DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1023774  autor: iphoneski
 03 paź 2018, 22:39
Ja jestem ciekawy play w styczniu. Przez pół roku postawili ponad 600 stacji i to już dało ciekawe efekty a do końca roku ma być drugie tyle, najwiecej odpaleń to grudzień. Jeszcze sporo pewnie pokryją przez ten czas. Pisałem już w odpowiednim wątku o pozwoleniach w Bysławiu i w Małym Gacnie czyli w miejscach, gdzie play nie ma jeszcze żadnego zasięgu. Do końca roku raczej jeszcze nie będzie tych stacji, ale jak pojadę w lato to pewnie już będą.
@spotify nie wyrzucaj tej karty ;)
 #1023775  autor: spotify
 03 paź 2018, 22:41
@iphoneski
Pewnie sama wyląduje w koszu. Nie ma RWK w Play a doładowywać nie będę żeby nr sie kisił w szufladzie. Jak będzie potrzeba to sobie nowy nr w kiosku kupię za 5 zika.

PS jak doczytałeś to pisałem o A1 również w podsumowaniu. Jest troszkę inaczej jak ostatnio pisałeś ale mimo wszystko dużo sie tam poprawili.
 #1023776  autor: jarekt
 03 paź 2018, 22:42
Jakie argumenty? Ja nie przedstawiam żadnych argumentów tylko sobie kpię z absurdalnych fragmentów Twoich postów.
spotify pisze:Nie ma RWK w Play a doładowywać nie będę
Albo właśnie z takich bzdur, że nie ma RWK w Play...

Napisz, że od niedawna w Play są 4 grosze za sprawdzenie stanu konta kodem *101#...
 #1023777  autor: spotify
 03 paź 2018, 22:47
Aaa to z Ciebie dowcipniś :)
Kpij sobie kpij. Napisałem najbardziej obiektywnie jak mogłem i skupiłem się na każdym szczególe.
Prawda jest taka, że żadna z W4 nie jest idealna. A wybiorę tę, która ma najmniej minusów i najlepszą średnią ;)
Gdybym po Polsce nie jeździł, pewnie był przebolał dziury Play nawet w mieście (zawsze ten kiepski roaming w opcji) i bym podpisał w tej sieci umowę. Gdybym nie miał zasady, że telefon słuzbowy to telefon słuzbowy - pewnie też. Ale prywatne sprawy, telefony, internet, aplikacje czy prywatną pocztę itd itp załatwiam na prywatnym poruszając się po Polsce.
I napisałem całkiem poważnie, bez żadnej kpiny.
Albo właśnie z takich bzdur, że nie ma RWK w Play...
W mojej taryfie chłopie nie ma. Nie mam zamiaru kombinować bo po co? Czy to mój numer prywatny? Zgaśnie ważność, to pójdzie do kibla.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 23:21 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1023778  autor: iphoneski
 03 paź 2018, 22:50
@spotify jak nie ma RWK jak jest? Zmieniasz taryfę na play RWK i kodem przedłużysz konto o rok, sam tak mam na drugiej karcie.
Czytałem. Jest trochę inaczej bo gadałem krótko i cały czas nie trzymałem telefonu dlatego nie zauważyłem tych gorszych momentów.
 #1023779  autor: spotify
 03 paź 2018, 22:53
@iphoneski
A widzisz. Nie czytałem regulaminu tylko cennik, że kwota doładowania wydłuza ważność na ileś tam dni.
Podaj mi ten kod.
 #1023780  autor: jarekt
 03 paź 2018, 22:57
spotify pisze:która ma najmniej minusów i najlepszą średnią
Tylko wariat wybiera operatora i wiąże się umową na kilka lat na podstawie jakiejś średniej.

Ale OK. Masz poniżej aktualny ranking operatorów w Polsce na podstawie średniej i z uwzględnieniem minusów (zaznaczyłem miejsca 5 największych opów):

1. 83 pkt Orange
2. 81 pkt Play
3. 74 pkt Plus
4. 72 pkt Virgin
5.
6.
7. 56 pkt T-Mobile
8.
9.
10.
 #1023782  autor: iphoneski
 03 paź 2018, 23:01
Najpierw zmieniasz taryfę na play rok ważności kodem *163*2# i jak już to zrobisz to wbijasz *111*692*1#
Tylko zanim to zrobisz wykorzystaj net do końca bo ci przepadnie po zmianie taryfy.
 #1023785  autor: jarekt
 03 paź 2018, 23:06
spotify pisze:W mojej taryfie chłopie nie ma
Napisałeś, cytuję:
spotify pisze:Nie ma RWK w Play a doładowywać nie będę
Więc zwróciłem Ci uwagę, że piszesz bzdury. Napisałeś, że w Play nie ma RWK, a nie że Twojej taryfie nie ma, o której zresztą już parę dni temu Ci napisałem, że jest najgorsza, i że jest złym wyborem.

Teraz dodam, że mataczysz i kłamiesz.

Skąd ja znam takie kombinowanie? I te ciągłe kłamstwa? Nie mogę sobie przypomnieć...
 #1023788  autor: spotify
 03 paź 2018, 23:11
jarekt pisze: Tylko wariat wybiera operatora i wiąże się umową na kilka lat na podstawie jakiejś średniej
Tylko wariat pisze kilkanaście postów dziennie w dzień dzień i szuka i kombinuje na pre paid.
Wybacz stary, ale ludzie mają inne zajęcia, niż ciągłe śledzenie promocji, ofert, kombinowania itd.
Raz na dwa lata podpisuje umowę i mnie nic więcej nie interesuje.
Masz poniżej aktualny ranking operatorów w Polsce na podstawie średniej i z uwzględnieniem minusów (zaznaczyłem miejsca 5 największych opów):
Twój ranking na kartce zawieszony nad komputerem w ogóle mnie nie interesuje.

@iphoneski. Spoko. Dzięki za info. Nie ma co się martwić o dane, bo zaraz tak się skończą :mrgreen: Już ponad 10GB neta wywaliłem przez tydzień na speedtestach. Do piątku testuje w terenie jeszcze zasięg i rozmowy. Mam jutro i pojutrze wyjazdy w ciężkie tereny i zobaczę jak sobie PLay tam radzi. A w sobotę karta do szuflady i wkładam na kilka dni abo Tmobile ;)
Więc zwróciłem Ci uwagę, że piszesz bzdury. Teraz dodam, że mataczysz i kłamiesz.
Nie czytałem regulaminu. Nie korzystam z prepaid. Czytam cennik. Jeśli napisane jest, że doładowanie konta za ileś tam daje Ci wychodzące/przychodzące na ileś tam dni to takie podaje informacje. Tym bardziej, że wcześniej dostałem taką informację
zwariowany.kurczak pisze:Solo Play na karte - 25zł/mc 10GB..
Formula Unlimited na karte - 25zł 6GB ALE on się kumuluje z poprzednich mc...
nie ma w PLAY RWK i no-limit
Więc swoje oszczerstwa zachowaj dla siebie. Nie każdego życiem jest studiowanie wszystkich ofert na pre paid. Po to założyłem temat, żeby uzyskac pomoc co wybrać do testów, bo POWTÓRZE nie chce mi się czytać regulaminów
 #1023790  autor: jarekt
 03 paź 2018, 23:24
spotify pisze:...Tym bardziej, że wcześniej dostałem taką informację
zwariowany.kurczak pisze:Solo Play na karte - 25zł/mc 10GB..
Formula Unlimited na karte - 25zł 6GB ALE on się kumuluje z poprzednich mc...
nie ma w PLAY RWK i no-limit
Wyrwałeś z kontekstu tekst innej osoby, którego nie zrozumiałeś, mówiący o tym, że w taryfie PnKRWK nie ma usługi Formuła Unlimited!!!
A nie że w Play nie ma usługi RWK!!!
Taki ktoś robi test...

Reszta Twoich bzdur nie nadaje się do cytowania i skomentowania nawet.

Operatora wybiera na podstawie średniej... nieźle...
Pewnie dodatkowym warunkiem jest to, że operator musi powiedzieć w reklamie , że jest najlepszy...
spotify pisze:Po to założyłem temat, żeby uzyskac pomoc co wybrać do testów, bo POWTÓRZE nie chce mi się czytać regulaminów
No to przypomnij kto Ci poradził w tym wątku wybrać tą najgorszą taryfę PnK, nie nadająca się do niczego...
Podpowiem Ci: sam sobie ją doradziłeś i nikogo nie posłuchałeś. Więc nie pisz, że po to założyłeś temat.
 #1023792  autor: spotify
 03 paź 2018, 23:37
Z jakiego kontekstu. Wkleiłem całą wypowiedź @zwariowanego kurczaka.
Zdanie RWK w Play i no limit - trzeba jakoś dodatkowo tłumaczyć?
Co to jest kurna taryfa PnKRWK? Stary, nie pasjonuje się taryfami pre paid.
A Twoje wypociny w tym temacie nawet nie czytałem bo w połowie zasnąłem. Ja chce numer do testów a Ty napisałeś, jakbym miał wziąc numer na całe życie.

Mistrzu jarek - to na jakiej podstawie sie wybiera operatora? Po cenie? :D

PS Kupiłem w kiosku taką taryfę jaką mieli dostępną i włączyłem Unlimited (dwie osoby mi doradziły w tym temacie). I taką taryfę teraz mam. Unlimited za 25 zika z no limit i 6GB neta.

@iphoneski
Znalazłem też powód dlaczego w Play jeszcze zdarzają się smsy " że ktoś próbował się połączyć"
Zapomniałem wcześniej o tym napisać.
Chodzi o to, że nie zawsze szybko Play przeskoczy między pasmami (wiadomo, ciągle skacze bo ma dynamiczne zarządzanie pasmami) i jak ktoś trafi w tą sekundę lub dwie zawahania w czasie tej czynności, wpada w moment gdy użytkownik sieci Play jest poza zasięgiem. Na szczęście to zdarza się rzadko, jak również tego typu smsy.
 #1023793  autor: jarekt
 03 paź 2018, 23:48
spotify pisze:Mistrzu jarek - to na jakiej podstawie sie wybiera operatora? Po cenie?
Siadasz i oglądasz reklamy.
Gdy jakiś telekom oświadczy w reklamie, że jest najlepszy, to dokonujesz dodatkowej weryfikacji.
Jeśli kolor operatora to kolor lalki Barbie i kucyka Little Pony, to następnego dnia szybko biegniesz do salonu tego operatora podpisać cyrograf na 2 lata.
Gdyby obsługa w salonie pytała: "Dlaczego wybrał Pan nasza ofertę?", to mówisz prawdę, że na podstawie średniej i własnych analiz.
Koniec porady.
 #1023794  autor: spotify
 03 paź 2018, 23:59
Lepiej się zajmij ofertami prepaid bo to najlepiej Ci wychodzi. :) Ty pewnie tak wybrałeś i jak podpasowała Ci jeszcze cena to już byłeś wniebowzięty
Operatora wybieram po działaniu sieci. Po to właśnie robię testy. Nie skupiam się na jednym mieście, jednej dzielnicy, jednej ulicy, jednym domu. Sprawdzam sieć w terenie i to dużym. Był kawałek pomorskiego, jutro i pojutrze będzie kujawsko pomorskie i kawałek zachodnio pomorskiego. W Gdyni centrum nie muszę testować Play bo dużo znajomych ma i wiem jak działa. Brakuje ewidentnie pojemności. Play ma 7 stacji, Plus 9 a N! 13.
A za tydzień - jeszcze na jeden dzień sprawdzę Gdynia - Warszawa. Najpierw starą krajówką a w drodze powrotnej A1 i A2.
 #1023795  autor: rudymax
 04 paź 2018, 00:07
spotify pisze:Co to jest kurna taryfa PnKRWK? Stary, nie pasjonuje się taryfami pre paid.
Kolego @spotify nie lubię się wcinać w dyskusję innych, ale zrobię wyjątek. Skoro nie wiesz co to jest taryfa PnKRWK, to daj sobie spokój i nie mąć innym w głowach. Wróć jak uzupełnisz wiedzę.
 #1023798  autor: spotify
 04 paź 2018, 00:28
Kolejny sie znalazł.
Czy to jest temat na taryfy czy testy?
PnK - Play na kartę
RWK - rok ważności konta

Jeśli ktoś nie siedzi w pre paidach (nawet tego tematu nie otwieram na telepolis bo mnie nie interesuje) to skąd wiadomo co auto miał na myśli?
I co mam mącić? Ja się skupiłem w tym temacie na działaniu sieci a nie na taryfach w Play na kartę, które mnie interesują tyle co zeszłoroczny śnieg. Co mnie interesuje taryfa, cena itd jak skupiam się tylko i wyłącznie na technicznym działaniu sieci? @jarek nie ma z nudów co robić, to go palce swędzą i pisze nie na temat.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2018, 00:57 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1023799  autor: rudymax
 04 paź 2018, 00:38
Niezależnie jaki jest temat nie można podawać nieprawdziwych informacji. Napisałeś "Nie ma RWK w Play a doładowywać nie będę" a w kolejnym wpisie "Co to jest kurna taryfa PnKRWK? Stary, nie pasjonuje się taryfami pre paid". Skoro się czymś nie pasjonujesz, to po co piszesz, że czegoś nie ma. Przecież to podważa wiarygodność wszystkich Twoich pozostałych wpisów.
 #1023800  autor: spotify
 04 paź 2018, 00:51
@zwariowany kurczak napisał: Nie ma RWK i no limit
@iphoneski napisał: wybierz Unlimited

Wybrałem Unlimited i nie ma RWK. Trudne do zrozumienia? Użyłem skrótu Play. Pewnie gdybym dopisał Unlimited to nie byłoby problemu. Tylko że napisałem w pierwszych postach jaką taryfę uruchomiłem.
Mnie to nawet odpowiadało, bo dłużej niż tydzień, dwa nie miałem zamiaru mieć tej karty.
A jest RWK ale w innej taryfie, którą można zmienić.
Co mnie obchodzą oferty prepaid?
Została mi zwrócona uwaga, że jednak jest ale trzeba zmienic taryfe, więc nie brnę w to. Poprosiłem o instrukcje jak to zmienić.
Wiarygodność mogłaby być podważana, gdybym w tym przypadku się upierał na coś, na czym się nie znam.
Mnie interesują tylko aspekty techniczne a nie taryfy w Play, Plusie czy innego opa. Mam to gdzieś, bo nie mój cel.
Ale ok. Następnym razem jak będę testować, to przestudiuje wszystkie oferty wszystkich operatorów, żeby małe żuczki z małą wiedzą nie pisały mi, ze znajomość taryf w czasie testów jest NAJWAŻNIEJSZA i żebym nie musiał wrócić jak uzupełnię tą wiedzę. No comment..... ręcę opadają
 #1023801  autor: rudymax
 04 paź 2018, 01:11
OK W takim razie skup się na tym co Cię interesuje, unikaj tematów, które masz "gdzieś", bo małe żuczki z małą wiedzą mogą się pogubić :)
 #1023803  autor: jarekt
 04 paź 2018, 01:43
On nawet nie wie, że ma taryfę FPnK ("Formuła Play na Kartę"), w której włączył usługę FU (Formuła Unlimited), a tłumaczeniami w ostatnim poście jeszcze bardziej wszystko pomieszał (i sobie w głowie też) :).

No i w pierwszym poście 2 razy napisał:
"Która taryfa sie do tego nadaje?"
"Taryfa, która również daje dostęp do RK"
czyli że go taryfa interesowała.
Ale potem i tak nikogo nie słucha i wybiera taryfę po swojemu ale i tak nie wie jaką wybrał (o nazwie aktywowanej usługi nie wspominając), no i dodaje, że go taryfa jednak nie interesuje.

Tak jakby miał wszystko już wcześniej przygotowane, a pytania i prośby sformułował w ramach ściemy.

Ja gdybym czegoś nie zrozumiał, to bym dopytał. Nie pytałbym jaką taryfę wybrać, jeśli pomoc i tak bym zignorował, a potem bym jeszcze napisał że mnie to nie obchodzi i nie interesuje.
Nie zna się na prepaidzie, nie interesuje go taryfa, ale i tak stwierdza, że w Play (w sieci Play, czyli we wszystkich taryfach) nie ma RWK.

Czyli nie zna się, nie interesuje go, w nosie ma, ale testy będzie robił. Ciekawo po co i komu jest potrzebny taki badziew informacyjny i dezinformacyjny.