DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #1010535  autor: Remington
 01 wrz 2018, 10:34
f0ku5 pisze:
t r o i p pisze:Teraz Straszy się ludzi jakimiś rzekomymi wirusami na androidzie.
straszy się, bo syfa można złapać nawet z oficjalnego marketu
t r o i p pisze:A jak pokazują wszelkie dane iOS jest tak samo podatny na ataki jak android.
brednia
Kurczę przegapiłem to wcześniej. Oczywiście, że jedno i drugie to bzdury.

@troip,
o "rzekomych wirusach" na Androidzie pogadaj z tymi, których okradziono - to pokaźna grupa osób, która każdego dnia rośnie, artykułów o tym w necie jest mnóstwo, nie ma tygodnia by banki nie ostrzegały przed nimi, nawet polsatowska "Interwencja" niedawno o tym była.

Co do podatności iOS, to z racji tego jak ograniczone jest jego API i proces dystrybucji aplikacji, nie znajdziesz nikogo okradzionego przez wirusa na iOS. Bo wirusy na ten system są jak Yeti - niby są, ale nikt na nie nie trafił. Wykrycie takiego wirusa staje się newsem na cały świat, bo taka to rzadkość.
 #1011108  autor: Kraszer
 04 wrz 2018, 15:44
w sumie na iphone siedze juz kilka lat, ale mam pytanie:
czy da sie, na 5s, przestawic bluetooth tak, aby w panelu wyciaganym z dolu ekranu da sie ustawic permamentne wylaczanie bluetooth czy trzeba to robic kazdorazowo z placa przez opcje?
 #1011116  autor: iphoneski
 04 wrz 2018, 16:15
Kiedyś można było, teraz tylko w ustawieniach. Ja osobiście nie wyłączam bo jak jest włączony to nawigacja dokładniej pokazuje położenie.
 #1011146  autor: f0ku5
 04 wrz 2018, 19:24
Dokładnie, nie ma potrzeby wyłączania na stałe BT, czy WiFi.
 #1011337  autor: Micho
 06 wrz 2018, 09:40
Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnego filmu na YT pokazującego przydatne i te mniej przydatne funkcje (ficzery) w iOS. Same filmy porównujące szybkość otwierania aplikacji a mnie to ziębi i grzeje czy IPhone otwiera aplikacje o 0.0001 sek szybciej od takiego np. S9 bo to mojego życia nie uczyni lepszym :)
Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
 #1011429  autor: Pabloeq
 06 wrz 2018, 13:36
Micho pisze:Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
Jakie ma mieć te "przydatne funkcje"?

Po co nakładka na iOS? Co oni mają "nakładać" na swój system który ma już to co ma mieć?
 #1011496  autor: Remington
 06 wrz 2018, 21:33
Micho pisze:Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnego filmu na YT pokazującego przydatne i te mniej przydatne funkcje (ficzery) w iOS. Same filmy porównujące szybkość otwierania aplikacji a mnie to ziębi i grzeje czy IPhone otwiera aplikacje o 0.0001 sek szybciej od takiego np. S9 bo to mojego życia nie uczyni lepszym :)
Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
To może przeczytaj ten wątek od początku. Dowiesz się z niego, że nie ficzery zachwalają osoby przekonane do iPhonów. Pamiętam też kilka innych dyskusji o tym, w których brałem udział:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=91064
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=91585
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=90749

Micho pisze:W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
Bo Apple instaluje iOS, czyli system, którego sam jest producentem.
 #1026021  autor: Micho
 15 paź 2018, 10:08
Cały czas mnie kusi, żeby poznać "wroga" od środka i kupić IPhone (raczej 7 bo szkoda wydać więcej jak telefon a raczej system nie podpasuje).
Zacząłem przeglądać grupę Apple na FB i jestem zaskoczony. To BOSKIE urządzenie psuje się tak samo jak telefony z androidem.
Ale co mnie najbardziej zaskoczyło to ilość problemów z akumulatorem. W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku. I to gdy system pokazuje sprawność akumulatora na poziomie 80-90%. Co jest z tymi bateriami? We flagowcach androidowych bardzo rzadko ktoś się na nie skarży.
 #1026032  autor: Remington
 15 paź 2018, 11:03
Micho pisze:W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku.
Na przestrzeni 7-8 ostatnich lat w mojej rodzinie było w sumie 12 iPhonów i ani razu nikt nie wymieniał baterii, więc to Twoje "prawie" jest dużo na wyrost. Z moich znajomych też nikt nic nie wspominał o wymianie baterii...

Technicznie, iPhone faktycznie nie jest jakimś arcydziełem, ale jak poczytać opinie to właśnie w iOS większość komentujących widzi jego przewagę.
 #1026054  autor: Pabloeq
 15 paź 2018, 12:45
Micho pisze:Ale co mnie najbardziej zaskoczyło to ilość problemów z akumulatorem. W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku
Dlaczego ma się nie psuć? To normalny telefon tylko oprawiony marketingowo w otoczkę "emejzing".
Jeżeli chodzi zaś o same parametry czy innowacyjność to powiedziałbym że iphony są przeciętne minus.
Tam nie ma sprzętowo nic rewelacyjnego, wprost przeciwnie często odstają od konkurencji wypuszczającej telefony na androidzie. Siłą Apple i jego telefonów jest ich system iOS i ja np. dlatego sobie go kupiłem:)

Co do akumulatora to ja akurat znam przypadek kolegi który przywiózł z Anglii jakiegoś starego 5s i co najmniej 3 lata używał go i bateria trzymała mu ten jeden dzień przy dość intensywnym użytkowaniu.
 #1026085  autor: Micho
 15 paź 2018, 14:35
Ja w sumie dla tego iOS`a bym chciał sprawdzić IPhone. Ale czytając różne artykuły, to od jakiegoś czasu jeśli chodzi o szybkość, to android dogonił iOS a jest o wiele bardziej rozbudowany.
Własnie oglądałem porównanie IP Xs Max vs. Sony XZ3 i oprócz aparatu, dźwięku z głośników to Sony zjada IPhone. Nawet ekran wydaje się lepszy w XZ3.
Zresztą, nawet krajowi recenzenci, porównując najnowsze dzieci Apple są jednogłośni, że Samsung Note9 czy nawet S9+jest o wiele lepszy.
 #1026091  autor: Remington
 15 paź 2018, 15:39
Pod jakim względem "zjada"? Dla mnie liczy się kompatybilność aplikacji z urządzeniem, stabilność apek i ogólne bezpieczeństwo. Dużo miałem i wciąż mam do czynienia z Androidem i ww. kryteriów on nie spełnia.
 #1026111  autor: Micho
 15 paź 2018, 19:05
Zjada tym, czym Applowcy się zawsze chwalą, czyli szybkością otwieranych aplikacji.
A ciebie ktoś zhakował, że tak w każdym poście wychwalasz to bezpieczeństwo? :)
Tak jak pisałeś o baterii, że u ciebie wśród znajomych nikt nie miał problemu tak wśród moich znajomych wśród których nikt nie ma IPhone, nikt nie miał problemów z bezpieczeństwem na androidach.
 #1026114  autor: iphoneski
 15 paź 2018, 19:32
@Micho To, że nikt z twoich znajomych nie miał problemów nie znaczy, że ich nie ma. Co kilka dni są info o fałszywych aplikacjach, aplikacjach z wirusami. Skoro Google nie potrafi ogarnąć nawet swojego sklepu to cały system nie ma prawa cieszyć się bezpieczeństwem.
Poza tym właściwie o co ci chodzi? Cały czas piszesz, że chcesz przetestować iOS a bez przerwy wyszukujesz kolejne i kolejne powody żeby tego nie zrobić. Albo cena, albo nie ma kosmicznych funkcji i telefon nie zabierze cię na Marsa, gdzieś w necie komuś padła bateria, ktoś na YouTube powiedział itd.
To może po prostu nie kupuj skoro to taki problem i nie zawracaj ludziom głowy?
To trochę tak jakbym chciał jechać na wakacje ale daleko, wszędzie tłok i korki, drożyzna, a może będzie padało a w telewizji mało kanałów, ktoś mnie okradnie...
Można siedzieć w domu i nie trzeba nigdzie jechać.
 #1026119  autor: f0ku5
 15 paź 2018, 19:56
Micho pisze:W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku. I to gdy system pokazuje sprawność akumulatora na poziomie 80-90%
Mój X po ponad roku intensywnego użytkowania ma 99% i nie mam absolutnie żadnych problemów.
 #1026613  autor: Pabloeq
 17 paź 2018, 14:17
Micho pisze:Zjada tym, czym Applowcy się zawsze chwalą, czyli szybkością otwieranych aplikacji.
A ciebie ktoś zhakował, że tak w każdym poście wychwalasz to bezpieczeństwo? :)
Tak jak pisałeś o baterii, że u ciebie wśród znajomych nikt nie miał problemu tak wśród moich znajomych wśród których nikt nie ma IPhone, nikt nie miał problemów z bezpieczeństwem na androidach.
Albo dywagujesz teoretycznie i opierasz sie na opiniach z internetów albo sam testujesz.
iOS jest systemem nieporównywalnie stabilniejszym i bezpieczniejszym od androida i jest pełno materiałów na ten temat.
Sam sklep google to jest już siedlisko fake'ów i i innego śmiecia. Apple zncznie lepiej się przykłada do tego żeby śmiecia nie było.
Osobiście gdybym miał się zdecydować na korzystanie np. z bankowości mobilnej to zdecydowanie nie zrobiłbym tego na androidzie. Poszukaj, poczytaj, najlepiej sam przetestuj iOSa.
 #1026614  autor: Remington
 17 paź 2018, 14:28
Micho pisze:A ciebie ktoś zhakował, że tak w każdym poście wychwalasz to bezpieczeństwo? :)
Tak jak pisałeś o baterii, że u ciebie wśród znajomych nikt nie miał problemu tak wśród moich znajomych wśród których nikt nie ma IPhone, nikt nie miał problemów z bezpieczeństwem na androidach.
Nie znam nikogo kto zginął jadąc Syreną 105 lub Volvo S60. Ale nie mam problemu ze stwierdzeniem, który z nich jest bezpieczniejszy.

A więc gratuluję przezornych (albo fartownych) znajomych. Poczytaj sobie jednak o kradzieżach i wirusach na smartfonach, w ostatnim czasie artykułów i ostrzeżeń banków o tym jest mnóstwo. Wszystkie bez wyjątku dotyczą telefonów z Androidem.
iphoneski pisze:Cały czas piszesz, że chcesz przetestować iOS a bez przerwy wyszukujesz kolejne i kolejne powody żeby tego nie zrobić. Albo cena, albo nie ma kosmicznych funkcji i telefon nie zabierze cię na Marsa, gdzieś w necie komuś padła bateria, ktoś na YouTube powiedział itd.
To może po prostu nie kupuj skoro to taki problem i nie zawracaj ludziom głowy?
Nic dodać, nic ująć.
 #1027289  autor: KR2615
 19 paź 2018, 12:08
t r o i p pisze:Żaden iPhone nie posiada diody powiadomień.
Mnie w zupełności wystarcza flash błyskający podczas dzwonienia. Do tego silikonowe etui i masz diodę powiadomień wzdłuż całego telefonu :)

Orientuje się ktoś jak zrobić, żeby pozaciąało te awatary automatycznie z facebooka?
 #1027567  autor: f0ku5
 20 paź 2018, 12:37
VIP-Card pisze:Orientuje się ktoś jak zrobić, żeby pozaciąało te awatary automatycznie z facebooka?
W kontaktach? Teraz to już chyba niemożliwe, ale 100% pewności nie mam.
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7