DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 30 z 91
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 91
 #1014492  autor: biala1991
 16 wrz 2018, 11:20
50zł wydałam na RWK więc 50GB to "czyste" GB bez przeliczania konta zł, co też uważam za bzdurę, bo jak widać zł nie równa się transfer :)
Te 2 problematyczne GB to może być dodatkowy pakiet ze starej usługi rocznej, który wpadł tuż przed wyłączeniem 24GbNaRok. Wychodziłoby że to 13ty pakiet :) ale nie jestem pewna. Wydaje mi się że rok temu, pierwszy pakiet nie uruchomił się od razu po włączeniu usługi tylko po miesiącu, wtedy ilość pakietów by się zgadzała ale wraca brak wytłumaczenia dwóch niezidentyfikowanych GB :)
Dla ścisłości, pod kodem pokazuje się 50GB z groszami a na Play24 49.7GB

Dobrze, że przypominasz o tej niewystarczająco nagłośnionej moim zdaniem zmianie, większy bonus dostajemy za doładowanie przez stronę Play. Zastanawiałam się nad doładowaniem bezpośrednio przez bank i byłabym stratna.
Kiedyś taką dyskryminację praktykowało Orange ale w końcu zrezygnowali to teraz Play kombinuje :)
 #1014504  autor: Karlos20
 16 wrz 2018, 11:41
Pierwszy pakiet bonusowy z usługi 24 GB na rok - czyli pierwsze 2 GB uruchamiają się od razu. W starym PINKu bonus starterowy uruchamia się po miesiącu od aktywacji karty.
biala1991 pisze:Zastanawiałam się nad doładowaniem bezpośrednio przez bank i byłabym stratna.
Na stronce doladowania.play.pl wybierasz formę płatności poprzez bankowość elektroniczną, potwierdzasz i gotowe. Więcej GB jest na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014519  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 12:15
biala1991 pisze:Dla ścisłości, pod kodem pokazuje się 50GB z groszami a na Play24 49.7GB
To akurat może być proste do wytłumaczenia. Play24 pokazuje w GB (w zasadzie w GiB czyli GibiBajtach) czyli powiedzmy te 49,7GB.
Kod pokazuje wynik w MB (w zasadzie w MiB czyli w MebiBajtach).

Przelicznik między "komputerowymi" MB i GB (czyli między MiB i GiB) to *1024 i /1024, a nie *1000 i /1000.
Czyli 49,7 GB * 1024 = około 50 890 MB i tyle pokazuje *101# i *107# (czy *108# w niektórych taryfach głosowych). Jest jeszcze dodatkowa różnica 71MB między Play24, a kodem, jeśli starter jest aktualnie używany i ma aktywną sesję internetową.

Przy czym tak naprawdę to MB zostały zamienione (zaokrąglone) do GB i wyświetlone w Play24, a nie odwrotnie (a w zasadzie Bajty - bo co do bajta system przechowuje ilość - zostały zamienione na MB dla kodu, i potem na GB dla Play24). Jeszcze z rok temu Play24 pokazywał wartości w MB.

Pakiety cykliczne w PInK i InK (darmowe i płatne) są czasami przyznawane 13 razy. Warunkiem podstawowym zaistnienia tego babola jest uruchomienie pakietu (lub aktywacja startera PInK z pakietem darmowym) w miesiącu 31-dniowym :).
 #1014559  autor: RobertABCD
 16 wrz 2018, 13:03
Kiedy zacząłem korzystać z DIL została mi karta Play Internet na Kartę pierwsza edycja ze stanem konta prawie 1000zł bo wykorzystywałem tylko bonus za doładowanie. Później wprowadzili 100GB za 45zł, a karta sobie leżała i przedłużałem ją co 3 miesiące po 5zł. Widzę, że się opłacało bo teraz mogą ją zacząć używać (lub sprzedać). Nie pamiętam czy 5zł ma wychodzące na 5 czy 8 dni ale muszę jeszcze doczytać. Jeśli 8 dni to 100GB będzie za 20zł miesięcznie i powoli będzie się rozładowywała skarbonka. DIL za 10zł miesięcznie nic chyba nie przebije ale 20zł to też nie zły wynik.
 #1014580  autor: biala1991
 16 wrz 2018, 13:34
Karlos20 pisze: Na stronce doladowania.play.pl wybierasz formę płatności poprzez bankowość elektroniczną, potwierdzasz i gotowe. Więcej GB jest na koncie.

Tylko trzeba wiedzieć, że po ostatnich modyfikacjach doładowanie przez stronę Play w przeciwieństwie do doładowań innymi kanałami daje więcej GB i o tym piszę. Nie każdy odnotował tą zmianę, ktoś może mieć ustawione doładowanie cykliczne w swoim banku albo wygodnie jest mu zasilać z abonamentu i nawet nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób pozbawia się dodatkowego bonusu
jarekt pisze: Pakiety cykliczne w PInK i InK (darmowe i płatne) są czasami przyznawane 13 razy. Warunkiem podstawowym zaistnienia tego babola jest uruchomienie pakietu (lub aktywacja startera PInK z pakietem darmowym) w miesiącu 31-dniowym
I to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie nadwyżki 2GB. Radość krótka, bo pakiet wpada tuż przed wyłączeniem usługi więc i tak trzeba doładować konto, żeby z niego korzystać :)
 #1014597  autor: 24bis24
 16 wrz 2018, 13:52
Z utęsknieniem czekamy na te tanie PINKI, INKI ze znanego portalu aukcyjnego bo po takim wyjaśnieniu to z pewnością większość rzuci się. Trzeba się spieszyć bo dla wszystkich może nie starczyć. :-)
Dziwi mnie trochę czemu ten temat jest tak nagłośniony przecież są też inne alternatywy a ci co potrzebują bardzo dużo neta i tak wybiorą inne rozwiązania.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1014636  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 14:32
24bis24 pisze:...czekamy na te tanie PINKI...
Trzeba się spieszyć bo dla wszystkich może nie starczyć.
A po co tanie? Wystawią na sprzedaż po 200zł z 1000 sztuk, to nie będą tanie i każdy zdąży kupić i nie będzie trzeba się spieszyć. A jak się nie będą sprzedawać, to pewnie rozdadzą tutaj na forum ale najmniej marudzącym forumowiczom :).
Dziwi mnie trochę czemu ten temat jest tak nagłośniony...
Ja też mam z tym problem. W TVP non-stop gadają o PInKach, to samo w TVNie i Polsacie, w prasie non-stop piszą o PInKach, w Biedronce, Żabce i Lidlu - non-stop PInKi, otwieram lodówkę - też PInKi wyskakują.
Nawet tu w tym temacie, wszyscy - nawet @biala1991 - nawijają non-stop o PiNKach.
Ja mam już dosyć, a przecież to najprawdopodobniej dopiero początek boomu na PInKi :).

@24bis24, może byś nagłośnił jakieś inne rozwiązanie, tanie, dużo netu, najlepiej bez lojalki i bez zbędnego kombinowania, ale tak, żeby było o nim też głośno, jak o tych PInKach?
Tu masz temat na ten temat :): viewtopic.php?f=27&t=95427
 #1014677  autor: Gomez-C4
 16 wrz 2018, 16:40
@RobertABCD , zarejestrowaną kartę w starym PInK będzie Ci ciężko sprzedać, kupujący jak będą mieli wybrać to wybiorą nowe startery gdzie nikt wcześniej nie miał wglądu do kodu PUK.
Oczywiście do własnego użytku to dobry pomysł :)
 #1014720  autor: Gomez-C4
 16 wrz 2018, 20:20
@matek451 ale przecież PInK-a nie wyłączyli :D facet dostał lejek po 100GB , co nie jest żadnym zaskoczeniem, bo lejki w DIL-u jak i w pakiecie za 45zł w PInK działają tak samo :mrgreen: z jedną małą różnicą, że możesz zdjąć ten lejek w DIL-u dodatkowym pakietem danych :)
 #1014724  autor: Karlos20
 16 wrz 2018, 20:38
W PINKu też można uniknąć lejka, albo opóźnić nałożenie ograniczenia, przez pierwsze 2 miesiące bez dodatkowych dopłat w Play24.
Poza tym w PINK nie trzeba od razu odpalać usługi, bo można wykorzystać GB z doładowania, a jak zostanie np 1 GB lub mniej - odpalamy pakiet za 45, pamiętając, że włączona usługa nie konsumuje kasy z konta jak i GB z zasileń.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014725  autor: matek451
 16 wrz 2018, 20:44
Oczywiście tylko tutaj dyskutuje się jak to PInK będzie zbawieniem dla DIL-owców w godzinie W. Polityka Play dotycząca sztywnego respektowania lejka po 100GB wdrażana dla wszystkich taryf pre-paid. PInK ratują tylko opcje , sam mam jeszcze z 3 takie karty, nówki sztuki nie aktywowane, te z 300MB na testy.
 #1014730  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 20:57
26. sierpnia Play/RBM przywrócił zakładanie lejków dosyć szybko po 100GB.
Więc w tym momencie mamy lejki, ale mamy też wciąż DILa.

Gdy nie będzie DILa (jeśli), lejki w PInK w usłudze IbL (tylko ona zostanie z takimi zasadami jak w DIL) być może wrócą na normalny poziom 200-400GB jeśli nie będzie się przeciążać nadajników (regulamin) - a będzie o to trudno skoro nie będzie DILa.
Więc tak naprawdę nie ma co porównywać teraz sytuacji w PInK w IbL, skoro jeszcze jest DIL.
Zniknie ewentualnie DIL, to zobaczymy co będzie po 2-3 miesiącach w IbL.

Ale nawet jeśli w IbL będzie natychmiastowy lejek po 100GB (co będzie niezgodne z regulaminem IbL), to zawsze można zrobić (oczywiście wcześniej) jedną z następujących rzeczy lub nawet wszystkie na raz:

1. Kupić DbL (Dzień be Limitu) za 4zł i przez 48 godzin, a nawet czasami znacznie dłużej, ściągać totalnie bez żadnego limitu - dobre jeśli wiemy, że potrzeba bardzo dużo transferu na najbliższe 2 dni. Ten transfer nie pomniejsza 100GB z IbL (Internet be Limitu za 45zł). Na samym dole przykład transferu ponad 700GB przez 2 dni.

2. Kupić WbL (Weekendy bez Limitu) za 10zł (lub 0zł za pierwszy miesiąc w wariancie cyklicznym) i przez 10 dni w ciągu 5 kolejnych weekendów (mieszczących się w 31-dniowym cyklu) czyli przez wszystkie całe soboty i niedziele, również ściągać bez żadnego limitu. Ten transfer również nie pomniejsza 100GB z IbL.

3. Kupić NT (Nocny Transfer) za 10zł (lub 0zł za pierwszy miesiąc w wariancie cyklicznym) i codziennie w godzinach 0:00-9:00 również ściągać bez żadnego limitu. Ten transfer również nie pomniejsza 100GB z IbL.

4. Można też kupić WWWbL (WWW bez Limitu) za 10zł (lub 0zł za pierwszy miesiąc w wariancie cyklicznym) ale należy pamiętać, że wykluczone są strony HTTPS, VOD-y, YouTube itp. itd - więcej w regulaminie.


Także można dość swobodnie to sobie ogarnąć.

Przykładowo przez 2 dni DbL za 4zł można przesłać tyle:
Obrazek

Ponad 700GB w 2 dni. I jeśli mamy wykupiony IbL czyli 100GB za 45zł, to wciąż te 100GB jest nienaruszone.
 #1015435  autor: 3G
 17 wrz 2018, 16:36
Tylko w weekendy albo tylko w nocy to żaden internet i małym pocieszeniem jest fakt, że tak też można dużo pobrać.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1016907  autor: Gomez-C4
 18 wrz 2018, 13:42
@marcin19883 już widzę tłum chętnych na taki starterek za prawie 200zł :lol: , zaliczył elegancko klasyczny falstart :smt005
@Dorotea w sumie to oferta z 8 września :) jeszcze przed tajemniczą informacją z RBM o rzekomym wyłączeniu DIL-a po 30 września , ale olx nie cieszy się taką popularnością jak Allegro - także marne szanse na sprzedaż, no i oczywiście w przypadku olx brak POK.
 #1016913  autor: 24bis24
 18 wrz 2018, 14:14
Dla wszystkich w temacie starter z aukcji najpopularniejszego portalu jest przedstawiony na fotce w starej wersji pierwsza fotka, natomiast karta z datą ważności podaną przez sprzedającego w aukcji jako ``Starter ważny do 1.3.2019r.``druga fotka jest MOIM ZDANIEM od innego zestawu. (Napisałem właśnie tak, ponieważ nie jestem do końca pewien).
Pewnie sprzedawca tego nie czyta i nie dowiemy się czemu tak właśnie czyni. :mrgreen:

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
  • Strona 30 z 91
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 91
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 91