DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1023342  autor: Obywatel13
 03 paź 2018, 02:21
@jarekt Przypominam ponownie. Mowimy o DILu ktory jako oferta kosztowal 30zl/mc za 100GB, w ostatecznosci od 5zl (w zaleznosci od zdolnosci umyslowej).
I w pryzmacie tych wytycznych tutaj dyskutuję/my.
Przytoczone przez Ciebie historie sa zwyklymi, wspomnianymi, skrajnosciami (w tej sferze(!)) co nie znaczy oczywiscie ze nie masz racji. Masz, jak kazdy Ziemianin, tylko ze w innym wymiarze (rodzinnym) ;)
Usluga mobilna raczej z natury jest usluga osobista.. i liczac na persone wychodzi jakies, hmm..60-300GB.. ;] (jednak ta stowka starcza)
Rodzinnie to raczej jednak ten kabel.. co to ktory jest z natury usluga domową (na adres).
Tak wiec Wszyscy maja racje. Sztuka to trzymac sie zalozen, byc elastycznym w granicach rozsadku, nie tracic wiary w Ziemian i umiec obronic swoich racji :)
 #1023615  autor: TomLee
 03 paź 2018, 10:14
Na chwilę obecną według mnie najtańszym zamiennikiem DILa do 100 GB/miesiąc jest oferta Plusha w cenie 25 zł. Początkowo jest mniej niż 100 GB, więc trzeba się posiłkować dodatkowymi kartami, ale ostatecznie jest te 100 GB na miesiąc. Ja na szczęście nie mam takich dylematów, używałem DILa ale równie dobrze zastępuje go obecnie FM 20+20GB na 3 miesiące (DIL z RWK zakończył się w wakacje). A oferta Pink-a może okazać się problematyczna, bo Play ostatnio rygorystycznie podchodzi do lejków po 100 GB.
 #1023619  autor: jarekt
 03 paź 2018, 11:19
@Obywatel13, DIL był darmowy całkowicie. Nawet jeśli ładowałeś 50zł co 100dni w RBM5 (bez RWK), czyli tak jakby 15zł ładowałeś co miesiąc, to cała kasa zostawała i możesz ją teraz wykorzystać w dowolny sposób, choćby na te 100GB za 40zł w RBM1/5, albo 50GB za 30zł rbmSMpl, albo 20GB za 10zł w Fakt, i na 100 jeszcze innych sposobów i to nawet bez potrzeby kolejnych doładowań.
Obywatel13 pisze:oferta kosztowal 30zl/mc za 100GB, w ostatecznosci od 5zl
A najtańszy sposób "płatny" z DILem w RBM5, to 2zł miesięcznie, a nie "od 5zł" (tracisz je bezpowrotnie bo kupujesz pakiet) gdy masz RWK. Po 12/13 miesiącach na koncie zostaje 76zł.

Nie pisałem o tym sposobie ale napiszę (na koncie na początku jest 1zł):

- mając już RBM i RWK (po MNP do RBM7MNP) ładujesz 50zł - masz 51zł i bonus GB ważny 100dni;
- masz 100 dni DILa (oczywiście co miesiąc tylko aktywujesz DILa na kolejne 30 dni);
- po 100 dniach włączasz darmowy pakiet 1GB ważny miesiąc;
- po miesiącu kupujesz co miesiąc 5 razy pakiet 600MB za 5zł (5 razy jednorazowy, albo włączasz cykliczny), oczywiście ciągle co 30 dni aktywując DILa na kolejny okres;
- w ostatnim, 5. cyklu, upewniasz się że najpierw aktywujesz DIL (gdy masz jeszcze 31zł), a potem kupujesz dopiero pakiet 600MB;
- czyli po kolejnych około 153 dniach (bo miesiąc nie zawsze ma 30 dni) masz 26zł na koncie;
- ładujesz 50zł - masz 76zł i bonus GB ważny 100dni (wyłączasz też oczywiście w odpowiednim momencie - np. od razu po 5. przyznaniu - pakiet cykliczny 600MB/5zł jeśli taki pakiet 5 miesięcy wcześniej włączyłeś);
- masz kolejne 100 dni DILa (oczywiście co miesiąc tylko aktywujesz DILa na kolejne 30 dni).

To wszystko. Po około 383 dniach (100+30+153+100, ponad rok) masz na koncie 76zł, a wszystko co straciłeś, to 25zł na 5 pakietów 600MB/700MB.

25zł/383*365/12 = 1,985zł średnio miesięcznie.

Także 2zł, a nie 5zł przez pierwszy rok, w zasadzie przez pierwsze 383 dni (ale potem można proces MNP powtórzyć i jest 2zł przez kolejny rok) :).
A to co się zostało, czyli 76zł można wydać np. na 3 miesiące no-limitu w FPnK, albo w inny dowolny sposób.


PS. @Obywatel13, gadasz jak Pinokio :).
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 12:44 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1023630  autor: 24bis24
 03 paź 2018, 12:33
to macie ten płatny:
Scenariusz dotyczy wariantu DIL-a z RWK.

Dzień 1: Robimy doładowanie za 50 zł i dostajemy za nie pakiet 2 GB ważny przez 100 dni (po doładowaniu mamy na koncie 51 zł ponieważ po migracji z RBM7MNP do RBM5 na koncie głównym zostaje tylko 1 zł).
Dzień 101: Kupujemy pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 46 zł).
Dzień 131: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 41 zł).
Dzień 161: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 36 zł).
Dzień 191: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 31 zł).
Dzień 221: Robimy doładowanie za 10 zł i dostajemy za nie pakiet 100 MB ważny przez 10 dni (po doładowaniu mamy na koncie 41 zł).
Dzień 231: Robimy kolejne doładowanie za 10 zł i dostajemy za nie pakiet 100 MB ważny przez 10 dni (po doładowaniu mamy na koncie 51 zł).
Dzień 241: Kupujemy pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 46 zł).
Dzień 271: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 41 zł).
Dzień 301: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 36 zł).
Dzień 331: Kupujemy kolejny pakiet 600 MB za 5 zł ważny przez 30 dni (na koncie zostaje 31 zł).
Dzień 361: Na koncie głównym zostaje 31 zł.

Podsumowując:
Inwestujemy 75 zł (koszt "brutto" wraz z ceną startera Orange/T-Mobil/Plus za 5 zł potrzebnego do przeniesienia do RBM) z czego po 361 dniach korzystania z DIL-a pozostaje nam na karcie 31 zł. Tym samym koszt "netto" całego użytkowania usługi to 44 zł.
jarekt pisze:@24bis24, mówimy o normalnym korzystaniu, a nie o jakichś cudach co kilkanaście dni.
nie ma cudów, nie trzeba zmieniać taryfy co 14 dni jedna karta przez 364 dni gdzie zostaje 30 zł i 1GB.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1023632  autor: TomLee
 03 paź 2018, 12:39
Koledzy, ale po co te rozprawki na temat doładowań w DILu. To se ne wrati, to już poniekąd historia. Historia piękna, która 31 października zamknie możliwość aktywacji poniekąd zupełnie darmowego internetu, czasami dostępnego w nieograniczonych ilościach. Od 30 listopada bulimy za każdy GB :)
 #1023634  autor: jarekt
 03 paź 2018, 12:40
@24bis24, po co spamujesz i piszesz nie na temat wątku i bieżącej dyskusji.
44zł rocznie to 3,67zł miesięcznie. Jak to się ma do opisanego przeze mnie sposobu za 2zł miesięcznie, będącego odpowiedzią na post Obywatel13, że koszt jest "od 5zł"?
Nijak, bo wychodzi 85% drożej.
 #1023643  autor: Dorotea
 03 paź 2018, 12:54
TomLee pisze:A oferta Pink-a może okazać się problematyczna, bo Play ostatnio rygorystycznie podchodzi do lejków po 100 GB.
Niewykluczone. Play wziął się za reformy, na pierwszy rzut DIL, teraz likwidacja Strefy Doładowań na FB... Nic nie jest dane na zawsze.
 #1023650  autor: 24bis24
 03 paź 2018, 13:00
jarekt pisze:@24bis24, po co spamujesz i piszesz nie na temat wątku i bieżącej dyskusji.
nie 44 zł tylko 39 zł, ponieważ 5 zł to koszt zakupu startera.
Na koncie pozostaje tylko 31 zł chyba przyznasz, że to mniej niż to co Ty podałeś.
Ale dobra niech te moje wypociny polecą do kosza skoro nie na temat a uznałeś, że i tym razem Twoje górą.
Co do spamowania to odpowiedziałem na Twój post, który w/g Ciebie nie był spamem tylko odpowiedzią na post Obywatel13 :-) .
Bardzo proszę moderatora o usunięcie moich ostatnich wpisów w tym wątku, dziękuje.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1023652  autor: jarekt
 03 paź 2018, 13:07
Kolego @24bis24, @Obywatel13 napisał w tej bieżącej dyskusji (ciągle wszystko negował) o tych pakietach nielimitowanych IbL i MbL, że koszt DILa to 30zł miesięcznie, a minimum to 5zł miesięcznie i inne tego typu bzdury (to Pinokio więc wiadomo jak z nim jest).

Wyprowadziłem go ostatecznie z tych kilku błedów tym moim dłuższym wpisem. Nikt więcej nie musiał przedstawiać jakiegoś sposobu na DILa za 4zł miesięcznie jak Ty to zrobiłeś. Trzeba było dać linka do wątku o DIL, że jest sposób droższy od mojego, bo kosztujący niecałe 4zł, jeśli chciałeś coś osiągnąć lub światu zakomunikować, a nie klepać ścianę tekstu nieprzydatnego nikomu w tym wątku.

PS. 5zł kosztów zakupu startera, to koszt. Łączny więc koszt to 44zł. Nie pisz więcej bzdur. Przy MNP za starter nie płacisz. Nie ma tego kosztu.
A to co zostaje na koncie, to nie strata i jest nieistotne ile tego jest, i nie wpływa na koszt 2zł miesięcznie w moim sposobie, czy na koszt 4zł w podanym (niepotrzebnie) przez Ciebie sposobie (pomijam już nawet znacznie większą ilość operacji jaką w niej trzeba wykonać).
I jeśli mnie ktoś ciągle zaczepia i ciągle pyta i drąży temat i podaje nieprawdziwe informacje jak @Obywatel13 vel Pionokio z Play, to mu odpowiadam, i nikt inny nie musi, bo dyskutował w końcu ze mną, a nie z Tobą.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 13:18 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1023655  autor: 24bis24
 03 paź 2018, 13:16
PS. 5zł kosztów zakupu startera, to koszt. Łączny więc koszt to 44zł. Nie pisz więcej bzdur. Przy MNP za starter nie płacisz. Nie ma tego kosztu.
Aby było możliwe MNP to potrzebny jest starter. Nie każdy ma tysiące darmówek więc musi zakupić starter za 5zł.
Stąd wzięło się 44-5=39 zł. :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1023658  autor: jarekt
 03 paź 2018, 13:27
W ten sposób rozumując, to koszt MNP jest dosyć wysoki, bo trzeba się najpierw urodzić (nie zrobisz MNP jeśli się nie urodzisz) i płacić dość długo za mleko, kaszki, pieluchy, ziemniaki, papier toaletowy... A to tylko nikła część kosztów. Do osiągnięcia wieku, w którym możesz robić MNP jeszcze sporo kosztów. Więc koszt MNP jest dość wysoki niestety.

Reasumując: przy MNP nie ma kosztów. Kupujesz starter to koszt zakupu jest, ale to nie ma nic wspólnego z MNP. Ale jak bardzo chcesz, to te 5zł doliczasz jeśli zakup startera był tylko i wyłącznie po to aby przenieść ten nowy numer do innego opa.
 #1023660  autor: TomLee
 03 paź 2018, 13:31
Dorotea pisze:Niewykluczone. Play wziął się za reformy, na pierwszy rzut DIL, teraz likwidacja Strefy Doładowań na FB... Nic nie jest dane na zawsze.
Wczoraj doładowywałem z 5 numerów PnK. Nie zauważyłem żadnych zmian.
 #1023663  autor: Morvius
 03 paź 2018, 13:45
Tu możecie na spokojnie rozwijać swój nowy temat. Proszę o trzymanie się w poszczególnych działach temtu dyskusji i nie zaśmiecanie postmi nie na temat.
:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #1023675  autor: amigo007
 03 paź 2018, 14:40
Te całe "sposoby" to dla normalnego człowieka jakaś abstrakcja. Każda normalna osoba, mająca na głowie pracę, rachunki, i np. opiekę nad dziećmi nie będzie się bawić w takie kombinacje. To już jest jakiś "hardcor" dla pojedynczych zapaleńców. Mało kto tak korzysta. Promil promila. I o to playowi chodzi, aby wszyscy płacili normalnie za usługi. Bez żadnych kombinacji. Trzeba spłacać kredyty, więc play zaciska śrubę.. Mi osobiście też nie chce się tak kombinować. Zapłaciłem w fakt mobile za odpowiednią ilość potrzebnych pakietów. I tak w Polsce mamy bardzo tani internet mobilny. Ostatnio byłem u rodziny w Niemczech, i tam to jest dopiero lipa. Pakiety po np. 1 czy 2gb to standard mobilnie. I to za pieniądze typu 10-15 euro miesięcznie. Ja za 50zł wykupiłem w fakt mobile 100gb internetu i jest super, z możliwością przedłużania tego :-)
 #1023722  autor: JFK2016
 03 paź 2018, 20:13
amigo007 pisze:Te całe "sposoby" to dla normalnego człowieka jakaś abstrakcja. Każda normalna osoba, mająca na głowie pracę, rachunki, i np. opiekę nad dziećmi nie będzie się bawić w takie kombinacje. To już jest jakiś "hardcor" dla pojedynczych zapaleńców. Mało kto tak korzysta. Promil promila. I o to playowi chodzi, aby wszyscy płacili normalnie za usługi. Bez żadnych kombinacji. Trzeba spłacać kredyty, więc play zaciska śrubę.. Mi osobiście też nie chce się tak kombinować. Zapłaciłem w fakt mobile za odpowiednią ilość potrzebnych pakietów. I tak w Polsce mamy bardzo tani internet mobilny. Ostatnio byłem u rodziny w Niemczech, i tam to jest dopiero lipa. Pakiety po np. 1 czy 2gb to standard mobilnie. I to za pieniądze typu 10-15 euro miesięcznie. Ja za 50zł wykupiłem w fakt mobile 100gb internetu i jest super, z możliwością przedłużania tego :-)
Ja mam z tego niezły ubaw :D , routery LTE-A za 500-1000zł pokupione do darmowego LTE, a nie stać na pakiety danych prepaid/abonament internetowy. Na gwiazdkę abonenci Play bedą posiadali do dyspozycji normalnie działającą sieć ( kończy mi się abonament voice, zapraszają 6 miesiącami za free, wreszcie będzie można skorzystać...).