Telekomunikacja jak na dłoni

Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 14:19

Tym bardziej, że jest DIL który oferuje to samo w sporo niższej cenie przynajmniej na razie. Oferta tak jak mówię na plus tylko ta L i to nie do końca reszta to drożyzna.
http://www.speedtest.net/result/a/3687820711.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez iphoneski » 21 sie 2018, o 14:41

Tak ale kto wie o DIL? Praktycznie nikt. A też jak ktoś wie to nie znaczy, że korzysta. Ja wiem i nie korzystam bo wolę net z kabla a na wakacjach starczy to co w abo telefonicznym.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 14:44

Też wolałbym net z kabla tylko niestety ale na razie Orange ma w d FTTH u mnie. A ADSL nie będę brał żeby się bawić i wkurzać na ciągłe awarie. Poruszam fakt że taka oferta jest i jest ona dużo tańsza, a oni coś tutaj takiego prezentują. Jak nie uśmiercą DIL-a to są głupi po prostu. A wiedz, że fora też czytają ludzie i informacja o DIL dalej się będzie rozchodzić tzw pocztą pantoflową
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 21 sie 2018, o 14:53

Nie są głupi z prostego powodu. Jak usuną DIL to ci ludzie, którzy go posiadają i tak nie kupią oferty za 200 zł tylko pójdą gdzie indziej januszować. A ci, którzy kupią oferty za 200 zł nigdy nie kupią DIL bo są to ludzie pracujący, których stać na rachunek i mają gdzieś pilnowanie pakietu, ważności konta albo tego żeby 30 zł na koncie było. To są oferty dla różnych grup ludzi, które nie mają ze sobą nic wspólnego. A oferta DIL jest bezkonkurencyjna i stanowi pewny przychód dla play i raczej wątpliwe żeby inna sieć coś takiego dała.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 14:57

Nie ma nigdzie już takiej oferty jak DIL. Więc będą musieli iść na kartę z mniejszym pakietem danych lub abonament. Nie wiem kto kupi tą ofertę za 200zł. Chyba tylko jakiś fanatyk Play ewentualnie osoba która potrzebuje dużo danych a ma zasięg tylko z Play.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Robert K » 21 sie 2018, o 15:06

@piotrzet Dzisiaj Gruszka wieczorem obiecał Net-Boxa, możesz powalczyć o niego , a jakby trafił w twoje ręce to liczę na fachową recenzję na telepolis. W nieodległej przyszłości chcę korzystać z neta Play i ciekawią mnie możliwości tego ich Net-Boxa.
Robert K
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez iphoneski » 21 sie 2018, o 15:12

No właśnie, bedą musieli iść gdzie indziej a pewności że wybiorą play nie ma, a tak to nikt z DIL nie zrezygnuje bo nic lepszego w tej cenie nie ma.
A o popularność nowych ofert się nie martw, Jak ktoś się nie zna wszystko kupi, a jak nie to będzie następna konferencja i wspaniałomyślnie ogłoszą obniżki :)
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez jarekt » 21 sie 2018, o 15:14

piotrzet napisał(a):Nie ma nigdzie już takiej oferty jak DIL.

Zacznijmy od tego, że NIKT i NIGDY, w Polsce i Europie, nie miał takiej oferty jak DIL (uogólniać na cały Świat nie będę, bo mógłbym się pomylić, a nie mam czasu tego sprawdzić).
Nawet zbliżonej.
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 15:14

iphoneski
Niech opcję 1TB obniżą pół ceny i biorę. Może by ich w końcu ktoś dopytał co ten router agreguje i co ma? Bo na necie zbieżne informacje i na forach tak samo. Chodzi o netboxa 2.0
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez spotify » 21 sie 2018, o 15:22

Znajdą się myślący inaczej i wybiorą za 200zł ofertę 1TB. Spokojnie. Wystarczy znaczek Play - czyli jak sandały i skarpety u Januszy. Znak rozpoznawczy

@piotrzet - oferta nie jest zła. Wspominałeś, że 100GB jest za mało ale większe pakiety może Ciebie skuszą na fioletowych. 8 dych 300 GB z net boxem. Może drożej jak w TM ale jak zawsze pisałeś - Play jest u Ciebie szybszy.
spotify
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 15:27

300GB też jest za mało a płacić za 1TB 200zł to lekkie przegięcie nawet za prędkości 2 razy wyższe. Cóż zostaje mi czekać aż w końcu światłowód mi zamontują. Oferta nie jest zła ale nie jest też dobra niczym się nie wyróżnia i tyle. Lekki lifting i nic więcej.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Robert K » 21 sie 2018, o 15:39

@piotrzet Jest rabat 10 -cio złotowy przy abonamencie głosowym. W porównaniu z poprzednią ofertą to 200Gb więcej. Dwóch stów też nie dałbym za neta , ale ludzie i tak większy wybór mają w porównaniu do wcześniejszej oferty. A Net-Boxa można wziąć na próbę i sprawdzić jak działa.
Robert K
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 15:44

Owszem tylko konkurencja w podobnej cenie ma więcej albo podobny pakiet daje taniej. Nie chce mi się właśnie tak tego montować, a później składać. Bo jednak trochę roboty przy tym jest.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 21 sie 2018, o 15:45

piotrzet napisał(a):300GB też jest za mało a płacić za 1TB 200zł to lekkie przegięcie nawet za prędkości 2 razy wyższe. Cóż zostaje mi czekać aż w końcu światłowód mi zamontują. Oferta nie jest zła ale nie jest też dobra niczym się nie wyróżnia i tyle. Lekki lifting i nic więcej.

Właśnie moim zdaniem gdyby zamiast 300GB byłoby 500 albo 600 to byłaby idealna oferta. Chociaż większości ludzi 300 pewnie wystarczy.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 21 sie 2018, o 15:49

No właśnie byłaby idealna te 500 GB w tej cenie naprawdę byłoby spoko i z chęcią bym przygarnął taką ofertę. A tak mamy niczym niewyróżniającą się ofertę no może po za ceną za 1TB ;)
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe