DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 35 z 91
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 91
 #1019613  autor: jarekt
 25 wrz 2018, 21:39
Generalnie, to nie panikujcie z tym całym netem, bo przez te najbliższe 2 miesiące z hakiem sytuacja będzie bardzo dynamiczna i wszystko się może 5 razy wywrócić do góry nogami. I to nie tylko w Play/RBM.
Niektórzy mogą sobie ostrzyć zęby na dziesiątki tysięcy klientów DILa (byłych klientów w zasadzie) i mogą szykować odpowiednie oferty...
 #1019657  autor: lee
 26 wrz 2018, 08:20
Pink ma lepszy lejek i jest tańszy o kilka złoty. Jak przekroczysz regulaminowy transfer masz 2mega a nie jeden do tego masz inne lepsze usługi których nie ma w ink.
 #1019713  autor: tehmal
 26 wrz 2018, 12:47
Ura! Udało się z duplikować kartę SIM PINK9
Drogi migracyjne lipa, same INKi...zostanę na PINK9

regulamin PINKA
https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... 122014.pdf



Więc na 120 dni doładowanie to 100zł
Na razie doładowanie za 5zł :> premia...5mb :lol:
Musiałem doładować by duplikat zrobić :P
Więc żegnaj DILu, numer z DIL przeniosłem do odnowy :>
 #1019727  autor: juhuhu
 26 wrz 2018, 13:32
Ja mam problem z tą taryfą jak zaczynam coś ściągać to mnie wyrzuca z sieci PLAY do orange w roamingu - dziwna sprawa, bo na redbullu jest normalnie , a sygnał jest bardzo mocny max 5 kresek. Może to system obrony przed ssaczami , po prostu wyrzuca , nic nie mogę nagrać nawet tv stream nie mogę oglądać , bo wyrzuca rozłącza połączenie i wyłącza sieć PLAY włącza roaming ORANGE, a jak wiadomo ten internet nie działa w roamingu. sTRONY I JAK NIC NIE OBCIĄŻAM DZIAŁAJĄ NORMALNIE
 #1019754  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 15:41
Lejek 2Mbit/s w PInK (w usługach IbL, WbL i DbL) "wchodzi" na identycznej zasadzie jak w DILu.
Po 100GB, Play/RBM zastrzega sobie prawo do obniżenia prędkości, ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy przeciążasz nadajniki w godzinach szczytu (identyczny jest zapis w DIL w RBM i w IbL/WbL/DbL w PInK).

W MbL (InK) jest całkiem inaczej, bo tam jest zapis, że od razu po przekroczeniu 100GB zakładany jest lejek i to 1Mbit/s. Nie ma tam więc mowy o przeciążaniu i nie jest to sprawdzane. Po prostu tam to 100GB jest jak pakiet 100GB. 100GB i koniec (no akurat jest lejek 1Mbit/s od 101.GB).
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 18:18 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1019783  autor: adacomp
 26 wrz 2018, 17:53
juhuhu pisze:Ja mam problem z tą taryfą jak zaczynam coś ściągać to mnie wyrzuca z sieci PLAY do orange w roamingu - dziwna sprawa, bo na redbullu jest normalnie , a sygnał jest bardzo mocny max 5 kresek. Może to system obrony przed ssaczami , po prostu wyrzuca , nic nie mogę nagrać nawet tv stream nie mogę oglądać , bo wyrzuca rozłącza połączenie i wyłącza sieć PLAY włącza roaming ORANGE, a jak wiadomo ten internet nie działa w roamingu. sTRONY I JAK NIC NIE OBCIĄŻAM DZIAŁAJĄ NORMALNIE
Co za problem zadzwoń do BOK i zleć wyłaczenie RK.
A na razie to wymuś ręcznie sieć Play i po problemie.
 #1021576  autor: unnameduser
 29 wrz 2018, 09:46
Mam kartę w taryfie Internet na Kartę 50 zł, której ważność połączeń przychodzących wygasła wczoraj. Dziś nie loguje się do sieci, a stan konta w play24 to 0,00 zł. Miałem tam jakieś 10 czy 15 zł - czy jest jeszcze opcja odzyskania środków, czy też zostaje mi wyrzucenie karty do śmieci?

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1021593  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 10:02
@unnameduser, po terminie przychodzących, maksymalnie o godzinie 0:50, konto jest zerowane (zgodnie z cennikiem), a karta całkowicie wyłączana - również zgodnie z cennikiem (i odłączana od Twojego konta maksymalnie po kilku kolejnych - dostaniesz maila gdy to się stanie).
Doładowanie takiej karty nie jest możliwe.

Czasami nie jest wyłączana (ale zerowanie odbywa się zawsze) jeszcze przez 30 dni (tzw. karencja), czy nawet 180 dni, ale tego nie reguluje żaden cennik, regulamin czy RŚUT (tylko jakieś wewnętrzne ustalenia i ustawienia w systemie bilingowym). W tym czasie karta odbiera rozmowy/SMSy i można ją doładować i normalnie przywrócić do życia samemu.

Natomiast po zrobieniu zgłoszenia, numer jeszcze możesz odzyskać, ale oczywiście bez kasy (i taryfa może być zmieniona na głosową PnK).
 #1021596  autor: unnameduser
 29 wrz 2018, 10:13
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Tak więc kartę czeka zniszczenie i lądowanie w koszu. Nie zależy mi na tym numerze, a kart w taryfie głosowej mam już kilka i kolejna nie jest mi potrzebna. Swoją drogą jest to jakiś sposób zmiany taryfy z internetowej na głosową, gdyby była taka potrzeba.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1021609  autor: Dorotea
 29 wrz 2018, 13:05
Próbuję ogarnąć najkorzystniejszy wariant użycia InK 50 jako łącza zapasowego do uploadu nocnego.

1) Doładowanie 100 zł - bonus 45,23 GB, ważność konta (wychodzące) 120 dni.
2) Włączam pakiet cykliczny Noce bez limitu za 5 zł mies.
3) W 120 dniu włączam RWK pakietem 24 GB na rok za 50 zł i dalej korzystam.

Pytanie do oblatanych w tej taryfie, czy dobrze myślę?
 #1021616  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 13:44
@Dorotea, dobrze myślisz, ale jest lepsze rozwiązanie w InK przy równie prostej obsłudze. Jak znajdę chwilę dzisiaj (lub jutro), to napiszę co i jak, oczywiście wytłumaczę dokładnie też dla innych kwestie typu "po co?" i "dlaczego?" :).
 #1021631  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 14:56
Zaraz ten starter pójdzie i nie ze względu na numer :), choć data ważności może kogoś przyblokować z decyzją zakupu. W każdym razie jest mało prawdopodobne aby starter w ciągu miesiąca od tej daty całkowicie zablokowano. Ale ja gwarancji nie daję oczywiście :), bo teraz to w Play różne cyrki się dzieją.
  • Strona 35 z 91
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 91
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 91