DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #1013716  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 01:53
Coraz głośniej o końcu DILa (Darmowy Interent LTE w RBM1/RBM5) wraz z końcem tego miesiąca.
Może to tylko plotka, ale jeszcze nigdy nie było tylu znaków sygnalizujących faktyczny koniec tej usługi.

W kilku wątkach rozgorzała o tym dyskusja - często mocno off-topowa. No i oczywiście masa pytań typu: Co wtedy? Co w zamian? U kogo? A może abo? A może kabel? Za ile i za ile GB? I czemu tak drogo?

No i o tym jest ten temat.

Krótko tylko przypomnę, że DIL, to obecna od 5 lat darmowa usługa w RBM1/RBM5, która daje miesięcznie minimum 100GB z pełną prędkością (często znacznie, znacznie więcej, nawet wiele TB), a po ewentualnym załapaniu się na szybki lejek 2Mbit/s, dodatkowo maksymalnie 600GB do końca miesiąca (z taką obniżoną prędkością można tyle maksymalnie przesłać przez cały miesiąc).
Darmowy jest transfer w LTE/LTE+ w ramach DILa, jak i sama aktywacja i koszt usługi.


Może też jakiś moderator zrobi porządek i przeniesie tutaj te ogólne dyskusje w tamtych wątkach o necie innych operatorów jako alternatywie dla DILa.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 12:08 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1013745  autor: bolek2004
 14 wrz 2018, 10:35
Akurat temat mnie dotyczy. Generalnie nie chcę się wiązać umową dlatego też od 6 lat siedzę tylko na mobilnym necie w domu.
Z tego co widzę to będzie problem. Dla mnie 100gb było optymalne chociaż ze 2 razy może dobiłem w ogóle do tej wartości. W sumie bez szaleństw to w 30 gb na miesiąc się na styk mieszczę.
Z alternatyw na kartę poza pakietem za 40zł jeśli okażę się prawdą:
- PinK 45/49zł
- Aero2 30gb za 30zł
Z abo:
- nju mobilny 40gb (zwiększony do 80gb po 6 miesiącach) za 29zł
No i operatorzy stacjonarni, ale nie po to siedziałem tyle lat na mobilnym necie żeby wracać do kabla.
 #1013750  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 11:02
Dodaj do tego Plush Internet 40 GB za 30 zł/mies. ze wzrostem GB - 80 GB po 3 miesiącach, po 6m już 100 GB, a po roku 120 GB. Dodatkowy cykliczny pakiet 10 GB za 10 zł i możliwość zawieszenia abonamentu co miesiąc jednym smsem.

Lecz stary PINK za 45 zł będzie niezastąpiony.

Zauważ, że T-Mobile ma nadal ofertę neta domowego w dobrej cenie. Biorąc opcję do 20 mbps na 3G/LTE, nie wliczając raty 20 zł mies za router (raty możesz spłacić szybciej), abo wyniesie do końca kontraktu 24-miesięcznego tylko 24,99 zł, bezkonkurencyjnie na rynku tak naprawdę. Pierwsi abonenci oferty w opcji do 60 mega mają abo do końca kontraktu (czyli jeszcze przez rok) nie wliczając rat za jedyne 34,99 zł mies.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013753  autor: masseter
 14 wrz 2018, 11:23
Plush Internet 40 GB za 30 zł/mies. ze wzrostem GB - 80 GB po 3 miesiącach, po 6m już 100 GB, a po roku 120 GB. Dodatkowy cykliczny pakiet 10 GB za 10 zł
Jest też tańsza wersja za 25 zł - mniej o 20 GB (zaczyna się od 20 GB, po roku jest 100 GB). Można dokupić pakiet 20 GB za 5 zł.
 #1013754  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 11:30
masseter pisze:Jest też tańsza wersja za 25 zł - mniej o 20 GB (zaczyna się od 20 GB, po roku jest 100 GB). Można dokupić pakiet 20 GB za 5 zł.
Tańsza opcja jest bez sensu, skoro za ekstra 5 zł masz to samo, jak w wyższej opcji. Jest haczyk w tańszej ofercie - masz mniej GB za staż. 100 GB vs 120 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013758  autor: krychu3
 14 wrz 2018, 11:46
@Karlos20 tym co piszesz pokazujeż zero obiektywizmu.

Co mi po równym pakiecie 100GB ? albo że za x czasu zwiększą z 40gb na 80gb?
Narzucasz bezużyteczne ofety, i z tobą na tym forum nie powinniśmy w tym wątku w ogóle rozmawiać, po tym jak taksycznie konfidenciłeś naszą starą ofertę z DILem żeby wyłączyli rzecznikowi, bo poza tym i SD nic ta taryfa nie oferuje, mogli ukrócić rwk i fakty byłoby spoko,tyle.
 #1013759  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 12:16
Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH. Sprawa wygląda nastepująco. Dogadałem się z kolegą/koleżanką który ma UPC. Jak wiadomo większość routerów sieje darmowy hot-spot pod nazwą UPC Wi-Free. Od kolegi (może to być rodzina,babcia,wujek) wziąłem specjalne dane wygenerowane tylko do UPC Wi-Free i korzystam cały czas z tego. Prędkość 10/1 mega w zupełności wystarcza mi do oglądania YT nawet w 1080p, nie wspominając o netflixie i innych VODach. Gorzej jedynie jest z telewizją, która wiadomo działa na żywo, więc czasem "zatnie". Mam wszystko przerobione pod siebie tzn dodatkowy router który ściąga sygnał i tworzy u mnie osobna sieć pod swoją nazwą, ale to temat bardziej specjalistyczny i na inny dzień.

Sprawdźcie u siebie jeżeli mieszkacie w bloku lub tam gdzie jest sieć UPC jak to wygląda. Ja jestem zadowolony i mam wszystko za darmo od kilku lat.

P.S. Ostatnio była zwiększana prędkość internetu UPC i kto wie czy Wi-Free tak samo nie pójdzie do góry. :mrgreen:
Tutaj test predkosci
https://prnt.sc/kube13
 #1013764  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 12:28
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
 #1013766  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 12:33
krychu3: właśnie prezentując ofertę Plusha w poście powyżej, napisałem 100% prawidłowych informacji i nie trzeba do tego być obiektywnym, bo każdy wybierze sobie ofertę jaką chce: nju, Plush, PINK czy T-Mobile Domowy. Wolność Wyboru - jak to kiedyś głosiła Netia.
Zresztą na korzyść Plusha przypada szybki wzrost GB za staż, 100 GB dostaniesz w pół roku, a w nju czekasz pół roku dłużej. Jak nie chcesz np miesiąc korzystać, w Plush wysyłasz smsa, a w nju dopiero po 3 miesiącach nie otrzymasz fakturki za brak ruchu na karcie. Plusem nju jest lejek 1 mega, który przywrócisz 9 GB za 9 zł. Podsumowując - im dłużej tym lepiej, a te oferty są dla korzystających miesięcznie do ok 100 GB. Chcesz więcej, wybierz inne opcje.
krychu3 pisze:po tym jak taksycznie konfidenciłeś naszą starą ofertę z DILem żeby wyłączyli rzecznikowi, bo poza tym i SD nic ta taryfa nie oferuje, mogli ukrócić rwk i fakty byłoby spoko,tyle.
Rzecznik zignorował ten komentarz, bo stwierdził, że rozmawiamy nie o karcie, a o necie na abo. Poza tym warto piętnować cwaniactwo niektórych DILowców (choć spora część z nich wykorzysta te 100-150 GB i już ma lejki 2 mbps), bo w wielu miejscach pomimo dogodnych warunków technicznych ludzie płacący za np. PINKa lub INKa mają dramatycznie niskie prędkości - a przez kogo? Niektórych DILowców, bo złapali błędy billingowe operatora i ściągają terabajty danych, obciążając łącza innym userom.

DILa i tak wyłączą, bo Play musi zarobić kasę na rozbudowę, żeby każdy korzystający miał dogodne warunki do korzystania z neta. Poza tym nawet nie są konkurencyjni względem Internetu Domowego czy oferty MAX w T-Mobile, gdzie nie uświadczysz lejków 1 czy 2 megabity po kilkuset GB czy 1 TB, po prostu masz komfort psychiczny, że w końcu możesz korzystać z neta mobilnego bez limitów i obcinania prędkości. Pewnie powiesz - są "lejki" do 20 mbps czy 60 mbps - ok, ale to usługa uniwersalna, połączenie neta stacjonarnego z mobilnym. Takie prędkości pozwalają na swobodę w necie, a opcja 60 mega na współdzielenie łączem w komfortowych warunkach. Należy zaznaczyć, że trzeba mieć zasięg - a to kluczowe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013772  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 13:09
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.

Nie ma żadnego januszowania, UPC nie zakazuje udostępniania loginu i hasła do usługi, wszystko legalnie, zgodnie z regulaminem.

To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
Bongosek pisze:Ostatnio była zwiększana prędkość internetu UPC i kto wie czy Wi-Free tak samo nie pójdzie do góry. :mrgreen:
10/1 Mb/s jest tylko wtedy jak źródłem jest modem Compal, inne dają tylko 3/1 Mb/s. Niewykluczone, że zwiększą prędkość, ale moim zdaniem szanse są raczej małe. Tak, czy owak to fajny darmowy necik tylko ktoś musi dać login i hasło, a ktoś inny wystawić Wi-Free.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:14 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013773  autor: kolor100
 14 wrz 2018, 13:13
bolek2004 pisze: Z abo:
- nju mobilny 40gb (zwiększony do 80gb po 6 miesiącach) za 29zł
Abo w nju, ale możesz z dnia na dzień zrezygnować bez konsekwencji, np. przenosząc nr do Play na kartę i w nju jest lejek 1 Mb/s. Jak ktoś ma konto w mbanku to za umowę z nju zwracają 50 zł, są też platformy cashbackowe dzięki którym za umowę z nju można zyskać 80-110 zł, ale to już mniej pewne.
 #1013775  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 13:23
DIL jest bezkonkurencyjny, nikt nie da Internetu na zbliżonych warunkach. Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu. Prepaid, koszt znikomy, brak zgód marketingowych, lejek 2Mb/s, transfer powyżej 100GB itd. itp.

Ja nie widzę sensownego mobilnego zamiennika.
 #1013787  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 13:37
Dorotea pisze:To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
W bloku mam chyba 15 mieszkan = 10 mieszkan z UPC z nowym Compalem/Horizonem. Gdyby teraz Kowalski wyłączył Wi-Free to podłączam się do Nowaka. Poza tym Kowalski + Nowak mają 50 lat i nawet nie wiedzą że udostepniają Wi-Free.
Jeśli chodzi o router to wystarczy jakiś stary tp-link z openwrt i można wszystko ustawić z EAP-MSCHAPV2 i hula tak jak u mnie.
Dorotea pisze:
Nie zniechęcaj innych,niech pomyślą, pokombinują a na pewno się uda. W końcu chodzi o to żeby pomóc i nakierować innych. To jest powszechna metoda i na pewno nie jeden tutaj forumowicz korzysta w ten sposób z internetu.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:39 przez Bongosek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013788  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 13:39
Dorotea pisze:
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18