DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 38 z 91
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 91
 #1023259  autor: jarekt
 02 paź 2018, 17:54
@Gomez-C4, cwaniak/oszust nie wykorzystał Painta. Wydrukował napis z inną datą ważności, wyciął z kartki, położył/przykleił na zewnętrznym foliowym opakowaniu (zamiast pod nie - bezpośrednio na papierową ulotkę) i cyknął fotkę - można to stwierdzić po delikatnym i nieregularnym cieniu jaki rzuca ta karteczka i po czcionce złej wielkości.

Co za głąb (wstydź się chłopie!).

Paintem skasował za to kilka innych fragmentów zdjęcia (np. nazwę taryfy z kwotą w 2/3 linijce pod kodem kreskowym, i kilka innych rzeczy).
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 18:31 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1023260  autor: Gomez-C4
 02 paź 2018, 18:07
@jarekt, po powiększeniu u mnie był taki sam efekt jaki opisałeś :) , nie wyrabiam ze śmiechu :lol: , dość ciekawie się to wszystko zaczyna :-) :smt005
@ Dorotea i jeszcze jedno : także nie ma możliwości sprawdzenia daty produkcji PInK-ów i InK-ów , szkoda, ale warto by to wszystko empirycznie przetestować na większej ilości fioletowych salonów :) .
 #1023261  autor: jarekt
 02 paź 2018, 18:18
@Gomez-C4, jest możliwość sprawdzenia tej daty (daty ważności / daty produkcji) u siebie, analizując numer seryjny karty (ICCID), z tym że tematu nie skończyłem i nie znam precyzyjnej formuły/przelicznika (częściowo rozpracowałem ale nie do końca - nawet wątek w tym celu założyłem ale potrzebnej i prostej pomocy nikt niestety nie udzielił :( viewtopic.php?f=22&t=92027).

---edit---
Aha, i to jest starter w taryfie POnK4L (Play Online na Kartę 4G LTE) w wariancie POnK4L19, czyli w taryfie poprzedzającej bezpośrednio PInK - do PInK należy zmigorwać (jest regulamin takiej migracji) ale niekoniecznie zawsze taka możliwość będzie no i z powodu jakiegoś "błędu" w systemie coś może pójść nie tak (brak możliwości migracji do PInK lub np. migracja zrobi się do InK).

Także początkującym tego typu starter odradzam.
 #1023262  autor: Gomez-C4
 02 paź 2018, 18:35
@jarekt dzięki za wątek, przydałaby się większa ilość tych SIM-ek , to moglibyśmy próbować ustalić datę produkcji / datę ważności.
Dziwi mnie, że tego informacje są "tajne" , mam 2 kupione PInK-i 1 bez daty ważności :) , zatem powinny być ważne bezterminowo :) .
EDIT : Zresztą nie widzę jakiegokolwiek wątku o wyłączonej karcie SIM z Play, pomimo upłynięcia jej daty ważności.
 #1023270  autor: jarekt
 02 paź 2018, 19:01
Wątku może nie ma ale zdarzają się pojedyncze wpisy. Ostatni sprzed tygodnia: viewtopic.php?f=22&t=91485#p1019535
Poza tym takimi rzeczami z reguły nikt się nie pochwali (że miał pewność, że mimo upływu terminu ważności już 3 lata temu, starter będzie działał, ale jak się okazało operator go podstępem wykiwał).
 #1023303  autor: admundo
 02 paź 2018, 21:39
Dorotea pisze:Nie siedzę zbyt głęboko w taryfach internetowych więc naturalnie nie rozumiem wszystkiego. Wytłumacz, a załaduję najpierw 50 zł jak pisałeś :)

Tymczasem PiNK na Allego: https://allegro.pl/starter-play-interne ... 78303.html
W konfrontacji z szemranym biznesem: http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/47 ... tywny.html
Żeby się trafił taki 50 z RWK... Ale pewnie sporo byłby warty :)
 #1023310  autor: Obywatel13
 02 paź 2018, 21:59
Witam..
To wlasciwie dla osob nie przekraczajacych magicznej setki to ktory starter polecacie?
PInK widze ma nakrecony PiaR ;).. i wlasciwie z jakich powodow?
Bo 45pln... bo 2Mb.. bo wątpliwy lejek(ale to nic pewnego)
Wiec tak naprawde skad ten zachwyt..?
Na lejku 1Mb czy 2.. te same problemy a cenowo InK blisko polowe tanszy..
Chyba czegos nie wiem.. Prosze mnie oswiecic.. :)
Pozdrawiam!
 #1023312  autor: jarekt
 02 paź 2018, 22:05
No to jeszcze raz (30 raz):

IbL z PInKa:
- minimum 100GB (np. 300GB) z pełną prędkością
- ewentualny lejek 2Mbit/s (maksymalnie 600GB miesięcznie można dociągnąć z tatkim lejkiem)
- cena 45zł

MbL z InKa:
- tylko 100GB (nie ma mowy nawet o 101GB) z pełną prędkością
- 100% pewny lejek 1Mbit/s (maksymalnie 300GB miesięcznie można dociągnąć z tatkim lejkiem)
- cena 49zł
 #1023323  autor: Obywatel13
 02 paź 2018, 22:55
Dziekuje za potwierdzenie.. i raz ten, nastepny ;)
Tak wiec w sumie jak napisalem.
Dla osob ktore mieszcza sie w 100GB to Ink, bo najzwyklej w swiecie jest tanszy, wychodzi 33zl.
Wiem, wiem.. dla Was to 49, ale tak stricte mierzac co do zasady za miesiac dla celow porownawczych. Prosze sobie wyliczyc koszt w dluzszej perspektywie.
A co do lejka to tak jak juz napisalem.. 'może' to raczej dosc slaby argument.. jednym sie bedzie zalaczal, drugim nie wiec nie mozna tutaj 'szalec' z tym argumentem.
I nie zapominajmy, mowa o normalnym spozyciu ;)
Bo przy zbytniej intensywnosci lejek wskoczy czy to PInk czy to DIL.
(przy DIL reset za 5zl ale przy PInK'u to juz d.blada)
 #1023325  autor: jarekt
 02 paź 2018, 23:11
Dorotea pisze:Próbuję ogarnąć najkorzystniejszy wariant użycia InK 50 jako łącza zapasowego do uploadu nocnego.
1) Doładowanie 100 zł - bonus 45,23 GB, ważność konta (wychodzące) 120 dni.
2) Włączam pakiet cykliczny Noce bez limitu za 5 zł mies.
3) W 120 dniu włączam RWK pakietem 24 GB na rok za 50 zł i dalej korzystam.
Pytanie do oblatanych w tej taryfie, czy dobrze myślę?
@Dorotea, no więc tak, najpierw wstępne założenia/uproszczenia aby było mniej potem pisania: zakładamy, że miesiąc to 30 dni, czyli np. 120 dni to 4 miesiące, nie rozmawiamy o bonusach GB za doładowanie, bo to nieistotne (są stałe za określone doładowanie i tyle) oraz NbL cały czas mają być aktywne (dzień w dzień). Na koncie zakładamy, że jest chociaż 0,01zł i że już jesteśmy w taryfie InK50.

Standardowo: nie piszę tylko dla Ciebie, więc niektóre rzeczy mogą Cię nudzić :).

1. W Twojej wersji zaczynasz od doładowania 100zł. WK to 4m (120 dni). Aktywujesz NbL.
2. Przez 4m pobiera 4x5zł=20zł. Zostaje 80zł.
3. Po tych 4m (ostatniego dnia WK) aktywujesz RWK i 24GnR za 50zł. Zostaje 30zł.
4. 30zł wystarcza na 6 miesięcy NbL (6x5zł=30zł). Po tych 6m zostaje 0zł.
5. Ładujesz 30zł aby było na kolejne 6 miesięcy NbL (6x5zł=30zł). Po kolejnych 6m zostaje 0zł.

W tym momencie masz 0zł na koncie i skończyło się RWK. Powtarzasz więc całą procedurę od nowa (nie musisz tylko NbL aktywować, bo pozostają aktywne):
100zł --> 4m --> RWK --> 6m --> 30zł --> 6m --> = 0zł. I tak w kółko co 16 miesięcy.

W Twoim wariancie 50zł na RWK i 24GnR wydajesz co 16 miesięcy (4+12). 5zł na NbL zjada Ci oczywiście co miesiąc.


A teraz moje rozwiązanie (wariant z doładowaniem 1x100zł).

1. Zaczynasz od doładowania 100zł. WK to 4m (120 dni). Aktywujesz NbL.
2. Przez 4m pobiera 4x5zł=20zł. Zostaje 80zł.
3. Po 4m (ostatniego dnia WK) ładujesz 50zł. WK to 2m. Masz 130zł.
4. Przez kolejne 2m pobiera 2x5zł=10zł. Zostaje 120zł.
5. Po tych 2m (ostatniego dnia WK) aktywujesz RWK i 24GnR za 50zł. Zostaje 70zł.
6. 70zł wystarcza na 12 miesięcy NbL (12x5zł=60zł). Po tych 12m zostaje 10zł.

W tym momencie masz 10zł na koncie i skończyło się RWK. Powtarzasz więc całą procedurę od nowa (nie musisz tylko NbL aktywować, bo pozostają aktywne):
100zł --> 4m --> 50zł --> 2m --> RWK --> 12m --> = +10zł. I tak w kółko co 18 miesięcy.

W tym wariancie 50zł na RWK i 24GnR wydajesz co 18 miesięcy (4+2+12). 5zł na NbL zjada Ci oczywiście co miesiąc.
Co cykl przybywa 10zł na koncie, więc co 5. cykl nie musisz wykonywać doładowania 50zł - będzie na koncie 60zł po kupieniu RWK, czyli wystarczy na 12 cykli NbL po 5zł.
---edit---
Oczywiście jeśli nie ma doładowania 50zł w tym 5. cyklu, to nie ma też wydłużenia WK o 2m, więc RWK kupujesz 2m wcześniej, a ponieważ nie zjada 2x5zł przez te dodatkowe 2m których nie ma, to tak naprawdę 50zł masz zaoszczędzone już w 4 cyklu i już wtedy możesz ominąć doładowanie 50zł :)).


Natomiast zamiast początkowego jednorazowego doładowania 100zł, możesz zrobić tak jak pisałem wcześniej kilka razy, 2 doładowania po 50zł (czyli łącznie będzie 3x 50zł).
Dzięki temu mniej kasy od razu kisisz na koncie i w razie ewentualnej wyprowadzki z InKa masz mniej problemów finansowych :).
Tak samo moment odpalenia RWK w mojej metodzie jest maksymalnie odwleczony w czasie dzięki czemu łatwiej się ewakuować z InKa w razie potrzeby i nie będzie niepotrzebnie wykupiona usługa za 50zł.

O oszczędności kasy nie wspominając, bo zużywasz 50zł na RWK wolniej - co 18 miesięcy (w Twojej metodzie co 16 miesięcy).

Nie wiem czy każdy rozumie o co chodzi i skąd się kurde bierze przewaga mojej metody :).


---edit---
- jedno uzupełnienie
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 01:09 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1023329  autor: jarekt
 02 paź 2018, 23:24
Obywatel13 pisze:Dla osob ktore mieszcza sie w 100GB to Ink, bo najzwyklej w swiecie jest tanszy, wychodzi 33zl.
Wiem, wiem.. dla Was to 49, ale tak stricte mierzac co do zasady za miesiac dla celow porownawczych. Prosze sobie wyliczyc koszt w dluzszej perspektywie.
A co do lejka to tak jak juz napisalem.. 'może' to raczej dosc slaby argument.. jednym sie bedzie zalaczal, drugim nie wiec nie mozna tutaj 'szalec' z tym argumentem.
Jak się będzie mało potrzebować (50-100GB), to bonus GB za doładowanie może co 2-4 miesiące zastąpić MbL w InK i nie będzie trzeba wtedy tej usługi kupować. Trzeba tylko pilnować aby nie przepadł. Dbać o niego.

Natomiast lejek 2Mbit/s w IbL w PInK jest nakładany tylko wtedy, gdy ściągasz dużo w godzinach szczytu, co powoduje utrudnienia dla innych (i oczywiście już masz przynajmniej 100GB na liczniku). Jeśli wiesz jak korzystać z DILa czy właśnie IbLa, to bez problemu sobie ściągasz 1000GB. Lejek nie straszny.

W MbL w InK nie da się nic omijać. Jest pakiet 100GB w tej usłudze i ani bajta więcej. Oczywiście za 5zł jest dodatkowe 5GB z pełną prędkością. 130GB w InK to koszt dokładnie 79zł.
 #1023336  autor: Obywatel13
 03 paź 2018, 00:15
Gwoli przypomnienia, moje warunki sadze sa najbardziej zblizone do naturalnego uzytkowania internetu mobilnego i do takowych zerknąłem ku alternatywie DIL'a. (tj. komfort sieciowy (www,p2p,vod tudziez inny streaming za najmniejsze pieniadze)
Dla przypomnienia roszty koszt DIL'a to 30 (+30 ktore sie ratowalo migracja).
I tutaj sedno, skoro DILa za 5zl porownywac do netu za 50zl to moja logika tutaj wysiada ;)
Wszak tutaj w tej cenie mamy kabel dla tych 'bez umiaru'.

Oczywiscie rozne warianty tutaj prezentowane swiadcza o wartosci tych produktow.. tylko, ze czasami gra nie jest warta swieczki ;)
Nalezy pamietac o 'zdroworozsadkowym' podejsciu :)

Dodam, ze cieszy mnogosc rozwiazan bo kazdy znajdzie cos dla siebie.
A jak wiemy, racja jest jak p.pa a wiec wszyscy mamy racje i nalezy o tym pamietac (!) :]

Dziekuje za uwage, Pozdrawiam!
 #1023338  autor: Obywatel13
 03 paź 2018, 01:08
O tym pisalem, nie mozna tak skrajnie dzielic wlosa.
Internet mobilny w wielkosci 100GB zaspokaja wszelkie codzienne zachcianki.
Skoro ktos ma wieksze potrzeby to mowa tu juz bardziej o "pracy".
A skoro tak to kabel jest tutaj wymogiem a wiec i organizacja podpiecia to element niezbedny a wiec niekwestionowany i nie oszukujmy sie.. nie ma z tym problemu.
I teraz nalezy pomyslec o genezie rzeszy 'bez umiaru' ;)
Innymi slowy.. co bylo pierwsze.. oni czy usluga ktora ich stworzyla ;)
A wiec by nie stracic normalnosci z oczow, staram sie trzymac z daleka od skrajnosci i nie marnowac zbyt wiele zycia na zglebianie 'odchylen' :]
 #1023339  autor: jarekt
 03 paź 2018, 01:17
No ale jak przykładowo ktoś:
- zużywa miesięcznie minimum 300GB, maksimum 1000GB, w porywach 1500GB,
- nie może mieć kabla, bo kabel np. znacznie wolniejszy albo nie ma możliwości żadnych na jakikolwiek kabel,
- nie "pracuje" - ten net to jest tylko dla rozrywki jego, jego żony i prawie dorosłej 3 dzieci,
no to co to za ludzie? Z Marsa?
Bo ja twierdzę, że to dosyć normalni Ziemianie :).
 #1023610  autor: droxu1
 03 paź 2018, 09:59
Witam, jaki obecnie jest najtańszy roczny koszt utrzymania numeru aby mieć darmowe noce? Bonus za doładowanie mniej ważny. Czy doładowanie 50zł/60dni lub 100zł/120dni to jedyna opcja?
W tej taryfie z 24gb na rok chyba nie ma tej usługi.
  • Strona 38 z 91
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 91
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 91