DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1013671  autor: darekab
 13 wrz 2018, 21:01
Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich.

Potrzebuję nowego telefonu. Honor 7 dokonał żywota w ulewie.

Dobrze by było żeby nie był gorszy od ww honora. max 5,2" choć wolałbym mniej. Nowy, zakup w sieci , system Android.

Telefonu potrzebuję do: dzwonienia, pisania smsów, nawigacji samochodowej i pieszej ( bardzo często i dość długo ), poczta, internet czasem zdjęcia.
Nie gram, nie oglądam video.

najważniejsze wymagania : bateria im dłużej będzie trzymała tym mniejszy powerbank będę musiał kupić, LTE ( nie znam się i nie wiem czy koniecznie musi być B20 ) mieszkam na wsi i często jestem poza miastami ( pola lasy ), GPS, Glonass żeby nie gubił fixa.

Z uwagi na aktualną sytuację 800 pln jest nie przekraczalne.

Nie mam żadnych sentymentów ani uprzedzeń co do jakiejkolwiek marki więc nie pisuję. honor sprawował się w miarę ok.

Dzięki za pomoc
 #1013674  autor: t r o i p
 13 wrz 2018, 21:13
W tej cenie znajdziesz takie telefony z dobrą baterią i w miarę wydajne jak :
Xiaomi redmi 5, (najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu)
Xiaomi redmi 5 plus
Możesz jeszcze poszukać Xiaomi redmi note 5, ale ciężko będzie go znaleźć w cenie do 800 zł
Huawei mate 10 lite, (polecam, zbilansowany czas pracy na bateri, pojemność pamięci i wydajność.)
Honor 9 lite
Honor 7x
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2018, 23:34 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1013678  autor: darekab
 13 wrz 2018, 21:43
dzięki za podpowiedzi ale wszystkie propozycje są wielkimi smartfonami. Napisałem, że 5,2" max ale wolałbym mniejszy.
 #1013680  autor: FKS_91
 13 wrz 2018, 21:50
Ciężko teraz o telefon z 5.2", mega to zawęża pole. Dzisiejsze telefony mają tak bardzo małe ramki że nie kiedy 5.7" jest wielkości niektórych telefonów co miały 5.2". Ja na Twoim miejscu wszedłbym w Redmi 5 Plus bądź Mi A2 lite, który jest dosyć wydajnym telefonem, mającym mocną baterię i czystego androida.
 #1013682  autor: darekab
 13 wrz 2018, 22:00
Popatrzę, a napisze mi ktoś czy konieczne w mojej sytuacji będzie to LTE B20 /800 mhz? Bo to problem w Xiaomi. Mi A1 napewno ma i nawet troche mi pasuje. Dzięki
 #1013683  autor: t r o i p
 13 wrz 2018, 22:07
Tak jak napisał kolega powyżej, nie liczy się obecnie wielkość ekranu, tylko wielkość całego telefonu, ponieważ dzięki małym ramkom telefon o przekątnej 5,7 cala będzie wielkości dawnych urządzeń o przekątnej 5,2 cala.

Dictum sapienti sat est.
 #1013781  autor: vonski
 14 wrz 2018, 13:34
Szukaj Honora 8.
 #1013928  autor: Lawrence72
 14 wrz 2018, 19:17
Skłaniałbym się jednak ku Xiaomi redmi 5, głównie ze względu na pojmną baterię. Pod tym względem cięzko będzie o coś lepszego w te cenie. Osobiście nie ograniczałbym się do 5,2 bo wybór jest znacznie mniejszy. Sam telefon jest dobrze rozplanowany i nie jest jakiś bardzo duży, najlepiej żebyś sam sprawdził fizycznie jak to się prezentuje :)
 #1013970  autor: darekab
 15 wrz 2018, 00:07
Co sądzicie o Sony Xperia XA2. Mogę mieć nowy biez sim locka za 1000 plnów.
Proszę o szybką odpowiedź.
 #1013976  autor: t r o i p
 15 wrz 2018, 05:41
Jeśli nie przeszkadza ci to że telefon jest plastikowy i stosunkowo duży, ponieważ przy przekątnej 5,2 z powodu dużych ramek ma 14 cm, bardzo podobnej wielkości jest LG G6 przy przekątnej 5,7 cala.
Poza tym powinien spełnić wymagania, które opisałeś.

Dictum sapienti sat est.
 #1014118  autor: vonski
 15 wrz 2018, 08:29
G6 za 800zł? Niedługo już go chyba będą do chipsów dodawać.
 #1014186  autor: t r o i p
 15 wrz 2018, 08:59
Vonski kto tu mówi o G6 za 800 zł?
Czytałbyś chociaż komentarze ze zrozumieniem.

Dictum sapienti sat est.
 #1014359  autor: darekab
 15 wrz 2018, 15:55
t r o i p pisze:..... bardzo podobnej wielkości jest LG G6 przy przekątnej 5,7 cala.
Poza tym powinien spełnić wymagania, które opisałeś.
G6 ma słabiutka baterię, wiem bo mój syn go ma i bardzo narzeka
 #1014360  autor: darekab
 15 wrz 2018, 15:57
Będę musiał iść z tego co widzę na kompromis. Tylko jaki wybrać? Słabszą baterię? Czy dołożyć kasy, tylko ile? Nie zrezygnuje z dobrego zasięgu, lte 800.

Co radzicie?
 #1014361  autor: t r o i p
 15 wrz 2018, 16:30
Widzę, że się odrobinę nie rozumiemy, użyłem LG G6 do porównanie wielkości wyświetlacza żeby Ci pokazać się że rozmiary wyświetlacza i całego urządzenia nie idą w parze, a nie jako propozycję dla ciebie do zakupu. Ponieważ bardzo ciężko byłoby znaleźć egzemplarz G6 w dobrym stanie za te pieniądze,

Dictum sapienti sat est.
 #1014384  autor: ichris
 15 wrz 2018, 19:48
Może i nie ma ale dla mnie ten telefon jest zdyskwalifikowany ze względu na:
a) rozmiary jako takie
b) screen-to-body ratio

Rozmiar Redmi Note 4 to max co kiedykolwiek kupie