Telekomunikacja jak na dłoni

Nowe TELEPOLIS.PL – następne będzie forum

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Nowe TELEPOLIS.PL – następne będzie forum

Postprzez Morvius » 24 wrz 2018, o 15:28

Chciałbym widzieć miny tych najgłośniej hejtujących, gdy już projekt osiągnie finał. :) Narzekać to może każdy, nie każdy zaś potrafi dostrzegać zmiany. Mogę się założyć, że nie wyłapaliście dziś żadnych aktualizacji, jesteście tak skupieni na negatywach, a gwarantuję, że były bardzo istotne.
Klasyczny obserwator wątku.
Morvius
Moderator
Moderator

Pochwały: 87
Model telefonu: Huawei P20 PRO; Samsung S7 EDGE; Huawei P9
Sieć: Fioletowy Turbo Kisiel

Postprzez piotrzet » 24 wrz 2018, o 15:44

Zawsze liczy się pierwsze wrażenie i to widać w spadku odwiedzin w zeszłym miesiącu zobaczymy czy jak będzie faktycznie ten super efekt końcowy to czy odwiedzin będzie tyle samo czy mniej. Wprowadzić coś nowego to nie zawsze znaczy że musi być super. Po za tym widać, ze ktoś nie umie rozróżnić hejtu, a krytyki.
http://www.speedtest.net/result/a/4297134853.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez jarekt » 24 wrz 2018, o 16:12

@Morvius, poszperałem trochę na stronce i forum i nie znalazłem żadnych zmian, poza jedną.
To co było źle zrobione i źle działało dalej jest źle (są tego dziesiątki rzeczy).
Oczywiście kilka rzeczy źle zrobionych i źle działających od falstartu nowego Telepolis (falstart to dobre określenie tego co było na samym początku) zostało poprawionych, ale to kropla w morzu potrzeb.

A ta jedyna zmiana jaką dzisiaj zauważyłem, to powrót na forum pracownika T-Mobile czyli @piotrazet :).
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Dorotea » 24 wrz 2018, o 16:21

Morvius napisał(a):Chciałbym widzieć miny tych najgłośniej hejtujących, gdy już projekt osiągnie finał. :) Narzekać to może każdy, nie każdy zaś potrafi dostrzegać zmiany. Mogę się założyć, że nie wyłapaliście dziś żadnych aktualizacji, jesteście tak skupieni na negatywach, a gwarantuję, że były bardzo istotne.

Strona Telepolis odpowiadała mi przez całe lata, złego słowa nigdy nie napisałam. A to co jest teraz spowodowało, że całkiem przestałam tam zaglądać. Zaklinanie rzeczywistości i zrzucanie wszystkiego na hejt nie zmienia prawdy - to co zrobiliście jest straszne. Daj znać jak będzie ten finał, tli się iskierka nadziei, że powierzycie to komuś kompetentnemu i powstanie coś innego, znośnego.
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez piotrzet » 24 wrz 2018, o 18:09

Moim zdaniem powinni zrobić coś na wzór bodajże Play, który wdrażając nową stronę po prostu najpierw dodał ją jako beta ale obok była stara strona aktywna i to najlepszy sposób na rozwiązanie problemów wieku dziecięcego i dostosowanie tego do oczekiwań użytkowników.
http://www.speedtest.net/result/a/4297134853.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez marcin19883 » 24 wrz 2018, o 19:04

Morvius napisał(a):Mogę się założyć, że nie wyłapaliście dziś żadnych aktualizacji, jesteście tak skupieni na negatywach, a gwarantuję, że były bardzo istotne.

Nadal nie da się pisać przez Tapatalka na forum. Ciągle jest się niezalogowanym. To forum jest najwazniejsze a nie główna nieczytelna strona.
marcin19883
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: PLAY, ORANGE, PLUS, T-MOBILE

Postprzez michaelred » 24 wrz 2018, o 19:45

Skad ten wysyp spamerow na forum? Inwazja jakas
michaelred
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: iOcean X7 HD
Sieć: Orange / T-Mobile

Postprzez mp107 » 24 wrz 2018, o 19:57

motyl27 napisał(a):Zastanawia mnie jedna rzecz jak wchodzę na forum bezpośrednio muszę się logować, natomiast po wpisaniu w przeglądarce http://www.telepolis.pl jestem zalogowany. Na innym forum zaznaczyłem "zapamiętaj mnie" i zawsze jestem zalogowany po wpisaniu adresu.
Tutaj to działa ale po przejściu przez nowe Telepolis.

Ten problem z logowaniem się przy wchodzeniu bezpośrednio (bez wcześniej wizyty na stronie portalu telepolis.pl) na forum wynika z tego, że ciasteczko o nazwie "PHPSESSID" dla domeny ".telepolis.pl" ustawia się jako sesyjne.
Po jego wygaśnięciu (czyli po wyłączeniu przeglądarki) zostaje ono usunięte, przez co traci się status zalogowania na forum.
Po wejściu na stronę portalu (na którym za logowanie odpowiada inne, niesesyjne ciasteczko, przez co jesteśmy tam zalogowani) jest generowane nowe ciasteczko "PHPSESSID", co pozwala na "automagiczne" logowanie na forum.

Przeglądarka Firefox 62.
mp107
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 1
Model telefonu: Sony Xperia X Compact

Postprzez marcin19883 » 24 wrz 2018, o 20:10

michaelred napisał(a):Skad ten wysyp spamerow na forum? Inwazja jakas

Wyrażanie swojej opinii nazywasz spamem? Czyli, że wszyscy mamy się zamknąć i nic nie pisać? Jesteś za cenzurą czy co? :-)
marcin19883
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: PLAY, ORANGE, PLUS, T-MOBILE

Postprzez michaelred » 24 wrz 2018, o 20:13

Pisalem o wysypie spamerow. Jeden z jakimis Chinskimi znaczkami, jakies spamowanie .... To wynik "modernizacji" serwisu? :D
Ostatnio edytowano 24 wrz 2018, o 20:15 przez Remington, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wymoderowano link
michaelred
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: iOcean X7 HD
Sieć: Orange / T-Mobile

Postprzez Remington » 24 wrz 2018, o 20:15

Efekt uboczny...

Ale nie powtarzaj linku do sklepu, bo przecież o to im chodzi. A te konta i ich posty niebawem trafią w czarną dziurę.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez mp107 » 24 wrz 2018, o 20:15

michaelred napisał(a):Jeden z jakimis Chinskimi znaczkami
Koreańskimi :)
mp107
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 1
Model telefonu: Sony Xperia X Compact

Postprzez vonski » 25 wrz 2018, o 07:47

Morvius napisał(a):Chciałbym widzieć miny tych najgłośniej hejtujących, gdy już projekt osiągnie finał. :) Narzekać to może każdy, nie każdy zaś potrafi dostrzegać zmiany. Mogę się założyć, że nie wyłapaliście dziś żadnych aktualizacji, jesteście tak skupieni na negatywach, a gwarantuję, że były bardzo istotne.

Może to mało eleganckie określenie, ale z gów*a bata nie ukręcisz. Dla mnie layout nowej strony jest do wyrzucenia do kosza i zrobienia na nowo. A zacząć by trzeba od zaplanowania układu, bo to co jest to mam wrażenie wynik totalnego przypadku.
Od lat telepolis było jedną z pierwszych stron, które otwierałem rano, teraz wchodzę tylko, żeby otworzyć forum (bo bez tego nie da się zalogować, kolejny absurd).

Bardzo jestem ciekaw opinii Witka na temat nowej strony :)
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez motyl27 » 25 wrz 2018, o 12:32

Dziś po zalogowaniu na forum wyskoczył komunikat: "jesteś zalogowany " i zostałem na głównej telepolis.pl nie wróciłem do miejsca, gdzie byłem przed zalogowaniem.
motyl27
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Nokia 2610
Sieć: Nowe Orange Go, Fakt Mobile, Play

Postprzez zolvio » 25 wrz 2018, o 22:28

Mam dwie sugestie odnośnie zmian na forum:
- nie zmieniać czcionki na taką jak w komentarzach na głównej (powód: słaba czytelność)
- nie wprowadzać "podwątków" jak na głównej tj. rozgałęzień w przypadku gdy ktoś odpowiada na konkretny post (powód: powstawanie złożonej struktury drzewiastej - "pączkowanie" nowych wątków; w przypadku tematów na ponad dwieście stron brak sensownej możliwości śledzenia wątku)
Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
zolvio
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 6
Model telefonu: Huawei Y360
Sieć: a2mobile, T-mobile

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe