DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1024983  autor: krzych-u
 10 paź 2018, 12:39
Trochę mi nabiło w Monako za transmisję danych.
Będe się starał to reklamować.
Mam pytanie czy obowiązek operatora poinformowania abonenta o stawkach na terytorium danego kraju dotyczy tylko przypadku przebywania w każdym kraju na świecie czy tylko w Unii Europejskiej ?
Dojeżdżając do Monako dostałem smsa ze stawkami z francuskiego Orange'a więc byłem pewien, że jestem w obszarze obowiązywania roamingu UE. Wiadomość ze stawkami z Monako i, że jestem podłączony do Monaco Telekom dostałem na drugi dzień będąc w ... Londynie.

W reklamacji zazwyczaj podaje się czego oczekuje się w wyniku jej rozpatrzenia. Czego mogę więc oczekiwać w takiej sytuacji ?
Nie da się ukryć, że korzystałem z transmisji danych - czy mogę więc oczekiwać więc przeliczenia ksoztów po stawkach z francuskiego Orange skoro operator wprowadził mnie w błąd czy zostawić sprawę otwartą i poprosić o przekalkulowanie rachunku i zobaczyć jak oni do tego podejdą ?
 #1025418  autor: kemsinenu
 12 paź 2018, 16:57
Opisz sytuację w reklamacji z dokładnymi godzinami o których otrzymałeś SMSy i przekraczałeś granice. Jeśli to Plus to warto porozmawiać też na plusforum.pl z pracownikami Plusa. Pomogli tam niejednej osobie.
Twoje oczekiwanie aby przeliczyć koszt po francuskich stawkach wydaje się rozsądne, chociaż nie wiem jak na to spojrzy operator, bo pewnie Monako jest wyszczególnione w cenniku, więc teoretycznie zostałeś wcześniej poinformowany o stawkach.
BTW szkoda, że nigdy nie powstało opcjonalne rozwiązanie gdzie płatne usługi są zablokowane do momentu powiadomienia smsem o cenniku i wyrażenia zgody przez abonenta smsem lub szybkim kodem.
 #1025435  autor: Remington
 12 paź 2018, 18:09
W nawiązaniu do ostatniego - skoro euroroaming istnieje już od kilku lat i obejmuje całą UE, to nie rozumiem czemu producenci zamiast ustawienia blokowania netu w roamingu nie rozdzielili go na net w roamingu UE i poza UE...