DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1008864  autor: krzysztof89
 22 sie 2018, 14:39
Witam,
aktualnie jestem za granicą i pracuję w miejscach w których jest słaby zasięg, więc potrzebuje waszej pomocy.

W telefonie zależy mi na:
1) Bardzo dobrej jakości połączeniach.(najważniejsze)
2) Dobrej baterii.
3) internet

Cena nie gra roli, czekam na waszą pomoc :)

Pozdrawiam Krzysztof
 #1008867  autor: t r o i p
 22 sie 2018, 14:56
Jeżeli dla ciebie cena nie gra roli, to bierz CAT S61,
To jest telefon który będzie mieć zasięg nawet w kopalni. Świetnie prezentuje się bateria o pojemności 4500 mAh, którą można dodatkowo ładować z wykorzystaniem standardu Qualcomm Quick Charge 4.0. Nie zabrakło do tego obsługi LTE kategorii 13 czy modułu Bluetooth 5.0.

Dictum sapienti sat est.
 #1008877  autor: krzysztof89
 22 sie 2018, 15:41
Dziękuje za polecenie ale poczytałem troszkę opinii o tym telefonie i nie zachwyca tak do końca. Mógłbyś mi polecić coś jeszcze, bo w tym jest parę gadżetów które w ogóle nie są mi przydatne.
 #1008882  autor: t r o i p
 22 sie 2018, 15:59
Cat S61 nie ma zachwycać tylko działać w możliwie każdych warunkach. Poza tym telefonem, to większość telefonów zasięg ma bardzo podobny. U mnie w domu jest sporo telefonów od iPhone 8 plus po Samsungi LG i Nokie, i żaden zasięgiem się nie wybija ani na plus ani na minus. I internet też na każdym chodzi.
Ja np używam LG G6 który posiada certyfikat MIL-STD-810G jeśli to ci coś mówi.
Jak byliśmy w górach to przeszedł chrzest kompieli w jaskini w brudnej kałuży z błotem i nic mu nie jest. Ale ani zasięgiem ani jakością działania się nie wyróżnia spośród innych flagowców, jedynie ceną, ponieważ kosztuje połowę tego co flagwce np samsunga.
Także w tym temacie to ciężko mi coś doradzić. Może tylko to żeby nie kupować chińskich wynalazków, bo te mogą sprawić przykrą niespodziankę.

Dictum sapienti sat est.
 #1008942  autor: vonski
 22 sie 2018, 23:21
Z moich doświadczeń najlepiej pod względem zasięgu wypadały zawsze flagowe Xperie. Nie mając przy tym SARu powodującego wypadanie włosów etc...

Tapatalk @ Google Pixel
 #1008957  autor: piotrzet
 23 sie 2018, 08:47
Skoro napisał, że flagowe czyli XZ2, XZ1, XZ Premium itd

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008959  autor: vonski
 23 sie 2018, 08:49
Z ostatnich które testowałem to Z5 i Z5C. Nowszych już pod tym kątem nie sprawdzałem.
Huawei też daje mocne anteny, ale zazwyczaj współczynnik SAR mają bardzo wysoki.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1086847  autor: Jaca71
 01 sty 2020, 09:15
Jeżeli chodzi o telefony zapewniajace najlepszy zasięg to polecam Motorole. Zanim kupiłem Motorole miałem telefony Lg k10 i Lg k11 to co zobaczyłem na zasięgu Plusa to była jakaś kpina,bo bywało ze miałem 4-5 kresek zasięgu a wszedłem do sklepu i koniec zasięgu.. To samo było w terenie ze w odległości 200m zasięg spadal z 4 lub 5 kresek do zera. Najgorsze w tych Lg'kach jest automatyczne ustawienie wyboru sieci na 2g\3g\Lte i mimo ze Lg ma no 1kreske zasięgu na Lte a no 5 kresek na 3g to Lg kurczowo trzyma na Lte zamiast zmienic na 3g na zasięg pełny. Z kolei Motorola inaczej to zrobiła i ma wybór 3 pasm oddzielnie tzn 3g,2g,lyb Lte. I ustawijac zasieg np Lte to jest mocny i sztywny tzn bardzo rzadko go gubi (mi się jeszcze nie zdarzyło żeby gubil). A do tego Motorola obsługuje 2x więcej pasm Lte niz Lg. A mam Motorole moto g8 plus i bardzo ja polecam.