DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1018334  autor: onifer2
 21 wrz 2018, 11:38
Potrzebuję porady. Szukam telefonu nowego ewentualnie używanego ale jeszcze z gwarancją w budżecie ok. 300-350 zł, no maks. 400 zł. Wiem, że budżet niski, dlatego w grę wchodzą również wszelkiego rodzaju wynalazki chińskie ale wolałbym kupić w Polsce.

Moje wymagania to przede wszystkim:



- ekran min. 4,7 cala, HD lub wyżej

- min. 2GB RAM i 16 GB ROM

- mile widziane LTE

- jakiś w miarę sensowny procesor i grafika. Priorytety to brak zacięć i lagów przy otwarciu 2-3 kart i użytkowaniu przede wszystkim takim jak dzwonienie, sms, podstawowe aplikacje ja FB i w miarę swobodne przeglądanie stron internetowych, GPS.

- nie gram w gry- nie musi być jakiejś super wydajności. Aparat foto też wystarczy średni.
- bateria by wytrzymał 1 dzień umiarkowanego korzystania.

Co możecie polecić, za czym się rozglądać by miało najlepszą relację cena/jakośc?
 #1019451  autor: onifer2
 25 wrz 2018, 12:39
Nikt nic nie doradzi?
Wstępnie rozważam:

Cubot Nova- jednak brak jak narazie recenzji, testów.
Alcatel Idol 3 5.5
Moto E4- chyba najsłabszy z podanych
Chciałbym jakieś Leeco bo słyszałem dobre opinie, ale ciężko w kwocie 400 zł znaleźć z gwarancją.

A może iść w stronę jakiejś nowej Lumii np. 640, 650?
Choć czy z 1GB RAM będzie to jeszcze dobrze działało?
Córka ma np. Lumię 735 o podobnym parametrach i czasem występują przycinki przy przeglądaniu stron.
 #1019456  autor: gramacz
 25 wrz 2018, 13:20
Wszystkie Cuboty mają gwarancję w Polsce, nie ważne gdzie kupione.
Ale jednak wybrał bym LeRee lub LeEcoo Cool 1 prosto z Chin z gwarancją chińską. Telefon w tej cenie nie do pobicia. Jak ci to nie przeszkadza to jest akurat kupon zniżkowy na LeEco Cool 1 4GB za 370 zł Sklep realizuje gwarancje!W lumie się raczej nie pchaj, system już nie ma dużego wsparcia. 2GB RAM to obecnie absolutne minimum
 #1019640  autor: onifer2
 25 wrz 2018, 23:41
Raczej nie chcę ryzykować pewnego naliczenia VAT na cle.

Czyli jak zamówię w Chinach Cubota to też będzie miał gwarancję realizowaną w Polsce?
 #1019643  autor: michaelred
 26 wrz 2018, 00:00
onifer2 pisze:Raczej nie chcę ryzykować pewnego naliczenia VAT na cle.

Czyli jak zamówię w Chinach Cubota to też będzie miał gwarancję realizowaną w Polsce?
Sprawdz skrzynke, wyslalem PW
 #1022684  autor: FKS_91
 01 paź 2018, 17:27
Według mnie szkoda się bawić w takie cuboty. Kiedyś kolega pracował w sferis, w którym była dosyć duża oferta cubotów i mówił, że strasznie dużo wracało na serwis. Wydaje mi się że fajną opcją byłby Moto G5, ale niestety przewyższa budżet. Koszt ok 500 zł. https://www.ceneo.pl/51238901
 #1023256  autor: Eragon
 02 paź 2018, 17:50
Oooo, to ciekawe.

A @Gramacz wiesz jak to teraz z najnowszymi Cubotami jest? Mają jakieś większe wady jak na swoją cenę?

:smt006
 #1023275  autor: Lawrence72
 02 paź 2018, 19:25
FKS_91 pisze:Według mnie szkoda się bawić w takie cuboty. Kiedyś kolega pracował w sferis, w którym była dosyć duża oferta cubotów i mówił, że strasznie dużo wracało na serwis. https://www.ceneo.pl/51238901
Również nie wchodziłbym w Cubota - na temat samej awaryjności można sporo poczytać, a nikt nie chce mieć telefonu nawet w najlepszym serwisie :). Bardziej poszedłbym w kierunku Xiaomi 4A/4X z którymi nie ma aż takich problemów a w tym segmencie to najciekawsze propozycje.
 #1024072  autor: robbo2k
 05 paź 2018, 11:41
iPhone 5S z iOS 12.... dziekuje dobranoc.
Ewentualnie jak paletkę do pingponga to LG G4 można wgrać Andka 7.0
Oba poniżej 100USD w stanie "odświerzonym" (nowa bateria, nowa obudowa)

Ta chińska tandeta jak Cubote, Ulefony i inne jest na dłuższa metę wkurzająca. Mam przemieliłem ze 20 sztuk.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1024433  autor: gramacz
 07 paź 2018, 20:07
Kilka lat temu używałem Cubota X16 i działał bezawaryjnie ponad dwa lata, później używała go zona i dopiero kąpiel w wodzie go zabiła. Czysty System działał bezbłędnie.
Teraz używam flagowca od Xiaomi, ponad rok, i bateria traci moc w oczach, nie wspominając o systemie który potrafi się zawiesić nie wiadomo z jakiego powodu.
Kolega miał Cubot H2 i na wyświetlaczu pojawiła się plamka, serwis wymienił wyświetlacz błyskawicznie.
Koleżanka ma jakiegoś Cubota za 60$ i to już jest padaka, system potrafi wygenerować jakiś komunikat o błędzie procesora SIM !