DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55
 #1023896  autor: norbi071
 04 paź 2018, 15:24
mają Szwedzki kapitał, są obecni w wielu krajach i z tego co się zorientowałem mocno wspierają Lewą stronę światopoglądową... czas pokaże, ale na fb już niektórzy ludzie się żalą, że zazyczyli sobie drugiej karty do konta i zawiesili numer...
Ostatnio zmieniony 04 paź 2018, 15:43 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie cytatu
 #1023916  autor: polsat090
 04 paź 2018, 16:38
Ja im karty podepnę bd widzieli . Śmierdzi z kilometra przekrętem. Po co podpinać kartę ?
Ostatnio zmieniony 04 paź 2018, 17:21 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie cytatu
 #1023917  autor: polsat090
 04 paź 2018, 16:39
reboot pisze:Dzisiaj w nocy numer został przeniesiony do Rebtel. Wieczorem zaczynam testy.
Kod sieci: 260 29
Kolego masz dłuższy czas numer w tej sieci opowiadaj :)
 #1023923  autor: marcz123456
 04 paź 2018, 17:02
Jak komuś wystarczy GB neta to ciekawa oferta, bo dodatkowe pakiety niezbyt opłacalne.
Generalnie nolimit z 10 gb neta kosztuje ~20-25 więc na jedno w sumie wychodzi.
 #1023927  autor: Remington
 04 paź 2018, 17:23
polsat090 pisze:Ja im karty podepnę bd widzieli .
A można po polsku?

Podpięcie karty w Folx też było wymagane i nikt nie miał przez to problemów. Zgodnie z jakimiś bankowymi regulacjami i tak kodu CVC2 nie mogą przechowywać.
 #1023983  autor: pantin
 04 paź 2018, 21:48
Mam z okazji "testowania" sieci VM przed przenosinami zarejestrowany starter i chyba się skuszę. I tak leży w szufladzie nieużywany. Ciekawie czy przyjmują Revoluta.
 #1024135  autor: timi
 05 paź 2018, 19:36
Czy można przenieść do nich dwa swoje numery?
Złożyłem jeden wniosek, drugiego nie przyjmuje. Pisze, że ten email został już wykorzystany.
Nowy wniosek z nowego maila? o to chodzi?
Ktoś się orientuje?
 #1024147  autor: jutek
 05 paź 2018, 20:39
Taka ciekawostka: na Fb odpisali, że minuta połączenia odebranego w roamingu unijnym kosztuje u nich tyle, ile połączenie międzynarodowe z Polski do danego kraju, czyli powyżej złotówki. Gdy pytający skomentował, że to niezgodne z prawem UE to usunęli zarówno swoją odpowiedź jak i komentarz pytającego. I rzeczywiście z informacji zawartych na ich stronie tak by to wyglądało, że odbieranie zagranicą jest bardzo drogie, równie drogie jest dzwonienie z roamingu UE do kraju UE innego niż Polska, natomiast dzwonienie z UE do Polski 16gr/min.
 #1024152  autor: jutek
 05 paź 2018, 21:22
Klauzula niedozwolona w regulaminie dotycząca "sztucznego ruchu": "Rebtel może według własnego uznania bezzwłocznie zawiesić lub zamknąć świadczenie usług, jeżeli zdaniem Rebtel doszło do wykorzystania oferty nieograniczonej przez klienta w sposób naruszający regulamin." Kluczowe są niespotykane w regulaminach innych operatorów słowa "według własnego uznania" i "zdaniem Rebtel". Oczywiście po cichu wszyscy blokują za "sztuczny ruch" według własnego uznania, ale taki zapis jest niedozwolony, bo zgodnie z prawem żeby zastosować sankcję złamanie regulaminu musi zaistnieć faktycznie a nie według widzimisię operatora. Ciekawe jak szybko numery będą blokowane, obstawiam, że szybko ;)
 #1024153  autor: Remington
 05 paź 2018, 21:30
Edytuj zamiast pisać post pod postem.

Co do prawa, pewnie masz rację. Ale niezgodność będzie stwierdzona dopiero po prawomocnym wpisaniu przez UOKiK do rejestru tego konkretnego zapisu i obronieniu tego w dwóch instancjach SOKiK.
 #1024269  autor: jutek
 06 paź 2018, 14:01
Do moderatora: chciałem teraz coś dopisać, ale nie widzę możliwości edycji.
Przeczytałem dokładniej regulamin i znalazłem tam jeszcze takie zapisy: "Klient wyraża zgodę i potwierdza, że Rebtel przysługuje prawo do jednostronnej zmiany postanowień regulaminu co jakiś czas zgodnie z niniejszymi postanowieniami. Klient zostanie poinformowany o zmianach w odpowiedni sposób. Zmiany będą obowiązywać od chwili ich publikacji na stronie lub w aplikacji. Klientom zaleca się regularne zapoznawanie się z treścią regulaminu."

Prawo telekomunikacyjne wymusza miesięczny okres karencji.

"Należy zwrócić uwagę na to, że usługi SIM podlegają wyłączeniu z tzw. postanowień Roam Like at Home (czyli przepisów unijnych, które ograniczają możliwości operatora w zakresie pobierania dodatkowych opłat od klientów usług mobilnych korzystających z roamingu w innym kraju należącym do UE)."

No raczej ot tak sobie nie można regulaminem wyłączyć stosowania przepisów unijnych.

Nie żebym się czepiał, bo wobec darmowych usług nie wypada się czepiać, ale wstępując do Rebtel warto mieć świadomość tych niuansów ;)
 #1024278  autor: Remington
 06 paź 2018, 15:33
Edycja działa przez 12 godzin od wstawienia postu.

Zapis o zmianie regulaminu bez uprzedzenia widziałem i jest dziwny. Jednak w cenniku zobowiązują się informować o zmianach z ustawowym wyprzedzeniem. Zatem jak dla mnie jest ok.

Zapis o RLAH jest rzeczywiście dziwny. Choć skoro usługi są darmowe to jest i dopuszczalny. Za to gdy ktoś wykupi pakiet netu, to już wtedy przydział netu za granicą mu się należy. Lepiej wyszli by na tym w ogóle nie oferując roamingu.

Mam pytania do obecnych użytkowników:
1. jak jest z jakością połączeń głosowych? Z tego co widzę, MVNO działający na sieci Polkomtel, często mają ruch kierowany przez ich własną infrastrukturę. A skoro połączenia tu są darmowe to zapewne połączenie idzie przez jakiś punkt dostępowy Rebtela.
2. jaki jest APN do internetu i pingi?
3. czy działa tethering?
 #1024287  autor: Robin560
 06 paź 2018, 16:53
wiosek złożony to zobaczę co i jak

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1024305  autor: poziom
 06 paź 2018, 20:33
timi pisze:Czy można przenieść do nich dwa swoje numery?
Złożyłem jeden wniosek, drugiego nie przyjmuje. Pisze, że ten email został już wykorzystany.
Nowy wniosek z nowego maila? o to chodzi?
Ktoś się orientuje?
Jeden numer przeniosłem ekspresowo, pracownik dostarczył karte w ten sam dzień co złożyłem wniosek i po ok 5dniach numer był w rebtel.
Drugi numer: podpisałem dokumenty 12.09 i cisza.

Na maile odpowiada dziewczyna która nie za bardzo ma pojęcie o czym pisze. Pytam o status wniosku nr xxx i to, że nie dostałem sim i dostaje strzały typu:
'
Dopiero po otrzymaniu przez Pana karty SIM, będziemy mogli rozpocząć proces przeniesienia numeru do Rebtel :)'

Amatorszczyzna totalna.
Radzę również uważać na połączenia międzynarodowe, na własnym przykładzie:

https://www.rebtel.com/en/rates/belgium/
Pięknie wygląda 0,57gr/min.
Wybieram numer i idzie takt 1,64zł/minuta.

Skrobie maila, że dzwonie na belgijską lyca mobile i nie wygląda to ani na premium number, ani special service. Zwrócili opłate uznając, że dzowniłem na special service :D
Tak więc nigdy nie wiecie ile zapłacicie za rozmowe ze światem.

Co do połączeń, o dziwo działa HD Voice.
 #1024307  autor: jutek
 06 paź 2018, 20:55
poziom pisze: Skrobie maila, że dzwonie na belgijską lyca mobile i nie wygląda to ani na premium number, ani special service. Zwrócili opłate uznając, że dzowniłem na special service :D
Tak więc nigdy nie wiecie ile zapłacicie za rozmowe ze światem.
U odbierającego pokazuje się poprawny numer telefonu?
poziom pisze: Co do połączeń, o dziwo działa HD Voice.
Pozytywnie zaskakująca informacja.
  • Strona 4 z 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55