatnio miałem Xperię. Że teraz doszedł OLED to już nie ma znaczenia czy Sony czy Samsung bo i tak się wypalą. Wszystko rozchodzi się o ten aparat teraz głównie gdyż owszem większość recenzji jest za Note 9 ale patrząc na zdjęcia wcale tego nie widzę żeby był lepszy. Dlatego liczyłem że jakiś użytkownik wstawi zdjęcia z Note 9 i będę wtedy wiedział faktycznie czy kupić N9 czy XZ3. Fakt jest taki że N9 jest bardziej kanciasty niż Sony i również to dla mnie jest na plus. Tylko czy ta różnica 900zl jest warta dopłacenia czy też nie. Bo jeśli owszem N9 będzie robił lepsze zdjęcia i to sporo to zdecydowanie warto a jeśli nie to jakoś płacenie za sam rysik i trochę lepsze zdjęcia mnie nie przekonuje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026206  autor: SACZI
 16 paź 2018, 07:27
Do zdjęć lustrzanka z obiektywem.
Telefon to tylko telefon, a widzę że Ty do jego wyboru podchodzisz, jak do wyboru żony ... ;)
Ja w styczniu kupiłem Xiaomi, bo byłem ciekawy tych telefonów z założeniem, że jak padnie, to w tym samym dniu kupię nowy ... i sobie wykrakałem.
S8 w ogóle nie brałem pod uwagę, bo chciałem dualsima.
Promocja Vobisu + 500PLN od samsunga i dzisiaj przyjeżdża do mnie kurier.
Za rok pewnie go odsprzedam w podobnych pieniądzach, jak go znowu nie rozwalę :)

EDIT
Jeżeli chodzi sam wybór teefonu, to ja uważam, że fotki z Sony są gorsze i to znacznie w porównaniu do Samsunga.
Dla tego producenta charakterystyczne jest widoczne ziarno na zdjęciach, czego u innych trudno szukać.
To sprawia, że fotki z Samsunga wydają się lepsze.
900 PLN więcej niż za Sony?
Trzeba z czegoś finansować zwrot 500PLN za S8 ;)
 #1026212  autor: piotrzet
 16 paź 2018, 08:47
SACZI
Wiem, że do zdjęć to tylko aparat nie oczekuję nie wiadomo czego. Wiesz kupić Xiaomi za pół ceny Note 9 czy nawet mniej to trochę inna sytuacja. Kupując telefon za tyle kasy wymagam, żeby był najlepszy. Tym bardziej, że testy wcale przy tym nie pomagają, bo są różne w jednych twierdzą, że aparat w sony robi całkiem dobre zdjęcia w innych nie i to dlatego mam taki problem z wyborem. Gdyby wszystkie testy mówiły jedno że Note 9 robi lepsze zdjęcia nawet bym się nie zastanawiał i wybrałbym jego.
Wcześniej myślałem jak zobaczyłem na żywo Xs MAX że kupię jego jednak patrząc na specyfikację i problemy ten telefon warty swojej ceny nie jest.
Może zróbmy tak jak ktoś by pomógł dopisać co jest na korzyść tego a na korzyść tego i przy okazji największe wady obu:
Note 9
-lepsza stabilizacja obrazu,
-VoLTE i VoWiFi dostępne na telefonach bez brandu,
-dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu,
-trochę czy sporo lepszy aparat?
-więcej ramu,
-większa pamięć na dane,
-moim zdaniem lepszy wygląd,
-bateria dobra czy fatalna?
XZ3
-android 9.0 na start,
-lepsza optymalizacja,
-szybsze aktualizacje,
-bateria dobra czy fatalna?
-aparat trochę gorszy czy dużo gorszy?
-większa wydajność,
-trochę niższa cena ale czy warto patrząc na całą specyfikację?
-polepszanie filmów z SDR do HDR

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026218  autor: SACZI
 16 paź 2018, 09:25
Weź N9 i się przekonasz, że jest lepszy.
Szybsze aktualizacje to wbrew pozorom wada.
Wolę poczekać 1-2 miesiące i mieć dopracowany soft, niż co kilka dni jakieś łatki dociągać, bo coś tam wykryli.
Poz tym wygląd Sony ... dla mnie skończył się na Z3.
 #1026274  autor: piotrzet
 16 paź 2018, 12:43
No tylko że właśnie Samsung udowodnił ostatnio, że nawet czekać na aktualizację to nie znaczy dostać bardziej dopracowaną. Co do wyglądu to dla mnie ostatnim fajnie wyglądającym telefonem była XZ1. XZ2 to jakaś pomyłka, a teraz N9 jest bardziej kwadratowy niż Xperia. Twardy orzech do zgryzienia :lol: Jeszcze trochę poczekam na większą ilość porównań i wtedy zadecyduje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026390  autor: SACZI
 16 paź 2018, 21:30
Weź Huawei Mate 20PRO ;)
On to już całkiemjest innyniż wszystkie.
No ima czytnik linii w ekranie, co jest bardzo wygodne.
A i aparat pewnie namiesza, bo P20 Pro to potęga.
 #1026536  autor: piotrzet
 17 paź 2018, 09:21
Jakoś nie mam przekonania do Huawei

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png