DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 67 z 179
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 179
 #1015437  autor: Pabloeq
 17 wrz 2018, 16:59
Ja się ciągle próbuję dowiedzieć i nie mogę, po co plejowi roaming krajowy skoro nie jest "siecią wyspowych hotspotów"? Przecież sieć z normalną siatką stacji a nie wyspowymi wybrykami nie potrzebuje roamingu żeby wogóle działać. I pytanie do specjalistów od tematyki pleja: Jak długo wasza "sieć" będzie korzystać z roamingu krajowego? Czy jest jakiś bliżej określony termin kiedy plej powie: tak, mamy własną sieć i nie potrzebujemy wogóle roamingu krajowego?
 #1015439  autor: spotify
 17 wrz 2018, 17:04
Długo to jeszcze potrwa. Jeśli nie wprowadzą VoLTE na Androida to z RK będą korzystać. Większość ich pasma poleciało już na LTE a na voice zaczyna brakować. Już są informacje, że zaraz ostatnie U2100 (5Mhz) wytną na L2100 w całym kraju.
A jeśli chodzi o data po roamingu - trudno powiedzieć. Do dzisiaj lubią obciążenie przerzucać na partnerów, gdy im stacja wywiesza białą flagę.
 #1015450  autor: iphoneski
 17 wrz 2018, 17:32
@Pabloeq Play nie jest jedyną siecią na świecie, która korzysta z czegoś takiego jak roaming krajowy. Moim zdaniem każda sieć powinna mieć podpisane umowy z przynajmniej jednym partnerem, bo żaden operator nie ma idealnego zasięgu i powinni to wszyscy wreszcie zrozumieć. Nie bez powodu gdy dzwonisz na numer alarmowy i nie masz zasięgu własnego połączysz się i tak. Nawet w Polsce jest masa miejsc, gdzie wszyscy używają plusa bo N i play nie ma zasięgu albo odwrotnie. Tylko że mieszkańcy znający temat mogą tak robić, ale przyjezdni z innych sieci zostają nagle bez zasięgu. I takie sytuacje RK świetnie rozwiązuje, bo wybierasz na sztywno partnera i na urlopie masz zasięg. Może net nie jest demonem prędkości, jakości rozmów daleko do ideału, ale masz kontakt ze światem. Do 2020 ma być ogólnopolski zasięg, więc wtedy pewnie zostaną podjęte decyzje odnośnie RK, prawdopodobnie zostanie 1 partner jako rezerwa i wróci lejek 1,5. Moim zdaniem w roamingu będzie 2G żeby 1800 przeznaczyć w całości na LTE
@spotify Czytaj dokładnie, na LTE ma przejść 1800 a nie 2100 i pasmo będzie przydzielane dynamicznie, w zależności od obciążenia. Jak użycie neta będzie duże to wtedy 1800 będzie miało większy blok w LTE. 2100 nie będzie szybko ruszane, nad morzem do dziś masz tylko 5 MHz na lte a reszta do rozmów. Co do jakości rozmów w play odnoszę wrażenie, że zatrzymałeś się jakoś w roku 2012/2014 gdzie jakość w play była masakryczna, teraz jak masz dobry telefon do jakości w sieci własnej nie ma co się czepiać. Mam znajomych w play z iPhone, flagowymi samsungami od s7 w górę, nowymi LG i jakość połączeń jest bardzo dobra.
 #1015458  autor: matek451
 17 wrz 2018, 18:45
@spotify wiesz co cię ruszyło? Napisałem jaka jest prawda z zasięgiem na Kaszubach i w okolicy Trójmiasta w Orange i Play na podstawie mojego pobytu tam przez ostatnie 4 dni. Ty od dawna uważasz że masz monopol na informację o zasięgu operatorów na tym terenie. Od dawna produkujesz się z tymi bajkami na temat Play , teraz masz kolejnego konika czyli snujesz wizje jak rozwód w N! wpłynie na działanie jego partnerów. Po prostu cud , miód i orzeszki. Każde działanie w N! to postęp wręcz kosmiczny, każde działanie P4 to pozorowanie rozwoju. Już wcześniej użytkownik @marcin19883 napisał jak jest z Play na Kaszubach, moje obserwacje tylko to potwierdzają. Jeśli ktoś ma inne zdanie, doświadczenia, inne wyniki testów niż ty to "Filip z konopii" , "dzieciak" itp inwektywy. Uważasz się za wyrocznię a w rzeczywistości jesteś bufonem, który nie potrafi się pogodzić z faktami. Jak mantrę powtarzasz te teksty o RK, kiepskiej jakości rozmów w Play. A w okolicach Straszyna-Juszkowa czy ci się to podoba czy nie P4 ma infrastrukturę i działa dużo lepiej niż partnerzy z N! I nie dyskutujesz z kimś kto pojawił się wczoraj, nie przypadkiem na forach nie brakuje ludzi z tego terenu którzy mają problemy z N! na tamtym terenie.
 #1015461  autor: spotify
 17 wrz 2018, 19:03
Kończę ten wątek bo się ciągnie jak guma od majtek
@iphoneski. Masz rację. Zamieszałem. Chodzi o L1800.
O jakości połączeń się odnoszę do RK. Jest najgorsza z wszystkich jakości połączeń wszystkich sieci. Po macierzystej Play jest jakość najwyższej półki. Tylko Plus ma gorszą jakość.
I co najciekawsze - napisałeś datę 2012/2014. A jeszcze pamiętam jak uzytkownicy tej sieci się bronili rękoma i nogami, że Play ma zawsze najlepsza jakość, nawet po RK.
Dlaczego (nie Ty) zawsze zakrzywiacie rzeczywistość?
Tylko że mieszkańcy znający temat mogą tak robić, ale przyjezdni z innych sieci zostają nagle bez zasięgu. I takie sytuacje RK świetnie rozwiązuje, bo wybierasz na sztywno partnera i na urlopie masz zasięg. Może net nie jest demonem prędkości, jakości rozmów daleko do ideału, ale masz kontakt ze światem.
Jak mantra to samo :P Wiesz, że w roku kalendarzowym może 3-4 razy widzę brak zasięgu sieci i to w totalnym "zadupiu" czyli w głębokich lasach, gdzie nawet nie ma cywilizacji.

@matek451
Poruszyło mnie to, co napisałem. Twoje wywody nic nie zmienią. Na Kaszubach nie poradzisz sobie bez RK i przestań kłamać. Jeszcze wiele dziur mają do uzupełnienia. A net - to już pisałem o tym wiele razy. Kilka tygodni temu również napisałem, że osobiście fizycznie widziałem nowe stacje Play i naprawdę zrobili robotę. W temacie P4 o tym pisałem. Sprawdź sobie jak nie wierzysz i nie wciskaj mi słów, których nie napisałem.
Z łaskiej swojej napisz, gdzie Play nie jest takie super hiper. Ja przynajmniej jak testuje sieć, to pisze ich wady i zwracam na niego uwagę. Nie robię afery z tego, że jakaś sieć jest lepsza w danym miejscu od innej. Oceniam całość. I dlatego też, jak napisałem, Play jeszcze nie dorasta do Plusa czy N!. Jeszcze nie dzisiaj. Kilka miejsc gdzie postawili nowe stacje, i są na czele, bo prawie nikt z nich nie korzysta w tym terenie więc nie ma kto tej sieci obciążyć, tym bardziej tej nowej stacji. Stąd bardzo dobre wyniki w speedteście. Kilka miejsc gdzie W3 miało przewagę i w tyłku modernizację na mnie nie robią wrażenia. Teraz przynajmniej mają bodziec do zmiany, bo Playa nie było w ogóle a teraz jest przed nimi, bo postawili stację. Plus i N! tak łatwo skóry nie sprzedadzą. Więc poczekaj ze swoimi wnioskami do 2020.
A Play i użytkownicy tej sieci od 2007 twierdzą, że Play jest zawsze najlepszy i ma najlepszy zasięg, że zaraz wyprzedzi W3 itd. Mamy 2018 a już prawie 2019 i jakoś nadal jest ostatni. A dlaczego? Bo W3 nie śpi i też modernizuje sieć.

Sieć mobilna jest żywym organizmem i dzisiaj w danej sieci w danym miejscu jest mega dobrze a za rok lub dwa - może się okazać, że jest najgorzej. Ktoś, kto korzysta z telefonu dalej niż wokół komina potrzebuje dobrą średnią a nie kontrast - od super do porażki.
 #1015464  autor: iphoneski
 17 wrz 2018, 19:27
@spotify Nie mam pojęcia co ludzie pisali wtedy bo w tamtym okresie mało interesowałem się telekomunikacją. Wtedy karta play służyła mi tylko do taryfy lubię to żeby taryfę codziennie zmieniać i mieć net za darmo bo płatne pakiety były małe a potrzeby duże :)
Ja akurat dość często jestem w lasach i na pojezierzach i często zasięg wszystkich jest tragiczny. I czasem przyzwoicie działa tylko plus, a czasem plus nie istnieje albo ma tylko 3g i używam lte od Orange, a ostatnio do tego zestawienia dołącza własny zasięg play, który wreszcie się pojawia w takich miejscach. I dopiero jak masz zasięg wszystkich operatorów dostrzegasz tego zalety, bo ok, może miejsc z całkowitym brakiem zasięgu plusa czy N nie ma dużo, ale miejsc gdzie jedna z tych sieci działa lepiej a druga praktycznie wcale jest trochę w kraju.
 #1015473  autor: marcin19883
 17 wrz 2018, 20:04
spotify pisze: Dostawili stację w Sulęczynie
I w Parchowie.
Na trasie Kartuzy Sierakowice nie ma nawet 1 szt stacji Play!!!!
Dziwne, bo mam całą trasę LTE. Widocznie Sierakowice i Chmielno robią robotę.
Jest tylko z boku w Chmielnie ale też niedawno postawili.
Nie tak niedawno, bo już w zeszłym roku nadaje od jesieni napewno i przebija ta wydmuszkę w Garczu Networks! zasięgiem.
 #1015476  autor: spotify
 17 wrz 2018, 20:23
Na tej wydmuszce w Garczu są anteny Plusa i N!. A w Chmielnie to stacja dla anten N! i Playa. W samym Chmielnie jest stacja Plusa.
W Parchowie Play postawił stację obok TMobile (N!) W końcu.
Dziwne, bo na tej trasie problem ma Plus z zasięgiem nawet 3G a ma jeszcze jedną stację jak i N! w Miechucinie. Problem zaczyna się w lesie za Miechucinem.
Wam to zawsze zasięg LTE jest na całej trasie a jak trzeba zadzwonić - to niestety wtedy jest problem.
Dziwne, bo mój kolega był tydzień temu tam z narzeczoną (pochodzi z Sierakowic jego kobieta) i nad jeziorem w Miechucinku nie miał nawet zasięgu Play a co dopiero LTE.
Ale dobra - niech Wam będzie. Z wiatrakami walczyć nie będę.

Napisz mi tylko czy w Zgorzałe od strony jeziora w końcu dociera Play?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 23:01 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1015482  autor: marcin19883
 17 wrz 2018, 20:43
spotify pisze: Na tej wydmuszce w Garczu są anteny Plusa i N!.?
Bardzo słabo nadają, bo ledwo co w Orange miałem LTE jakiś 1km od stacji lub nawet mniej.
Napisz mi tylko czy w Zgorzałe od strony jeziora w końcu dociera Play?
W Borucinie jest Play. Niedawno zauważyłem maszt. :D Powinno siać. A jak nie to z Stęzycy dojdzie zasięg. :D
 #1015485  autor: umcusumc
 17 wrz 2018, 20:53
Kaszuby to teren kompletnie mi nie znany. Ale za to syn miał okazję pojeździć po Mazurach 2 miesiące temu. Choć Play ma obstawione miasta (typu Giżycko, Mikołajki, Ryn czy Węgorzewo), to jednak ogólnie zasięg jest słaby. Jeszcze sporo przed nimi, żeby było dobrze. Nie znaczy to, że pozostali operatorzy błyszczeli, bo tam wszyscy mają mniejsze lub większe problemy. Plus na przykład jak zwykle szpanował swoim wszechobecnym Edge. Ale przynajmniej coś było, bo Play leciał często na RK.

Ja mam wrażenie, że jest naprawdę duuuużo lepiej niż było na pod koniec poprzedniego roku. Ale naprawdę dużą różnicę będzie pewnie można odczuć po kolejnym tysiącu stacji. Albo może i nie? Kto wie.
 #1015487  autor: spotify
 17 wrz 2018, 21:01
@umcusumc
Kaszuby to podobnie jak Mazury - terenowo. Górki, pagórki, lasy, jeziora. Jeszcze z pół roku temu dla Play to była jedna wielka dziura. Kilka stacji na krzyż, tam gdzie więcej ludzi. Obecnie coś dostawiają ale jeszcze duże braki. Obecnie ktoś kto tam podpiszę umowę na tych terenach ogarniętych ostatnio przez Play po tylu latach ma się czym cieszyć.

@marcin
Nie w Borucinie ale w Kamienicy Szlacheckiej. To pierwsze. Dobry punkt, bo w Kamienicy szlacheckie N! rewelacji nie daje z Borucina. 2G spoko, LTE jak "wiatr zawieje". Ciekawe czy Play sięga Klukowej Huty.
Dwa - w Garczu słabo nadają? 1km LTE800? Nie wiem w jakim kierunku są anteny ale na całej trasie Kartuzy Sierakowice jest zasięg LTE. Chyba tylko na kilka sekund w lesie za Miechucinem spada na 3G.
N! do jeziora w Zgorzałe dochodzi z Sulęczyna. Jestem ciekaw w jakim kierunku te stacje Play nadają i czy jest tam zasięg. Odpowiedź że dojdzie, to nie odpowiedź.
 #1015504  autor: marcin19883
 17 wrz 2018, 22:12
spotify pisze: Nie w Borucinie ale w Kamienicy Szlacheckiej.
No nie bądź już taki szczegółowy.
Dwa - w Garczu słabo nadają? 1km LTE800?
lte1800 na telefonie słabo łapało 1km w stronę Chmielna
N! do jeziora w Zgorzałe dochodzi z Sulęczyna. Jestem ciekaw w jakim kierunku te stacje Play nadają i czy jest tam zasięg. Odpowiedź że dojdzie, to nie odpowiedź.
Nie pojadę specjalnie sprawdzić, ale jak uruchomią stacje PLAYa w Sulęczynie, to się będzie działo. :D 4 anteny na sektor, to musi siać.
 #1015511  autor: spotify
 17 wrz 2018, 22:36
marcin19883 pisze: No nie bądź już taki szczegółowy.
Zawsze jestem. Dlatego uważnie oceniam każdą sieć i każde niuanse w sieciach.
4 anteny na sektor, to musi siać.
Aż 4? Trochę dziwne, bo ostatnio standard w Play to 3 na sektor.
Jeśli 4 to będzie mieć co siać.

Żeby nie robić OT to z tego tematu
viewtopic.php?f=24&t=82629&start=6840
marcin19883 pisze: Czyli wychodzi na to, że u mnie jednak w godzinach wieczornych między 19-21, lekko PLAY zdycha :( Na szczęście nie jest tak codziennie. Raz, dwa razy w tygodniu tak się dzieje.
Upss.....
No i macie. Chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem"
Aż zacytuje siebie
Kod: Zaznacz cały
 Kilka miejsc gdzie postawili nowe stacje, i są na czele, bo prawie nikt z nich nie korzysta w tym terenie więc nie ma kto tej sieci obciążyć, tym bardziej tej nowej stacji.  Stąd bardzo dobre wyniki w speedteście.
Ile się cieszysz tą stacją/stacjami? Rok? Mniej?
Wyzywają mnie niektórzy ale jak widać, mam rację. Z doświadczenia a nie po to, żeby hejtować Play.
Czysto teoretycznie - 5-10% góra mieszkańców miało wcześniej w Play w tej okolicy. Pojawił się nadajnik, poczta szemrana ruszyła w ruch. Pokończyły się umowy w W3 i zaczynają przechodzić. Pewnie jakiś jeszcze czas i takie anomalie będziesz miał co wieczór, z czasem 24h na dobę. W ruch pójdą torennty, showmaxy oraz inne cuda, czym raczy swoich klientów Play. I zaraz, jak to w praktyce wychodzi, wszystkie sieci będą chodzić podobnie albo tak długo będą się przenosić, aż Play będzie spuchnięty a reszta sieci na tym skorzysta. A później, jednym się znudzi przechodzić po raz kolejny, bo nauczeni, że wszędzie z czasem tak samo a inni jeszcze spróbują.
Prawa rynku. Norma. Jeśli do tego dojdzie, radzę się tam przenieść i się tym nie chwalić, jesli któraś sieć złapie drugi oddech lub do swoich stacji coś dołoży.
I dlatego nie ma co się cieszyć na zaś. Jak pisałem, nowa stacja Play, nowy oddech. Ale wystarczy rok, góra dwa.....Inne sieci nie są słabe, bo nie umieją budować sieci, tylko są gorsze w speedteście ponieważ większość tych terenów na nich wisi. A gdy nie było stacji Play równiez ta garstka z Play w postaci roamingu.
 #1016477  autor: iphoneski
 18 wrz 2018, 07:40
A czy ktoś kiedyś gdzieś przypadkiem nie wspominał o ograniczaniu prędkości na P2P w play? Coś mi się kojarzy ze starych wątków i nie wiem nawet czy na innym forum też nie było o tym. To byłoby bardziej logiczne wytłumaczenie skoro test wskazał 20 Mb/s a torrenty szły słabo.
 #1016782  autor: jarekt
 18 wrz 2018, 09:27
iphoneski pisze:A czy ktoś kiedyś gdzieś przypadkiem nie wspominał o ograniczaniu prędkości na P2P w play?
U kilku osób widziałem w poprzednich kilku miesiącach dość stałe i w dłuższym odcinku czasu 80-90Mbit/s na modemie bez agregacji (ale wymuszone LTE2600) w uT, także nie ma raczej takiego ograniczenia. I to w darmowym DILu.

Może na abo jest? Akurat nikt z abo Play/RBM nie chwalił mi się ile w uT wyciąga :) ale to chyba dlatego, że akurat nikt na pakiecie abo 10, 20 czy 30GB nie odpala torrentów (większość ma w abo małe pakiety, tylko nieliczni mają taryfę, w której mogą sobie 100GB za 20zł wykupić). Od takich rzeczy jest raczej DIL, PInK i InK oraz kilka innych rozwiązań prepaidowych.

Musiałby ktoś z abo to zweryfikować ale myślę, że to mało istotne czy jest takie ograniczenie w abo.
 #1019455  autor: OCCASVS
 25 wrz 2018, 13:15
Witam.

Mam kilka numerów zagranicznych w roamingu w Polsce, oraz jeden polski w sieci Play, które służą tylko na rozmowy GSM.

Po refarmingu różnych sieci, jaka jest obecnie najlepsza sieć na GSM? Plus? Orange albo T-Mobile (Networks!)? Play?

Głównie używam te numery w Krakowie/większych miastach/południowej Polsce po drodze.

Jeszcze uczę się polskiego. Przepraszam za ewentualne błędy językowe.
 #1019467  autor: wiertolot
 25 wrz 2018, 14:48
1)PLAY, będziesz miał największy zasięg, bo i po nadajnikach macierzystych PLAY i po romaning PLUS i po romaning NetWorkS!(nadajniki T-Mobile +Orange), faktyczne pokrycie własnymi nadajnikami razem łącznie z romaningiem około 90% powierzchni Polski, ale kłopoty z przełączaniem pomiędzy nadajnikami występują w tej sieci i najlepiej z niego korzystać jak znajdujesz w jednej stałej lokalizacji i nie podróżujesz dużo po Polsce. Taki faktyczny zasięg powinny mieć wszystkie sieci, a nie tylko PLAY. I powinni dogadać w końcu, żeby z jednego nadajnika był zasięg 4 głównych wszystkich sieci, a nie tylko jednej lub góra dwóch sieci komórkowych. A to jest nie wiadomo co! Zasięg tylko w większych miejscowościach wszystkich sieci komórkowych, a poza dziury bez zasięgu całkowitego.
Bo stawiają tylko nadajniki na kupie w jednym miejscu,przeważnie mieście, siedzibie gminy lokalizacji, zamiast je bardziej porozrzucać poza miastami i gminami i pokryć całe terytorium RP, żeby nie było miejsc w Polsce bez zasięgu całkowitego żadnej sieci! A to wyjedź za miasto, pojedź na wioskę i przeważnie kończy się zasięg wszystkich sieci komórkowych. Jakąś sieć może na jedną kreskę złapiesz lub i nie. Najgorzej z tym na terenach mocno zalesionych, tam sygnały znikają od razu, las, liście zabierają wszystko i tam też jest zarazem najmniej nadajników.
Dodam, że zabłądzić tam nie trudno też...........
A nadajniki są stawiane tylko w większych miejscowościach, a jak już poza to na polach przeważnie, otwartych przestrzeniach, gdzie sygnały dobrze rozchodzą, a tam gdzie miejscowości znajdują na terenie mocno zalesionym, nie ma wcale tych nadajników i zarazem nic też nie dochodzi.


2)Orange lub T-Mobile, zasięg średni po samym NetWorkS!, czyli po samych nadajnikach łączonych T-Mobile i Orange, ten sam dla obu sieci, faktyczne pokrycie nadajnikami około 80% powierzchni Polski, dla podróży po Polsce odpowiedni, bez problemów z przełączaniem między nadajnikami, choć dziury w zasięgu też są spore.


3)PLUS, obecnie najgorszy operator o najmniejszym zasięgu w Polsce, korzysta tylko i wyłącznie ze swoich nadajników Plus,faktyczne pokrycie nadajnikami około 60% powierzchni Polski, najmniejsze, dodam, że u mnie nie ma nawet podstawowego zasięgu GSM tej sieci, nie wynajduje jej w telefonie wcale, nie da się z tego korzystać jeżdżąc po Polsce, bo zasięg tylko w dużych miastach, gminach i tylko gdzie nie gdzie poza, bardzo dużo dziur i miejsc bez podstawowego zasięgu GSM.
 #1020359  autor: Robert K
 27 wrz 2018, 18:33
Ja tak zauważyłem że ostatnimi czasy operatorzy położyli lage na publikowanie zaktualizowanych map zasięgu. Orange i T-mobile mają podobne mapy i najlepsze pokrycie więc się nie mają ciśnienia by coś w mapach poprawiać. Natomiast Plus i Play mają już odpalone Lte w wielu lokalizacjach których na ich mapach nie ma Lte. Wiadomo że mapy nie są idealne , ale w sposób ogólny informują że sieć ma w danym miejscu swoje anteny. Dla mobilnie poruszających się jest to przecież jakaś informacja. A miejscowi i tak się zorientują która sieć w konkretnym miejscu ma najlepsze parametry.
 #1020360  autor: Remington
 27 wrz 2018, 18:40
wiertolot pisze:3)PLUS, obecnie najgorszy operator o najmniejszym zasięgu w Polsce, korzysta tylko i wyłącznie ze swoich nadajników Plus,faktyczne pokrycie nadajnikami około 60% powierzchni Polski,
Nie wiem skąd masz te informacje, ale to zwykłe bzdury. Ani najmniejszy zasięg (Play ma mniejszy), ani tylko własny (nadajniki mają wszystkie firmy-przybudówki), ani pokrycie nie wynosi 60% (sporo podróżuję i nigdy nie miałem braku zasięgu, w przeciwieństwie do czasów, gdy korzystałem z Orange). Zresztą, wystarczy zajrzeć na btsearch.
 #1020363  autor: piotrzet
 27 wrz 2018, 18:50
Niestety ale baza btsearch jest aktualizowana przez użytkowników i nie wiadomo do końca czy wszystko jest czy też nie tym bardziej po za miastami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 67 z 179
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 179
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 179