DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1008008  autor: Kurinka
 16 sie 2018, 23:55
Hej na innym forum nie otrzymałam na razie konkretnej odpowiedzi, więc zapytam tutaj z nadzieją na lepszy odzew :P
W moim telefonie po podpięciu słuchawek słychać szumy, gdy muzyka jest włączona. Tzn. gdy nie jest grana żadna piosenka, to nic nie szumi. Jak podkręcam głośność to szum jest zagłuszany przez muzykę. Ale pytam teraz, czy jeśli kupię słuchawki bezprzewodowe, to problem zniknie? Bo ekspertem od tego nie jestem i nie wiem, czy takie szumy pochodzą od gniazda słuchawkowego?
 #1008293  autor: 2oneX_
 18 sie 2018, 19:48
O ile dobrze się orientuję to szum powstaje w głośnikach kiedy dostarczane jest do nich zasilanie, sprawdzałaś na innych słuchawkach czy sytuacja się powtarza lub czy te same słuchawki zachowują się podobnie na innym sprzęcie?
 #1008466  autor: Eragon
 19 sie 2018, 20:56
A co to za tel?
Szum na wszystkich słuchawkach?
Jack czysty?

:smt006
 #1008521  autor: Kurinka
 20 sie 2018, 12:02
Słuchawki działają normalnie na innych telefonach i laptopie, na nausznych te szumy są mniej słyszalne, ale wciąż są. Mam redmi 5, ale proszę od razu nie pisać "Te telefony tak mają, nie kupuj shitów od siajomi", tak jak pisali mi to na poprzednim forum :) Telefon już kupiony i nie mam zamiaru go oddać więc skupmy się na pozbyciu się problemu. Czy bezprzewodowe słuchawki powinny rozwiązać problem? :?:
 #1008522  autor: marcin19883
 20 sie 2018, 12:47
Podaj parametry słuchawek w których słyszysz szum. Ja mam starego redmi 2 i nie słyszę nic w dokanałowych słuchawkach
 #1008612  autor: Kurinka
 20 sie 2018, 22:57
Podam wszystko co chcesz, i co dalej? W czym to pomoże? Są szumy, tyle. Przeczytaj kilka razy moje pytanie i to na nie odpowiedz bo tylko to mnie interesuje ;)
 #1008938  autor: Eragon
 22 sie 2018, 22:50
Czyli:
- Albo Jack (fizycznie)
- Albo soft... I zdecydowanie liczymy na drugą opcję. Ale skoro jest różnica przy nausznych to może fizycznie... eh.

Że tak standardowo poradzę... zmianę softu? Sam nie wierzę że to pomoże.
A wcześniej - grzebałeś coś w ustawieniach dźwięku? Przywracałeś tel do ust fabrycznych?

Idź do elektronicznego znanej marki, i posprawdzaj u nich na:
słuchawkach
głośnikach BT (jeśli tu będzie czysto, to możesz się pchać w słuchawki bt).

:smt006
 #1008992  autor: marcin19883
 23 sie 2018, 11:50
Kurinka pisze:Podam wszystko co chcesz, i co dalej? W czym to pomoże? Są szumy, tyle. Przeczytaj kilka razy moje pytanie i to na nie odpowiedz bo tylko to mnie interesuje ;)
Słuchawki jak i jakość muzyki ma duże znaczenie. Impedancja, czułość przetworniki. Tak samo jakość muzyki czyli bitrate. Bez tego możemy wróżyć z fusów. Czym lepszy sprzęt tym bardziej słychać szumy, gdy masz niską jakość muzyki
 #1011216  autor: 2oneX_
 05 wrz 2018, 14:37
tak jak napisał Eragon zapewne są to kiepskiej jakości gniazdo jack albo przetworniki, można to spróbować zniwelować programowo albo pozostaje tylko i wyłącznie BT.
 #1011396  autor: marcin19883
 06 wrz 2018, 12:30
Mam redmi 2, siostra redmi 4a, miałem note 4x i żaden telefon nie szumiał. Kolega ma redmi note 5a i też nie szumi. Więc ponawiam pytanie, jakie słuchawki masz i jakiej jakości muzyki słuchasz.
Masz uszkodzony fizycznie gniazdo lub kiepska jakość muzyki. Innej opcji nie ma. No chyba, że jakiś EQ zainstalowane