DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1008718  autor: piotrzet
 21 sie 2018, 15:54
Daj piątaka było już chyba z kilka lat temu. Cen dla obecnych podwyższać nie będą jeśli to dla nowych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008724  autor: darekka
 21 sie 2018, 16:06
Pamiętam i tamtą edycję "daj piątaka" ale wtedy podwyżka o 5zł. była i dla abonentów, którzy Umowy podpisali przed tą akcją. Teraz w Internecie Domowym podwyżki dotyczą TYLKO nowych abonentów.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1008727  autor: jarekt
 21 sie 2018, 16:10
piotrzet pisze:nie interesuje mnie że jedna osoba ma inna nie
Od kilkudziesięciu osób z DILem mam co miesiąc raporty, a do kilkunastu kart i kont mam osobiście dostęp i wgląd, i NIKT nie dostał ograniczenia 2Mbit/s od bodajże lutego 2018 roku.
Większość z nich zużywa miesięcznie 200-600GB, ale jest sporo osób z transferami powyżej 1000GB co miesiąc.

Był moment bodajże gdzieś od połowy 2017 roku, że w DILu nakładano ograniczenie dla większości osób, zaraz po przekroczeniu 110-120GB, bo zaostrzono definicję "obciążania sieci" (samo ściągnięcie 100GB uznawano za obciążenie sieci hehe), ale sieć się rozbudowała, ssacze poszli do T-Mobile, i być może dlatego Play/RBM nie stosuje już żadnych limitów.

A może niedługo, po 6 latach, skasują DILa i dali sobie spokój z jakimikolwiek ograniczeniami na te ostatnie jego chwile, ostatnie miesiące :)

Nie zmienia to faktu, że masz od miesięcy w DILu pełny nolimit (GB i prędkości), w dodatku za darmo, no i bez żadnej umowy (prepaid).
 #1008773  autor: JFK2016
 21 sie 2018, 21:28
Karlos20 pisze:jarek: nie broń Playa - oferta DIL ma jawny haczyk odnośnie lejka po minimum 100 GB. Prędkość spadnie i klops. Doładuj konto lub wykup 600 MB za 5 zł, żeby na kolejne 100-200 GB uwolnić się od lejka. Poza tym musisz co 5m pamiętać o wychodzących + ręcznie włączać usługę + kumulować saldo konta.
W abo T-Mobile jest to aktywne 24h/365d.
W T-Mobile masz 20/20 w tańszej opcji oraz 60/30 w droższej, ale bez totalnego limitowania GB. Do domowego użytku 60-tka w zupełności wystarczy.
W MAX za 79,99 prędkościowo jest jak w DILu, ale również nie ma żadnych limitowanych GB.

Nie zdziwmy się, gdyby Play zaczął likwidować/ograniczać/limitować DILa ze względu na te nowe taryfy. To przez DILa w wielu aglomeracjach średnich i dużych miast Play dostaje zadyszki. To nie jest fair, że taki "dusigrosz" zapłaci 100 zł na 5 miesięcy z pamiętaniem o zasadach DILa i ściąga setki GB a nawet 1 TB, a w standardowej ofercie trzeba płacisz od kilkudziesięciu zł do 200 w 1TB wersji NET BOXa na abo w Play.
DIL jest absolutnie bezkonkurencyjny bo darmowy (dla mnie osobiście to patologia która niszczy rynek), działa 5 lat i powiedzmy sobie szczerze korzystali/korzystają z niej głównie użytkownicy mający alternatywny dostęp stały (sieć praktycznie od 2 lat zaczęła budować nadajniki poza miastami). To że prawie wszyscy piszą że nie mają alternatywnego dostępu i korzystają z DIL wywołuje u mnie :D , oczywiście znaczna część nie ma dostępu do łącz stałych-ale to są tylko "dobre intencje" i chowanie się za tych którzy takiego dostępu nie mają.
 #1008780  autor: 9452130
 21 sie 2018, 22:43
Nie liczyłem że pod moim pytaniem wywiąże się taka dyskusja. O DIL'u zapomniałem już. Prawie 3 lata używałem dwóch telefonów z powodu tej oferty. Niestety szukam czegoś pod miasto gdzie aktualnie mieszkają sami rodzice i nie koniecznie będę mógł wpadać w odpowiednim czasie aktywować usługę. No chyba że jest jakaś opcja na automatyzację uruchamiania dil co miesiąc to by nie było głupie. Do masztu play i networks mam podobne odległości. 51º38'48.97'' N 19º18'53.14'' E . Play w nocy jak testowałem na podwórku to download dochodził do 80Mbps ale w środku domu w dzień max 2Mbps... Może gdyby był dobry modem z agregacją i antena kierunkowa było by lepiej. Staram się dowiedzieć kiedy będzie światłowód ale trudno o jakieś informacje. A jak by ruszył za pół roku to 1,5 roku płacić za t-mobile trochę bez sensu. Teraz muszę pomyśleć jak to rozwiązać sensownie. Wiem że sporo osób używa t-mobile w tej okolicy więc może się okazać że transfery średnie będą.

JFK2016 pisze: DIL jest absolutnie bezkonkurencyjny bo darmowy (dla mnie osobiście to patologia która niszczy rynek), działa 5 lat i powiedzmy sobie szczerze korzystali/korzystają z niej głównie użytkownicy mający alternatywny dostęp stały (sieć praktycznie od 2 lat zaczęła budować nadajniki poza miastami). To że prawie wszyscy piszą że nie mają alternatywnego dostępu i korzystają z DIL wywołuje u mnie :D , oczywiście znaczna część nie ma dostępu do łącz stałych-ale to są tylko "dobre intencje" i chowanie się za tych którzy takiego dostępu nie mają.
No ja akurat jeszcze nie mam dostępu do niczego stałego a jedynie radiówki z śmiesznymi parametrami za kosmiczne pieniądze.
 #1008802  autor: darekka
 22 sie 2018, 08:21
Możesz sobie do aplikacji dodać wiele numerów, a smsy z kodami mogą przychodzić na Twój w innej sieci nawet. Doładowania wykonujesz zdalnie i problemu żadnego nie ma.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1008825  autor: piotrzet
 22 sie 2018, 10:37
9452130 pisze:Nie liczyłem że pod moim pytaniem wywiąże się taka dyskusja. O DIL'u zapomniałem już. Prawie 3 lata używałem dwóch telefonów z powodu tej oferty. Niestety szukam czegoś pod miasto gdzie aktualnie mieszkają sami rodzice i nie koniecznie będę mógł wpadać w odpowiednim czasie aktywować usługę. No chyba że jest jakaś opcja na automatyzację uruchamiania dil co miesiąc to by nie było głupie. Do masztu play i networks mam podobne odległości. 51º38'48.97'' N 19º18'53.14'' E . Play w nocy jak testowałem na podwórku to download dochodził do 80Mbps ale w środku domu w dzień max 2Mbps... Może gdyby był dobry modem z agregacją i antena kierunkowa było by lepiej. Staram się dowiedzieć kiedy będzie światłowód ale trudno o jakieś informacje. A jak by ruszył za pół roku to 1,5 roku płacić za t-mobile trochę bez sensu. Teraz muszę pomyśleć jak to rozwiązać sensownie. Wiem że sporo osób używa t-mobile w tej okolicy więc może się okazać że transfery średnie będą.

JFK2016 pisze: DIL jest absolutnie bezkonkurencyjny bo darmowy (dla mnie osobiście to patologia która niszczy rynek), działa 5 lat i powiedzmy sobie szczerze korzystali/korzystają z niej głównie użytkownicy mający alternatywny dostęp stały (sieć praktycznie od 2 lat zaczęła budować nadajniki poza miastami). To że prawie wszyscy piszą że nie mają alternatywnego dostępu i korzystają z DIL wywołuje u mnie :D , oczywiście znaczna część nie ma dostępu do łącz stałych-ale to są tylko "dobre intencje" i chowanie się za tych którzy takiego dostępu nie mają.
No ja akurat jeszcze nie mam dostępu do niczego stałego a jedynie radiówki z śmiesznymi parametrami za kosmiczne pieniądze.
Odległości nie są takie same są różne. W Play na nadajniku masz komlet czyli 8+18+21+26 T-Mobile ma nadajnik trochę dalej i tutaj jest 8+18+26 i on może działać lepiej gdyż ma w okolicy więcej nadajników i to nie z samym współdzielonym LTE1800

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png