DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1008019  autor: Loko_Poko
 17 sie 2018, 08:18
Witam. Czy możecie mi podpowiedzieć jacy operatorzy działają na nadajnikach Play. Ostatnio we wsi moich rodziców postawili maszt Play i dzięki temu jest tu pierwszy i narazie jedyny zasieg telefonii komórkowej. W zwiazku z tym chcialbym im sprawic telefon komórkowy zamiast stacjonarnego - ceny masakra. Moje pytanie takie, gdzie najbardziej opłaca sie wziąść numer aby miec same rozmowy? Nie potrzebuję telefonu, chcę samą SIM, najlepiej na kartę choc abonament też wchodzi w grę. Rodzicom potrzeba tylko i wyłącznie rozmowy na komórki i stacjonarne. Z tego co znalazłem samemu to Netia Mobile ma rozmowy bez limitów za 9,90 zl. Freemium w Virgin też jest ok ale boje sie, że starsze osoby nie podolają z kodami i jeszcze trzeba pamietać o terminach. Chodzi o to żeby oferta byla bezobsługowa. Dziekuję za pomoc.
 #1008200  autor: matisi
 18 sie 2018, 11:33
@Loko_Poko
Fakt Mobile - pakiet samoodnawialny, nielimitowane rozmowy na komórkowe i stacjonarne - 19 zł/mies
 #1009264  autor: mkkot
 25 sie 2018, 09:31
Netia mobile właśnie (tylko ona pewnie przejdzie pod plusa), ewentualnie jeszcze jest sztuczka z przedłużaniem pakietu nielimitowanych rozmów za 30zł w RBM pakietem 100 minut za 10zł. No ale to trzeba nie zapominać o terminie.
Tutaj jest spis operatorów:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_wirtualny

Ewentualnie można przeczytać umowę czy regulamin netia mobile i sprawdzić czy gwarantują tam zasięg wszystkich operatorów.

Jeszcze ewentualniej to, tylko że ta oferta jest raczej bardzo słaba:
https://www.play.pl/promocja/formula-stacjonarna/

Tak naprawdę jedyną sensowną ofertą w Twoim wypadku jest bonus za przeniesienie do fakt mobile albo ten RBM z opcją samodzielnego przedłużania tego pakietu przez play24 i przypomnienie w kalendarzu. Ja tak przez długie lata robiłem swoim rodzicom, tyle że z pakietem z fresha 5zł za 100 minut do play i na stacjonarne. Na komórki dzwonili niewiele, więc wystarczały środki promocyjne.

Teraz mają a2mobile, a ja mam święty spokój.
 #1009267  autor: 24bis24
 25 sie 2018, 09:39
mkkot pisze:ewentualnie jeszcze jest sztuczka z przedłużaniem pakietu nielimitowanych rozmów za 30zł w RBM pakietem 100 minut za 10zł
nie ma pakietu nielimitowanych rozmów w RBM za 30 zł :-)
mkkot pisze:Ewentualnie można przeczytać umowę czy regulamin netia mobile i sprawdzić czy gwarantują tam zasięg wszystkich operatorów.
a jaki jest tytuł wątku?

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1009919  autor: Archi334
 28 sie 2018, 23:28
24bis24 pisze:
mkkot pisze:ewentualnie jeszcze jest sztuczka z przedłużaniem pakietu nielimitowanych rozmów za 30zł w RBM pakietem 100 minut za 10zł
nie ma pakietu nielimitowanych rozmów w RBM za 30 zł :-)
mkkot pisze:Ewentualnie można przeczytać umowę czy regulamin netia mobile i sprawdzić czy gwarantują tam zasięg wszystkich operatorów.
a jaki jest tytuł wątku?
Uwielbiam takich ludzi nie pomogą ale będą czepiać się o szczegóły. Fakt nie ma nielimitowanych rozmów poza Polskę są za to taryfy Siema na kartę i Siema na kartę Pl w których te pakiety z takimi rozmowami kosztują 30 i 19zl.
 #1009947  autor: darekka
 29 sie 2018, 08:59
Prepaid-RBM energy ma pakiet nielimitowanych minut za 20zł, który w ostatnim dniu ważności przedłużasz o 30dni dokupując 100minut za 10zł. ten manewr powtarzasz w nieskończoność. Możesz to robić zdalnie przez Play24, bo SMSy z kodem autoryzacyjnym mogą przychodzić na Twój numer w innej sieci(aplikacja).
Najlepsza opcja to przeniesienie(jak ktoś woli nowy numer to ważność konta wynosi 100dni przy doładowaniu za 50zł) numeru z innej sieci do RBM(RBM7MNP), aktywacja Bonusu za przeniesienie(da nam m.in.RWK) oraz zmiana na RBM energy po otrzymaniu RWK(dotychczas RWK przechodziło). Tu doładowujemy(zdrapką, zdalnie lub z banku) i kupujemy pierwszy pakiet nolimit rozmów za 20zł., który 30ego dnia(dzień ten jest terminem ważności wykupionych minut) przedłużamy za 10zł. kupując 100minut.
Jak ktoś chce do tego jeszcze internet to za doładowania dostaje się dodatkowe GB(np. doładowanie 50zł daje 20GB ważne 100dni-te GB można przedłużać doładowaniami lub dokupując ostatniego dnia ważności posiadanych GB pakiet 600MB za 5zł. ważny 30dni). W RBMenergy jest jeszcze Stan Darmowy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1010048  autor: Loko_Poko
 29 sie 2018, 17:07
Witam ponownie i dziękuję za zainteresowanie tematem. Do tej pory byłem zdecydowany na Netię, bo za 9 zł jest no limit na rozmowy, a tylko tego potrzebuję. Jednakże trochę poczytałem i faktycznie Netia z czasem przejdzie na zasięg Plusa i będzie problem. Na szczęście Virgin wprowadził 300 minut za 9 zł z pakietem samoodnawialnym i myślę, że to wystarczy i nic lepszego nie znajdę.
 #1010150  autor: mkkot
 30 sie 2018, 10:16
Wiesz, tak już obok wątku, jeśli rodziców było stać płacić ~50zł za stacjonarkę, to będzie ich też stać płacić 19zł za nielimitowane rozmowy w fakcie / izzi na kartę/ RBM Siema PL (w tej ostatniej jest cykliczny pakiet). Chyba że jesteś pewien, że nie potrzebują no-limitu. W przypadku RBM możesz podpiąć kartę płatniczą do konta i zapomnieć o tym numerze (w Virgin chyba też się da).
https://www.faktmobile.pl/oferta/nowosci/
http://www.izzinakarte.pl/content/pakiety-izzi
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/siema-pl

Moje doświadczenie jest takie, że zwykle osoby, które mają no-limit korzystają znacznie więcej i przestają liczyć minuty. A te 10zł, no to nie bądźmy śmieszni, moi rodzice z pewnością przewaliliby je na jakieś bezsensowne bzdury, a tak przynajmniej mają możliwość komunikacji.
 #1010429  autor: Loko_Poko
 31 sie 2018, 17:46
Oczywiście, że stać ich na no limit za 19 zł (chociaż to renciści), tylko pytanie po co? Z bilingów jakie przejrzałem to średnio wydzwaniają około 150 minut na miesiąc, w grudniu jak były święta nabili 200 minut. Jak będę kupował, to już wezmę 2 startery żeby między sobą też mieli kontakt (telefony dostaną w prezencie). Poeksperymentuję z Virgin te 300 minut, a jak będzie mało wtedy wezmę jakieś no limity na rozmowy. Dzięki
 #1010500  autor: mkkot
 31 sie 2018, 23:06
Moi wykorzystywali poniżej 100 minut, ale gdy pojawił się no-limit, wykorzystują po kilka godzin. Po paru miesiącach się uspokoiło, ale nadal wykorzystują znacznie więcej niż na początku. To jest powtarzalny wzór wśród wielu klientów. Oczywiście zrobisz jak uważasz :)
 #1010506  autor: iphoneski
 31 sie 2018, 23:43
mkkot pisze:Moi wykorzystywali poniżej 100 minut, ale gdy pojawił się no-limit, wykorzystują po kilka godzin. Po paru miesiącach się uspokoiło, ale nadal wykorzystują znacznie więcej niż na początku. To jest powtarzalny wzór wśród wielu klientów. Oczywiście zrobisz jak uważasz :)
Skąd ja to znam. Mam pod opieką trochę numerów starszych osób. Jak trzeba było płacić to w sumie po co im telefon, a teraz jak dostali No limit to cieżko się do nich dodzwonić, tyle mają nagle znajomych do gadania. Inna sprawa, że na początku było trochę obaw z ich strony, bo nie mogli pojąć jak to jest, że wcześniej za 30 zł trochę gadania i koniec, a teraz za 25 można gadać do oporu. PS. Wiem, że można taniej niż 25, ale po pierwsze mam zawsze takie szczęście że akurat jak u nich jestem są kilka dni po doładowaniu i jakbym zmienił im taryfę to kasa w plecy a po drugie skoro są już przyzwyczajeni to nie chcę wprowadzać zamętu o 5 zł.
PS. 2: Tak jak autor muszę wybrać jakiś ciekawy No limit na playu na kilku z wiejskich numerów, bo play postawił na jednej z wsi nadajnik i nagle latanie po podwórku za zasięgiem plusa zaczęło przeszkadzać skoro można gadać z domu ;)
 #1010520  autor: darekka
 01 wrz 2018, 08:28
Zerknij na mój wcześniejszy post dotyczący RBM energy(voice nolimit mniej niż.11zł. , a dodatkowo za darmo net po doładowaniach 20GB ważne 100dni po doład.50zł. i Stan Darmowy dodatkowo). Jak przeniesiesz numer z innej sieci to RWK dostaniesz, a jak wolisz nowy numer to 50zł. daje 20GB(na 100dni wydłużace doładowaniem lub pakietem 600MB o 30dni) i ważność konta 100dni(z tego raz kupisz za 20zł. nolimit i co miesiąc po 10zł. za 100minut wydłużające nolimit o 30dni). Dodatkowo z tych 50zł/ co 100dni zostanie po opłaceniu minut jeszcze kasa.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1011560  autor: mkkot
 07 wrz 2018, 16:56
Od paru dni testuję RBM Siema PL. I co się okazuje, za 19zł no-limit + 1GB netu, ale ten Internet działa też w roamingu krajowym bez żadnych problemów.