DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 357 z 533
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 533
 #1025599  autor: ja.michal
 13 paź 2018, 14:00
Spacedust pisze:Taka karta z dostępem do 4-sieci była fajna do skanów, a tak będzie trzeba wozić ze sobą worek kart.
Nadchodzi eSIM to i worek nie będzie potrzebny. ;)
 #1025603  autor: iphoneski
 13 paź 2018, 14:28
Naszła mnie ostatnio taka refleksja. Da się zrobić tak, że wszystkie sieci z RK nie będą wskakiwać z automatu tylko po wymuszeniu? Czyli jak nie będzie play nie będzie sieci po prostu ale w ustawieniach będą dostępni wszyscy partnerzy z możliwością zalogowania.
 #1025605  autor: Młody..
 13 paź 2018, 14:58
iphoneski pisze:Naszła mnie ostatnio taka refleksja. Da się zrobić tak, że wszystkie sieci z RK nie będą wskakiwać z automatu tylko po wymuszeniu? Czyli jak nie będzie play nie będzie sieci po prostu ale w ustawieniach będą dostępni wszyscy partnerzy z możliwością zalogowania.
Jakby zmienili konfiguracje, to jak najbardziej jest to możliwe.
 #1025618  autor: Kryniczanin
 13 paź 2018, 16:15
Policzmy...

Poznań mieszkańcy + przyjezdni do pracy około 500000 osób z komórkami. Play będzie miał około 130000 kart SIM niech 3% z nich siedzi na stałe w RK = 3900 niech każda karta w ciągu doby wykona 20 płatnych czynności (połączenie/sms/data) niech każda taka płatna czynność kosztuje 1 grosz.

3900*20*0,01=780 pln na dobę *365 dni = 284700pln rocznie.

Jest o co się bić.
 #1025629  autor: iphoneski
 13 paź 2018, 17:49
Jakie tępe te ludzie w BOK, T-m wyłączyć nie można, automatycznego logowania wyłączyć nie można, jedynie weryfikacja klienta im wychodzi. Trzeba chyba zgłoszenie zrobić bo ta droga jest zwykle skuteczna. Straciłem 3 zł żeby nic nie osiągnąć. Dzięki play :)
@Kryniczanin dolicz teraz Warszawę, Wrocław, Kraków, Katowice itd gdzie jest zasięg play a ludzie używają RK bo tak sobie ustawili i tyle.
 #1025633  autor: Ubinoob
 13 paź 2018, 18:01
Mnie natomiast ciekawi jak to tam u Was jest z kolejnością operatorów względem karty sim.
Ja osobiście mam "po staremu" tj. Play>TM>Plus>O (Orange odblokowane po pierwszym zalogowaniu). Nic się w tej kwestii nie zmienia, zawsze taka sama kolejność.

Natomiast mam na bieżąco dostęp do różnych telefonów w Playu i często widuje zmiany kolejności w stylu Play>O>Plus>TM albo Play>Plus>Tm>O nawet będąc w tym samym miejscu. Nie prosiłem w BOK'u o zmianę wedle moich preferencji z nadzieją że kolejność będzie się zmieniała automatycznie, ale jak widać nie... Bez znaczenia też ma tutaj telefon. Karta SIM nowa.

Jak jest u Was?
 #1025639  autor: marcin19883
 13 paź 2018, 18:17
iphoneski pisze:Jakie tępe te ludzie w BOK, T-m wyłączyć nie można, automatycznego logowania wyłączyć nie można, jedynie weryfikacja klienta im wychodzi. Trzeba chyba zgłoszenie zrobić bo ta droga jest zwykle skuteczna. Straciłem 3 zł żeby nic nie osiągnąć. Dzięki play :)
Trafiłeś na "świeżaka", trzeba było się szybko rozłączyć i ponownie zadzwonić. :-) Ja też tam mam. Ogarnięty konsultant, wszystko zrobi. Nie trzeba nic zgłaszać. Właśnie dziś dzwoniłem w innej sprawie z numeru T-mobile bez limitu za 1zł dziennie.
 #1025640  autor: habish
 13 paź 2018, 18:19
Ubinoob pisze:Mnie natomiast ciekawi jak to tam u Was jest z kolejnością operatorów względem karty sim.
Play macierzysty lub T-Mobile 3G w roamingu krajowym mimo dostępu do LTE Plusa i prawdopodobnie Orange... jak dla mnie żenua.
 #1025645  autor: iphoneski
 13 paź 2018, 18:47
@marcin19883 trafiłem na ogarniętego tylko przerwało połączenie i nic nie załatwiłem. A jak zadzwoniłem drugi raz to już totalnie nieogarnięty w życiu.
Co do pytania o kolejność na karcie to i tak bez znaczenia bo loguje jak chce.
 #1025680  autor: Pabloz
 13 paź 2018, 23:50
iphoneski pisze:Jakie tępe te ludzie w BOK, T-m wyłączyć nie można, automatycznego logowania wyłączyć nie można, jedynie weryfikacja klienta im wychodzi. Trzeba chyba zgłoszenie zrobić bo ta droga jest zwykle skuteczna. Straciłem 3 zł żeby nic nie osiągnąć. Dzięki play :)
Ja dla odmiany zrobiłem zgłoszenie, dostałem dziś rano odpowiedź że załatwione i TM powinien być u mnie wyłączony ale telefon ciągle leży w różowym zasięgu, mimo kilku restartów. Poczekam 1-2 dni, może ustawienia muszą się jakoś rozpropagować, jeśli nic się nie zmieni to odezwę się do nich znowu.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1025681  autor: spotify
 13 paź 2018, 23:57
Miałem chwilę i zerknąłem na wyniki Play
Nie jest dobrze
Wartość Play Communications spadła w ciągu roku (między 8 października 2017 a 8 października 2018) o ponad 4,6 mld zł, czyli o 50 proc
Problem w tym, że spółka działa na wysokim poziomie ryzyka. Praktycznie cała jej działalność finansowana jest długiem. Kapitały własne są ujemne i wynosiły na koniec czerwca minus 596 mln zł. Zamiast spłacać dług, akcjonariusze wypłacają sobie regularnie dywidendę. W maju spółka przelała im 652 mln zł, co sfinansowano w całości kredytem. Dług wzrósł do 8,8 mld zł.
Na same odsetki od zadłużenia idzie kwartalnie ponad 90 mln zł. Zasoby gotówki spadły po wypłacie dywidendy do 180 mln zł. Niech tylko EBC podwyższy stopy procentowe i trzeba będzie płacić za odnawianie (rolowanie) długu wyższym oprocentowaniem, a firma może mieć kłopoty.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 17972.html

Nic dziwnego, że próbują po kawałku wyłączać roaming (na razie nie cały Poznań ale tylko centrum) abo zmniejszyć jakieś koszty.
Poprzedni prezesio wiedział, kiedy z tonącego okrętu uciec.

Rozbudowa o kolejne ponad 2k stacji to też znaczna suma i kolejne kredyty. Akcje spadają, wartość firmy też a długi rosną.
Jestem ciekaw jak się to skończy po 2020. Jak zbudują własną sieć na całą Polskę, wtedy powinno być mniej kosztów ale zobaczymy
Poczekam 1-2 dni, może ustawienia muszą się jakoś rozpropagować, jeśli nic się nie zmieni to odezwę się do nich znowu.
To sobie poczekasz. Już 3 razy zgłaszałem i nadal do TM ląduje....
 #1025683  autor: Ubinoob
 14 paź 2018, 00:07
iphoneski pisze:Co do pytania o kolejność na karcie to i tak bez znaczenia bo loguje jak chce.
Nie do końca jest to bez znaczenia. Loguje jak chce gdy zrzuca przy pomocy neighbour cella, natomiast jeśli się dłużej siedzi w miejscu bez macierzystego to próbuje do niego wrócić i wtedy wybiera wedle tych priorytetów z karty (ja się pytam gdzie jest EPMLN?).
Patryk7588 pisze:Play macierzysty lub T-Mobile 3G w roamingu krajowym mimo dostępu do LTE Plusa i prawdopodobnie Orange... jak dla mnie żenua.
No właśnie trochę lipa. Nawet jak zrzuci do tego Orange to po jakimś czasie wraca ponownie do TM wedle priorytetów no i zaczyna się kiszenie w UMTS. Już się zdarzało że musiałem wymuszać ręcznie Orange/Plusa bo U900 TM zatkane, natomiast L800 OPL/L900 Plusa dawało te 3Mbps.

Jak rozsyłali SMS'y o aktywacji EPMLN nic takiego nie otrzymałem. Natomiast na inny telefon takowy SMS dotarł i obserwuję automatyczne zmiany priorytetów. Zastanawiam się czy po prostu moja karta nie dostała żadnych zmian, czy po prostu tak ma być.
 #1025874  autor: Spacedust
 14 paź 2018, 16:02
Ciekawe pytanie zadano Gruszce ;-) Będzie się działo.

"Panie Marcinie – mam pytanie odnośnie ofert telemetrycznych w Play. Jak wiemy większość urządzeń telemetrycznych działa w GSM 900/1800. W centrum miast w Play dostępne jest tylko G1800, które ulega dużemu tłumieniu w żelbetowych piwnicach co powoduje, że urządzenia telemetryczne działają na roamingu krajowym w GSM 900. W przypadku wyłączenia roamingu krajowego urządzenia te stracą łączność z siecią bo nie zalogują się do G1800. Co w takim przypadku?"
 #1025875  autor: Pijo
 14 paź 2018, 16:11
Kurier Podlaski:
2. Wnory Pażochy, gm. Kulesze Kościelne, WSK4421B - stacja już prawie w pełni wyposażona, brakuje tylko RL.

Obrazek
Obrazek

2. Tykocin, podlaskie: stacja też już prawie w pełni wyposażona, też bez RL:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #1025876  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 16:16
Ciekawe pytanie zadano Gruszce ;-) Będzie się działo.
Ja bym odpowiedział - nie oszczędzajcie nie dziadujcie bo żenada was słuchać. Kupcie sobie kartę SIM Austriackiej sieci. Ja mam taką w służbowym urządzonku m2m.

Loguje się do wszystkich sieci w kraju.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1025881  autor: Spacedust
 14 paź 2018, 16:26
Tymczasem LTE PLAY działa dzisiaj u mnie w Poznaniu tak, a będzie jeszcze gorzej.

Stabilne 3 Mbps z Orange/T-Mobile to jest luksus.

Gdyby chociaż dali opcję za 10 zł miesięcznie dostępu do operatorów roamingowych to byłoby już coś.

Obrazek
 #1025882  autor: spotify
 14 paź 2018, 16:32
Ja mam pytanie do @Mixiorek
Nie tak dawno pisał, że był na cyplu Helu. I mógł korzystać z Plusa i Playa a N! d@@a zbita.
Mojemu kumplowi gwarantowałem, że na 100% na Helu pogada na swoim Iphone SE w sieci Play. Dzisiaj dostałem od niego zje... że go okłamałem. Był i nie mógł gadać. To jak to w końcu?
Dobrze sprawdziłeś czy po prostu ja źle zrozumiałem? :(
 #1025909  autor: Pabloz
 14 paź 2018, 17:45
Spacedust pisze:Gdyby chociaż dali opcję za 10 zł miesięcznie dostępu do operatorów roamingowych to byłoby już coś.
Też dzisiaj o czymś takim myślałem. Byłoby miło gdyby roaming finalnie jednak pozostał jako płatna opcja albo dodatek w droższych abonamentach.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1025911  autor: Spacedust
 14 paź 2018, 17:58
Bardzo mi się nie podobają te działania nowego prezesa PLAY, za moment zrobi się tutaj tak jak w Orange. Od lat te same oferty, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
 #1025914  autor: kozien70
 14 paź 2018, 18:01
@Pabloz: Wątpię, by firmie chciało się ponosić koszty utrzymywania całej konfiguracji/infrastruktury roamingowej oraz umów z partnerami dla marnego grosza od garstki osób chcących płacić więcej, by mieć roaming. A że byłaby to garstka jest pewne. Po pierwsze sieć własna będzie już na tyle rozbudowana, że bez roamingu da się spokojnie żyć, a po drugie to dla przeciętnego klienta telko na naszym rynku liczy się tylko cena. Dla 5 zł obniżki w abonamencie zmieniają operatora, więc tym bardziej nie będą płacić 10zł więcej, by mieć roaming krajowy.
  • Strona 357 z 533
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 533
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 533